iubesti o data sau poti iubi de mai multe ori in viata?

Sunt amintiri care ne urmaresc o viata intreaga.Fie ele frumoase sau triste.Totul este sa invatam sa ne echilibram,sa stim sa ne gestionam amintirile ,efectul pe care acestea le au asupra noastra.Eu am pierdut foarte mult in viata si legat de casnicia mea...am amintiri foarte dureroase.Dar nu le las sa ma copleseasca.A fost o vreme cand eram daramata...dar apoi cu multa vointa am reusit sa echilibrez aceste amintiri.Nu ma mai coplesesc...nu mai sunt o opreliste in a merge inainte.Asta impune inainte de toate sa lasam ratiunea sa isi faca treaba.
Eu consider ca este foarte important in viata sa stim sa ne gastionam partea sufleteasca si ratiunea.Asta ne da echilibrul si ne ajuta sa mergem inainte.
walkiria
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:26
De iubit, zicem ca iubim de mai multe ori in viata. De fiecare data diferit. Dar, dragostea aceea atinsa de mana lui Dumnezeu este unica si o intalnesti doar o data in viata. Atunci realizezi ca restul iubirilor pe care le-ai trait candva, nu sunt decat amagiri, dorinta noastra de dragoste transpusa momentan intr-o relatie. Dupa ce ai intalnit iubirea aceea care te face sa uiti cu totul de ce ai tu nevoie si sa daruiesti cat nici nu-ti puteai inchipui ca ai, nu mai poti spune ca iubesti, oricat ai incerca. Ramai gol, sentimentul iubirii dispare din tine si oricat ai vrea sa iubesti la fel, nu mai poti. Nimic nu se mai compara cu ce ai trait inainte, nimic nu te mai multumeste, ramane doar cenusa dupa ce ai ars definitiv candva.
Poti sa te amagesti in continuare, dar nu sa iubesti la fel.
Amintirile frumoase trebuie pastrate cu sfintenie, sunt ale noastre si ne-au marcat cele mai frumoase momente din viata. Suntem dintre cei alesi, pentru ca am cunoscut DRAGOSTEA. Nu tuturor le este dat sa iubeasca cu adevarat, majoritatea se amagesc. Nu toti pot spune ca au impartasit alaturi de cineva aceste trairi, aceasta iubire totala.
Eu stiu sigur ca, daca va fi sa-l pierd intr-un fel pe EL, nu voi mai cauta iubire in alta parte. Nu ar avea rost, pentru ca sufletul meu ar pleca cu el. As ramane doar un invelis de carne, oase, creier, sangele care imi va curge prin vene va fi inghetat, nu va mai ramane nimic din ce a fost odata fiinta mea... As trai probabil, dar nu as mai realiza asta. As merge la lucru, as gati, as zambi copiilor, i-as ajuta, dar totul ar fi superficial, eu voi fi fost moarta demult.
Lidiaolteanu
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:57
Eu nu cred ca nu poti iubi decat o singura data in viata.Dragostea vine cand nu te astepti si sa nu uitam ca este si oarba...poate de aceea vine pe neasteptate .Te poti indragosti f tare de cineva care la acel moment ti se pare printul printilor si este posibil sa ai un motiv intemeiat sa vrei sa pastrezi acea dragoste si daca se intampla sa se termine intr-un fel si tu nu ti-ai dorit asta cauti toata viata o alta dragoste care sa fie asemanatoare cu prima dar nu o vei mai intalni .Posibil sa gasesti in ceilalti cate ceva din caracterul primei iubiri dar pt ca oamenii sunt diferiti nu va avea tot ce a avut primul care sunt convinsa ca avea f putine defecte daca s-a ajuns la dragoste si daca altcineva nu mai putea fi iubit la fel.Parerea mea este ca poti iubi de foarte multe ori dar uneori gasesti o persoana mai speciala si pt acea persoana este si o dragoste mai profunda pe care nu o poti compara cu altele si nici aduce la acelasi nivel.
yzabela_03
Postat pe 5 Noiembrie 2008 08:54
Suzuka, confirma spusele lui yza:
"Si la mine dragostea a venit cand ma asteptam mai putin.Stateam la televizor cu mama si cu tata, cand am vazut cum se darama zidul si in sufragerie a intrat viitorul meu sot,Suzuki, cu Tir cu tot.
-Vai, a exclamat mama, uitandu-se la tata.Stiam eu ca exista si alte mijloace romantice de a cere mana unei fete.
- S-o creada el ca scapa asa de ieftin.Mai intai sa repare gardul, gradina si casa, si dupa aceea mai negociem.
Dupa aceea, tata a vorbit cu varul lui care era sef de post, sa-i ia carnetul de sofer pe viata, sa nu-i vina lui Suzuki ideea sa repete figura cu Tirul si in alta localitate."

Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:59
Oana, si eu...

Pe de alta parte, eu chiar vreau sa cred ca in viata nu iubim doar o data.
Din pacate, competitia cu cei disparuti e foarte dificila.
Opal
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:08
Am o prietena care a ramas singura de ceva vreme,sotul ei-in ceruri.L-a iubit doar pe el,caz similar, el mai in varsta cu 20 ani si au avut 17 ani de casnicie.De curand a cunoscut un barbat,de cateva luni.Discutand comparativ despre prima si a doua iubire din viata ei, raspunsul a fost-17 ani am trait degeaba!
Deci fiecare relatie e diferita,trairile diferite, poate si noi...diferiti!Femeile, in general, se casatoresc...si la un moment dat nu mai conteaza ce simt, raman cantonate in relatie,fie ea cum o fi,cunosc n cazuri!Se incapataneaza sa nu renunte si de cele mai multe ori...nu din iubire!
Eu cred ca vei putea ,cu siguranta sa iubesti, poate altfel...avem nevoie de iubire!
maria1maria
Postat pe 30 Noiembrie 2008 04:34
Pentru toti cei care sufera din iubire, pentru toti cei care s-au vindecat si isi aduna curajul pentru a incerca din nou, o urare din suflet:

Nu stiu exact cum sa o exprim . sarbatori fericite suna banal si nu transmite nimic, asa ca o sa va urez ca fiecare secunda pe care o petreceti, fiecare actiune pe care o faceti, fiecare persoana pe care o intalniti, fiecare zambet pe care-l oferiti, fiecare lacrima pe care o varsati, sa fie din inima si sa va ajute in dobandirea celui mai de pret bun in cautare caruia suntem, constient sau inconstinent, fiecare Fericirea .

La multi ani!!!!
Ella34
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:28
De la: yza_my, la data 2008-11-05 08:54:03Eu nu cred ca nu poti iubi decat o singura data in viata.Dragostea vine cand nu te astepti si sa nu uitam ca este si oarba...poate de aceea vine pe neasteptate .Te poti indragosti f tare de cineva care la acel moment ti se pare printul printilor si este posibil sa ai un motiv intemeiat sa vrei sa pastrezi acea dragoste si daca se intampla sa se termine intr-un fel si tu nu ti-ai dorit asta cauti toata viata o alta dragoste care sa fie asemanatoare cu prima dar nu o vei mai intalni .Posibil sa gasesti in ceilalti cate ceva din caracterul primei iubiri dar pt ca oamenii sunt diferiti nu va avea tot ce a avut primul care sunt convinsa ca avea f putine defecte daca s-a ajuns la dragoste si daca altcineva nu mai putea fi iubit la fel.Parerea mea este ca poti iubi de foarte multe ori dar uneori gasesti o persoana mai speciala si pt acea persoana este si o dragoste mai profunda pe care nu o poti compara cu altele si nici aduce la acelasi nivel.




iza...te contrazic...
in viata...poti iubi...de cate ori iti vine....
de cate ori simt...
si...de fiecare data...altfel!!!
si...o spun acum...dupa atatia ani!!!
nu credeam nici eu ca ...poate fi asa...
dar...viata e...o permanenta ...surpriza!
deci...cei tineri...atentie mare!!!
viata nu-i chiar ca-n filme!!!
ovidiu42
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:20
Asa este Iza.Este ca durerea de burta.Daca nu vrei sa iti vina, tine si tu post.
Ioana007
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:45
se pare ca...cineva ...are nevoie de...smecta!!
sa nu mai aibe dureri de burta!!
oare...chiar totul trece...asa...cu paleative?
ovidiu42
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:07
iubim de multe ori in viata, iubim in multe feluri...ne iubim parintii, prietenii, fratii/surorile, pe fiecare intr-un fel anume...ne indragostim si iubim de mai multe ori chiar daca, atunci cand se termina o iubire credem ca aceea a fost unica si ultima, dar uitam tot ce-a fost rau si dureros si ne lasam invaluiti iar si iar de acst minunat sentiment. pentru ca, haideti sa recunoastem, cu nimic nu se compara acea senzatie pe care ti-o da dragostea....
eira
Postat pe 12 Ianuarie 2009 00:32
Asa este.Dupa ce trece dragostea, o putem pune la obiectele murdare sau rele si sa o aruncam la ghena amintirilor prafuite.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:43
De la: ovidiu42, la data 2008-12-24 15:20:23
De la: yza_my, la data 2008-11-05 08:54:03Eu nu cred ca nu poti iubi decat o singura data in viata.Dragostea vine cand nu te astepti si sa nu uitam ca este si oarba...poate de aceea vine pe neasteptate .Te poti indragosti f tare de cineva care la acel moment ti se pare printul printilor si este posibil sa ai un motiv intemeiat sa vrei sa pastrezi acea dragoste si daca se intampla sa se termine intr-un fel si tu nu ti-ai dorit asta cauti toata viata o alta dragoste care sa fie asemanatoare cu prima dar nu o vei mai intalni .Posibil sa gasesti in ceilalti cate ceva din caracterul primei iubiri dar pt ca oamenii sunt diferiti nu va avea tot ce a avut primul care sunt convinsa ca avea f putine defecte daca s-a ajuns la dragoste si daca altcineva nu mai putea fi iubit la fel.Parerea mea este ca poti iubi de foarte multe ori dar uneori gasesti o persoana mai speciala si pt acea persoana este si o dragoste mai profunda pe care nu o poti compara cu altele si nici aduce la acelasi nivel.




iza...te contrazic...
in viata...poti iubi...de cate ori iti vine....
de cate ori simt...
si...de fiecare data...altfel!!!
si...o spun acum...dupa atatia ani!!!
nu credeam nici eu ca ...poate fi asa...
dar...viata e...o permanenta ...surpriza!
deci...cei tineri...atentie mare!!!
viata nu-i chiar ca-n filme!!!


nu stiu de ce spui ca ma contrazici daca sustii aceeasi idee ca si mine numai ca sunt alte cuvinte
yzabela_03
Postat pe 12 Ianuarie 2009 19:19
iubesti de cate ori te indragostesti, spun poetii.noi uitam si de iubire si ne complacem in monotonie.mai sunt curajosi care risca si dupa o viata de om.exemplu:Petre Roman, Mihaela Radulescu...
sa iubesti inseamna mult,Totul.daca iubim partenerul,ziua,noaptea,serviciul,oamenii,plantele si tot ce misca suntem conectati la Binele Universal.e ideal dar si atragem toate lucrurile bune,oamenii,belsugul,FERICIREA PERSONALA.
cercelmarilena
Postat pe 16 Ianuarie 2009 21:39
Iubirea o poti gasi de mai multe ori in viata, dar fiecare iubire este de alt fel.Poate dragostea este o singura data in viata,dragoste adevarata, in care sa fie implicati ambi parteneri, dragoste la prima vedere, nu toata lumea are parte de ea, poti sa te indragostesti si de o persoana pe care o intilnesti fara sa stii nimic despre ea pe forum..... prieteni
karina_7075
Postat pe 10 Februarie 2009 23:39
Mda....spinoasa problema, intr-adevar....

Am crezut si intr-un fel inca mai cred ca dragostea adevarata e numai una in viata unui om... Problema apare atunci cand se termina si apare alta. Ce faci? Ajungi sa spui ca de fapt actuala e cea adevarata, iar despre cealalta doar ai crezut ca ar fi... Hmmmm, destul de complicat. In ciuda faptului ca eu chiar cred ca fiecare om are jumatatea lui, am ajuns la concluzia ca iubirea nu e tocmai la indemana oricui. Iubirea desavarsita, pura, vine de la Dumnezeu si tocmai de aceea nu toti o gasim, pt ca nu o meritam. Sunt foarte putini aceia care reusesc sa infrunte toate obstacolele si sa mentina flacara iubirii aprinsa toata viata.

M-am indragostit si eu cand aveam vreo 14 ani. Asta am crezut timp de cativa ani buni. N-am avut niciodata o relatie cu cel pe care il iubeam atunci, (el fiind cu 5 ani mai mare decat mine, vroia sa ma culc cu el isr eu nu eram pregatita de asta si am zis pas, in repetate randuri). Nu ma iubea, ci doar era la varsta la care pt el conta mai mult cantitatea si nu calitatea. Am suferit mult, in felul meu, neintelegand atunci cum sta treaba cu iubitul. Mi-am zis ca o sa-l iubesc mereu si deja ma resemnasem sa sufar in tacere pt lipsa lui de iubire.

Dar dupa ceva ani, cand am incetat sa mai fiu o copilita, am cunoscut un barbat care mi-a aratat ce inseamna dragostea. M-a iubit acel om si m-a facut sa gasesc in mine puterea de a-l iubi mai mult decat imi credeam vreodata inima in stare. N-a fost loc de comparatie. Am incercat chiar sa imi dau seama daca il mai iubesc pe baiatul din copilarie insa m-am blocat.
Aceasta iubire de care tocmai v-am spus, intr-un fel s-a incheiat. Ne-am despartit dupa doi ani desi ne iubeam nebuneste si marturisesc ca inca mai lacrimez uneori cand vorbesc cu el sau cand imi amintesc cum faceam noi doi timpul sa stea in loc. Am plecat ca sa-mi salvez viata. Relatia noastra era imposibila, desi el nu era casatorit, si in cel mai absurd mod cu putinta, de fapt ne-am apropiat mai mult tot incercand sa ne despartim. Doi ani, adica toata durata relatiei, noi de fapt incercam sa ne despartim. Mereu ne spuneam ca e ultima data cand ne vedem si plangeam si ne agatam unul de altul cu o disperare greu de descris. Dar am gasit puterea sa plec. A fost singurul mod de a nu ne mai trezi fata in fata fara sa stim cum s-a intamplat. Am pus distanta fizica intre noi.

Am plecat cu sufletul praf... Eram o epava. Nici fizic nu mai eram ce-am fost. Practic am dat tot ce aveam:mintea, sufletul, trupul, intreaga mea fiinta. Dar iata ca, Dumnezeu m-a scos in calea unui barbat asa cum viseaza orice femeie, fie din filme fie din romane. Ne-am placut din prima clipa si acum nu ne mai putem imagina viata unul fara altul. A fost atat de fulgerator, incat, nu ma intrebati cum, ca nu stiu sa explic, ne-am mutat impreuna din prima saptamana. De aproape doi ani incoace n-a mai dormit nici unul dintre noi singur. Suntem NEDESPARTITI, cu exceptia celor 8 ore de la serviciu si atat. In rest ne cautam unul pe altul ca si cand n-am mai avea aer.

Deci, iata, dragilor, cum se poate comporta iubirea. Nu l-am uitat nici pe baiatul din liceu pe care l-am iubit cativa ani, nu l-am uitat nici pe cel langa care am descoperit iubirea cu tot ce implica ea, si in nici un caz nu-l voi uita nici pe cel care m-a facut sa cred ca merita sa deschid ochii in fiecare dimineata si sa-i multumesc lui Dumnezeu ca traiesc! Iubirea se transforma in sufletul omului, insa nu dispare niciodata. Nu incercati sa uitati nimic din ce-ti trait!!! Nu veti putea! Solutia e sa va acceptati trcutul, oricare ar fi el, si sa invatati s atraiti cu el. Astfel veti ajunge la acel echilibru sufletesc, mental si fizic ce va va permite sa ridicati ochii si sa priviti din nou in zare!

P.S.:Sper ca nu v-am plictisit cu prea-lunga mea istorie, insa cred ca a meritat expusa. Poate va fi de folos cuiva, intr-un fel sau altul.
darkrapt
Postat pe 11 Februarie 2009 12:28
DARKRAPT, chiar e adevarul pur ce scrii, dar persoanele care nu au trecut prin asa ceva poate nu vor crede, dar ar trebui sa ne gandim la alti care nu si-au intalnit din prima jumatatea, nu poti sa uiti pe cineva pe care l-ai iubit si te-ai despartit toata viata iti vei aminti sigur de acele persoane, timpul mai sterge putin dar niciodata de tot. Iti doresc sa fii fericita, tie cat si la ceilalti in cauza care au probleme.!!!!!!!!!!!!!
karina_7075
Postat pe 15 Februarie 2009 00:59
Iti multumesc, karina, pt cuvintele frumoase si pentru votul de incredere acordat celor scrise de mine. Nu am incercat sa conving pe nimeni de nimic cu cele ce am scris, nu este nevoie de asta. Cei care au trcut prin faze de-astea isi vor recunoaste povestea, mai mult sau mai putin. Important este sa gasim in noi insine puterea de a ne uita in urma in timp ce inaintam, fara a ne mai impiedica insa, de nimic. Va doresc tutror sa fiti increzatoare in fortele proprii, in IUBIRE si in Dumnezeu! Va pup si s-auzim de bine!
darkrapt
Postat pe 15 Februarie 2009 15:16
Fiind vorba de jumastate, mai grav este cand o intalnesi pe bucatele, ceea ce necesita timp mai mult sa o aduni.
Ioana007
Postat pe 15 Februarie 2009 22:30
un barbat fecioara, cusurgiu, ar aduna vreo 30 de poze de la 30 de femei si ar decupa de la fiecare: locul unde-i mintea, locul inimii, sanii siliconati si picioarele pana-n gat, gura, zambetul, urechile, ochii, nasul, fruntea, parul, bratele, coatele, palmele, talia, coapsele, genunchii, gambele, talpile si ar face o poeta.
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 23:09

oare...chiar asa sa faca...unii barbati?
si eu decupam cate ceva din revista cinema...pe vremuri...si...le puneam pe tricouri!!
dar...nu parti din...organism...ci...cu totu`...
si...nu de cele...libidinoase...
dar...acu`...cred ca...e o pb se faci asa...chiar si fecioara fiind...dar...biologic...barbat...fiind!!
incerc sa-mi imaginez cum ar fi un asemenea individ...cu foarfecele in mana...si..tocand...tot ce-i cade in mana...in materie de...poze de femei!!
de unde ar sti...de la care si...mai ales...ce sa aleaga?
pt ca...sigur ar iesi un...mutant!!
ovidiu42
Postat pe 16 Februarie 2009 13:41
Colega noastra nu cunoaste spiritul barbatesc, si scrie potrivit ziarelor de scandal.Restul e.. can-can.Un barbat, daca el insusi este un geniu, va sti sa cante o femeie.Singurul necaz este ca vazandu-se descrisa asa de frumos, femeia bazandu-se pe fantezia poetului, va incerca sa vada daca ingerii si sfintii sunt corupti.Iar daca nu, se va stradui ea sa le dea o mana de ajutor.
Ioana007
Postat pe 16 Februarie 2009 14:15
De la: Ioana007, la data 2009-02-16 14:15:06Colega noastra nu cunoaste spiritul barbatesc, si scrie potrivit ziarelor de scandal.Restul e.. can-can.Un barbat, daca el insusi este un geniu, va sti sa cante o femeie.Singurul necaz este ca vazandu-se descrisa asa de frumos, femeia bazandu-se pe fantezia poetului, va incerca sa vada daca ingerii si sfintii sunt corupti.Iar daca nu, se va stradui ea sa le dea o mana de ajutor.




loana...sincer...eu cred ca...cei ce posteaza...ar trebui sa-si asume si responsabilitatile...
si...chiar daca situatia lor e una...inedita si...speciala...cred ca...de aceea...postam aici!!
sa comunicam si...sa aflam de la prieteni..ceva...informatii!!
deci...nu e nimeni absolvit de...vina de anu mai spune nik...cand e vb de fapt..de viata fiecaruia!!
cu...particularitatzi!!
de aceea...suntem pe aici si...gandesc ca nu de rau augur acest mijloc de comunicare!!
ovidiu42
Postat pe 16 Februarie 2009 15:16
Prima iubire nu se uita niciodata, dar se memoreaza si a doua. A treia o pui la socoteala, iar de la a patra te trezesti ca te trag de maneca produsele iubirilor...
- Tati, tanti care e cu nenea nu e mami?
taur_atipic
Postat pe 19 Februarie 2009 07:47
Desigur ca poti iubi de mai multe ori in viata daca ai fost inzestrat cu acea capacitate, destul de rara, de a te indragosti.

E nemaipomenit sa poti iubi aceeasi persoana toata viata, dar, uneori, sunt si persoane care nu mai vor sa fie iubite, sau care cred ca pot trai foarte bine si fara iubirea ta. Si dragoste cu sila nu se poate...

Dar, ori de cate ori ai iubi, iubesti diferit, pentru ca si persoanele sunt diferite, char daca tu consideri ca ai acelasi fel de iubire.
sora_ilsi
Postat pe 1 Mai 2009 00:50
topicuri scoase de la naftalina!!!
cum de-si aduce lumea aminte de ele?
oare...sa fie...dragostea asta...ceva...atat de insemnat in viatza?
zau...cred ca nimeni nu stie ce vrea de la viata...!!
facem haz de necaz...si...uitam sa mai traim!!!
eu...asa a vad din ce se scrie pe aici!!
altfel...acest topic...era ingropat pt ca...are ceva vreme de cand a fost creat!!!
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 00:56
Depinde cum privesti lucrurile . Unii la fiecare aventura ii spune dragoste , altii se iubesc asa de mult pe ei , incit nu reusesc decit sa se foloseasca de iubirea celui din preajma . Un lucru e sigur , iubirea adevarata se cladeste . Prima imagine conteaza , dar ce urmeaza dupa acel sentiment de tremoro , dupa acele inbratisari si sarutari incontrolabile . Conteaza ce se intimpla in fiecare secunda , dupa ce trece acel sentiment . Deci poti sa iubesti de multe ori in viata ...dar depinde CUM !!
garbo000709
Postat pe 1 Mai 2009 08:22
Vanghelis, esti super tare.Tine-o tot asa! Am descoperit in tine un om foate spiritual:faci haz de necaz(asa cum imi place si mie sa fac,..uneori),dar in acelasi timp esti un om sensibil, un adevarat"filozof".Imi place citatul cu semnatura.Ti-am citit parerile si bancurile si din alta articole.Si eu locuiesc in orasul lui Caragiale.Deci,care v-a sa zica tine-o tot asa!!!
gavril
Postat pe 1 Mai 2009 08:47
De la: GABI_DOBRE, la data 2009-05-01 08:47:41 Vanghelis, esti super tare.Tine-o tot asa! Am descoperit in tine un om foate spiritual:faci haz de necaz(asa cum imi place si mie sa fac,..uneori),dar in acelasi timp esti un om sensibil, un adevarat"filozof".Imi place citatul cu semnatura.Ti-am citit parerile si bancurile si din alta articole.Si eu locuiesc in orasul lui Caragiale.Deci,care v-a sa zica tine-o tot asa!!!

Mai fatuca,stai frumusel la rind...si noua ne place de el,dar nu ne bagam in fata...ce mama masii...
valentino
Postat pe 1 Mai 2009 08:53
Vanghelis,tu poti duce patru galeti,dupa cat de mare te dai,baiete:doua in maini si doua pe umeri.
Esti fericit,implinit si poti da sfaturi pertinente,nu?Poti spune bancuri si te poti lauda?Fii cu bagare de seama:granitele dintre bucurie si tristete sunt fine ca matasea.
Incearca sa mai intelegi si fetele!In definitiv tot o fata te face si pe tine atat de indraznet in cuvinte!
nelutza_darjan
Postat pe 1 Mai 2009 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am devenit cam usoara dupa ce mi-a dat papucii 96 De la: valentino 7 Mai 2009 22:13
Confesiune si incertitudine 116 De la: TEODORRD 14 Mai 2009 16:03
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
Ajutati-ma cu un sfat! 13 De la: gabitzza11 3 Aprilie 2009 11:03
ajutor!!!!!!!!!!!!!!!! 26 De la: Ioana007 25 Aprilie 2009 13:30
Setari Cookie-uri