Cum poti cunoaste barbati daca ai peste 30 de ani?

asa-i sugeram si eu elena, sa ne lase cu aiurelile astea. dar s-au gasit vreo doi destepti pe alt topic sa-mi sara in cap ca vaaai, dar ce am cu omu' :)) Intra oameni sa vada ce s-a mai postat nou si dau de suzuki al lui vanghelis :)
Myself
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:51
de ce sa ne lase vanghelis007? mie personal imi place ce spune, daca nu esti de acord cu el nu citii.
nu cred ca da sfaturi cuiva anume, ci doar celor care se regasesc in ele.gasesti si barbati si femei acum depinde ce anume vrei de la ei. este perfect adevarat ca netul este locul ideal pentru relaxare si atat.
eu cred ca daca timpul a cam trecut iti este mai greu sa accepti pe cineva permanent in viata si in timpul tau, in preocuparile tale. suna cam egoist dar cu siguranta este mai comod.
mirelami2003
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:52
"""""Am un wartburg si-un mertzan
Si te iubesc de un an.
Am vandut draga caruta,
Hai draga sa ne dam hutza.
Draga mea, fetita Cryl,
Tu ai suflet de copil,
Si aripile de lut,
Vin diseara sa te pup.""""""
Imi place , oarecum poezia.....numai ca ...cu tot sufletul meu de copil nu ma mai dau " hutza" si nu ai cum sa ma pupi in nici o seara, chiar dak as avea aripile din alt material sau materie....si asta nu numai datorita distantei care ne desparte ( in kilometrii vorbind )....
O zi buna tuturor celor care sunt la o varsta mai mare de 30 de ani ......si de ce nu...tuturor celor care citesc ce se mai posteaza...

Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:20
elena, scumpo, te-ai sinucis? sau ai aparut numai sa dai in vanghelis ? dar, e bine ce ai facut, lasandu-NEEEE !

oare de ce am impresia ca ai si alt cont din care scrii cumintica sau cumintel?

totusi, nu reapari sa iei si pe Myself cu tine? aici e in pericol ca-i sar desteptii in cap si daca ia vreo boala de la ei, gen putina minte sau oleaca de intelegenta ? pai nu e groaznic sa ai in cap ceva , cand e asa de bine sa fie usor, gol si limpede ?
si_totusi
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:46
'si totusi' faci niste glume exceptionale! bravo, tine-o tot asa. esti nemaipomenita, aplauze..
Myself
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:29
si inca ceva, bine cu site-ul asta ca ma anunta pe mail cand mai postezi vreun banc sau gluma ceva, sa nu ratez. ar fi pacat, la cat de reusite sunt... (lol)
Myself
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:32
involuntar insa, imi pare bine ca ai zambit.
si_totusi
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:34
De la: Myself, la data 2008-11-26 20:32:32si inca ceva, bine cu site-ul asta ca ma anunta pe mail cand mai postezi vreun banc sau gluma ceva, sa nu ratez. ar fi pacat, la cat de reusite sunt... (lol)



la capul tau, nu ma mira ca ai vazut in postarile mele glumite si bancuri. deci, ramane cum am stabilit , in cazul tau : capul gol ca e mai usor ...de dus pe umeri
si_totusi
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:04
deci sa recapitulam 1+1=2
1. ca sa ai o relatie in primul rand trebuie sa fi dispus la foarte.... foarte multe COMPROMISURI
2. esti dispus(a) la COMPROMISURI ai o relatie , daca nu.. atunci nu ai si nici nu vei avea vreodata
3. daca crezi ca ai ceva in comun cu partenerul .. te inseli !!!ai in comun ceva cu el ,doar daca vrei tu sau vrea el(ea)
4. cine zice ca ii merge bine in relatie e doar ca unul din voi face compromisu in favoarea celui care zice ca ii merge bine
de ex. daca iubita mea zice ca ceva anume ii place \'\' uite ce frumos e..\'\' eu in mod automat ii voi zice chiar daca imi place sau nu (asta nu conteaza) \'\' da chiar foarte frumos si chiar o sa ma arat interesat ... dar fac asta doar ca sa se simta ea bine :D (iti pui cumva intrebarea de ce fac asta ?... poi simplu imi place si vreau sex(dragoste) :P . ea face sex (dragoste) cu mine doar daca vrea ceva de la mine (in mod sigur...)vremea cand faceam dragoste de placere deja sa dus .. daca nu ti-ai dat inca seama doar in prima luna de ati facut de comun acord .. acu in mod sigur unu din voi face un compromis cam asa suna in modu de gandire ( fac dragoste cu \'\'el,ea\'\' ca mai apoi sa se simta obligat(a) sa faca ceva pt mine sau sa-mi ia cine stie ce.... pe curand
Dragonfly
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:30
De la: Dragonfly, la data 2008-11-27 15:30:42deci sa recapitulam 1+1=2
1. ca sa ai o relatie in primul rand trebuie sa fi dispus la foarte.... foarte multe COMPROMISURI
2. esti dispus(a) la COMPROMISURI ai o relatie , daca nu.. atunci nu ai si nici nu vei avea vreodata
3. daca crezi ca ai ceva in comun cu partenerul .. te inseli !!!ai in comun ceva cu el ,doar daca vrei tu sau vrea el(ea)
4. cine zice ca ii merge bine in relatie e doar ca unul din voi face compromisu in favoarea celui care zice ca ii merge bine
de ex. daca iubita mea zice ca ceva anume ii place \'\' uite ce frumos e..\'\' eu in mod automat ii voi zice chiar daca imi place sau nu (asta nu conteaza) \'\' da chiar foarte frumos si chiar o sa ma arat interesat ... dar fac asta doar ca sa se simta ea bine :D (iti pui cumva intrebarea de ce fac asta ?... poi simplu imi place si vreau sex(dragoste) :P . ea face sex (dragoste) cu mine doar daca vrea ceva de la mine (in mod sigur...)vremea cand faceam dragoste de placere deja sa dus .. daca nu ti-ai dat inca seama doar in prima luna de ati facut de comun acord .. acu in mod sigur unu din voi face un compromis cam asa suna in modu de gandire ( fac dragoste cu \'\'el,ea\'\' ca mai apoi sa se simta obligat(a) sa faca ceva pt mine sau sa-mi ia cine stie ce.... pe curand


mult prea rece este tot ce ai spus u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:17
'si totusi' iar vrei sa ne amuzi? lasa-te.. incerci degeaba. se vede din cate iconuri pui ca incerci sa fii glumeata rau..
Myself
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:32
myselfa, eu nu incerc nimic. pur si simplu rad. ghicitoare: oare de cine?
hai, ca la a da raspuns, sper sa te duca capul.

poate, zic si eu. daca nu iti cer efort prea mare . hai, gandeste ! ca de asta indeletnicire, nu a murit nimeni . ar fi culmea sa o patesti tu
si_totusi
Postat pe 1 Decembrie 2008 19:47
oau, inca o glumita. sunt mandra de tine. :))
Myself
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:12
draga mea eu am 37 ani si o fata de 13 ani.am fost divortata 8 ani de zile si pt. mine barbatii nu mai existau pina anultrecut cind miam intilnit iubirea pe internet si acum sintem casatoriti si ne intelegem super.cum ti norocul.eu am avut din plin.iti doresc si tie la fel si mai mult curaj doar o viata avem de trait
lilianastoica22
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:32
fetit o cine vrei sa comunice cu tine si sa te agate daca tu nici macar nu ai poze aici ca sa vada cu cine au de a face si cum arati ...din profil si spate
edy_sword
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:24
Uau dar esti la panant! Revino-ti ai 30 si... nu 80 si...Si eu am 30 siiiii.Am fost maritata pina in momentul cind mi-am dat seama ca merit ceva mai bun si mai pot.De unde ideea ca la dupa 30 viata se sfirseste eu cred a de abia acum m-am maturizat sexual si emotional ca sa traiesc mai intens o relatie.Sus capul simte-te frumoasa ai grija de tine si casca bine ochii in jurul tau.Fericirea e chiar linga tine,intinde mina si apuc-o,nu astepta sa-ti bata la usa ca s-ar putea sa astepti degeaba.Lucruri minunate se intimpla in fiecare zi daca vrei ti se pot intimpla si tie. NU SUNT DE ACORD CU CUNOSTINTELE PRIN INTERNET. BAFTA!!!!!!
tarzanela
Postat pe 24 Ianuarie 2009 21:41
Atunci de ce scrii pe forum?
Ioana007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:06
1. raspuns,tratand "mot a mot" intrebarea: NU POTI CUNOASTE PE BARBATI NICIODATA. Dintr-un motiv simplu: sunt vanatori si aia nu stau pe acasa. deci nu ai timp sa-i cunosti.
2. sa faci cunostinta? hmm. oriunde. inclusiv net. avertisment pentru net: barbatii de acolo au probleme. caci, conform unei logici simple, numai cei care nu reusesc in viata reala, se urca pe virtual. Animalismul nostru arata ca femeile cauta stabilitatea si ei vanatoreala. Deci, daca sunt inca available... si stau pe net inseamna ca nu vor sa se stabilizeze. vanatoresc. Deci, daca ii cunosti de pe net, cel mai probabil raman numai pe acolo.
3. pentru exceptiile de pe net si de oriunde: nu conteaza unde-i cunoasteti, conteaza cum ii pastrati si, cel mai important, cum va pastreaza.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:37
Cum poti cunoaste barbati daca ai peste 30 de ani?
-Le spui ca ai 18 ani.
Ioana007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:35
eu am treizeci , lumea zice c arat bine sunt super realizat i cu toate astea sunt singur i dau numai peste idioi. Nici mcar nu mai cred c pot iubi. Cand citesc msg voastre i vd c unele i-au gsit fericirea mai am o speran dar imi trece repede.
carmen_criss2003
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:04
ma asteptam aici sa apara niste adrese, niste poturi, alea alea si cand colo, voi va lamentati sau va laudati
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:10
Pe net nu intra doar cei care au probleme, ci pur si simplu intra cei care cauta pe cineva si si-au epuizat celelalte metode de a da peste cineva potrivit. Eu mi-am cunoscut prietenul pe net si e un tip deosebit, ne intelegem bine, problema este ca stam in alte orase, la 300 km si e f greu asa. Deja suntem impreuna de 2 ani, dar desi ne intelegem bine, nu face pasul de a ma cere in casatorie. Desi la inceput mereu zicea ca ne casatorim, dar nu a facut niciun pas in acest sens, doar vorbe. Acum nici vorbele nu mai sunt. Am fost mai mult eu la el, ca eu puteam , de cand e cu mine a facut si bani, dar problema e ca nu ne permitem inca sa avem casa noastra. Am stat o jumatate de an la el, cu familia lui(parinti, frati) dar nu mai vreau asa. Nu da niciun semn ca ma vrea de nevasta, dar mereu ma lauda si spune ca fara mine e pierdut, ca ma iubeste enorm de mult, etc. Care sa fie cauza ezitarii lui? El a mai fost casatorit...Eu acum sunt acasa la ai mei, dar sunt hotarata sa nu ma mai duc inapoi in aceleasi conditii. Insa nu as vrea nici sa il pierd, dar cred ca trebuie sa imi asum acest risc, decat sa ajung prea tarziu sa ies din combinatia asta. Cred ca i-am oferit prea mult, fara sa lupte pentru nimic si deoarece ii e bine, de ce ar schimba ceva? Ce ziceti?
calla
Postat pe 7 Februarie 2009 16:41
Fericito!La 300 de km?Pai asta este binefacere curata.Ai scapat de spalat rufe, de facut mancare pentru doi si de faptul ca el iti da peste mana cand vrei sa mananci o felie de tort, chipurile ca te ingrasi prea tare si nu mai poti intra pe usa.Iar tu il surprinzi noaptea mancand tot tortul.
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 17:54
De la: carmen_criss2003, la data 2009-01-30 12:04:30eu am treizeci , lumea zice c arat bine sunt super realizat i cu toate astea sunt singur i dau numai peste idioi. Nici mcar nu mai cred c pot iubi. Cand citesc msg voastre i vd c unele i-au gsit fericirea mai am o speran dar imi trece repede.


UNELE SUNT MISS PERFECTIUNI... cE ISI DORESC SI VISEAZA NOAPTEA SPUN CA LI SE INTAMPLA.ASA AVEAM EU O PRIETENA IN FACULTATE. ERA CASATORITA SI TOATA ZIUA NE POVESTEA CE RELATIE PERFECTA ARE EA CU SOTUL EI. CE CREDETI S-AU DESPARTIT...
TRE SA ACCEPTI O PERSOANA ASA CUM E NU SA INCERCI SA O SCHIMBI! SUNT ANUMITE COMPORTAMENTE CE SE POT CIZELA, DAR ASTA DOAR IN URMA INTERACTIONARII UNUIA CU CELALALT.

PS: SI U AI DEFECTE ALTFEL ERAI CU CINEVA!
dafffne
Postat pe 9 Februarie 2009 16:33
Este o adevarata aventura sa iti cauti servici, daca cel vechi nu iti convine. Ori e prea departe de casa, ori nu ai masina la scara, ori salariul nu e suficient de mare, ori e prea mare biroul, ori prea vechi sau nu iti plac colegii noi, etc. Dar sa iti mai gasesti un om langa care sa imbatranesti, sa faci copii, sa speli, sa platesti facturi comune si sa visezi la vremea cand erai libera, tanara si cautai cu infrigurare sa te imperechezi, asta le intrece pe toate. Nu putea fi mai simpla viata ?
taur_atipic
Postat pe 9 Februarie 2009 23:02
sa nu crezi ca barbatiilor le este mai usor sa gaseasca o femeie,eu zic ca si mai complicat este pentru noi,eu de exemplu sunt despartit de putin timp de ...fosta si nu e deloc simplu sa gasesti o femeie nici ca partener sexual si daca de faza asta nu treci nu esti calificat pentru cea de iubita:(
dlal
Postat pe 16 Februarie 2009 14:48
De la: vanghelis007, la data 2008-11-20 15:16:13Cele mai bune sfaturi sunt acelea pe care nu le primeste nimeni.



ce taree! super tare!!!
fleur_de_lis
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:22
Suzuka a lasat usa deschisa si s-a trezit intr-o zi cu un copil care o privea.
-Este interzis copiilor.
-Stiu doamna.Nu va faceti probleme.Tata este in urma.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:12
Vanghelis iar ai inviat? Esti obositor. pe bune. Nu ca as pune prea mare pret pe forumul asta, dar e bine de stiut ca mai sunt si limite..
p.s: Acum iar o sa apara din neant tanti Si_totusi (care numai dupa ID iti dai seama ca intra in vb ca musca-n..) si o sa ma "puna la punct" imediat, din lipsa de viata personala :))
Myself
Postat pe 12 Aprilie 2009 20:20
De la: Myself, la data 2009-04-12 20:20:51Vanghelis iar ai inviat? Esti obositor. pe bune. Nu ca as pune prea mare pret pe forumul asta, dar e bine de stiut ca mai sunt si limite..
p.s: Acum iar o sa apara din neant tanti Si_totusi (care numai dupa ID iti dai seama ca intra in vb ca musca-n..) si o sa ma "puna la punct" imediat, din lipsa de viata personala :))


Si totusi n-a putut veni,are multe altele de pus la punct,dar m-a rugat pe mine sa te rog sa inkizi cu grija(gura)ca altfel e curent si racesc micutii...multumim.
valentino
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
cınd trebuie sa le vorbim copiilor despre sex? 22 De la: Clm 8 Mai 2009 16:08
cu o femeie in pat ? 155 De la: Ioana007 26 Aprilie 2009 08:39
Cum sa inseli fara sa afle? 345 De la: roby_cado 20 Octombrie 2011 16:39
Copiii intr-o relatie 3 De la: anima 8 Decembrie 2008 09:49
Setari Cookie-uri