scleroza in placi

De la: garbo014500, la data 2009-09-11 11:55:58Transfer Factor este un produs care intareste imunitatea. Din pacate, pentru scleroza in placi nu sunt indicate aceste produse, pentru ca odata cu intarirea sistemului imunitar se formeaza anticorpi, care in aceasta boala ataca organismul,ceea ce duce la progresarea vizibila a bolii.
Am si eu o nepotica care a fost suspectata de SM si am citit destul de multe despre aceasta boala.Din fericire, dupa toate analizele, inclusiv analiza LCR, s-a tras concluzia ca nu sufera de SM. Totusi ramane intrebarea de la ce sunt leziunile de demielinizare descoperite la RMN.Toate analizele pentru alte boli care mimeaza SM (lupus, toxoplasmoza, etc) au iesit negative. Poate stie cineva din ce alta cauza apar aceste demielinizari.In afara de aceste leziuni si niste dureri de cap scurte dar intense, alte simptome nu are.Poate fi de la lipsa de fier de anul trecut?
Draga colega,nu esti corect informata asupra potentialului TRANSFER FACTOR.Acesti factor de transfer pot actiona in 3 directii,in functie de nevoile organismului individului care ii consuma,acestea sunt:
Inductor,antigenm specific si de suprimare.
In cazurile maladiilor autoimune,sistemul imunitar are nevoie de ajutor pentru a suprima acea hiperactivitate care este daunatoare,iar TRANSFER FACTOR asta face,asigura acele informatii care suprima hiperactivitatea sistemului imunitar.Deci sunt foarte buni in tratarea afectiunilor autoimune,oricare ar fi acestea.Iti spun asta ,deoarece este o doamna din bucuresti care are diabet de tip I (autoimun) si boala BASEDOW (hipertiroidie autoimuna), face cura cu TRANSFER FACTOR iar rezultatele dupa 2 luni rezultatele sunt mai mult decat excelente !!!!
Mai departe de asta,cauta tu pe net detalii despre TRANSFER FACTOR in tratarea oricarei maladii autoimune doresti si ai sa vezi marturii ale oamenilor din lumea intreaga care folosesc acesti FACTORI DE TRANSFER cu mare succes in combaterea bolilor de care sufera, boli considerate de catre medicina clasica ca fiind fara leac !!!!!

p.s. TRANSFER FACTOR asigura un plus de activitate doar celulelor NK(natural killer) ale sistemului imunitar....raspunzatoare de bolile autoimune sunt o alta categorie de celule ale sistemului imunitar,pe care TRANSFER FACTOR nu le influenteaza ca si crestere a activitatii,ci numai le suprima pana la nivel optim activitatea acestora.
Factorii de transfer nu dau numai forta sistemului imunitar,ci dau si inteligenta...daca vrei detalii complete,ti le pot da pe mail.
TF_
Postat pe 11 Septembrie 2009 23:23
buna seara tuturor! as vrea sa stiu daca dupa un examen RMN iti spune ca esti cu microleziuni inactive scleroza in placi, sa cred ca sunt inactive ,dar pot sa declansze oricand?va rog sa-mi spuneti tot ce stiti...va multumesc foarte frumos!o seara placuta tuturor!
garbo031872
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:23
Stie cineva despre sindromul clinic izolat (CIS)? Nepoata mea de 18 ani a fost diagnosticata cu aceasta boala. Daca stie cineva mai multe decat scrie pe internet, va rog sa-mi dati si mie niste detalii. Multumesc.
garbo014500
Postat pe 16 Septembrie 2009 08:29
"Sindromul Clinic Izolat este o entitate clinica de debut a sclerozei multiple cu modificari depistabile cu ajutorul RMN si al altor investigatii. Acest Sindrom Clinic Izolat se poate transforma in SM intr-o proportie foarte mare. Dar, in unele cazuri poate ramine stationar si poate fi privit doar ca un eveniment care nu are o continuitate.

tratamentul sclerozei multiple se bazeaza pe imunomodulatori si imunosupresori....unul din cei mai eficienti imunomodulatori existenti,fara efecte adverse, este TRANSFER FACTOR de la 4 Life Research.

Factorii de Transfer folositi in bolile somatice si in reabilitarea imunologica
Scrisoare metodologica Moscova 2004

Aceasta comunicare prezinta rezultatele testelor clinice, care au fost concepute pentru a studia eficacitatea unui produs complex derivat din colostru si anume Transfer FactorTM (Classic, Trifactor, Riovida, Chewable) si Transfer Factor PlusTM in diferite conditii patologice si pentru a studia influenta mediatorilor celulari, care se gasesc in Factorii de Transfer ai diferitilor compusi ai sistemului imunitar. Autorii recomanda folosirea produselor care contin factori de transfer in practica medicala.
Aceasta scrisoare metodologica a fost dezbatuta si aprobata la Intalnirea Centrala a Comisiei Metodologice a Universitatii Medicale de Stat Altay (protocolul nr. 4 din 05.11.2003) si trimisa Ministerului Sanatatii si Dezvoltarii Sociale a Federatiei Ruse, pentru a fi prezentata si a fi luata in considerare.
AUTORI:
Academician A.A. Vorobiev, Academia Rusa de Stiinte Medicale (RAMS), Cercetator laureat al Federatiei Ruse, Doctor in imunologie
Profesorii Iu.v Telnuikh (Doctor in Medicina) si E.O. Khalturina (DM), Academia Medicala Sechenov, Moscova, Profesor M.V. Kisielevsky (DM), Centrul Rus de Cercetari pentru Cancer Blokhin, RAMS
Doctorii N.v Karbuisheva (DM), Profesor vM Granitov si Profesorii Asociati A.S. Chabarov, D.V. Kipriyanov, N.Iu. Raiu, Spitalul Minicipal Nr.5, Universitarea Medicala de Stat Altay, Bamaul
Candidati in Stiinte Medicale L.V. Sultanov, E.Iu. Kozhevnikova, S.I.
Belyich, Centrul Regional Altay pentru controlul si prevenirea SIDA
Profesorii vA. Dadali, A.v Rak, E.S. Stolpnylk, Candidati ai Academiei Medicale de Stat G.A. Baslovich, L.B. Gaykovskaya, Sto Petersburg
Profesor Asociat G.M. Letifov (DM), Universitatea Medicala din Statul Rostov
REFERENTI: Academician B.A. Tutelian, Directorul Institutului de Cercetari ale Nutritiei, RAMS si Profesor A.v Karaulov (DM) Departamentul de Imunologie Clinica, Academia Medicala Sechenov, Moscova.
. Populatia globului experimenteaza in prezent o scadere a rezistentei la boli datorita unor factori sociali (proasta alimentatie), ecologici (poluarea mediului si a atmosferei datorita multor tehnologii actuale) si medicali (folosirea impropie a anumitor medicamente, a alcooluli, drogurilor si a stresului) care reprezinta poate principalul motiv al aparitiei situatiei actuale. Toti acesti factori sunt neputinciosi in fata sistemului imunitar si pot cauza deficiente imunologice. Folosirea modulatorilor imuni reprezinta unul din principalele mijloace in mentinerea functionarii normale a sistemului imunitar si a refacerii acestuia in conditii deficiente immunologic. Modulatorii imuni, atat cei naturali cat si substantele sintetice, sunt capabili de stimularea sau cresterea presiunii asupra sistemului imunitar. In practica medicala se folosesc o multitudine de modulatori dar eficacitatea lor si alte proprietati ca siguranta, simplicitatea in folosire, precum si a factorilor economici, difera in mare masura (A.A. Vorobiev, RAMS Bulletin nr.4, 2002 ). Modulatorii imuni endogeni, naturali, care contin substante de baza ce iau parte in reglarea procesului imunologic, sunt cei mai potriviti pentru consumul uman. Fiind formati din peptide naturale obtinute din colostru bovin Transfer FactorTM este considerat a fi unul dintre acesti modulatori imuni. Functia principala a acestor peptide in organism este de a furniza protectie imunologica impotriva microbilor (bacterii, virusuri etc.), celulelor canceroase, si a altor substante antigene capabile sa distruga procesele vitale din organism. Factorii de Transfer stimuleaza coloana vertebrala a sistemului imunitar (mai ales actiunea limfocitelor ucigatoare NK), activeaza procesul de sintetizare a imunocitokina si regleaza functiile imunologice. Factorii de Transfer sunt superiori altor, chiar bine cunoscuti modulatori imuni, pentru ca sunt extremi de eficienti in reglarea sistemului imunitar. Acopera un larg spectru de actiuni, sunt siguri, se folosesc pe cale bucala sub forma de capsule gelatinoase, nu au contraindicatii, nu produc reactii adverse si au eficacitate atat asupra copiilor cat si a adultilor. Factorii de transfer au fost folosisti cu succes timp de multi ani pentru tratarea si prevenirea infectiilor virale, bacteriale, spontane, bolilor parazitice, tumorilor maligne, conditiilor autoimune, neuroastenice, dezechilibralilor endocrine si alergice, imunodeficientelor primare si secundare, si a bolilor urmate de dezechilibre in functiile imunologice. Transfer FactorTM si Transfer Factor PlusTM au fost studiati intens in clinicile din Rusia si institutiile de cercetare. Aceasta a ajutat la o generalizare a rezultatelor clinice si la prezentarea lor ca recomandari metodologice. Aceasta scrisoare metodologica are rolul de a familiariza doctorii, studentii in medicina, rezidentii clinici si absolventii finali cu informatiile curente, privitoare la mecanismele de raspuns ale sistemului imunitar la factorii exogeni de origine virala si bacteriala cu proprietatile produselor Transfer FactorTM si rezultatelor studiilor cu scopul evaluarii eficientei lor in diferite conditii patologice.
Academician Anatoly A. Vorobiev, Academia Rusa de Stiinte Medicale, Laureat al distinctiei pentru stiinta dat de Federatia Rusa, Doctor in imunologie
TF_
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:25
De la: TF_, la data 2009-08-09 16:59:06
De la: deceflor, la data 2009-08-08 18:19:49Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
VRAJEALA DE PROASTA CALITATE !!!! Pe o gramada de forumuri esti cu aceasta reclama de 2 bani !!! nu te crede nimeni !!!



Cum poti fi atat de nemernica sa incerci sa faci bani din disperarea unor semeni de-ai tai care au cu adevarat probleme si care, din cauaza problemelor pe care le au oricum cheltuiesc multi bani. Esti cu cateva trepte ierarhice mai proasta decat cel mai prost animal. Idioato!!!
garbo065516
Postat pe 24 Octombrie 2009 16:04
bai tanti cu biorezonanta si cu siropelul.....citesc de 8 ani formula as.....si nu am intalnit siropelul ala noni....daca era asa de bun pentru cancer....romania avea premiul nobel pentru medicina...
tutankhamon
Postat pe 24 Octombrie 2009 16:09
De la: tutankhamon, la data 2009-10-24 16:09:31bai tanti cu biorezonanta si cu siropelul.....citesc de 8 ani formula as.....si nu am intalnit siropelul ala noni....daca era asa de bun pentru cancer....romania avea premiul nobel pentru medicina...
adevarul ca sunt produse cu mult mai bune decat noni pentru tratarea cancerului....unul dintre ele este TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life research,care este de 30 ori mai eficient decat noni in stimularea sistemului imunitar.....
TF_
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:04
tutanko,poi nu citisi instructiunile,mami?!

cica sa-l bei,nu sa-l citesti!
preciouss
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:08
mei mamica...io zisei mei mamica.....sa se ceteasca formula as, mei mamica mei, de ce ma iei mei mamica la misto....tu nu stii ca siroapele se bea. nu se ceteste, mei mamica...
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:12
haidi bre,tutanko!
da nu te iau io la mishto!
io luam subectu' la mishto,ca-i d'ala de tinerete fara batranete si vieatza fara morti!
preciouss
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:14
stiu mei mamica...manca-ti-as sufletul lu' matale bre!!
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tuse enervanta! 35 De la: garbo_9918 6 Martie 2017 16:40
oftalmologie 4 De la: amiruta82 20 August 2009 15:28
Tehnologie pentru dozarea hormonala 1 De la: garbo_405853 19 Septembrie 2014 10:18
arsuri 9 De la: garbo_408789 9 Ianuarie 2016 14:19
PSIHOTERAPIA MODIFICA FUNCTIILE CREIERULUI UMAN 6 De la: tutankhamon 11 Septembrie 2009 21:47
Setari Cookie-uri