un sfat

De la: dienutza, la data 2008-07-28 13:45:10da! imi e frica! asta este cuvantul potrivit pt ceea ce simt!am incercat sa discut cu sotul meu...dar se pare ca el accepta orice decizie a mea " dak vrei sa pleci fa-o! nu pot sta in calea fericirii tale!" astea sunt cuvintele lui(cred ca stie ca il iubesc prea mult si e sigur ca nu am sa plec)! se " scoate" spunand ca asta este caracterul lui si trebuie sa ma obisnuiesc asa, spune lucruri la nervi apoi le regreta!el spune ca eu trebuie sa ma schimb nu el!


crede-ma ca am experienta acestor "replici'. stii cum se traduc? iti spun eu "fa ce vrei ca nu-mi pasa" iar povestea cu "....in calea fericirii tale", e un raspuns ironic si sadic.

frica ta, el o traduce drept toleranta si lipsa de vointa. stie ca totul ii este permis, ca fara el esti neajutorata si ca nu vei face nimic ca viata ta sa se schimbe. in parte are dreptate. ii cauti scuze si motive.

nu stiu cu ce o sa-ti fie de folos ce scriu eu acum insa, poate te vei gandi si vei incerca sa faci ceva.
am trait o experienta ca a ta. 25 de ani m-am straduit sa fiu si femeie si mama si un om apreciat la locul de munca si gospodina. am fost si barbat si femeie la casa. rarele momente cand ma aprecia , erau pentru mine un fel de balsam. voiam mai mult insa, imi ziceam ca asa e el, ca nu stie sa-si exteriorizeze trairile, ca de fapt cele glumite si ironii sunt un mod de a ma necaji din dragoste, ca cele gafe facute pe care trebuia sa le repar fac parte dintr-un mod de a fi mai "din topor". incercam prin eleganta si finete sa-l fac a fi privit ca un om spiritual si nu ca un badaran ( cum era de fapt) . au trecut anii, ma obisnuisem asa, nu mi se parea ca poate fi mai bine, nu stiam ca dragostea poate fi si altfel. ma multumeam cu putinul ce-l aveam si ma uitam - ca si tine - spre cei mai nefericiti ca mine . cred ca , undeva in sufletul meu, sufeream . insa, nu voiam sa aduc la suprafata aceste trairi, nu voiam sa le constientizez de frica vreunei descoperiri ce m-ar fi pus in situatia de a lua o hotarare. da. imi era si mie frica. am trait asa si, ma obisnuisem oarecum desi, de multe ori ma uitam parca cu un sentiment de nostalgie la perechile care treceau de mana pe langa mine. asta mai ales in concedii. le faceam in grup. grup de prieteni unde colegele lui de munca erau mereu prezente. anul si flebetea. pe atunci nu pricepeam nimic. ziceam ca e normal ca oamenii sa fie buni amici. au urmat apoi , concedii singura pentru ca , mereu intervenea ceva. ca apoi , sa urmeze o viata ciudata. ca a ta. daca spuneam ce ma nemultumeste, aveam parte de filozofii, de imputatii sau de vorbe azvarlite la "nervi" . gen " esti nebuna, schiba-te ca asa nu e bine, du-te la medic si te trateaza, totul e numai in capul tau ", etc.
pana cand, intr-o zi , am constientizat totul. eram bataia de joc a unui om care nu dadea doi bani pe mine. avea de mult viata lui paralela cu a mea si , se simtea bine asa.
s-a dus frica ( frica de a nu gresi, de a nu lua hotarari bazate pe inchipuiri, frica de o eventuala singuratate, frica de gura lumii, frica ca nu am sa pot iubi alt barbat ) intr-o zi, am facut ce trebuia sa fac in ani buni. mi-am luat la revedere de la un trecut si fara sa urasc sau sa mi-l mai amintesc, incerc acum, nu din cioburi ci chiar dintr-un alt intreg, sa traiesc cel putin fara stresul acelor ani. se spune ca parintii ne dau aripile insa, zborul este al nostru . asa ca, am renuntat la zborul planat si m-am avantat putin spre soare, spre lumina :)

nu lasa sa ti se intample si tie asa ceva! anii nu se intorc si viata e numai una. eu m-am desteptat tarziu. de ce sa faci si tu la fel?

discuta clar si nu te lasa ! ori alba, ori neagra. amanarea unei decizii clare , nu va fi in folosul tau. daca mergi asa, cum te duce curentul, viata te va duce tot la separare si, ce e mai cumplit, vei pierde multe clipe in care puteai sa fii fericita .
si_totusi
Postat pe 30 Iulie 2008 12:09
Mi se pare destul de onorabil sa-ti iei la revedere de la trecut, ca sa poti trai si tu in prezent, fara a fi acuzata ca nu ai trimis felicitarile de rigoare.Evident ca va trebui sa traiesti pe picioarele tale.Dar asta este ca mersul pe bicicleta.Cand ai fost mititica, mititea, nu te-ai ridicat hopa sus de pe podea?Asta trebuie sa faci si acum.Poate ca te doare la inceput(se intampla sa mai cazi si in fund, eu iti spun adevarul, dar cand ai sa reincepi sa mergi, ai sa vezi ce bine este.)Si pe urma, cum ai vrea sa cunosti lumea daca stai pe loc?O prietena a lui Suzuki dupa ce s-a despartit, s-a facut stewardesa.A cunoscut foarte multa lume, chiar si pe capitanul avionului.Singurul lucru pe care-l regreta, este ca nu a putut sa se marite cu toti cei pe care i-a cunoscut, ca Penelopa cu petitorii ei, pentru a nu fi acuzata de polibigamie, sau poligamie internationala, articol care este respectat la nivel international, fiind imprumutat din Tablele lui Moise, cand Dumnezeu i-a scris cu degetul, cele 10 porunci.

Postat pe 30 Iulie 2008 20:30
vanghelis, apoi, eu cu dumnezeu, ma mai cert cateodata dar, prieteneste. nu ne batem noi pe umeri ca prietenii insa, nici dusmani nu suntem . si-mi place ca ,domnul nu a fost unul din cela far'de intelegere . a dat el dictare lui moise dar iote ca , una din porunci parca zice "sa nu prea...." ase ca, dupa mintea mea, nu s-ar supara daca omul mai prinde avioane cateodata. ca de, oameni suntem si pacate avem
si_totusi
Postat pe 31 Iulie 2008 09:11
Cu Dumnezeu, nu prea poti,sa te certi.Poate doar singura.El rabda, cat rabda, dar apoi sa nu te plangi pentru ceea ce-ti face.Noi incercam sa-l facem pe Dumnezeu complicele nostru, dar nu tine.De regula, nu el ne pedepseste, ci ne pedepsim noi insine.

Postat pe 31 Iulie 2008 12:22
asta ziceam si eu . cica dumnezeu iti da dar, nu-ti baga in traista. greselile sunt ale noastre si pedepsele sunt rezultatul lor. :)
si_totusi
Postat pe 31 Iulie 2008 13:14
E CLAR K ARE PE ALTA.TRAGE AER IN PIEPT SI GATA! NU TE MERITA!LUMEA E PLINA DE BARBATI,DOAR NU O SA IL IERTI LA NESFARSIT SI SA IL ACCEPTI ASA IN CONDITILE ASTEA. ITI SPUN DIN PROPRIE EXPIERIENTA K ATUNCI CAND EL SE RACESTE NU TE MAI IUBESTE.
miau
Postat pe 4 August 2008 00:52
Asa este miau, lumea este plina de barbati.Dar alegerea este a ta.Cine te pune atunci cand mergi pe strada, sa calci cu picioarele in strachini?Si pe urma, stii ceva?Cele mai bune sfaturi sunt acelea care nu sunt urmate niciodate.

Postat pe 4 August 2008 06:30
DIENUTZA - nu exista "il iubesc prea mult". Sunt cateva luni de cand primesti sfaturi - ia-l / lasa-l. Sigur ca taina casatoriei este sfanta, cita cineva din biblie "ce a unit Dumnezeu, omul sa nu desparta", dar tot acolo mai sunt cateva sfaturi pentru cei 2 soti:
- Femeia sa fie supusa barbatului sau si dorintele sale sa se tina dupa ale lui (acest paragraf place barbatilor)
dar cele mai multe invataturi sunt pentru ei:
- Iubiti-va nevasta asa cum si-a iubit Isus Biserica
- Va lasa barbatul pe tatal sau si pe mama sa si se va uni cu nevasta sa si vor fi una ( pt. ca 2 femei intr-un loc/suflet sunt deja prea multe)
- Nu uita iubita tineretii tale, caprioara sprintara...
- Nu manca painea leneviei
Ce crezi ca vor face pt tine ce-i care posteaza aici?

Postat pe 5 August 2008 22:02
"Femeia sa fie supusa barbatului, si dorintele sale sa se tina dupa ale lui".
Se duce Suzuki in rai la Dumnezeu, bate la poarta si este invitat inauntru.Ajuns in fata tronului ceresc, Suzuki se inchina plin de respect si saruta poala vesmantului acestuia.
-Da, Suzuki, de ce ai venit la mine?
-Doamne, vreau sa faci o modificare la contractul acela pe care l-am semnat cu Tine.
-Ce modificare?
-Stii, aceea cu femeia care este supusa barbatului, iar dorintele ei, sa se tina dupa barbat.
-Dar ce ti se pare gresit aici?
-Nu s-ar putea ca dorintele ei sa nu se tina dupa barbat?
-Dar dupa cine ai vrea sa se tina Suzuki?Nu tu esti sotul ei?
-Ba da,-zis e acesta si se intoarse sa plece.Pruncul pe care-l tinea in brate incepuse sa planga, si-i baga degetelul in gura tatalui sau.Cei doi baietei mai mari, se tineau de poantalonii lui Suzuki, ca de fustele lui Suzuka, iar cele doua fetite se zgaiau la ingerul Mihail si scoteau limba la el.Ba isi pusesera si degetelele in cap, intocmind din ele niste cornite, ca ingerul prinse sa se inchine repede si sa isi scuipe in san.

Postat pe 7 August 2008 07:22
Luceafarul meu ai exemplificat perfect! Asa ar trebui sa fie din cand in cand, macar in gand barbatii, ca sa-si inteleaga bine sotiile.Altfel ar putea sta la usa si "aviatorul", de pe cursa New York, inauntru : de ce nu?! Orice contract poate fi reziliat sau modificat prin act aditional dar sa nu-l uitam nici pe el

Postat pe 7 August 2008 21:47
Se duce Gica la Intunecimea sa, Marea divinitate a lumii infernale.
-Ce vrei Gica?
-Intunecimea voastra, am executat sapte ani de detentie, si nu mi s-au acordat unele drepturi firesti, conform celor stipulate de conventia de la Haga, Bucuresti si Washington.
-Adica?-intreba Bezna sa totala, ridicand sprancenele stufoase plina de mirare.
-In ciuda temperaturilor toride, nu mi s-a dat o cola rece, sau un ventilator, ca sa ma racoresc, si a trebuit sa muncesc in pielea goala, plin de transpiratie.Iar cand mergeam la dus, ni se spunea ca dusul este defect si pe el nu curgea decat apa clocotita.
-Asta este vina celor de la termoficare, nu a mea.Asa ca poti sa scrii o petitie si sa le-o trimiti lor.
-O fac si pe asta,-zise Gica, dar daca scriu, cat mi se mai reduce din pedeapsa?
-Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun asta, dar tu trebuie sa-ti executi pedeapsa in totalitate.
-De ce, Mare spirit al intunericului?
-Asta pentru ca te-a mancat in..spate, si te-ai apucat sa scrii pe Garbo.Este ca si cum mi-ai fi trimis mie o scrisoare de dragoste..- continua Satana si scoase un valatuc de fum crepuscular, pe narile lui de purcelus mustacios, dupa ce-l extrasese din narghileaua aceea de portelan, din secolul al saselea, i.e.n.

Postat pe 8 August 2008 16:33
draga dienutza, situatia ta e grava din punctul meu de vedere. da, ii faci prea mult pe plac si e clar pentru mine ca nici nu te respecta, de iubire nu stiu, dar iubirea implica totusi si un minim de respect.sunteti casatoriiti si mama lui ii face o casa? adica numai a lui?dar ce, aveti contract prenuptial?iarta-mi franchetea dar sotul tau nu te merita si a venit momentul sa-i arati asta.cat priveste copilul las-o balta, cel putin pentru o vreme.inca poti tu decide pentru copil asa ca asteapta sa vezi cum evolueaza relatia voastra.iar daca vei avea pana la urma un copil nu-ti fie teama ca mama lui ti-l va lua.ce, esti o mama denaturata?nu.sunt avocat si vorbesc in cunostinta de cauza.curaj si ia o decizie cat mai repede!

Postat pe 17 August 2008 11:08
dienutza, eventual divorteaza, si ia-o pe alina_elice avocata... daca nu divortezi cat mai repede, e posibil ca unii avocati sa se apuce si de alte meserii...
anakin
Postat pe 17 August 2008 18:24
cum as putea sa divortez? pt ce motiv ? el ar zice ca sunt nebuna...ca nu s-a intaplat nimik!in plus..in ultimul timp ma inteleg mai bine cu el...nu stiu cat o sa dureze dar imi e frica sa ma mai bucur,ca apoi sa devin si mai dezamagita?poate eu ma asteptam ca in casnicie sa fie totul roz...iar dak nu e asa sa mi se para deplasat!sunt certuri ca in toate cuplurile, poate un pic mai multe!poate chiar asa o fi normal...sunt derutata...
dienutza
Postat pe 20 August 2008 10:35
Va sa zica, ne-ai tras in piept....

Postat pe 20 August 2008 18:10
intreb si eu: ce motive poate avea un om pentru a divorta?

sa vedem daca gandesc corect. o sa-mi spuneti voi unde gresesc.

1. te bate de 5 ori pe zi. cica o data e permis si nu e motiv de suparare daca iti rupe un picior. mai ai altul de rezerva.

2. nu te intelege, nu accepta sa ai si tu pareri. nici asta nu ar fi un motiv pentru ca se poate trai si asa. oricum, prea multe idei strica. devii idiot. deci, te protejeaza

3. te inseala, are o viata dubla, tripla . si ce? iar e ceva normal sa te faci ca nu vezi. si ,daca faptele sunt evidente, iar nu-i bai. e omenesc sa accepti, sa ierti, sa motivezi . si alte familii traiesc la fel si iata ca nu se mai despart


4.nu te mai simti iubita/ iubit. se comporta de parca ii stai in cap. ce e motivul acesta aiurit? dupa ce te casatoresti, gata cu iubirea. astea sunt fitze.


5.existi pentru el/ea doar atat cat sa te tot intalnesti accidental prin bucatarie sau in pat. iaca durere!! si asta cica nu-i motiv. ai facut niste copii, kaput: spate in spate si noapte buna.

6. petrece foarte mult timp fara tine. si ce? doar nu o sa te superi ca nu vrea sa fiti mai mult impreuna. ce daca nu te ia la mare, munte, la sfarsit de saptamana? poti sa faci ,in acest timp ,niste munci gospodaresti pe langa casa. si e asa placut cand il stii intins/intinsa la plaja si tu in acest timp, esti intins prin casa cu furtunul aspiratorului in mana ...! nu-i bai ca-l / c-o tot astepti sa apara.... in general , cand se pleaca in plimbari solo ,se uita a mai anunta perechea. de, neglijenta scuzabila . din graba.

7. bea prea mult. iar nu e motiv. omului ii mai este si sete. sau bea de bucurie, de suparare, de incruntare, ca a pierdut tramvaiul. adica, a luat un dar si ca orice dar, e un prilej de bucurie si nu de intristare daca vine impreuna cu el acasa .

cam astea ar fi principalele motive invocate

asadar, omul nu are motiv de divort. zic bine?
si_totusi
Postat pe 24 August 2008 10:32
Daca omul nu are motiv de divort, atunci cine are?Bicicleta?

Postat pe 24 August 2008 19:24
bicicleta. nu auzi ce zic fetele? trebuie totul discutat, disecat, iertat, uitat , transat, si apoi iar insailat. ca va tine sau nu saiaua, asta e alta poveste. poate va tine daca lumea va avea grija si nu va trage de ea. acum depinde si de ata ,si de material dar si de croitor.
si_totusi
Postat pe 24 August 2008 20:04
Stai putin.Daca disecam, discutam, atunci pe cine iertam?Pe noi care facem lucrurike astea?Ce mai transam, daca ne propunem sa uitam?Nu facem o activitate de dorul Lelii sau Lenutei?Si pe urma ce mai cosi?Propria viata care acum zace pe masa de disectie, cu toate organele scase afara si puse in tot felul da vase si borcanase?Acolo sunt coarnele, aici suferinta din dragoste, uite si doua vanatai capatate cand am cazut prima data de pe bicicleta?Muscatura asta este de la primul sarut, firele astea de par alb, este de la prima hora care am dansat-o cu ea(sau cu el)Si pwe urma indiferent ce cosi sau inseili la loc, tot cadavru se numeste.Sa inteleg morala ta astfel?Aveti grija ce faceti cu viata voastra, pentru ca atunci cand veti ajunge la ora de disectie, va fi prea tarziu?

Postat pe 25 August 2008 06:19
cam asa am gandit. e bine ca ai expicat si dezvoltat. poate asa, vede si lumea ca a carpi e ceva facut in dorul lelii si efectul e doar de carpaceala . adica picior de lemn la un mort.

am niste colege care toata ziua buna ziua-s la medic si-s fac analizele. chipurile, sa stie din timp ce boala poate aparea in cel fizic. ma tot intrebau de ce nu particip la discutii din astea.

ca nu mi-am facut analizele,zic eu .
pai de ce?
fiindca ,se va afla oricum la autopsie ce am avut. de ce sa ma chinui de pe acum cand ,pot afla fara mari eforturi cand nu oi mai fi ?
si_totusi
Postat pe 25 August 2008 11:44
Incerc sa-mi strofoc creierii si sa ma pun in pielea personajului care iti face viata iad, sa vad, adica, ce m-ar determina sa ma port in halul asta cu o femeie mai tanara decat mine, care sa-mi faca toate poftele. Varianta 1 : Sa fie vorba de o relatie extraconjugala? Poate omul are o amanta si aia i-a sucit mintile. Indiferent ce ar fi, tu trebuie sa i le-aduci la loc si daca chiar are o alta relatie, ia-i gandul de la ea prin atitudinea ta - sa vada in tine cat de valoroasa esti in comparatie cu presupusa amanta. E o lupta, si tu nu trebuie sa te lasi invinsa de o zdreanta care-ti strica familia. Ca o sa-l lasi pe viitor dupa ce ti se apleaca de ce vei afla, ca o sa-l ierti sau nu - foarte bine, faci ce vrei, dar astea-s lucruri secundare. Obiectivul numarul unu e urmatorul - tipul asta e sotul tau si oricine ti-l ia, trebuie intai sa treaca peste tine. Vrei sa lupti sau sa te lasi invinsa? Varianta 2: tipul trece printr-o perioada naspa tare - greu de inteles, dar sa presupunem ca e asa. Atunci incearca sa fii tu cat se poate de afectuoasa. Varianta 3: Poate nu te mai vrea, dar , din ciclul "daca voi nu ma vreti, eu va vreu" , renunti tu asa usor la lupta, in conditiile in care tu ...il vrei? Trebuie sa-l faci sa te vrea si el si sa cada in limba dupa tine - in sensul bun. Nu esti tu in stare de asta? Ia gandeste-te. Sfaturi:Mai intai fa ce ti-am zis si castiga-l ptr tine, indiferent de cauza atitudinii lui si doar apoi procedeaza la alte lambade - sa vezi daca are pe cineva, cine, cu cine etc.

Postat pe 2 Septembrie 2008 14:13
parerea mea....
pastreaza acel copil....indiferent care va fi drumul tau in viata....
in al doilea rand, cred ca trebuie sa discuti deschis ...doar voi doi ....cu privire la situatia existenta , ce sentimente aveti unul pentru celalalt si ce vreti sa faceti in viata , daca exista posibilitatea sa fiti sau nu impreuna...
de asemenea, trebuie sa clarificati neintelegerile dintre voi voi....poate sunt lucruri pe care unul dintre voi nu le-a bagat in seama...ce s-a gresit de fiecare dintre voi....daca intre voi exista dragoste adevarata ....
daca dragostea e reala...discutand amandoi ...lucrurile vor fi clarificate,,,,
daca nu exista dragoste si sentimente reciproce intre voi...atunci mai bine mergeti pe drumuri separate ....azi ...nu mai cred ca poate rezista ceva ...fara aceste sentimeente sau fara respect...
dar nu renunta la copil...daca exista deja....
daca nu exista...atunci ..nu forta ...pentru a ramane insarcinata si a avea un copil....si eu vorbeam aiurea ...desi ..in suflet...mi-am dorit ca un copil dorit sa fie rodul unor sentimente adevarate...si asa va fi.....
iubeste-ti copilul..chiar asa ...nenascut...lasa-i dreptul la viata....nu se stie ce soarta va avea....rezervata de dumnezeu...
nu lasa nici orgoliile sa
mirandra64
Postat pe 14 Ianuarie 2009 23:40
tereceti peste orgolii si discutati deschis...dupa care hotarati...
mirandra64
Postat pe 14 Ianuarie 2009 23:46
Motivul despartirii nu este nesiguranta ta ci tocmai acea siguranta ce ti-o da intuitia. De multe ori, la noi femeile, ratiunea este inlocuita cu acea intuitie care nu ne insala niciodata,cu toate ca noi de indoim, pentru ca nu ne convine ceea
ce simtim, ceea ce banuim si in interiorul nostru stim ca este adevarat,....dar tare am vrea sa ne inselam. NU NE INSELAM din pacate,ci doar ne amagim. PLEACA ...sau stai in fata tablei taiata in doua....cum a spus cineva....avantaje si dezavantaje..si atunci vezi!
carloni_carla
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:50
Daca intuitia te indeamna la despartire, abandoneaz-o pe prima banca din parc pe care o intalnesti.
Ioana007
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:53
Eu cred ca cel mai bine e sa astepti ... pana cand vei avea incredere totala iar...nu te gr5abi k nu cumva sa ajungi sa faci vreo greseala si sa regerti .... Vorbiti unul cu altul sa vedeti unde e problema de ce v-ati racit...si incercati sa o rezolvati, apoi mii de copii ...
ionellya
Postat pe 1 Februarie 2009 11:10
Daca te-ai grabit, de aia ai gresit.Acuma nu te grabi si ai sa gresesti in mod sigur.Si pe urma raceala se ia cu coldrex.
Ioana007
Postat pe 1 Februarie 2009 15:56
.... A te marita cu un barbat divortat este o datorie ecologica. Intr-o lume in care sunt mai multe femei decat barbati, barbatii trebuie neaparat folositi de mai multe ori.
Cand se uita le meciuri, barbatii isi inchipuie ca, daca se concentreaza, isi ajuta echipa favorita.
Daca vrei sa-ti acorde atentie, nu te atasa de un barbat inaintea unor meciuri de campionat european sau mondial.
Barbatilor le plac telefoanele cu multe butoane. Acest tip de telefon ii face sa se simta importanti.
Barbatilor le place sa fie ei primii care citesc ziarul de dimineata.
Toti barbatii arata caraghiosi in sandale, cu sosete negre.
Dupa modul in care un barbat se uita in oglinda poti sa deduci daca mai tine si la altceva decat la el.
Nu incerca sa inveti un barbat, in public, sa faca sau sa spuna ceva.
Sfaturile trebuie date acasa. In public, el trebuie sa stie tot.
Barbatii care incep sa cheleasca, poarta sapca.
Barbatilor le plac ceasurile cu agenda, alarma, muzicuta etc.
Toti barbatii detesta a li se spuna \"Trebuie sa vorbim despre noi\". Aceste cinci cuvinte ii baga in toti dracii.
Barbatii au un mod ciudat de a fi sensibili.
Barbatii sunt destul de curajosi sa mearga la razboi, dar nu atat de curajosi incat sa accepte sa faca o injectie.
Femeile iau toaletele altor femei mult mai in serios decat o fac barbatii. N-o sa auzi niciodata un barbat la o petrecere zicand: \"O, Dumnezeule, mai e cineva imbracat in costum gri!\"
Daca un barbat gateste pentru tine mai mult decat un fel de mancare, precis are intentii serioase.
Cand trei sau mai multi barbati se intalnesc, vorbesc despre sport. (Cand trei sau mai multe femei se intalnesc, vorbesc despre barbati.)
Asociatia de idei la o femeie se face asa: \"Sunt indragostita. Apropo, trebuie sa-mi cumpar sutien.\"
Un barbat spune: \"A castigat echipa mea. Apropo, trebuie sa duc masina la service.\"
Nu te ingrijora daca un barbat spune \"Te sun eu\" si nu suna. Poti sa fii sigura ca n-a uitat, nu ti-a pierdut numarul, n-a murit. Pur si simplu n-a vrut sa te sune.
Barbatilor nu le place sa piarda.
Barbatii care pot manca tot ce vor si nu se ingrasa ar trebui sa manance doar cand nu sunt femei de fata.
E o problema daca vrei sa scapi de un barbat fara sa-l ranesti. Expresii ca \"iesi afara\" sau \"nu vreau sa te mai vad\" nu fac decat sa te oblige sa-i dai explicatii ca sa scapi de el. Incearca sa-i spui \"Te iubesc, vreau sa ma marit cu tine, vreau sa avem copii\". Va pleca fara sa ceara explicatii.
Barbatii accepta complimentele mult mai usor decat femeile. De exemplu:
\"Costica, arati foarte bine azi\".
Costica: \"Multumesc\".
Invers: \"Maria, arati foarte bine.\"
Maria: \"Da? Probabil din cauza luminii.\"
Barbatii care asculta muzica clasica nu prea scuipa.
Barbatii sunt mai siguri pe ei pentru ca, inca din copilarie, se vad niste eroi legendari. Femeile sunt mai putin sigure pe ele pentru ca toata viata vor sa fie ca o papusa Barbie.
Cand o femeie incearca o rochie care ii este stramta, se gandeste ca s-a ingrasat. Cand un barbat incearca niste haine care sunt stramte, se gandeste ca au intrat la apa.
Andropauza este mult mai distractiva decat menopauza. La momentul M femeia se ingrasa si se deprima, pe cand barbatii incep sa agate fete tinere si sa cheltuiasca.
Barbatii uita tot. Femeile isi amintesc tot.
OCTOMBRIE
Postat pe 10 Februarie 2009 12:07
Octombrie, potoleste-te, ca vine primavara.Daca ai de gand sa iti bati joc de barbati, te asigur ca sunt destule bancuri si in ceea ce ne priveste si imi voi face o onoare sa te ajut sa vizitezi acest site arheologic.Nu poti atrage un barbat spunand bancuri despre ei.Eu te ingadui copilo, ca sunt bisexuala.Asa ca mai canta putin din goarna, ca sa stiu daca incep.
Ioana007
Postat pe 10 Februarie 2009 19:50
,,Octombrie, potoleste-te, ca vine primavara.Daca ai de gand sa iti bati joc de barbati, te asigur ca sunt destule bancuri si in ceea ce ne priveste si imi voi face o onoare sa te ajut sa vizitezi acest site arheologic.Nu poti atrage un barbat spunand bancuri despre ei.Eu te ingadui copilo, ca sunt bisexuala.Asa ca mai canta putin din goarna, ca sa stiu daca incep. ''

Ioana007........primavara se lasa.............asteptata si cu bisexualitatea ,,canta putin din goarna".
OCTOMBRIE
Postat pe 17 Februarie 2009 06:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:10
povestea vietii mele 6 De la: Ioana007 23 Aprilie 2009 14:46
sinceritate sau nu ... 6 De la: scrichy 26 Mai 2009 01:19
Sa mai lupt pebtru casnicie? 79 De la: Ioana007 6 Aprilie 2009 15:30
Soacra care violeaza intimitatea 3 De la: Micass 26 Decembrie 2008 09:27
Setari Cookie-uri