Oare unde se va ajunge?

Sincer pot sa-ti spun din propria experienda ca ve-ti ajunge doar la suferinta, la durere ,daca nu ve-ti gasi de comun acord puterea de a ceda la fa;ilie, eu am ales familia ,avand si o fetita de 10 anisori si acum sufar incontinua, dar este prea tarziu, sincer chiar nu va pot ajuta
De la: , la data 2007-12-02 09:57:09Foarte interesant... Nu ceea ce ne prezinti este interesant, ci dorinta ta de a mai afla si parerile noastre, ale celor care citesc confesiunile tale, pe internet. Si as mai adauga faptul ca este transparenta seriozitatea si dorinta ta de nou. Atat barbatii cat si femeile isi pun mari sperante, in prima sau primul partener, care, in cazurile fericite, ajung si la ofiterul starii civile. Din pacate, cu trecerea timpului, constatam ca alegerea noastra ne-a pacalit. Acest lucru se intampla cu cea mai mare parte dintre noi. Dragostea oarba este una, si contractul matrimonial, pe viata, este altceva, din pacate. Alegerile noastre sunt totul in viata noastra, si realizam acest lucru un pic mai tarziu decat trebuie. In cazul tau, te afli in situatia de a-i crea o problema de proportii sotului tau. Aceasta dragoste paralela nu duce la nimic bun. Va veni ziua cand sotul tau va afla ca-l inseli. Copilul va trateaza ca parinti ai lui. Daca ai curajul sa-i prezinti aceasta problema sotului tau, fata de care ai jurat sa duci viata cu el, la bine si la rau, ai realizat lucrul cel mai important al starii actuale prin care treci. Va aprecia acest lucru. Comunicarea dintre voi este problema de fata, si la fel si la colegul de serviciu. Nici unul dintre voi, tu si colegul de serviciu, nu doriti sa va confruntati cu consecintele propriilor alegeri intime actuale. Este bine? Raspunsul sa-l dati voi. Daca ar fi sa extindem cazul de fata, am ajunge la concluzii triste. Totusi pentru faptul ca ai puterea de a-ti prezenta problema pe internet este un prim pas laudabil. Societatea nu tolereaza insa asa ceva. Unde am ajunge daca toate femeile ar proceda ca tine? O dragoste ascunsa nu va rezista multa vreme. Ai curajul sa te confrunti cu dispretul celor din jur, al sotului, si al copilului? Daca da este alegerea ta si trebuie sa-ti asumi si consecintele. Daca tu crezi ca initial ai facut o alegere proasta, orbita de dragostea de moment, primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa discuti cu sotul tau si sa va despartiti in mod civilizat, daca ajungeti la aceasta concluzie. Problema este ca viitorul tau va tine de doua decizii, a ta si a colegului de serviciu. Esti sigura ca va proceda si el la fel ca si tine? Greu de crezut. Atat el cat si tu va simtiti mai confortabil in starea actuala. Este mai dulce dragostea de furat... Nu va dura insa cat ti-ai dori si iarasi iti vei... reseta viata. Aceasta "dragoste adevarata", invocata ca motiv pentru actuala situatie, mi se pare o exagerare. Ce inseamna dupa tine o dragoste adevarata? Fiecare avem raspunsul nostru. Cat tine aceasta dragoste adevarata? Pentru unii un foc de paie iar pentru altii ceva mai mult, insa in nici un caz toata viata, si evident cu foarte putinele exceptii care-ntaresc... regula. Si ca sa inchei, si sa nu te supar prea tare, nu este o mare problema situatia ta, insa iti recomand sa te opresti la timp. Sau, daca raspunsul este negativ, sa-ti asumi in intregime consecintele viitoare. Toate cele bune si o viata asa cum iti doresti.
candvaodata
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aventura fara sex 62 De la: garbo008875 21 August 2009 11:14
timiditatea va poate da viata peste cap! 146 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:05
dilema 27 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:53
Ce parere aveti? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:10
ce parere aveti despre relatia taur (eu) - gemeni ( el) ? 3 De la: garbo_472671 29 August 2017 14:11
Setari Cookie-uri