Sanatatea unghiilor de la picioare

Buna,

Miruna aici cu o problema despre care nu am reusit sa aflu foarte multe. Din ce am gasit pe net nu am putut trage o concluzie, nu mai zic de un tratament iar la medic nu as merge inca pentru ca sincer nu as vrea sa imi spuna ca nu as sti sa am grija de mine.
Este vorba despre o problema la picior, care poate veni din mai multelocuri. Lucrez in vanzari unde trebuie sa alerg destul de mult si mai trebuie sa si arat bine tot timpul. Din motivul asta incerc cand pot sa ajung la salon, bazin, sala...stiti si voi cum e. Acum visam sa trec si eu in sfarsit la sandale, dar nu prea am cum. Recent mi-a iesit o pata alb spre galbui pe unghia mare de la picior, la un colt.
Pe langa asta s-a si ingrosat si cred ca se desprinde. Ori devin eu paranoica.
Este fix ultimul lucru de care am nevoie acum. Va rog daca aveti sfaturi sau idei de tratament, va ascult (citesc).

Mersi frumos!

Miruna
garbo_468725
Postat pe 12 Iunie 2017 22:41
Buna fetelor,
Las si eu asta aici, in caz ca are cineva nevoie.
Vorbeam acum ceva timp de o problema la unghie. Mi s-a confirmat ca e o micoza. Sursele pot fi multe in cazul meu...fie sala, psicina, dusuri, salon. Devreme ce nu trecea am zis sa vorbesc cu o farmacista pe care o stiam mai cunoscatoare. Mi-a recomandat ceva si am inceput tratementul. De acum sunt ok insa ce era mai rau e ca riscam sa i-o dau si sotului. Deci da, este foarte contagioasa!
Tratamentul este in schimb foarte simplu: e vorba de un lac de unghii, foarte discret numit kitonail. Nu trebuie sa fac nimic altceva decat sa il aplic pe zona problema seara dupa dus.
E un tratament de surata (cum sunt cam toate in cazurile astea) dar deja vad imbunatatiri deci in curand unghia mea va fi iar prezentabila.
Sper ca poaate pot sa ajut pe cineva cu sfatul meu.
Sa aveti o vara frumoasa!

garbo_468725
Postat pe 11 Iulie 2017 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nivelul acidului uric in sange 8,6 1 De la: garbo264825 22 Februarie 2012 08:15
Nu imi mai trece tusea.... 13 De la: jenica1970 29 Noiembrie 2017 10:10
Puteti zambi? 83 De la: caleidoscop 10 Iunie 2012 13:34
Tuse productiva- medicamentatie gresita 19 De la: Catalina_1313 2 Martie 2012 13:34
infectie cu scurgeri? 11 De la: garbo_406290 27 Noiembrie 2014 18:53
Setari Cookie-uri