singura in vacanta

Ma gandesc sa plec in vacanta singura,n-am mai fost pana acum de una singura,am facut mai tot timpul compromisuri,ori am mers cu o amica cu care nu prea ma intelegeam,ori cu niste prieteni,cupluri,ori cu cineva din familie,mama,matusa,etc..Nu mai vreau sa merg in vacanta doar sa se simta ceilalti bine iar eu nu.A fost cineva singura in vacanta,cum e?
aiurea
Postat pe 22 Iunie 2014 14:53

Super!
Iti faci bagajul sumar, pui banii la punguta, arunci telefonu', iti iei palarioara si umbreluta si pe aici ti-e drumu'! Totul e sa ai destinatie precisa, in rest, spontaneitatea rezolva totul.
Eu am fost in multe tabere, in aproape toata tara cand eram adolescenta, da, nu s-au schimbat prea mult vremurile, doar ca ploua mai des si eu mi-s propria-mi meteorologa(ma dor oasele) :D
Da unde vrei sa mergi aiurea?
pitiTa_
Postat pe 22 Iunie 2014 17:23
Io n-am aruncat telefonul , ca vorbeam seara acasauca Da-i fain de tot singura in concediu cateva zile.
Rotty
Postat pe 22 Iunie 2014 17:32
Mersi pt sugestii,vreau sa plec la mare,dar nu pot singura,am sa merg cu mama si cu sor'sa,trist de tot.....
aiurea
Postat pe 28 Iunie 2014 08:03
Deci , un nou compromis...
Rotty
Postat pe 28 Iunie 2014 08:33
da, si merg si acum singura daca am chef sa merg singura sau daca de exemplu eu vreau sa vad Viena si el vrea sa vada New Yorkul... iar fie-mea vrea in tabara cu colegii. Am dat un exemplu. Familie nu inseamna sa va puneti catuse. Din contra - inseamna sa va sustineti visele reciproc, chiar si atunci cind ele nu corespund.
quasaria
Postat pe 28 Iunie 2014 08:40
cam aiurea, zau! Sa mergi "la mare (ingramadeala) si sa le mai sustii si visele"? Haidi bre, unde-i distractia fetei?

aiurea, caut-o in Mare, cand ajungi! ia-ti si "jucariile", o sa ai nevoie, sa nu te plictisesti!;))
pitiTa_
Postat pe 28 Iunie 2014 11:48
De ce "nu poti sa mergi singura",
nu ai buletin sau nu ai 18 ani, sau....:(?
pitiTa_
Postat pe 28 Iunie 2014 12:20
Eu abia am venit din Antalya, din vacanta, unde am fost singura si a fost excelent !
Recomand o vacanta in care sa fii doar tu cu tine :)
garbo062594
Postat pe 29 Iunie 2014 07:58
daca te bucuri de tot ce vezi frumos, daca te plimbi si savurezi fiecare
moment e cel mai bine decit sa mergi intr-o companie nepotrivita.
Cu o singura conditie: sa nu te gandesti ca esti singura ,sa iti plingi de mila
in sufletul tau si sa te doara sufletul cind te uiti la altii.Fii impacata si linistita
in sufletul tau si...VACANTA PLACUTA!!!
Violeta_Georgescu_1
Postat pe 29 Iunie 2014 09:05
eu nu cred ca e o idee buna e foarte plictisitor in doi e mai frumos ai cu cine schimba o vorba o imbratisare sint multe persoane singure si doritoare
garbo270666
Postat pe 29 Iunie 2014 09:46
Buna
Eu imi fac de 7 ani vacantele singura. Si nu mi le petrec in Romania, ci in strainatate. Plec atunci cand gasesc o oferta convenabila, imi fac programul singura, imi stabilesc inainte locuri pe care sa le vizitez si mai totdeauna gasesc pe cineva la hotel care sa fie roman sau care sa mearga in aceleasi locuri cu mine. Si de cele mai multe ori m-am atasat unui grup sau m-am descurcat singura. Oricum ar fi fost, am ramas cu sentimentul adevaratei independente. Incearca! Nu ai ce pierde!
micuta_japoneza
Postat pe 29 Iunie 2014 10:03
Daca as merge in afara ar fi ok,insa la noi se uita lumea ciudat,pe plaja,la hotel,oriunde parca esti un freak si de aceea merg cu cine apuc.
aiurea
Postat pe 29 Iunie 2014 10:03
well, atunci bucura-te de statutul de freak. Chiar e distractiv! Fa-le si bezele daca se uita!
Si in Ro vin o gramada de straini singuri si nu mi s-a parut ca are cineva ceva cu ei. Eu in RO la mare m-am imprietenit la un moment dat cu o suedeza care era singura-singurica si n-avea nici o treaba (nici ea, nici lumea cu ea).
Pe bune... e viata ta sau "a lumii"?
quasaria
Postat pe 29 Iunie 2014 10:50
Eu am fost singura in cele mai romantice locuri: Paris(anul trecut) si Santorini .acum doi ani. Prima plecare singura a fost mai grea si asta s-a intamplat pana am urcat in avion, acolo nu ai timp sa te gandesti ca esti singura, esti fascinata de tot ce-i nou, cunsoti oameni noi, locuri noi. Deci, nu e un sfarsit de lume sa mergi singura in vacanta, chiar si cand ai peste 30 de ani
balladine80
Postat pe 29 Iunie 2014 11:15
As merge eu cu tine,ca nici eu nu am cu cine si singura cred ca ar fi chiar plictisitor,dar nu in Ro,vreau sa vad litoralul Croatiei.....
yoli223
Postat pe 29 Iunie 2014 11:45
eu am plecat singura la capatul lumii de tot, nu in concediu...asa ca mi se pare cam puerila intrebarea!
quasaria
Postat pe 29 Iunie 2014 11:48
da,este super ok!merg de ceva ani,si ma simt extrordinar de bine,vin cu bateriile incarcate la maxim.
vacanta placuta!
menajera
Postat pe 29 Iunie 2014 12:08
:D sau descarcate?!
pitiTa_
Postat pe 29 Iunie 2014 12:40
De la: quasaria, la data 2014-06-29 11:48:17eu am plecat singura la capatul lumii de tot, nu in concediu...asa ca mi se pare cam puerila intrebarea!

Corect!!!
Doar daca esti obisnuita sa decida o alta persoana pentru tine, atunci te simti singur.
Asa ca, nu mai sta pe ganduri, la drum!
Este minunat!!!
michu61
Postat pe 29 Iunie 2014 13:46
Buna ziua,

Te inteleg perfect, deoarece si eu am trecut prin situatiile descrise de tine.Ca sa pleci singura in vacanta, te sfatuiesc s-o faci numai in tara, cel putin eu asa am procedat pana acum. In rest, depinde de tine cat esti de sociabila ca sa te distrezi bine cu cei din jur fara sa-i cunosti.
Concediu placut!
garbo195558
Postat pe 29 Iunie 2014 14:35
eu merg mai mereu singur.......nu stiu dar asa simt ca pot fi eu fara alte interventii......nu cred ca momentul in care ma aflu m-ar face sa imi fac o relatie......este ok mereu.......am fost la Ibiza,Londra sau Paris asa ....nu zic ca o insotire de orice gen nu ar aduce ceva nou dar ,m-am descurcat mereu.....este bine ,sa ai grija de confortul tau in primul rand.....eu am fost sa ma incarc cu mirajul acelor locuri in care am fost....am uitat din insiruirea ....a go from home alone Palma de Mallorca
garbo009145
Postat pe 29 Iunie 2014 14:37
Sa nu uit anul viitor am in plan o croaziera in mediteran 12 zile cu Venetia,Dubrovnik,Santorini cu sosire la Roma ......cu o saptamana aici dupa aceea......daca voi fi sanatos voi fi acolo cu voia Domnului......cred ca va da-ti seama ca lucrez undeva afara.....imi place reclama aceea stupida de la tvr1 cu valoarea unui loc de munca si uitarea ca acea munca trebuie si platita ca viata nu sta doar in munca......vacanta placuta tuturor
garbo009145
Postat pe 29 Iunie 2014 14:43
vin si eu ...
Marsy_Seiman_1
Postat pe 29 Iunie 2014 16:53
Nu este bine sa pleci singura in vacanta, intotdeauna se gaseste pe undeva un amic...............
dimitriu
Postat pe 29 Iunie 2014 16:54
lasa draga mergem anpreuna ce zici de treaba asta si nu mai esti sngurica
garbo183685
Postat pe 29 Iunie 2014 17:01
De la: aiurea, la data 2014-06-22 14:53:00Ma gandesc sa plec in vacanta singura,n-am mai fost pana acum de una singura,am facut mai tot timpul compromisuri,ori am mers cu o amica cu care nu prea ma intelegeam,ori cu niste prieteni,cupluri,ori cu cineva din familie,mama,matusa,etc..Nu mai vreau sa merg in vacanta doar sa se simta ceilalti bine iar eu nu.A fost cineva singura in vacanta,cum e?


SINGURATATE
cristina5
Postat pe 29 Iunie 2014 18:45
Da, eu am fost si pentru mine este o idee buna. Foarte bine sa fii si singur, decat sa te rogi de unul si de altul, sau sa astepti o ocazie cand sa mergi cu cineva,...mereu imi alegeam sa merg pe jos sa vad cat mai mult din natura, sa simt, sa explorez, sa fiu libera, sa fac poze....de fiecare data mi-am incarcat bateriile.
sandraa
Postat pe 29 Iunie 2014 21:35
Si eu am fost singura cu fetita in Alanya, rezultatul, rasfatz maxim din toate directiile :)) Toti incearca sa iti intre in gratii , pana la urma nu a fost asa rau :)
Alexandra_Pavel_1
Postat pe 30 Iunie 2014 08:08
Teo_Teo_Ius_1
Postat pe 30 Iunie 2014 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot dormi:(nu am somn ce pot face???????? 17 De la: hermosa20 28 Decembrie 2012 00:25
nu isi accepta familia 17 De la: garbo_1399 29 Mai 2012 18:16
dati-mi si mie un sfat fetelor 7 De la: fleurdelis 3 Mai 2010 21:03
Are dreptul tutea de a esi din tara cu copilul??? 4 De la: Margarita__Kociug_1 19 Mai 2015 08:44
MIEREA-aur curat pentru sanatate !! 23 De la: elisabeta_boia 20 Ianuarie 2013 22:52
Setari Cookie-uri