Relatia robotizata

Totul planificat,tot ca la carte dar FARA VIATA. De ce tindem spre anormal,de ce fugim de natura din noi?spuneti-mi.
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2009 18:17
ehe, eu ti-as spune daca as sti!!
cred ca suntem prea obsedati sa facem totul cum trebuie, sa ne integram in societatea asta nebuna si bolnava, dar cu atatea standarde...incat uitam de noi, uitam sa ne mai urmam visele!!
totul se reduce la serviciu( ca doar azi, femeile au cariera), obligatii zilnicie, copii, mancare, curatenie...incat ajungi epuizat si fata pofta de viata, faci totul din inertie!!

off, uneori asa imi vine dimineata cand ma trezesc sa fac altceva, sa nu mai duc la lcuru, sa ies sa fac altceva, sa nu ma mai intereseze parerea altora!!
am ajuns niste roboti manipulati...de altii, de noi insine!! nu mai conteaza daca suntem sau nu fericiti, important e sa ne incadram in standarde!! pacat....
zambila
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:48
zambilica,

stiu ca este o postare fara "pohta"de nimic..si ai dreptate,dar este o stare care o sa-ti treaca repede...

pana atunci am ras cu lacrimi...


"sa nu mai duc la lcuru"..unde sa nu te duci iubirea mea?...


era si cantecu' ala.."cucu-ru-cucu" cine draq il canta,ca nu mai stiu....
iasomia
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:18
offf, iar ai luat-o si tu mot-a-mot!!!
promit ca o sa-mi previzualizez postarile de acum incolo!
nu mai poate omu sa zica nimic, sa se enerveze, ca gata, se gasesc niste greseli!
julio canta melodia aia!!
si apropo, cred ca am si gasit o modalitate de a ne cenzura...daca eu am reusit....
zambila
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:23
razi putin ca-ti sade bine...

trebuia sa te scot din starea aia...
iasomia
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:27
Daca faci revizia la timp, si ungi periodic partile care sunt in miscare...uzura apare greu si toul merge ca uns.
taur_atipic
Postat pe 23 Februarie 2009 19:49
Doar pentru ca unii nu mai accepta ca totul sa fie planificat si fara viata si incearca sa schimbe ceva...sunt in viziunea altora...nesanatosi! Nu de putine ori, am auzit expresia:ai de toate, ce-ti mai trebuie????. Desigur, in "de toate" nu este inclusa si dorinta aceea de a fi tu insuti si a spune lucrurilor pe nume...Asa ne-am invatat si ne este teama sa schimbam ceva, dar si cand vom face asta, vom realiza cat de mult am pierdut ignorand multe...Oricum, in viata niciodata nu e prea tarziu si mai bine mai tarziu decat niciodata!!!!!!
ileana_e
Postat pe 23 Februarie 2009 22:15
De ce s'au inventat condimentele ? Raspunsul il gasim mereu in noi. Sta in puterea noastra sa trezim ceea ce ne'a atras.
taur_atipic
Postat pe 23 Februarie 2009 22:26
mda. Da' iti trebuie ceva curaj sa iesi din rutina, ca doar am fost invatati ca daca nu mergem o zi la lucru... ajungem niste fiinte demne de dispret.
Nah, ca sa fii cucoana respectabila si integrata in societate, asta e...

Ma amuza, oricum, "robotismele". Ma amuzau de cind eram mica, cind o vedeam pe maica-mea cu face ochii cit cepele cind ii povesteam, senina, ca de la 10 la 1 am chiulit de la scoala -"asa".
quasaria
Postat pe 1 August 2009 18:46
De la: cercelmarilena, la data 2009-01-14 18:17:04Totul planificat,tot ca la carte dar FARA VIATA. De ce tindem spre anormal,de ce fugim de natura din noi?spuneti-mi.

..pentru ca stim ca e gresita..natura din noi..si nu vrem sa ajungem ..unde nu vrem sa ajungem..vrem sa ajungem..unde vrem noi sa ajungem..nu unde ne.ar conduce natura...hai sa nu mai punem la rang de absolut..natura..am putea avea o natura gresita..care ne/ar putea conduce la dezastru...natural suntem firi geloase..stiind ca ne/am manifesta..ar dauna relatiei nu?deci nu pot sa imi ascult natura..ca ma distruge.
garbo055472
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:25
adinc...
Nu-ti asculta natura, fii fata cuminte si nu face pipi in lift.
quasaria
Postat pe 29 Septembrie 2009 00:36
Oricand se poate schimba ceva,in bine.
daniilia
Postat pe 2 Martie 2010 04:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Din cauza ei nu ma mai inteleg cu fratele meu! 12 De la: garbo_1663 7 Martie 2016 01:02
Parinti adoptivi dificili 50 De la: GAMYCO 7 Februarie 2014 16:09
Am nevoiede ajutor sa-mi salvez copila 7 De la: soapta_vantului 30 Decembrie 2012 11:59
CE POT SA FAC? 3 De la: luptatoareacurajoasa 23 Aprilie 2010 23:09
bunica toxica 35 De la: garbo_3902 3 Iulie 2013 22:15
Setari Cookie-uri