patriotismul -un sentiment pierdut pentru multi , din cauza situatiei dezastruoase in care se afla ROMANIA acum

garbo 362, esti curajoasa si zanateca sa aduci aici vorba de patriotism.
conform cu IQ din dotare, pupezele Garbo au ajuns la discutii despre carpe.
iar madam cu odorul pe care ti l-au respins sute de angajatori - WTF? -
clar nu constientizezi cat esti de stupida. iti spun eu: suficient sa-ti faci singura fecioru de rahat. inseamna ca nu-i bun de nimic si o sa ti-l respinga tot sute si in America si in Papua Noua Guinee. pentru ca iti seamana.
leo-nora
Postat pe 25 Mai 2014 23:17
despre cirpe ca tine, leano.
quasaria
Postat pe 26 Mai 2014 00:33
http://www.garbo.ro/articol/Social/15868/lista-romanilor-extraordinari.html
garbo_19362
Postat pe 27 Mai 2014 20:21
http://www.garbo.ro/articol/Cultura/15699/romania-frumoasa-zbor-deasupra-romaniei.html
garbo_19362
Postat pe 27 Mai 2014 20:22
DE VIS .... http://www.youtube.com/watch?v=bUtaLeQqB40 m-a impresionat desi il mai vazusem ... poate este bine sa il revedem uneori ...
garbo_19362
Postat pe 28 Mai 2014 12:22
DE CE IUBIM ACEASTA TARA ... ??Cu toate partile rele existente in Romania, IUBIM ROMANIA!!! De ce??? Pentru ca e tara in care ne-am nascut, am crescut si am devenit ce suntem acum...

"Aveti o tara minunata, pacat ca este locuita de voi..."mi-a spus acum cativa ani un prieten englez indragostit de tara noastra. Cand am auzit ca spune asta, mi-a picat cam greu la stomac, insa am realizat ca tipul, din pacate, chiar avea dreptate... Avem o tara superba cum multi nu au si isi doresc, insa nu stim sa o pretuim si sa o promovam. Am descoperit ca strainii apreciaza Romania mai mult ca noi, insa, cica, noi o iubim!?! Interesant modul in care ne manifestam dragostea de tara...

Mare parte din noi suntem nevoiti sa plecam din tarisoara noastra draga, datorita faptului ca sistemul este unul defectuos, cu oameni pusi in functii strategice datorita pupincurismului lor sau grandiosului principiu comunist PCR( PILE, CUNOSTINTE SI RELATII ), care, din pacate, functioneaza si in zilele noastre... Fiind atat de multi "experti" in functii cheie, e clar ca intregul sistem se duce de rapa si o data cu el si tarisoara noastra draga... Pacat, asa zic eu... E clar ca nimeni nu pleaca de bine si cruda realitate este ca lipsa locurilor de munca ne trimite pe care incotro, in cautarea unui trai mai bun!

Cu toate acestea, IUBIM ROMANIA!!! Iubim Carpatii, iubim Dunarea, iubim Marea Neagra... Suntem binecuvantati ca avem o tara in care gasim toate formele de relief! Avem o istorie interesanta, frumoasa, cu care trebuie sa ne mandrim...

Iubesc Romania... Am cunoscut tarani romani mai nobili decat orice gentilom englez, mai mandri decat orice fandosit fanfaron frantuz, mai drepti si mai curati decat orice herr german, pentru ca oricat de multa presiune am simti asupra noastra, avem certitudinea ca putem merge mai departe... Marea noastra problema este ca ne ia ceva timp pana ne ajunge cutitul la os si ne hotaram sa ne unim si sa luptam, pentru ca suntem toleranti, prietenosi, crestini, pentru ca romanii ajuta pe cei in nevoie...

Iubesc Romania pentru ca ne-a dat oameni valorosi in toate domeniile... Aici s-a nascut Constantin Brancusi, a crescut Traian Vuia, s-a dezvoltat George Enescu, de aici sunt si Nadia Comaneci, Ilie Nastase, Gheorghe Hagi... Locului apartine si Mihai Eminescu si multi altii...

Aici avem Transfagarasanul, Sfinxul si Babele, Delta Dunarii (a doua ca marime si cea mai bine conservata intre deltele europene)... Avem motive suficiente sa iubim Romania!!!

In ceea ce ma priveste, EU IUBESC ROMANIA!!! VOI???





garbo_19362
Postat pe 29 Mai 2014 11:36
pai tara este frumoasa,,sistemul nu este bun.
dar si in alte tari oamenii sunt excroci dar ei sunt rafinati..excroci sunt toti,,,dar tara este frumoasa si sa te implicit sufleteste nu ai cu cine,,si mai rau ca daca banii nu te intereseaza,,,adica sa faceti avere ca sa aveti ce sa lasati la copii...
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 29 Mai 2014 21:40
pe mine nu ma intereseaza sa fac avere impreunca cu un barbat ca sa am ce lasa la copii.

toti barbatii sunt excroci si barbatii si femeile fac concurenta cu barbatii in nesimtire..eu totusi cred ca exista si exceptiii dar doar cu faptele se poate demostra asta
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 29 Mai 2014 21:48
Adicătălea pt orice temă, îi bine să dai vina pe bărbaţi.
Cum îi cu castravetele?
Axl_R
Postat pe 29 Mai 2014 22:30
da toti sunteti niste putori,,imi este fricA CA o sa ajung si eu o putoare de 2 bani ca voi...dar nici sa fiu nevasta unui imbecil sa il support si sa ii cresc plozii..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 29 Mai 2014 23:03
De la: Axl_R, la data 2014-05-29 22:30:49Adicătălea pt orice temă, îi bine să dai vina pe bărbaţi.
Cum îi cu castravetele?


pai cine are nevoie de castravetele unui imbecil de barbat,,care oricum este placut cu el la inceput pana isi arata caracterul de 2 bani,,si apoi trebuie sa imi caut alt imbecil de barbat si eu urasc sa schimb barbatii dar nici sa stau cu un imbecil..
sexul este frumos la inceput dupa aia nu mai este placut pt ca barbatul isi arata adevarata fata de imbecil si eu nu vreau sa ajung la fel ca el,,,dar nici nu vreau sa sar din barbat in barbat asa ca prefer sa nu ma incurc cu barbate care nu sunt normali la cap
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 29 Mai 2014 23:08
pai cine are nevoie de castravetele unui imbecil de barbat,,care oricum este placut cu el la inceput pana isi arata caracterul de 2 bani,,si apoi trebuie sa imi caut alt imbecil de barbat si eu urasc sa schimb barbatii dar nici sa stau cu un imbecil..
sexul este frumos la inceput dupa aia nu mai este placut pt ca barbatul isi arata adevarata fata de imbecil si eu nu vreau sa ajung la fel ca el,,,dar nici nu vreau sa sar din barbat in barbat asa ca prefer sa nu ma incurc cu barbate care nu sunt normali la cap

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 29 Mai 2014 23:16
Vb de Caragiale...https://www.youtube.com/watch?v=ww6Lpl8F4wE
Dă un c/p, că nu mere altfel, linku'.
Axl_R
Postat pe 29 Mai 2014 23:40
De la: Axl_R, la data 2014-05-29 23:40:24Vb de Caragiale...https://www.youtube.com/watch?v=ww6Lpl8F4wE
Dă un c/p, că nu mere altfel, linku'.


sterge s- ul de la http..succes ! salut Axl_R... ai cam lipsit la apel , ti-am simtit lipsa
garbo_19362
Postat pe 30 Mai 2014 12:08
De la: garbo_19362, la data 2014-05-30 12:08:30
De la: Axl_R, la data 2014-05-29 23:40:24Vb de Caragiale...https://www.youtube.com/watch?v=ww6Lpl8F4wE
Dă un c/p, că nu mere altfel, linku'.


sterge s- ul de la http..succes ! salut Axl_R... ai cam lipsit la apel , ti-am simtit lipsa



...http://www.youtube.com/watch?v=ww6Lpl8F4wE
garbo_19362
Postat pe 30 Mai 2014 12:09
http://youtu.be/YAnOn444ckw
si ei sunt romani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TOT RESPECTUL MEU !
garbo_19362
Postat pe 30 Mai 2014 12:14
http://ro.stiri.yahoo.com/photos/cele-mai-frumoase-locuri-din-mun%C5%A3ii-par%C3%A2ng-slideshow/
garbo_19362
Postat pe 30 Mai 2014 12:51
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-05-29 23:03:13da toti sunteti niste putori,,imi este fricA CA o sa ajung si eu o putoare de 2 bani ca voi...dar nici sa fiu nevasta unui imbecil sa il support si sa ii cresc plozii..


Aşa vb o fată cuminte.
Bre, io cred că eram de oboseală ruptă, numa' aşa-mi pot explica, ''conversaţia'' cu tine.

G. eram la lucru, acolo am numa' Google Chrome, mie-mi place mai mult Firefox, pe Chrome mereu aşa intră linkurile, cine vrea dă un c/p, cine nu...
Oarba de Mureş, adică je, nu prea văd ''purecii'' ăia mici pe ''tractoru'' de la serviciu.
Axl_R
Postat pe 30 Mai 2014 12:51
De la: leo-nora, la data 2014-05-25 23:17:18garbo 362, esti curajoasa si zanateca sa aduci aici vorba de patriotism.
conform cu IQ din dotare, pupezele Garbo au ajuns la discutii despre carpe.
iar madam cu odorul pe care ti l-au respins sute de angajatori - WTF? -
clar nu constientizezi cat esti de stupida. iti spun eu: suficient sa-ti faci singura fecioru de rahat. inseamna ca nu-i bun de nimic si o sa ti-l respinga tot sute si in America si in Papua Noua Guinee. pentru ca iti seamana.


Tăt în căutare de cuc?!
Axl_R
Postat pe 30 Mai 2014 12:54
nem, picsa. te neurotikus onzo vagy!
leo-nora
Postat pe 30 Mai 2014 13:55
- despre cirpe ca tine, leano -

slab, rashela, slab.
leo-nora
Postat pe 30 Mai 2014 13:57
si ce vrei leano, sa ti-l ingras eu?
quasaria
Postat pe 30 Mai 2014 14:01
De la: leo-nora, la data 2014-05-30 13:55:24nem, picsa. te neurotikus onzo vagy!


Addig nem 'icsa, míg a szádat nem lapítja!
Na, tradu' cu Gogu!
Axl_R
Postat pe 30 Mai 2014 16:42
Asta i cauza pentru care ne merge " bine", a fi patriot pentru unii inseamna sa faci cozonaci, sa pui icoanele la loc de cinste,..bla, bla...vai de noi, ce ineptii pot citi pe aceste site, unii isi merita soarta...cu ce au fost indoctrinati de bebelusi cu atat raman..nu fac prospectari, nu analizeaza, e spiritul ala de turma , sau cum a gandit bunicul , tata si mama, asta fac si ei....iluzii, iluzii...realitatea e sumbra, suntem intr o degringolada rapida..si datorita acestor mentalitati pe care le a specificat garbo_19362. Puff ".Patriotii" si gata sa ia viata semenului, de asta te plimbi fara nicio frica noaptea pe strada , nu ...de asta ii vedem pe toti aia din politica in puscarii, ca sunt patrioti, nu ?...De asta si au facut toata tiganiada palate, ca platesc impozite , sunt patrioti,nu? De asta ne am scufundat economic , ca ne platim taxele ca niste cetateni constiinciosi, nu?...A fi patriot nu inseamna sa ne tii lectii de geografie despre peisajele din Romania?..A fi patriot inseamna a fi demn, a fi cinstit chiar daca ar trebui sa mori de foame..Nu cum am auzit, ca firmele fura statul la impozite pentru a supravietui..Daca politicienii erau patrioti, nu existau copii, familii , batrani care nu au ce pune pe masa, si nu sunt cazuri izolate ca in alte tari dezvoltate, la noi e regula, se evidentiaza doar doua clase cei care mor de foame si bogatii cu zeci de vile, construite binenetels ca au fost "patriotii", nu?
garbo_401523
Postat pe 30 Mai 2014 17:58
http://www.youtube.com/watch?v=CVM07IR_0x8
garbo_19362
Postat pe 30 Mai 2014 20:01
De la: garbo_401523, la data 2014-05-30 17:58:11Asta i cauza pentru care ne merge " bine", a fi patriot pentru unii inseamna sa faci cozonaci, sa pui icoanele la loc de cinste,..bla, bla...vai de noi, ce ineptii pot citi pe aceste site, unii isi merita soarta...cu ce au fost indoctrinati de bebelusi cu atat raman..nu fac prospectari, nu analizeaza, e spiritul ala de turma , sau cum a gandit bunicul , tata si mama, asta fac si ei....iluzii, iluzii...realitatea e sumbra, suntem intr o degringolada rapida..si datorita acestor mentalitati pe care le a specificat garbo_19362. Puff ".Patriotii" si gata sa ia viata semenului, de asta te plimbi fara nicio frica noaptea pe strada , nu ...de asta ii vedem pe toti aia din politica in puscarii, ca sunt patrioti, nu ?...De asta si au facut toata tiganiada palate, ca platesc impozite , sunt patrioti,nu? De asta ne am scufundat economic , ca ne platim taxele ca niste cetateni constiinciosi, nu?...A fi patriot nu inseamna sa ne tii lectii de geografie despre peisajele din Romania?..A fi patriot inseamna a fi demn, a fi cinstit chiar daca ar trebui sa mori de foame..Nu cum am auzit, ca firmele fura statul la impozite pentru a supravietui..Daca politicienii erau patrioti, nu existau copii, familii , batrani care nu au ce pune pe masa, si nu sunt cazuri izolate ca in alte tari dezvoltate, la noi e regula, se evidentiaza doar doua clase cei care mor de foame si bogatii cu zeci de vile, construite binenetels ca au fost "patriotii", nu?


nu inseamna ca trebuie sa mori de foame pt ca esti patriot.A fii patriot inseamna sa nu iti bati joc de oameni..si daca iti iubesti tara incearca sa fii un exemplu pozitiv pt tara ta.si motiveaza si pe altii sa faca la fel chiar daca de multe ori te umilesti pt ca nu le faci rauoamenilor rai si mereu au parte de un sfat bun din partea ta chiar daca te mai superi pe ei..si ei indruga ca daca ii certi sa nu ii judeci...ei habar nu au ce inseamna ce inseamna un judecator.
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 30 Mai 2014 22:39
nu inseamna ca trebuie sa mori de foame pt ca esti patriot.A fii patriot inseamna sa nu iti bati joc de oameni..si daca iti iubesti tara incearca sa fii un exemplu pozitiv pt tara ta.si motiveaza si pe altii sa faca la fel chiar daca de multe ori te umilesti pt ca nu le faci rauoamenilor rai si mereu au parte de un sfat bun din partea ta chiar daca te mai superi pe ei..si ei indruga ca daca ii certi sa nu ii judeci...ei habar nu au ce inseamna ce inseamna un judecator.

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 30 Mai 2014 22:53
Felicitari D-na!O frumoasa pledoarie,care ar trebui sa fie inteleasa si toate valorile morale ,obiceiuri,personalitati ale neamului nostru sa fie promovate de noi cei care am urmat ca generatii,sa-i respectam si sa-i glorificam daca cei din urma noastra nu au stiut so faca.Din pacate nu au stiut cei din generatiile trecute nu stiu sau nu vor nici cei din generatiile actuale.Este tare dureros cind un popor nu stie sa acorde respectul,pretuirea celor din naintea lor,si mai trist cind sint pe alte meridiane ale pamintului si-si renega nationalitatea de rusinea savirsita de asa zisii "romani anormali",actualmente sint asa numiti in Germania tiganii care au inpinzit strazile oraselor stind l-a cersit.Este o mare rusine! Dar asta nu trebuie sa ne oblige sa ne ascundem sau mai rau sa ne fie rusine sa ne declaram originea,toate sint cu susu in jos si din pacate pe politicienii nostri din tara nu-i deranjeaza si mai rau nu le roseste obrazul in intrunirile cu ceilalti reprezentanti ale statelor europene.Vi se pare normal?Oare a murit demnitatea in tara noasta?Respectul pt. strabunii nostri cei care au reprezentat cu mindrie aceasta tara,se pare ca marele Creator ne-a dat o lectie de invatat si se pare ca nu am reusit sa o invatam,de acea o ducem asa bine toti.Cind adopti acel dicton umilitor"Capul plecat ,sabia nu taie",atunci ai trait degeaba,mai bine zis te-ai tirit in viata ca un vierme.
garbo255960
Postat pe 31 Mai 2014 13:02
bravo, garbo: "Cind adopti acel dicton umilitor"Capul plecat ,sabia nu taie",atunci ai trait degeaba,mai bine zis te-ai tirit in viata ca un vierme."


tot incerc sa aud chestia asta de undeva de mult timp.....
quasaria
Postat pe 31 Mai 2014 13:26
De la: garbo255960, la data 2014-05-31 13:02:31Felicitari D-na!O frumoasa pledoarie,care ar trebui sa fie inteleasa si toate valorile morale ,obiceiuri,personalitati ale neamului nostru sa fie promovate de noi cei care am urmat ca generatii,sa-i respectam si sa-i glorificam daca cei din urma noastra nu au stiut so faca.Din pacate nu au stiut cei din generatiile trecute nu stiu sau nu vor nici cei din generatiile actuale.Este tare dureros cind un popor nu stie sa acorde respectul,pretuirea celor din naintea lor,si mai trist cind sint pe alte meridiane ale pamintului si-si renega nationalitatea de rusinea savirsita de asa zisii "romani anormali",actualmente sint asa numiti in Germania tiganii care au inpinzit strazile oraselor stind l-a cersit.Este o mare rusine! Dar asta nu trebuie sa ne oblige sa ne ascundem sau mai rau sa ne fie rusine sa ne declaram originea,toate sint cu susu in jos si din pacate pe politicienii nostri din tara nu-i deranjeaza si mai rau nu le roseste obrazul in intrunirile cu ceilalti reprezentanti ale statelor europene.Vi se pare normal?Oare a murit demnitatea in tara noasta?Respectul pt. strabunii nostri cei care au reprezentat cu mindrie aceasta tara,se pare ca marele Creator ne-a dat o lectie de invatat si se pare ca nu am reusit sa o invatam,de acea o ducem asa bine toti.Cind adopti acel dicton umilitor"Capul plecat ,sabia nu taie",atunci ai trait degeaba,mai bine zis te-ai tirit in viata ca un vierme.


pai capul plecat sabia nu il taie are si un inteles pozitiv....Ca cateodata trebuie sa te mai faci frate si cu dracul ca sa poti trece puntea.
adica privirea inaintea sa iti urmaresti interesul si capul plecat adica sa nu te dai mare mai ales cu unii de care depinzi pe moment.
si stramosii nostril si-au demostrat demnitatea prin a-si decapita dusmanul...si razbunarea atrage razbunare,asta nu inseamna demnitate..demnitatea inseamna sa fii demn..adica cinstit si sa te impui cand cineva face lucruri care te afecteaza,,sa stii sa mai si pleci capul dar sa iti urmaresti interesele chiar daca ai de-a face cu oameni rai..ori ii ocolesti ori te impui daca inteleg daca nu mai biner cauti alti oameni mai intelegatori..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 31 Mai 2014 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comercializam seifuri (antifoc, antiefractie), cutii postale (individuale, ptr asociatii), sisteme inchidere, clasificatoare pentru dosare 2 De la: Noli 25 Noiembrie 2011 10:48
STIATI CA... 33 De la: Nane 23 Iulie 2009 22:15
farmece , 9 De la: LILO 13 Iunie 2010 19:01
Sotia unui vames 1 De la: bujjoritza 12 Noiembrie 2009 17:33
buna cassy 20 De la: nazirra 20 Mai 2010 21:07
Setari Cookie-uri