patriotismul -un sentiment pierdut pentru multi , din cauza situatiei dezastruoase in care se afla ROMANIA acum

''...nici ungurii reformati.''

4, de la mine. Majoritatea-s catolici.
Axl_R
Postat pe 11 Iunie 2014 20:14
De la: quasaria, la data 2014-06-11 18:11:24la istetimea mea, nu cumpar slogane superficiale. Ceva detalii mai elaborate ai, in afara de uimiri?


Puncte de suspensie, doar.
Axl_R
Postat pe 11 Iunie 2014 20:27
de fapt, eu nici nu cred ca a existat "patriotism"
adevarat in tara asta vreodata.
As fi vrut sa-mi spuna dom' profesor sincer, exista sentiment pt. asa ceva?
cred ca-i doar o iluzie..... intr-o gramada a unui meci de rugbi, unde, multi alearga dupa cel ce are balonul oval, il prinde si-l bosoleste pana o scoate nus'pi unde si castigatorul o suteaza printre "paralele", spectatorii se ridica uimiti si ....huuuuo,! huuuo!....ca bravo..nu exista.
Fss_ssu
Postat pe 11 Iunie 2014 20:44
mda. toti ungurii sint reformati, toti strainii sint securisti si toti evreii sint dusmanii "poporului". Spalarea creierului evidenta. In plus, inainte sa emiti o opinie sa te aliniezi drepti si sa raportezi partidului ce e ma-ta, ce e tat-tu. cit o are barbatu-tau si ce lapte ai supt cind erai mic. Din nou, ideologia comunista evidenta. Ce te mira, axl? N-ai trait in RO.... mai demult?

Traiesc intr-o tara care e rasista - rasista la modul ca ti-o incasezi pe strada daca "arati" strain iar asta mi se pare la fel de bullshit ca discursul sforaitor despre "dusmanii poporului" al lui caisa asta. Evident ca romanii de aici- ca toti "strainii" - sint la rindul lor stupefiati de ospitalitatea gangurilor locale...
Intotdeauna - in orice tara - vor exista minti inguste.
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2014 00:51
Am dat doar o notă, el ne-a catalogat.
Axl_R
Postat pe 12 Iunie 2014 04:50
nu stiu pe ce i-ai dat cele 4 puncte....
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2014 05:16
Pt prezenţă, aşa se obişnuieşte.
Axl_R
Postat pe 12 Iunie 2014 19:07
Voi nu vedeti CA domn prof nu Mai rasp.
Nu Mai are CE.

vivacedonna
Postat pe 13 Iunie 2014 11:52
A luat vacanță, gata!
edelweiss_3881
Postat pe 13 Iunie 2014 11:57
vivacedonna
Postat pe 13 Iunie 2014 12:00
Romanul insusi e dusmanul propriului Sau popor pt CA aspira doar la a apuca ciolanul cel Mai mare nu sa isi salveze tara in care traieste.
Fss... AI dreptate, patriotism era PE vremea lui Stefan, mircea..., etc
Acum AR fi nevoie de vlad tepes
vivacedonna
Postat pe 13 Iunie 2014 12:03
De la: vivacedonna, la data 2014-06-13 12:03:13Romanul insusi e dusmanul propriului Sau popor pt CA aspira doar la a apuca ciolanul cel Mai mare nu sa isi salveze tara in care traieste.
Fss... AI dreptate, patriotism era PE vremea lui Stefan, mircea..., etc
Acum AR fi nevoie de vlad tepes


Eu sunt sora lui Vlad Tepes dar in sensul constructiv...Prin moarte si daca te razbuni trezesti partea rea a omnului.il inraiesti
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 13 Iunie 2014 12:41
De la: quasaria, la data 2014-06-12 00:51:52mda. toti ungurii sint reformati, toti strainii sint securisti si toti evreii sint dusmanii "poporului". Spalarea creierului evidenta. In plus, inainte sa emiti o opinie sa te aliniezi drepti si sa raportezi partidului ce e ma-ta, ce e tat-tu. cit o are barbatu-tau si ce lapte ai supt cind erai mic. Din nou, ideologia comunista evidenta. Ce te mira, axl? N-ai trait in RO.... mai demult?

Traiesc intr-o tara care e rasista - rasista la modul ca ti-o incasezi pe strada daca "arati" strain iar asta mi se pare la fel de bullshit ca discursul sforaitor despre "dusmanii poporului" al lui caisa asta. Evident ca romanii de aici- ca toti "strainii" - sint la rindul lor stupefiati de ospitalitatea gangurilor locale...
Intotdeauna - in orice tara - vor exista minti inguste.


pai religia biserica are o putere mare de influentare.
religia este mai puternica ca stiinta.
biserica influenteaza chiar si mintea celor care nu merg la biserici prin intermediul adeptilor.
cum biserica dezbina oamenii...

pt ca ii invata doar prostii cum ar fii daca ajuti nu trebuie sa astepti nimica ca acel om care asteapta sa fie ajutat si el trebuie sa ajute la randul lui sa nu fie un nerecunoscator.
sa te impui consecvent sa nu iti bati joc de altii si sa nu ii lasi pe altii sa isi bata joc din tine
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 13 Iunie 2014 12:51
pai religia biserica are o putere mare de influentare.
religia este mai puternica ca stiinta.
biserica influenteaza chiar si mintea celor care nu merg la biserici prin intermediul adeptilor.
cum biserica dezbina oamenii...

pt ca ii invata doar prostii cum ar fii daca ajuti nu trebuie sa astepti nimica ca acel om care asteapta sa fie ajutat si el trebuie sa ajute la randul lui sa nu fie un nerecunoscator.
sa te impui consecvent sa nu iti bati joc de altii si sa nu ii lasi pe altii sa isi bata joc din tine

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 13 Iunie 2014 12:52
Se putea sa nu scrii tu si aici? Nu
vivacedonna
Postat pe 13 Iunie 2014 16:17
Se putea sa nu scrii tu si aici? Nu
vivacedonna
Postat pe 13 Iunie 2014 16:17
Se putea sa nu scrii tu si aici? Nu
vivacedonna
Postat pe 13 Iunie 2014 16:17
- si, evident, TOT despre obsesia ei cu "biserica"...
quasaria
Postat pe 13 Iunie 2014 17:00
Biserica sau rautatea barbatilor ? Aceasta este intrebarea (despre obsesie ) .
Rotty
Postat pe 13 Iunie 2014 20:18
pai vreau sa tai raul de la radacina.
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 13 Iunie 2014 21:06
preotii invata enoriasii ca daca ajuta nu trebuie sa astepte nimica in schimb si nu este nimica daca acei oameni care ii ajuta se comporta urat si sunt niste nerecunoscatori..In ceruri Dumnezeu este drept si isi vor primi rasplata...Asa ca dati bani la preoti cu curatati dupa barbati si ca in ceruri va fii rasplata femeilor ca pt barbati este pe pamant..
numai ca eu vreau sa imi mearga bine pe pamant...Pt ca precum in cer asa trebuie sa fie si pe pamant..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 13 Iunie 2014 21:16
barbatii se comporta urat cu femeile si ele trebuie sa fie iubitoare si sa se comporte frumos cu ele.
barbatii se comporta urat apoi zic ca asa sunt barbatii...
si eu aleg sa ma comport frumos doar cu cine merita numai ca femeile nu ma sustin pt ca sunt niste lase..

dar barbatii se sustin unii pe altii in escrocheriile lor si pe femei le oblige sa ii sustina sa le stie de frica
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 13 Iunie 2014 21:23
De la: Rotty, la data 2014-06-13 20:18:13Biserica sau rautatea barbatilor ? Aceasta este intrebarea (despre obsesie ) .


rautatea barbatilor si rautatea femeilor si rautatea bisericii si rautatea copiilor si complotul demonic global in care EU NU MA INCLUDE...

singura intrebare e: schizo sau paranoia?
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2014 02:50
Ori e nebuna ori face PE proasta
vivacedonna
Postat pe 14 Iunie 2014 02:58
E (doar) bine plătită.
Aici am găsit-o şi aici o să fie...
Axl_R
Postat pe 14 Iunie 2014 07:17
cine sa o plateasca asa de bine? Poate asigurarile medicale....
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2014 10:33
Apare, când nu e trafic.
De multe ori vb ''altfel''.
Axl_R
Postat pe 14 Iunie 2014 10:45
pai... toti nebunii de multe ori vorbesc altfel!
Nu prea seamana cu bombele de trafic. Poate de antitrafic :-)))
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2014 10:51
voi vb limba nebunilor?
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 14 Iunie 2014 11:33
de ce, vrei sa ne comunici ceva?
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2014 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fara politie veterinara in Romania? 0 De la: 5 Martie 2010 16:34
masina electrica sau una de moda veche 2 De la: Thor_again 3 Martie 2011 14:16
probleme la cuptorul cu microunde 24 De la: eu_geminy 18 Octombrie 2011 23:38
sfat_cuptor cu microunde! 73 De la: anaandreea 24 Aprilie 2009 10:45
Ce parere aveti despre Bac-ul de anul asta? Cum vi s-au parut subiectele, corectura, atmosfera de examen? 4 De la: garbo107970 28 August 2011 13:53
Setari Cookie-uri