S-a schimbat dupa nasterea copilului...

am incercat sa ma apropii dar degeaba,si constat ca un om care te iubeste cu adevarat nu se schimba asa,doar daca a fost fals,si sa mintit singur ca iubeste cand defapt nu iubeste,asta este ceea ce cred
garbo038627
Postat pe 18 Martie 2014 08:57
627 , nu e neaparat ca situatia ta sa fie similara cu a fetei ce a deschis topicul.
Oricum , imi pare rau pentru tine.
Rotty
Postat pe 18 Martie 2014 09:10
De la: garbo038627, la data 2014-03-18 08:54:28decand am ramas insarcinata ,a devenit altu,dormim cu paturi separte,si daca ma mai pupa pe buze,,,


Gandeste-te in primul rand daca nu s-a schimbat si comportamentul tau fata de el.Daca nu............ atunci musai sa afli cauza doar asa poti inlatura efectul
cristina5
Postat pe 18 Martie 2014 14:48
tocmai ca inainte eram mai rece,acum am devenit mai apropiata,,el sa tinut f mult dup m,ine ptr ca eu nu am mai vrut sa fiu cu el ptr ca nu aveam sentimente prea profunde si el o stia,si mi am vazut de viATA MEA CU ALTCINEVA.SI EL A CUNOSCUT O FATA,DAR TOT VENEA DUP MINE NU MA LASAT EFECTIV SI NE AM IMPACAT,CAND AM ZIS CA VREAU SA NUMAI MA INTORC DIN DRUM SA NUMAI CEDEZ ABSOLUT DELOK,AM RAMAS INSARCINATA SI AM RAMAS CU EL FIIND CONSTIENTTA CA CEEA CE SIMT EU NU ESTE CEEA CE IMI DOREAM SA SIMT,SE PURTA FRUMOS,ATENT,,,,IN TIMP CE NE IMPPACASEM EL A MAI CONTINUAT RELATIA,,,,SI MI A ZIS CV CAT ERAM INSARCINATA CA EL NUJU MA MAI IUB SI SE GANDESTE LA PERS AYA CUM FACEAU EI DRAGOSTE,,PESTE UN TIMP A ZIS CA A GLUMIT,,,SI TOCMAI CA EU AM INCERCAT SA FIU MAI APROPIATA,,
garbo038627
Postat pe 19 Martie 2014 09:00
stii ceva despre serviciul lui __,despre cercul lui de la munca - poate are proleme acolo,poate e mai comod, sau greseala care o facem noi femeile ne ingrijim de toate si de tot, si lor le convine. in cazul in care nu mai facem fata si ne dam seama lor,barbatilor nu le convine, trebuie sa ai rabdare si sa/l introduci in familie ptr. ca el se rezuma doar la mersul la servici si poate acolo are o atmosfera foarte convenabila ptr el.
garbo_398034
Postat pe 22 Martie 2014 08:40
este mai comod adevarat,in activitati am incercat sa il implic si pe el,in rest nu stiu ce as putea face ,ma gandesc poate ca intradevar nu il mai atrag sau sentimentelee numai sunt daca au fost,,,,desiii in opinia mea cand iubesti cu adevarat sentimentele nu se duc,
garbo038627
Postat pe 24 Martie 2014 07:18
ei uneori se mai pierd , sa stii ca si barbatii sufera de un fel de depresie post partum ...poate daca ati vorbi cu un psiholog de cupluri ... zic si eu ...
garbo_19362
Postat pe 24 Martie 2014 13:43
De la: garbo038627, la data 2014-03-19 09:00:17tocmai ca inainte eram mai rece,acum am devenit mai apropiata,,el sa tinut f mult dup m,ine ptr ca eu nu am mai vrut sa fiu cu el ptr ca nu aveam sentimente prea profunde si el o stia,si mi am vazut de viATA MEA CU ALTCINEVA.SI EL A CUNOSCUT O FATA,DAR TOT VENEA DUP MINE NU MA LASAT EFECTIV SI NE AM IMPACAT,CAND AM ZIS CA VREAU SA NUMAI MA INTORC DIN DRUM SA NUMAI CEDEZ ABSOLUT DELOK,AM RAMAS INSARCINATA SI AM RAMAS CU EL FIIND CONSTIENTTA CA CEEA CE SIMT EU NU ESTE CEEA CE IMI DOREAM SA SIMT,SE PURTA FRUMOS,ATENT,,,,IN TIMP CE NE IMPPACASEM EL A MAI CONTINUAT RELATIA,,,,SI MI A ZIS CV CAT ERAM INSARCINATA CA EL NUJU MA MAI IUB SI SE GANDESTE LA PERS AYA CUM FACEAU EI DRAGOSTE,,PESTE UN TIMP A ZIS CA A GLUMIT,,,SI TOCMAI CA EU AM INCERCAT SA FIU MAI APROPIATA,,



Fato , ce-i intre voi , e tziganie cu ciucuri. El cu alta , tu cu altul , apoi cica va impacati si hop ramai gravida. Acum te astepti sa fie marea dragoste ? De la buna cale a scartzit , deci nu-mi imaginez ca acum brusc si dintr-o data sa fie totul roz. Sorry , parerea mea.
Rotty
Postat pe 24 Martie 2014 15:02
O data cu venirea noului membru in familie..e normal ca ..multe lucruri sa se schimbe.!!! Faptul ca se joaca cu fetita este un lucru bun...si sunt sigura ca o data cu trecerea timpului..va ajunge sa o indrageasca..!!! Sunt barbati si barbati...nu toti stiu sa aiba abilitati de parinte,mai ales ca la noi..in tara....abia acum a inceput moda ca si tatal..sa se implice mai mult..in cresterea copilului.!!! Cu tact si cu rabdare..toate se vor rezolva,caci viata nu-i numai lapte si miere...iar tata la copil..nu mai gasesti...!!! Sa nu-ti imaginezi ca vine unul strain..si-ti ia copilul din brate,absolvindu-te de toate responsabilitatile.!!! Acest lucru,,nu va fi niciodata ..si cauta sa te acomodezi..la noul statut..cat mai bine,caci..de cand lumea..mamele au fost cele care s-au sacrificat pentru cresterea si educarea copiilor,iar acolo unde mamele nu-s mame..si viitorul copiilor...emotional..este incert.!!! Femeia..e cea care creeaza echilibrul emotional..in familie si de diplomatia ei depinde bunul mers al...familiei.!!! Un barbat..cu serviciul..in deplasare..e normal sa vina acasa si sa vrea si el..sa se simta..ca acasa,dar..cu tact si cu rabdare..poti sa-l ajuti sa-si intre in rol..putin cate putin...dandu-i mici responsabilitati..in timp ce tu..poti sa ai grija de tine,insa stand ..pe aproape...!!! Iti doresc numai bine...si sunt sigura ca in timp..totul va fi bine..!! Domnul fie cu voi.! Amin.!!!
garbo115329_camy
Postat pe 29 Martie 2014 03:21
De la: garbo038627, la data 2014-03-18 08:54:28decand am ramas insarcinata ,a devenit altu,dormim cu paturi separte,si daca ma mai pupa pe buze,,,

Tu ce ai sa mergi sa-l saruti ? trebuie sa fie doar el cel ce te saruta?
cristina5
Postat pe 29 Martie 2014 11:23
cat imi place de roty .. ..e perfecta
andalexkor
Postat pe 29 Martie 2014 12:14
Dupa cum bine vad parerile sunt impartite, eu nu judec pe niciunul si sunt neutra dar tu ca femeie banuiesc ca stand atat timp numai cu fata singura fara el simtit uneori nevoia sa comunici si sa simti si tu ca esti femeie macar pentru putinul timp in care el sta acasa vrei sa se implice si el in treburile care implica cresterea fetitei chiar de-ar fi numai sa schimbe pampersul sau sa o adoarma sau pur si simplu vrei poate o zi libera numai cu sotul tau si nu o ai din cauza comportamentului lui mai reticent sa zic asa.Nu vreau sa imi dau cu paprerea mai mult decat am facut-o deja pentru ca va cunosc intratat incat sa imi dau cu paprerea mai mult si ma rezum doar la cele spuse mai sus. O zi frumoasa!
piaskovski_adina
Postat pe 30 Martie 2014 10:45
buna draguto
eu ti-as propune sa-i plateti cu aceiasi moneda
BENIDORMSP10
Postat pe 31 Martie 2014 14:59
De la: andalexkor, la data 2014-03-29 12:14:10cat imi place de roty .. ..e perfecta



In ciuda celor vreo suta de defecte ? Merci mult.
Rotty
Postat pe 31 Martie 2014 15:24
de ce te miri si eu te plac ...
garbo_19362
Postat pe 2 Aprilie 2014 13:30
Dupa nasterea copilului, toata lumea se schimba.Singura diferenta e ca trebuie sa te acomodezi din mers, nu exista timp de asteptare pentru mama sau pentru tata.Relatia dintre voi 2 este la un impas si trebuie sa discuti cu el serios, ce vreti sa faceti.Si eu am fost pusa in situatia asta, numai ca eu nu am avut cu cine vorbi si acum suntem despartiti, copilul creste mare si voinic, iar pe el nu-l doare nicaieri, deoarece nu ma ajuta cu absolut nimic.Asta e viata, mergem inainte.Multa sanatate!
isis_gabius
Postat pe 11 Mai 2014 09:19
Esti sigura ca nu are pe altcineva?
Constantinescu_Cristina_1
Postat pe 12 Mai 2014 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:24
mai credeti in suflete pereche? 101 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Dansurile si relatia de cuplu 18 De la: garbo_12994 13 Mai 2013 01:49
Oare merita sa lupti atata? 26 De la: garbo092182 2 Februarie 2010 02:45
cum sa procedez 48 De la: fleurdelis 21 Ianuarie 2011 23:44
Setari Cookie-uri