cea mai buna metoda de a gestiona.... un stalker?

Serios? Cred că are şi altceva mai interesant de făcut.
Se uită la vecinii din bloc...live.
Axl_R
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:48
barbo, tot pe acolo dar m-am obisnuit eu... vb bancului....
N-am facut tort, am vrut sa fac cozonac, dar cum cozonac n-a iesit, daca esti ingaduitor il poti numi si tort.....

Iete: on topic: http://www.youtube.com/watch?v=ehq_ez4fDxY
quasaria
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:50
De la: Axl_R, la data 2013-12-28 09:48:29Serios? Cred că are şi altceva mai interesant de făcut.
Se uită la vecinii din bloc...live.


O fi stins aia lumina....mai sti ?
Rotty
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:56
De la: quasaria, la data 2013-12-28 09:50:58barbo, tot pe acolo dar m-am obisnuit eu... vb bancului....
N-am facut tort, am vrut sa fac cozonac, dar cum cozonac n-a iesit, daca esti ingaduitor il poti numi si tort.....

Iete: on topic: http://www.youtube.com/watch?v=ehq_ez4fDxY


ok, sunt ! pentru tine suprt si mirosul ala de vanilie... ! complimente de la mine, stalker-ului... si eu m-am obisnuit deja cu el. nu-i baiat rau... in tot cazul, daca e el acolo, altul nu vine ! asta stiu de la un tip care prinde serpi... cica sa nu indepartez pe ala neveninos de langa casa, ca nu lasa pe aia veninosi sa-si faca cuib... ! asa ca am acum o multime de neveninosi prietenosi... !
barboneli
Postat pe 28 Decembrie 2013 11:08
sa nu il indepartezi, ca ala e "sarpele casei"... stiu de la bunica-mea. Am tras eu un urlet cind aveam vreo trei ani si am vazut CREATURA - si mi-a zis a, pai asta e gigel, sarpele casei, stai linistita..... Ma rog, poate il chema gigel, poate il chema ivan, nu imi amintesc - cert e ca era din familie. Doar ca nu ne ajuta sa maturam prin curte, in rest....

http://www.colourbox.com/preview/3432131-425406-illustration-of-cute-snake.jpg
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2013 04:02
e chiar funny ! il tii drept mascota ,chiar asa !
garbo_19362
Postat pe 29 Decembrie 2013 10:33
O experienta urita sa se tina dupa tine ca scaiul peste tot ,am trecut prin asta si....am scapat cind m-am mutat din acel oras.Altfel n-a functionat nimic nici amenintarile nici vorba buna. Bafta ,ca sunt foarte stresanti .
http://maldita.ro/cum-sa-scapi-de-un-stalker-in-7-pasi.html
fengari
Postat pe 31 Decembrie 2013 01:04
wow... ms frumos! :-)))
Ia sa ma apuc de citit!


Well...am citit, dar nu sint sigura ca retetele ar functiona. Din experienta mea de "magnet de stalkeri" - justificata probabil la nivel profund karmic, altfel nu ii gasesc vreo explicatie- sint sigura ca domnii au o armura de protectie suficient de groasa prin care nu se vede decit ca le acorzi atentie. Ce fel de atentie e irelevant. ORICE fel de atentie. Si daca le dai o palma - e atentie. E o experienta comuna. Daca faci greseala imensa sa le adresezi trei silabe, lucrul asta le va hrani si umfla obsesia exponential pentru urmatorii trei ani. Si nu vrei asta.
Deci cea mai buna metoda pe care o stiu e sa ii ignori absolut.
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 03:07
Poate Anul Nou ii schimba 'obiectivul' si scapi de necaz.
Ai dreptate sa-l ignori complet .Chiar patologic fara 'speranta'poate oboseste si-si gaseste de lucru altceva.

An Nou fericit tuturor ,La Multi Ani frumosi, impliniti in bucurii!


Pt dumnealui spre linistea noastra sa-i uram sa oboseasca .

garbo_454
Postat pe 31 Decembrie 2013 08:08
De la: quasaria, la data 2013-12-31 03:07:16wow... ms frumos! :-)))
Ia sa ma apuc de citit!


Well...am citit, dar nu sint sigura ca retetele ar functiona. Din experienta mea de "magnet de stalkeri" - justificata probabil la nivel profund karmic, altfel nu ii gasesc vreo explicatie- sint sigura ca domnii au o armura de protectie suficient de groasa prin care nu se vede decit ca le acorzi atentie. Ce fel de atentie e irelevant. ORICE fel de atentie. Si daca le dai o palma - e atentie. E o experienta comuna. Daca faci greseala imensa sa le adresezi trei silabe, lucrul asta le va hrani si umfla obsesia exponential pentru urmatorii trei ani. Si nu vrei asta.
Deci cea mai buna metoda pe care o stiu e sa ii ignori absolut.


ai dreptate... !!! si tot cu 6 silabe sau litere... zile cum vrei !!! 4+2... ! oricum, asta seara n-o sa fie acolo, merge si el la bordeiul lui sa faca revelionul... nu ?
si tie un revelion pe cinste Quasaria... asa albastra cum esti tu... si, anul cel nou, pe care o sa-l primesti cu 8 ore inaintea noastra ( apropo... poti sa-l rogi sa mai intarzie vre-o 3-4 zile, ca sa ajunga si melcul ala pe care mi l-a trimis sora-mea cadou.... ??? ) sa-ti aduca numai lucruri bune... ca sanatate mai solida, bucurii mai pe masura ta... suparari, numai din alea minuscule... si eventual, chiar o excursie pe luna ! in martie e cel mai bine de mers acolo !!! si doi stalkeri... sa nu se plictiseaca... !!!
barboneli
Postat pe 31 Decembrie 2013 08:25
Li, vezi ca uneori se implinesc urarile.
poate te impusca Q dupa aia, ca pe epulas....
vivacedonna
Postat pe 31 Decembrie 2013 08:37
aho aho copii, argati
stati putin si nu minati
ruga sa imi ascultati
anul ce vine
sa va aduca numai bine.
minati mai, hai, hai
sa intimpinati anul nou cu bucurie
sperante si fericire.
vivacedonna
Postat pe 31 Decembrie 2013 08:37
v-ati trezit, lume? :-))) ca azi am vb toata ziua de una singura pe aici.
LA MULTI ANI!!!! - - si pleeeec... sa ma dichisesc.


Cica la noapte zburam.
Daca nu ma mai intorc, de aia nu ma mai intorc: ca am zburat, de tot!....

Pe oceanul pacific, ne-a pocnit un artific.... (speram ca nu!)
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 08:59
La multi ani Q
daca tu esti inaintea noastra...
normal ca vb singura pina rasare soarele
ce spunea LI, doar ca tu nu zbori spre luna ci printre nori de fum
vivacedonna
Postat pe 31 Decembrie 2013 09:02
Q , io te-am vazut in somn cum te pregateai

http://i1.tagstat.com/p1/0/cAkZ-v9qTOzxKtesIsYtOOMuJrsfm6pdpkKzbLqOSb48pEsyiW-qqw==.jpg

.....da` nu conteaza ca ai avut "ajutoare" , areti super asa pregatita de bal...

http://25.media.tumblr.com/5c4ea04715f897c1a1dbdf8dbec6fa25/tumblr_mtmxzpXNd51rp9kgfo1_400.gif

....Mai , da` sa nu faci sa nu te intorci
LA MULTI ANI !
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 09:14
De la: quasaria, la data 2013-12-31 08:59:01v-ati trezit, lume? :-))) ca azi am vb toata ziua de una singura pe aici.
LA MULTI ANI!!!! - - si pleeeec... sa ma dichisesc.


Cica la noapte zburam.
Daca nu ma mai intorc, de aia nu ma mai intorc: ca am zburat, de tot!....

Pe oceanul pacific, ne-a pocnit un artific.... (speram ca nu!)



stai linistita, cazi in apa
sa-ti iei un colac de salvare ca rezerva
sti sa inoti
iti dai seama ce frumoasa o sa fi in rochita aia de la Rotty in elicopter?
vivacedonna
Postat pe 31 Decembrie 2013 09:18


da, frumoasa... dar ar trebui sa manance mai mult... cred ! cam slabuta !
barboneli
Postat pe 31 Decembrie 2013 09:53
Nu-i slabuta....e silueta ! Off mai Barbo ....
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 09:57
wow Rotty...ce frumoasa e rochia aia!
si da, crinolina e o idee buna in caz de cadere... de pe undeva.

mda, barbo, cam asa aschilopata arat si eu in realitate.... asa ca nu ma complexa tocmai acum, cind ma pregatesc sa fiu copiloata.
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 10:02


a da... ? ok, daca zici tu ! silueta ! marioneta! sanatoasa sa fie... !
barboneli
Postat pe 31 Decembrie 2013 10:02
Q , stiam io ca o sa-ti stea bine Nu-l baga in seama pe Barbo , ca lui i plac probabil "elefantele"
Distractie frumoasa si zbor lin sa aveti
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 10:06


mda... de aia imi place de tine... ! nu... nu pune mana pe ea... e incarcata !!! iarta-ma mai bine....
barboneli
Postat pe 31 Decembrie 2013 10:13
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 10:19
La multi ani Q !!! Anul nou cu bucurii si sanatate !

http://yemista.com/wp-content/uploads/2013/11/Happy-New-Year-2014-Fireworks.jpg

....ciocnim ?

http://fenke.hu/wp-content/uploads/2011/12/Szilveszter.jpg

....An Nou fericit !
(sper ca am nimerit ora ... )

10....9....8....7...6...5...4...3...2...1...
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 15:00
La multi ani Rotty!
N-am nimerit nici noi ora, stai linistita....tocmai discutam de "cind o sa fie 0.00" si era.....


ps: informatie confidentiala din viitor: sa stiti ca e un an bun. Se cunoaste deja!
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 16:58
Lasa ca si cu aproximatie e bine
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 16:59
am vazut si artificu', da' de departe.... (nu ca mi-as fi dorit sa vad vreunul in courul nostru... ) De fapt, asa ne-am prins ca e deja 0.00, cind noi faceam planuri....

Na, zbrrrrrrrrrrrr...cum am trecut in alt an!
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 17:08
Cam asa se intampla si la noi...pana sa ne dezmeticim , hop...a trecut secunda . Si de pupat tot cu intarziere ne pupam
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 17:29
Un NOU AN minunat in care toate dorintele sa vi le impliniti !
2014 sa fie cu noroc si multa veselie !
LA MULTI ANI FERICITI!
garbo_19362
Postat pe 1 Ianuarie 2014 00:50
Hai la multi ani! :-)) - deja au trecut doua zile, ma rog.
Acum am mai apucat sa intru!
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2014 04:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce barbatii agaseaza femeile si nu tin cont si de parerea lor? 50 De la: eu_geminy 14 Septembrie 2010 02:32
Din 1944 nu mai exista patriotism la romani?Pt ca se mananca ca cainii prin garduri 97 De la: xenaluptatoareainimoasa 5 Octombrie 2010 11:11
O mare dilema 109 De la: garbo017686 31 Octombrie 2010 10:11
hemangioame 7 De la: aless_aura 9 Mai 2012 08:19
De ce oare apoape toti oamenii te invata lucruri rele...Oamenii se inraiesc unii pe altii.Greu gasesti pe cineva ca sa te invete ceva de bine,ca sa iti mearga bine.. 52 De la: ingerasulluptator 17 Martie 2012 21:12
Setari Cookie-uri