Cand sotia nu are caracter puternic si soacra preia controlul familie......

Am si eu o mica dilema si o poveste destul de interesanta si as fi interesat si de parerea unor oameni pe care nu ii cunos personal, deoare ce prieteni si familia ori cat de impartiali vor sa fie tot nu e cu putinta.
M-am insurat in 17 Mar. 2012, o fost o nunta mica si facuta la repezeala deoare ce sotia era in a 5'a luna de sanrcina. Cand ramasese gravida, eram impreuna de 2 ani, eu nu doream nunta, dar fiind dorinta ei am acceptat sa facem nunta, am accepta sa raman langa ea, langa familia proaspat intemeiata. Dar din pacate in a doua zi dupa ce s-a nascut fetita, s-a schimbat totul radica in reletia dintre mine si soacramea. O sa fac o mica paranteza sa va fac cunostinta cu soacramea, cu sotia, vitoarea fosta sotie si cu mine.
Povestea noastra a inceput oarecum in 2005, eram la un corcert unde am cunoscut o fata, ne-am placut ne-am mai intalnit de cateva ori si incet incet a devenit o poveste de dragoste foarte frumoasa care din pacate s-a terminat dupa 5 ani de zile. Fata respectiva avea un frate care la randul lui avea o prietena, ei erau impreuna deja de un an de zile, cand am cunoscut-o pe sora-sa, si au avut o relatie nu tocmai reusita, dar totusi o relatie de 6 ani de zile. Intr-o seara, fiind prin discoteca, ma intalnesc cu fosta prietena a fratelui, stam povestim, ben 2-3 pahare de vin, si brusc si dintr-o data fata este peste mine..... Intradevar in acel moment trebuia sa ma dau la o parte sa nu mai continui ceea ce am facut, deoare ce chiar daca nu mai erau impreuna, nu ii frumos sa te combini cu fosta prietena a unui prieten si mai ales un prieten de "familie", dar am fost prost si am aceptat relatia. Foarte repede am fost acceptat de catre familia ei, si in special de catre maica-sa. La inceput in primi 2 ani, am fost baitul cuminte care facea tot ce i-se spunea, tot timpul cand era nevoie de ajutor pentru soacramea eram acolo, faceam tot ce mi-se cerea. Sa nu uit sa mentionez ca dupa 6 luni ne-am muta impreuna, la ea acasa, defapt la parinti ei acasa, unde locuia tatal ei, intr-un apartament cu 3 camere si maica-sa locuia cu bunica deoare ce este foarte bolnava si nu poate intretine o casa singura. Deci eram eu, prietena si socrul intr-un apartament cu 3 camere, era ok, nu ne deranjam unul pe celalalt, soacra mai venea acasa sa mai faca din cand in cand de mancare. Cand am inceput sa o cunosc mai bine pe soacra, sotia deja ramasese gravida. Soacra e o femei de vre-o 60 de ani, sincer nu stiu exact cati ani are, si genul de om care nu accepta nici o alta idee in afara de ideea ei, tot ce zice ea ii bine si cine nu face asa cum vrea ea ii ultimul om. Si te vorbeste pe la spate la toti cunoscuti, deoare ce sotia, are si un frate plecat in spania cu sotia lui si pana nu am devenit eu inamicul nr. 1, va dati seama ca sotia fiului ei era cea mai naspa persoana de pe planeta, deoare ce la luat pe fiul ei si l-a dus in spania si nici nu va puteti inchipui cat de urat vorbea despre accea femeie, pe care am avut norocul sa o cunosc personal, si ii o fata chiar foarte de treaba. Asa sa inchidem paranteza, si sa continuam de la a doua zi dupa nasterea fetitei. Era dimineata, eu inca mort dupa seara de dinainte, evident :P , primul copil, aveam abia 27 de ani, eram in culmea fericiri. Si apara balaurul, ma scoate din pat si incepe sa urle la mine, fara nici un motiv, cum ca eu as fi un profitor, un tigan, un om de 2 bani, un nimeni....ma loveste, si evident ca atuncea si eu am trecut pragul bunelor maniere, nu am lovito, doamne fereste, dar i-am spus cateva cuvinte de suflet si in accea zi tot ce era amiabil intre mine si soacra s-a terminat. A inceput sa aiba un comportament atat de urat fata de mine, ca sincer nici nu cel mai mare dusman nu m-as comporta asa cum s-a comportat aceea femei cu mine, ascundea mancarea fata de mine, daca vroiam sa mananc trebuia sa ma duc la restaurant, de vre-o doua ori o si scuipat pe jos in fata mea, in casa, doar ca sa isi etaleze prostia s-au nu stiu de ce, dar ori cum se vedea pe ea ca o face cu toata "dragostea", si mi-a zis ca eu si familia mea sa nu ne apropiem mai mult de 10 metri de ea, ca vezi doamne, ii luam aerul. Cand a iesit sotia din spital cu fetita, i-am propus sa ne mutam la mine in garsoniera, chiar daca ii numai o camera dar acolo am fi numai noi 3 fara deranjul altor persoana. A fost de acord sa ne mutam dupa ce trec primele 6 saptamani de dupa sarcina. Dar in tot acest timp, in cele 6 saptamani, soacramea zi de zi era la noi, mai si dorme la noi, nu o lasat-o pe sotie sa doarma cu mine intr-o camera. Deci sotia, fetita dormeau intr-o alta camera si soacramea in aceeasi camera langa ele pe jos. Ca sa evit inca un scandal, si sa creez neplaceri in familie, am decis ca in timpul zilei cand soacramea ii acasa eu nu ma duc acasa si ies cu baieti la o bere, aici am facut a doua greseala, dar omul din greseli invata. Au trecut cele 6 saptamani, dar din pacate eu am ramas fara loc de munca si am hotarat ca mai ramanem umpic pana imi gasesc ceva de lucru. Mi-am si gasit dar cu o perioada de proba de 3 luni, am mai asteptat acele 3 luni, sa ne mutam, ca sa fie totusi un contract pe o perioada nedeterminata, din pacate nu a fost sa fie si nu mi-sa prelungit contractul. In a doua zi cand nu m-am dus la lucru, si intamplarea face ca soacramea sa fie la noi, o izbucnit al 2'lea scandal, cu aceleasi cuvinte murdare, cu aceleasi amenintari, dar atuncea nemai fiind baut am rugat-o frumos sa ma lase se plec din casa ca nu am chef de asemenea discuti ieftine. Si am plecat lasand cheile pe masa, la cererea ei. M-am intors cu maicamea mi-am impachetat lucrurile si am plecat din acea casa, dar sotia a decis ca ea ramane langa maica-sa. Toate astea se intaplau in 3 decembrie 2012, din ziua aceea nu mai sunt impreuna cu sotia, si din data de 17.06.2013 a depus actele la tribunal pentru divort. Am incercat sa vorbesc cu sotia, sa ii explic ca nu e bine ceea ce face, ca sa se gandeasca umpic si la acel copil si la binele lui. Dar din pacate in februarie 2013, cand eram in vizita la fetita, m-a atacat verbal si sotia, cu aceleasi vorbe murdare pe care le auzisem de la maica-sa. Si atunci am ca rup ori ce lagatura, cu ea, dar in schimb o sa ma dup in fiecare saptamana la sa o vad pe fetita. Din pacate o perioada nu am fost in stare sa ma duc, deoare ce starea de spirit in care eram, si tensiunea care era in aceea familie, nu o putea neglija ca sa intr-un in acel apartament, si dansa, nici nu vrea sa auda sa iasa din casa cu copilul si cu mine la o plimbare, nici pana in ziua de azi, deci daca vreau sa imi vad fetita, atuncea am aces in casa lor, in hol, altundeva nu, doar pe hol si in picioare :P, nici macar un scaun nu mi-se ofera, si apropo, nu demult o facut fetita un an de zile, si evident o fost o zi de nastere tinut in holul apartamentului. Tin sa mentionez ca chiar daca eu nu am fost la inceput sa o vad pe fata, parinti mei mergeau in fiecare saptamana. Bun. Daca inca nu va-ti plictisit va mai scriu cateva randuri :P , deci sotia a refuzat ori si ce discutie despre a salva familia, ea vroia divort, pe care dupa cum am zis, a si depus cererea in 17.06.2013, ca la o saptamana sa o vad cu unul, oare care plimbanduse de mana si cu fetita in carucior. Ca din intamplare a doua zi sa ii vad iarasi impreuna si cu soacramea plimbandu-se cu masina. Deci ii clar, de ce nu a vrut ea sa refacem familia.
Acuma intrebarea mea este, ca in momentul cand se va ajunge la custodia fetitei, se vor lua in calcul acest comportament al sotiei, cum ca nu a vrut sub nici o forma sa o paraseasca pe maicasa, sa incerce sa gasim o cale de a salva familia, ca am fazut-o cu martori ca are pe cineva, intradevar am vazut-o dupa ce s-au depus actele de divort, si mai ales faptul ca nu vrea sub nici o forma sa iasa cu fetita din casa cand ma duc sa o vizitez, ba mai mult este cand inventeaza cate o scuza, cum ca ar avea treaba si sa nu ma duc pe la ea sa o vad pe fetita. Nu vreau custodia completa a fetitei, vreau doar sa avem custodie comuna si sunt curios daca prin acest comportament care il are ea, pot sa primesc custodia comuna sau nu se i-a in considerare cel mentionate mai sus?
Deliu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2013 18:37
" am accepta sa raman langa ea, langa familia proaspat intemeiata. "

...Deci nu ti-ai dorit , ai acceptat.

"din pacate eu am ramas fara loc de munca si am hotarat ca mai ramanem umpic pana imi gasesc ceva de lucru."

....Da....da....cunoscuta formula ...

". Si atunci am ca rup ori ce lagatura,"

....deci , tu ai rupt legatura.


" o vad cu unul, oare care plimbanduse de mana si cu fetita in carucior. Ca din intamplare a doua zi sa ii vad iarasi impreuna si cu soacramea plimbandu-se cu masina. Deci ii clar, de ce nu a vrut ea sa refacem familia. "

...Cu tine ? ...care ai rupt legatura ?

" Toate astea se intaplau in 3 decembrie 2012, din ziua aceea nu mai sunt impreuna cu sotia, si din data de 17.06.2013 a depus actele la tribunal pentru divort."

....Deci , avea tot dreptul sa se plimbe cu altul

Hai mai puiule , ca m-am plictisit .....Sa mai zica si altii , ca io m-am lamurit.
Rotty
Postat pe 11 August 2013 19:53
Totusi , toata stima din partea mea pentru relatarea cat se poate de amanuntita si incriminatorie la adresa ta.
Rotty
Postat pe 11 August 2013 19:56

Amice, multe ai adunat in suflet de ai reusin(in sfarsit) sa le insiri pi aicea.
Ca barbat, constat ca ai facut multe greseli si mai ales ca te-ai imbarligat si te-ai pricopsit cu soacra acra.
Dar nu tre sa te amarasti tu pt. ea, are cine......

Despre custodie incompleta nu am auzit stiu doar ca exista custodie functie de cum stabileste legea.
faptul ca in chestiunile de divort se gasesc motive care sa starneasca nod in papura, ii exact finalul descris de tine.
Nu trebuie sa te complici tu cu ce ia instanta in calcul in cazul alegerii mamei copilului tau.
Suntem in secolul XXI si alegerea facuta de ea ii apartine.
Acum ca tu vrei sa speculezi in continuare ce ai pierdut sau nu ai fost capabil sa pastrezi nu tine
de "caracter puternic" ci din contra.
Parere:Fii barbat si comporta-te ca atare, lasa legea sa-si spuna cuvantul,nu te lupta cu gandurile(morile de vant) si accepta ce ti se cuvine.

Da te-ai lovit rau cu capu' di grinda....cati cm. ai?

Numai bine! O sa vezi!


Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 19:59
"Ca barbat, constat ca ai facut multe greseli si mai ales ca te-ai imbarligat si te-ai pricopsit cu soacra acra.
Dar nu tre sa te amarasti tu pt. ea, are cine......"

...O dat cu stangu` in dreptu´ rau de tot....Ca o dat cu capu´ in pragul de sus.....pare-se . Dar daca l-o vazut pe ala de jos ...........?
Rotty
Postat pe 11 August 2013 20:09

Om vedea noi cu ce explicatii mai vine
Important ii sa recunoasca cat de tare il doare si ce are de gand sa faca

Fetita creste, oricum....

Sara!
Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 20:14
Daaa....da......
Rotty
Postat pe 11 August 2013 20:30
Da intr-adevar am ales sa raman langa ea si langa fetita, deoare ce nu o fost ceva planificat, inca eram tanar is tanar aveam planuri mari, care din nefericire nu includeau un copil si o sotie. Vroiam sa imi pun viata pe rol, sa nu depind de nimeni in ceea ce priveste viata mea. Dar sa intamplat ca fata sa ramana gravida atunci mi-sa parut un lucru firesc sa imi asum raspunderea si sa raman langa ea si sa intemeiem o familie normala. In ceea ce priveste ruptul legaturi de care ziceam, m-am exprimat gresit, in sensul ca eu vroiam sa rup legatura cu soacra nu cu familia mea (sotia si fetita), dar era imposibil pentru mine sa locuiesc in casa cu soacramea si sotia nu vroia sa plece. Dar ea fiind influentata 100% de maicasa, cand mi-a facut acel scandal atunci mia zis sa nu o mai sun sa nu o mai deranjez...nici odata. Dar nici in ziua de azi nu am rupt legatura cu ea.
Iar despre celalat tip, cu care am vazut-o este un om ieftin, nu are rost sa intru in detali, cel putin asa cred, dupa o discutie avuta cu ei doi de 5 minute....dar pe langa asta, din cate stiu eu, daca ai o relatie extra conjugala si persoana inselata poate dovedi acest lucru atunci tu care ai inselat esti obligat sa platesti, un fel de despagubire, sau nu stiu exact care este termenul, persoanei inselate pana se recasatoreste. Nu ar fi cazul, ca nu ma intereseaza pe mine bani, ei, dar daca exista o astfel de lege, atunci ma gandesc ca se ia in considerare in instanta faptul ca ea o avut pe cineva inainte sa divorteze.
Deliu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2013 22:20
De durut ma doare, e si normal, dar doare prostia mea, fi faptul ca am cazut in jocul lor pervers si cel mai mult ca e o fetita la mijloc care in aceea familie nu are nici un viitor stralucit. Ce am de gand e sa ma pun pe picioare si sa vada ca ceea ce o pierdut nu ii o persoana pe care o gaseste pe ori ce gard, la fiecare colt de strada.
Deliu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2013 22:24
scopul tau in viata este doar sa le demonstrezi ce au pierdut ?
Mihai_Palade
Postat pe 11 August 2013 23:01
" deoare ce nu o fost ceva planificat, inca eram tanar is tanar aveam planuri mari, care din nefericire nu includeau un copil si o sotie. "

Si daca or venit pe neasteptate trebuia sa-ti iei talpashitza ?
Rotty
Postat pe 11 August 2013 23:12
De la: Mihai_Palade, la data 2013-08-11 23:01:20scopul tau in viata este doar sa le demonstrezi ce au pierdut ?


Nu , scopul lui e sa ne faca pe noi sa credem ca e o victima. Ceea ce nu e.
Rotty
Postat pe 11 August 2013 23:13
Bine punctat .Bravo !!!
Mihai_Palade
Postat pe 11 August 2013 23:16
Merci
Rotty
Postat pe 11 August 2013 23:18
De la: Deliu_Cristian_1, la data 2013-08-11 22:24:04De durut ma doare, e si normal, dar doare prostia mea, fi faptul ca am cazut in jocul lor pervers si cel mai mult ca e o fetita la mijloc care in aceea familie nu are nici un viitor stralucit. Ce am de gand e sa ma pun pe picioare si sa vada ca ceea ce o pierdut nu ii o persoana pe care o gaseste pe ori ce gard, la fiecare colt de strada.


amice, esti idiot?
te doare in cot!
ca n-am gasit alta rima!
dupa ce ai facut un copil... soacra-ta a preluat controlul?
pai tu unde ai fost ???
taiai frunza la caini??????
eu zic sa te mai gandesti si la faimoasa expresie de la prima postare ... viitoarea fosta sotie!
pana una alta e mama unicului tau copil....!!! o fi ea si fiica lu' ma-sa ... dar daca ma-sa a facut-o fata... tu ai facut-o femeie... si pe deasupra si mama!
daca valorile si reperele tale se reduc la tampeniile insirate de tine pe acest topic... atunci fugi si ascunde-te!!!!
heartbit
Postat pe 11 August 2013 23:20
"e o fetita la mijloc care in aceea familie nu are nici un viitor stralucit."

mai talambule, nu e o fetita la mijloc! nu e fetita vecinilor... despre ea puteai sa te exprimi asa! este copilul tau!
si ce ai facut tu ca sa schimbi ce ai scris acolo?
ai dat bir cu fugitii?
hai ca esti penibil!
heartbit
Postat pe 11 August 2013 23:23
"Nu vreau custodia completa a fetitei, vreau doar sa avem custodie comuna si sunt curios daca prin acest comportament care il are ea, pot sa primesc custodia comuna sau nu se i-a in considerare cel mentionate mai sus? "

nu poti avea custodie comuna!
nu este un bun mobil sau imobil, copilul acesta!
si ca sa iti iasa din cap orice tampenie... tribunalul o sa ii dea ei custodia asupra fetitei iar tu o sa platesti pensie alimentara!
cam asta o sa fie urmarea...
ai mai multe cai de a transa problema ... dar nu stau sa iti explic acum...
pana una alta .. invata sa scrii romaneste ... ca ma doare ochiul de cat "deoare ce" si "ori cum" am citit pe acolo ... si altele ...!

"o sa vada ele ce au pierdut!"
ce rahat iti inchipui tu ca au pierdut?
un semidoct si semianalfabet?
sunt pe toate drumurile si gardurile!!! fii pe pace!
heartbit
Postat pe 11 August 2013 23:38
Chiar nu ma intereseaza sa fac pe victima in fata unor persoane necunoscute sau sa ma plang de viata pe care o am. A postat pur si simplu ca eram curios de parerile voastre. Asta nu inseamna ca ma astep la alceva, ca de exemplu sa intelegeti situatia in care ma aflu sau sa imi dati dreptate in decizile pe care le-am facut.
Ca si raspuns la intrebarea, daca scopul meu este sa o fac sa realizeze ce a pierdut, da momentan este scopul meu personal, dar mie mi-se pare ca e mai ok decat un scop in viata de a avea geamuri termopan si un televizor LCD sau o bere rece in frigider. Deoare ce prin faptul ca ii arat ca o pierdut pe cineva important imi imbunatatesc viata cu mult fata de cum era inainte.
Deliu_Cristian_1
Postat pe 12 August 2013 09:32
Si custodia comuna o sa o am, dupa spusele avocatului, deoare ce nu am facut nimica prin care sa incalc legea, nu am facut nici un rau fata de sotie sau copil prin comportament. Ba chia mai mult si dupa plecarea mea din domiciliul copilului i-am trimis lunar alocatie, alimente saptamanal si pe langa asta am si dovezi ca sotia nu m-a lasat sa imi vad copilul ceea ce nu este pernis de lege.
Deliu_Cristian_1
Postat pe 12 August 2013 09:36
''Deoare ce prin faptul ca ii arat ca o pierdut pe cineva important imi imbunatatesc viata cu mult fata de cum era inainte.''


Nu cred.

Şi asta n-are nica cu termopanele sau cu Tv.
Axl_R
Postat pe 12 August 2013 09:39
De la: Deliu_Cristian_1, la data 2013-08-12 09:36:36Si custodia comuna o sa o am, dupa spusele avocatului, deoare ce nu am facut nimica prin care sa incalc legea, nu am facut nici un rau fata de sotie sau copil prin comportament. Ba chia mai mult si dupa plecarea mea din domiciliul copilului i-am trimis lunar alocatie, alimente saptamanal si pe langa asta am si dovezi ca sotia nu m-a lasat sa imi vad copilul ceea ce nu este pernis de lege.


Pai daca te duceai beat de fiecare data, normal ....
Lasa, fa si nu te lauda inainte, spune cum stai dupa ce ai.

Demonstratiile pe care vrei sa le faci fata de exsotie nu cresti frumos in ochii ei si o sa sara pe tine de bucurie, deja stie ca nu-i apartin si nici tu. Important ii sa lasi lauda de sine si sa treci la actiune in
ideea refacerii propriei vieti si sa devii un tata cu jumate de" norma" care sa se implice(conform legii) la cresterea fetitei si nu la castigarea nevestii ce ai pierdut-o.:(

Amice, la ce iti mai foloseste un "obiect" pierdut?
tu stii!
Numai bine!
Fss_ssu
Postat pe 12 August 2013 13:28
Nu vreau sa cresc in ochii ei, in primul rand trebuie sa cresc in ochii mei, sa imi demonstrez eu mie, ca nu sunt acea persoana pe care o descrie ea, caci in cei 3 ani, o reusit sa imi distruga personalitatea aproape complect. Si la fapte am trecut, am reusit sa fac mult mai multe cu viata mea, in ultimele 2 luni de cand am vazut-o cu noul ei prieten, caci sincer acela o fost medicamentul care m-a salvat din "depresie", decat am facut langa ea pe parcursul a 3 ani. Ce urmeaza nu am de unde sa stiu, si sincer nici nu ma intereseaza viitorul, stiu ce drebuie sa fac, dar asta nu inseanma ca o sa si fie asa cum mi-am planuit. Momentam traiesc in prezent, nu in trecut, nu in viitor. Ce va fi, va fii. Dar pentru fetita o sa lupt pana in ultima secunda din viata mea.
Deliu_Cristian_1
Postat pe 12 August 2013 19:06
"Nu vreau sa cresc in ochii ei, in primul rand trebuie sa cresc in ochii mei, "

Depinde cat de inalt e standardul tau ...de viatza (normal) .
Rotty
Postat pe 12 August 2013 19:14
buna Cristian, despre caracterul puternic mentionat in titlu poti fi sigur ca nu il are exsotia ta dar nu te supara pe mine nici tu nu prea ai dat dovada de caracter ! chiar daca ai hotarat casatoria , nunta si conceperea unui copil cu fosta nustiu cui si totul la intamplare..... tu nu ai dat dovada de maturitate in nici una dintre hotararile luate! acum ti-ai propus sa le arati tu lor ce au pierdut !???? de ce ce importanta mai are ? DAR daca tu iei niste hotarari cu adevarat valoroase pentru viata ta si pentru copilul tau faci tot ce poti mai bine , de la comportament , aspect , stare naturala (nu alterata de alcool) apoi succes profesional si finaciar da ! meriti tot respectul! cand fetita ta va creste si vei iesi cu ea pe strada , copilul tau va fi mandru de tine ! lupta pentru asta si nu te crampona sa te bati cu fosta prin tribunale ! chiar daca ti se va da dreptate ele tot nu te vor aprecia sau ea nu se va intoarce la tine ?? daca iti permiti consulta si un psiholog si puneti ordine in viata , in prioritati si educa-te! citeste fa o facultate etc... nu o lalai ca trece viata si nu prea se alege nimic in urma ta ! succes si minte limpede !
garbo_19362
Postat pe 16 August 2013 23:25
domnu' DILIU Cristian,
asa am patzit si io cu prima nevasta. numa' ca io am pus imediat Pla si pe soacra si totul a fost ok o vreme. pana a aflat tata socru (fost boxer) si mi-a tras ala o batuta de am ramas paralizat de la mijloc in jos. si m-o dat si afara din casa. dupe ce mi-o trecut m-am incurcat cu una mai batrana, da' i-am tras-o si lu fii-sa care era maritata cu unu condamnat pi 2 ani. si cand o iesit ala de la bulau iar am furat-o ca mi-o rupt ala chicioarili. acu stau cu 2 surori gemene (cam betive amandoo) dar nu-i ninica ca o facem in trei si-i tare bine. si in plus traiesc ca un pasha (asa si imi zi, Suliman pasha!), ca au amandoo pensiile mari.
deci, frate fa ca mine si o sa-ti fie bine! (da' trebe sa fi tare in scula ca altfel mori de foame )
ura si la gara!
adi27
Postat pe 18 August 2013 10:37

Altu care il "mananca" mereu pe U .... saU nu-i intreaga
Fss_ssu
Postat pe 18 August 2013 19:46
Măi băiete esti total aiurea.Nu ti ai dorit familie,ai intemeiat o doar ca s a intamplat sa vina un copil pe lume,nu ai fost in stare sa ti castigi existenta si acum parca ai dori si ceva banuti de la fosta sotie.Ar trebui sa ti fie rusine si să nu te mai plangi pe forum uri.
Du te la munca si plateste i pensie alimenară copilasului.Daca eram soacra ta o incurcai rau de tot cu mine.
garbo_13624
Postat pe 24 August 2013 07:08
daca nu ai adunat dovezi, inregistrari
ale discutiilor, poze, daca nu ai martori,
nu stiu ce poti face, ele vor minti,si vor castiga.
adunati dovezi martori, filmeaza fa poze, dute cu martori acolo,
pregateste-ti si tu strategia, fa inregistrari audio,etc
si alta data nu mai lasa nici macar pe ma-sa sa-si bage nasul in viata ta in casa ta.
asa se face,
mai rarut ca -i mai dragut,!!!
garbo_8600
Postat pe 24 August 2013 09:52
Oare nu cumva vrei sa primesti tu pensie alimentara?????.....

"dar pe langa asta, din cate stiu eu, daca ai o relatie extra conjugala si persoana inselata poate dovedi acest lucru atunci tu care ai inselat esti obligat sa platesti, un fel de despagubire, sau nu stiu exact care este termenul, persoanei inselate pana se recasatoreste. Nu ar fi cazul, ca nu ma intereseaza pe mine bani, ei,.."

Amice,cred ca te uit prea mult la televizor...
mayitreyee
Postat pe 24 August 2013 10:27
Dragul meu,
E clar ca relatia nu a mers de la inceput, nu ai intrat cu toata inima in ea. De ce nu pleci? Pleaca in strainatate sa muncesti. Schimbi locul, schimbi norocul. Sau incearca sa iti gasesti o partenera (chiar joaca putin teatru, daca nu poti altfel).
Ce daca e un om de nimic? Poate se potrivesc. Tusea si Junghiul. Cu atat mai mult se va intoarce impotriva ei alegerea facuta de ea.
Incearca sa te detasezi de povestea asta, dar nu uita niciodata de copil. Cu asa mama si bunica nu cred ca va fi educata sa isi iubeasca tatal, dimpotriva. De aceea sa nu te lasi, fii tare si du-te la copil, e carne din carnea ta, chiar daca vei fi dezamagit, poate de atitudini nepotrivite (din partea copilului, mai tarziu), sa nu uiti niciodata ca asa e invatata, ca va creste si va veni o zi in care va intelege singura, daca vei fi langa ea. Si sa mai stii ca vine un moment in care copila va avea nevoie de tatal ei si atunci trbuie sa fii langa ea! nu ii va fi usor cu un tata vitreg, nu?
Nu uita:sangele apa nu se face.
garbo026237
Postat pe 24 August 2013 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa continui sa traiesc asa? 49 De la: salbatica_sexy 22 Decembrie 2009 09:58
cum pot sami yau copilu de la mama 18 De la: Vasilescu_Gebaru_1 19 Mai 2012 09:37
DIVORT.....CU NABADAI 49 De la: amarezza 8 Ianuarie 2010 16:47
sa raman sau nu? 9 De la: gabyvaly 6 Decembrie 2010 13:14
Sa divortez, sa nu divortez, sa divortez... 338 De la: Luna_in_capricorn 10 Ianuarie 2016 18:34
Setari Cookie-uri