Iubiri interzise.!!

daca-i pi asa, iubesti bucatareasa si mananci ghini;)) :*
Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 19:17
Interesanta teorie....
Rotty
Postat pe 11 August 2013 19:20
O studiezi pi dinafara sau o practici?;))
Lasa, imi zaci tu cand pui "tigaia" pi foc

Da niste clatite, cand faci? :-w, na!
Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 19:30
"Da niste clatite, cand faci?"

In data de 22.08 2013 , ora 15 :45....e bine ?
Rotty
Postat pe 11 August 2013 19:35

Daaaa, atunci ii ziua potrivita!
LMA di pi acuma..aaaaaa! ;))
Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 20:05

Am inghitit in sec am vrut sa zic, SPOR_t! ;)
Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 20:06
" am vrut sa zic, SPOR_t! ;) "

"t"-ul ala ......bata-l vina.... ...
Rotty
Postat pe 11 August 2013 20:14

t de la TEL.

cu ala "bati" ouale sa vezi ce tor(t) iese si o sa fii si iubita:D
Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 20:18
Hai sa povestim despre vreme . Vrei ?
Rotty
Postat pe 11 August 2013 20:25
Nu!

O plouat la mine!
Sa nu zaci ca la tine-i soaRe?
o sa te arda tare.....;))
Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 20:41
De la: Rotty, la data 2013-08-11 19:35:42"Da niste clatite, cand faci?"

In data de 22.08 2013 , ora 15 :45....e bine ?


:D :D :D ;))
Axl_R
Postat pe 11 August 2013 21:48
De la: PerfectStranger, la data 2013-08-05 13:49:53Nu prea e valabila si la turci si la chinezi, mai ales la turci. Si nu e nicidecum situatia mea personala, daca vrei poti sa provesti in jur. Ma refer la calitatea actului in sine. Infidelitatea executata cu stil si rafinament e una, asta de la noi in stil gibonul si gazela nu are nimic de-a face cu trairile amoroase. Bine si educatia la noi e....praf. Inca sunt familii in care ea este buna sa faca ciorba si...cam atat..!!! In sfarsit, multi pot sa contrazica dar dupa mine creierul este cel mai sexy organ. Nu este el la vedere, dar cu siguranta le infrumuseteaza pe toate celelalte. Nu stiu ce gandesc altii, postarea de fata este doar o parere personala si daca eu refuz sa cred ca omul este o simpla primata de ce sa ma comport ca fiind una. !?


la turci e mai valabila decit oriunde in lume infidelitatea.
dar asta sti doar daca ai trait acolo.

asta doar asa ca un singur exemplu concret
vivacedonna
Postat pe 14 August 2013 17:50
De la: PerfectStranger, la data 2013-08-05 14:10:04Eu am invatat cate ceva si sper sa invete si altii. Da, poti fi superficial si sa spui ca in viata fiecaruia dintre noi sunt momente cand nu trebuie sa inveti nimic, cum iti asterni asa dormi, plus altele. Solutia e una simpla daca nu vrei nici un fel de complicatii. Poti sa eviti orice fel de problema daca stapanesti bine disciplina. Pana la urma daca esti putin insensibil, totul tine de disciplina. Cu aceasta calitate poti trece peste orice fara nici un fel de regrete. Na, depinde de la om la om...ma bag la munca ca a venit burtosul la birou :)



ca de obicei eu , cu intirziere, dar tot spun ce am de spus.
ca despre vreme nu vreau sa vorbesc ca la mine ploua azi sie frig...

toata viata o sa tot invatam cite ceva. important e sa si vrei sa inveti.
da cum iti asterni asa dormi, doar ca trebuie sa-ti si asumi responsabilitatea pentru ceea ce faci. foarte multi nu au invatat lucrul asta.

infidelitatea e un subiect complex si nu-l poti generaliza. depinde de fiecare situatie in parte.
de ce sa luam lumea in curve si porci sau cum ai numit barbatii...?
barbati sau femei tot curve se numesc.
dar eu nu-i cataloghez ca si curve ci in oameni prosti si oameni destepti.
oameni care stiu ce vor de la viata si oameni care traiesc viata din inertie...
vivacedonna
Postat pe 14 August 2013 18:00

Eu nu-mi bat capu' cu "astea" viva...
da am tot timpul asternutu' pregatit:) ii mai nasol ca vin insomniile buluc peste mine si chiar si
pentru astfel de situatii gasesc solutii, .unguente revigorante si trec "pe interzis"
Crezi ca omul se naste cu stiinta de-a sti ce vrea de la viata?
Vise viva, .astea stau mult in bataia vantului sa le sufle in ceafa ca dupa ce o simtit frigul
sa se imbrobodeasca la caldura si sa ramana asa multa vreme si culmea ca se "prinde" si pozeaza in omeni care stiu ce vor de la viata.
In realitate, ii taman pi dos.:(
da lasa...mai vb. noi al'data despRe astea, sunt lucruri marunte dar uneori "interzise" si nu-i nimeni vinovat decat lantul si crucea pe care-o poarta fiecare.
Fss_ssu
Postat pe 14 August 2013 20:36
Interesant,dar prea negativ,si nu e buna generalizarea....suntem simplu oameni,toti gresim,si invatam,si daca cineva ne ofera iubire,si respect,devenim mai buni.
daniilia
Postat pe 16 August 2013 22:39
sunt de acord cu tine si , ce-am citit mai sus ma duce cu gandul la un vers din parzitii:"cele mai multe c...ve nu-s femei!" este adevarat ca de multe ori daruim prea mult si primim prea putin , iubim si nu suntem iubiti ! se spune ca in orice relatie sigur unul dintre cei 2 iubeste mai putin .atunci cand suntem si inselati devine foarte frustrant ! cu trecerea anilor maturizarea si experienta isi spun cuvantul si nu ne mai asteptam la povesti de dragoste nemuritoare! dar inocenta si stangacia din tinerete erau atat de minunate ! as vrea sa mai iubesc ca la 20 de ani !asta da experienta ! va doresc tuturor sa fiti iubiti !
garbo_19362
Postat pe 16 August 2013 23:58
De la: garbo_13283, la data 2013-08-16 23:58:37sunt de acord cu tine si , ce-am citit mai sus ma duce cu gandul la un vers din parzitii:"cele mai multe c...ve nu-s femei!" este adevarat ca de multe ori daruim prea mult si primim prea putin , iubim si nu suntem iubiti ! se spune ca in orice relatie sigur unul dintre cei 2 iubeste mai putin .atunci cand suntem si inselati devine foarte frustrant ! cu trecerea anilor maturizarea si experienta isi spun cuvantul si nu ne mai asteptam la povesti de dragoste nemuritoare! dar inocenta si stangacia din tinerete erau atat de minunate ! as vrea sa mai iubesc ca la 20 de ani !asta da experienta ! va doresc tuturor sa fiti iubiti !



ok G, poate ai dreptate pe ici pe colo... in punctele esentiale dar tot nu trebuie generalizat. si in fraza de mai sus cu "sigur...." eu as schimba ceva: "sigur unul dintre cei 2 iubeste mai mult"... ! si nu cred ca, a iubi ca la 20 de ani... e cine stie ce avantaj ! pe atunci, dragostea venea mai brusc si pleca la fel de brusc... acum (si chiar cu mult timp in urma) simt ca iubesc mult mai profund si stabil. beton ! in tot cazul, daca e sa vorbesc de mine, eu ma simt indragostit ca la 22 de ani. in alte privinte as vrea sa mai fiu de 22 de ani... dar cu dragostea de azi ! siii... urarea asta cu "sa fiti iubiti"... ma cam incurca !!! daca suntem iubiti de multi sau multe... trebuie si sa "dam iubire" la toti sau toate... si eu n-am !!! am numai pentru o singura persoana, maximum... pentru doua !!!
barboneli
Postat pe 18 August 2013 17:21
Barbo !!!! Te-am intrebat ceva ...scrisorica , da nu de dragoste
Rotty
Postat pe 18 August 2013 17:26
De la: daniilia, la data 2013-08-16 22:39:05 Interesant,dar prea negativ,si nu e buna generalizarea....suntem simplu oameni,toti gresim,si invatam,si daca cineva ne ofera iubire,si respect,devenim mai buni.


zau, cini te-o pacalit?
mai buni la ce, la slujba?
nu, merci! am slujba mea si mi-o "predic" dupa propria_m credinta ca si io doar 's FIINTA, nu numa' popa
Numa' ghini!
Fss_ssu
Postat pe 18 August 2013 17:37
Stati asa! Ca io ma destept mai tarziu!
Cine zice ca iubirea e interzisa? Sau ce e aceea o iubire interzisa? Cea in care iubesti o alta/altul decat cea/cel care este langa tine? Cea in care iubesti ... pe cine iubesti de fapt ca acea iubire sa fie interzisa? Iubirea e iubire. Atat. In rest este vorba de asumarea consecintelor faptelor tale si de a trai cu ele. Infidelitatea eu o vad ca lasitate,fuga de raspundere,de asumare.E mai simplu sa cauti alternative externe decat sa incerci sa iti expui nemultumirile,frustrarile partenerului/ei. Prea complicat! Atatea discutii si lacrimi si reprosuri plus posibilitatea sa constati ca esti tot in punctul de unde ai plecat. Si atunci las-o-n tranta comunicare ca tot acolo ajung : adica nu se rezolva nimic. Cam asa vad eu rationamentul. Este mult mai comod asa si nu implica prea multe eforturi. In plus cat de bine face la orgoliu cand poti bifa o noua cucerire! Doar atat ca iubirea nu are orgoliu,egoism,lasitate. Iubirea inseamna sa daruiesti.
ghiompirica
Postat pe 18 August 2013 18:18


da mai ghiompirica... ai si tu dreptate ! din partea mea poti sa te destepti si mai tarziu decat tarziu... da sa le zici bine !!! ca acum... !
barboneli
Postat pe 19 August 2013 08:59
De la: Rotty, la data 2013-08-18 17:26:48Barbo !!!! Te-am intrebat ceva ...scrisorica , da nu de dragoste


pai vezi... ? daca era de dragoste precis stiam despre ce e vorba... dar asa, nu mai tin minte despre ce scrisorica era vorba !!! o sa devina o scrisoare pierduta... daca nu-mi mai amintesti !
barboneli
Postat pe 19 August 2013 09:02
Nu-i pierduta , ca am pus-o io bine . Neata
Rotty
Postat pe 19 August 2013 09:07
Na hat! Mi se mai intampla sa mai si fiu inteleapta.
Buna dimineata,asa,mai pe dupa pranz.
ghiompirica
Postat pe 19 August 2013 13:58


buna dimineatza, la timpul ei... cred !!! "Na hat !", a fost greseala de ortografie si de fapt, ai vrut sa scrii: "Ra hat"... ??? ok... cand te mai simti inteleapta... fa-ne o vizita ! si una... si doua... si-o suta patruzeci si noua... cate vrei !!! e multi intelepti pe aici, de ce sa nu recunoastem... unii chiar exagerat de intelepti... asa ca te afli intr-un mediu bun !!!
barboneli
Postat pe 20 August 2013 08:36
Nahát... :)
Axl_R
Postat pe 20 August 2013 09:06


ok, Na Hat sau Nahat... ce inseamna ? in ivrit inseamna... cam... ceva linistit... calm mai mult ! "ma odihnesc in "nahat"... privesc in "nahat"...
barboneli
Postat pe 20 August 2013 12:24


hei... giompirica... unde esti sa ma lamuresti cum e cu Na Hat-ul asta... ? ca deja e trecut de 12.... !
barboneli
Postat pe 20 August 2013 13:23
Sunt la munca si trebuie sa fiu stealth. shshshsh!! Nu ma spuneti,va rog.
'Na hat' asta e ceva similar cu 'asta este' cine e cu maghiara pe aici putin help,rogu-va,pentru ca azi gandesc doar in 2 limbi consecutiv,a3a nu-mi mai iese.
Barboneli,draghe,mai mult de atat nu pot esplica.
In rest mai dau si eu rateuri ca orice om pe lumea asta. Cu mucii in fasole mai des ca intelepciunea ,dar ma stradui sa fiu cuminte si desteapta.
ghiompirica
Postat pe 20 August 2013 14:15


stai linistita... am inteles ce-i cu Na Hat... ! eu inteleg repede, pricep mai greu... ! si cu-minte... am inteles ! cu ma-ghiara nu pot sa te ajut... dar o am pe soatza.... ea e cu limba asta ! spor la treaba, la lucru.... !
barboneli
Postat pe 20 August 2013 14:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce sunteti ironici? 78 De la: fleurdelis 28 Februarie 2010 15:39
Daca o prinzi ca te-a inselat merita o sansa? 105 De la: Alonzo 26 Aprilie 2016 10:17
toti imi spun k m-a inselat,ea-mi jura ca nu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29 De la: Flo_Pa800 21 Decembrie 2013 01:24
simt ca am devenit un monstru 8 De la: floradavdis 13 Aprilie 2010 11:00
buna 3 De la: garbo094906 21 Martie 2010 13:09
Setari Cookie-uri