Iubiri interzise.!!

Eu cred ca toata lumea greseste...Eu spre exemplu o data a dat cu pofta din inima dracului o persoana...Si mi-am dat seama ca nu este bine,,si vroiam sa om o parere sincera de parere de rau,,dar parca nu puteam simteam o placere sa mai fac,adica sa ii dau dracului inj continuare..
si pt a putea sa am o parere sincera de rau pt greseala facuta m-am smerit si l-am rugat sa ma ajute sa ma abrtin de la placerea de a da dracului...

daca obtii parerea de rau din inima fara sa isimti o placere sa faci iarasi Dumnezeu iti da puterea de a fii stapan pe tine si de a nu mai face..
dar trebuie cainta sincera
ingerasulluptator
Postat pe 5 August 2013 22:57
De la: Rotty, la data 2013-08-05 22:56:11 Nu-i ghiveci ? Parca avea si orez...chinez...ma rog , tot pe acolo...


nu, ca orezul il folosim la sake...!
heartbit
Postat pe 5 August 2013 23:01
Si chinezul la ce Bitule ?
Rotty
Postat pe 5 August 2013 23:03
De la iubire --> sake.
Neserioşi, dom'le!
Axl_R
Postat pe 5 August 2013 23:04
De la: ingerasulluptator, la data 2013-08-05 22:57:47Eu cred ca toata lumea greseste...Eu spre exemplu o data a dat cu pofta din inima dracului o persoana...Si mi-am dat seama ca nu este bine,,si vroiam sa om o parere sincera de parere de rau,,dar parca nu puteam simteam o placere sa mai fac,adica sa ii dau dracului inj continuare..
si pt a putea sa am o parere sincera de rau pt greseala facuta m-am smerit si l-am rugat sa ma ajute sa ma abrtin de la placerea de a da dracului...

daca obtii parerea de rau din inima fara sa isimti o placere sa faci iarasi Dumnezeu iti da puterea de a fii stapan pe tine si de a nu mai face..
dar trebuie cainta sincera

dorinta sa nu mai faci si sa obtii prin smerenie parerea de rau pt greseala facuta si Dumnezeu iti va da puterea sa te stapanesti..
ingerasulluptator
Postat pe 5 August 2013 23:04
Stai ca inca nu stim ce facem cu chinezu`
Rotty
Postat pe 5 August 2013 23:05
De la: Rotty, la data 2013-08-05 23:05:04Stai ca inca nu stim ce facem cu chinezu`


chinezul il punem la plantat orezul... ca sa avem din ce sa facem sake-ul
heartbit
Postat pe 5 August 2013 23:19
ce rai sunteti domnilor ......
poi , Irinuka va "invata " de bine si voi o dati inainte cu sthouri-le

ea , saraca , o fi stiind ce e bine si ce nu
jeanette40
Postat pe 5 August 2013 23:26
ce sa facem si noi!
pai daca la noi nu se discerneaza ca la ea...
heartbit
Postat pe 5 August 2013 23:36
De la: jeanette40, la data 2013-08-05 23:26:14 ce rai sunteti domnilor ......
poi , Irinuka va "invata " de bine si voi o dati inainte cu sthouri-le

ea , saraca , o fi stiind ce e bine si ce nu


,,oricum stiu ca sunt niste obraznicieu nu scriam pt eii..
ingerasulluptator
Postat pe 5 August 2013 23:45
De la: heartbit, la data 2013-08-05 23:36:47ce sa facem si noi!
pai daca la noi nu se discerneaza ca la ea...

da fiecare allege drumul pe care sa mearga..
ingerasulluptator
Postat pe 5 August 2013 23:52
Dumnezeu si cainta ? Pai eu din ce vad numai banditii o duc bine. Pana pe lumea ailalta care, desigur nu exista, eu traiesc pe asta.
PerfectStranger
Postat pe 6 August 2013 14:24
noroc ca ai inca suficienti copaci si astfel poti trai bine!
heartbit
Postat pe 6 August 2013 17:01
Raspuns:niciodata nu invatam sa traim,sa iubim,sa fim fericiti etc.Sintem prea preocupati de ce se intimpla in secunda urmatoare,nu stam in prezent,deloc si,uite asa ne trece viata pe linga noi
sriarchanghel
Postat pe 6 August 2013 17:34
De la: sriarchanghel, la data 2013-08-06 17:34:40Raspuns:niciodata nu invatam sa traim,sa iubim,sa fim fericiti etc.Sintem prea preocupati de ce se intimpla in secunda urmatoare,nu stam in prezent,deloc si,uite asa ne trece viata pe linga noi


Traiesc cu speranta ca vorbesti doar in numele tau . In al meu , in nici un caz.....
Rotty
Postat pe 6 August 2013 20:10
Mai dragilor..rad cu toata gura,citind postarile voastre...cine vrea sa fie lebada..si cine...pinguinul ?..SINTETI TERIBILI..ce mama naibi ? ...sa ma ia naiba,daca nu m-ati facut sa rad si bine dispun,de nu am cuvinte sa va explic....SRI-ul si-a bagat ochii si aici ?..deja sint pe spate..bafta si...la mai multe.
Ps:(linie foarte subtire intre finete si zeamfla)
sriarchanghel
Postat pe 7 August 2013 15:30
Parca am scris eu ,nu tu aici..Nu pot decit sa adaug ca raspunsul este ACUM..
sriarchanghel
Postat pe 7 August 2013 15:33
Şi noi râdem, da' o ţârucă altfel.
Axl_R
Postat pe 7 August 2013 16:21
"..sa ma ia naiba,daca nu m-ati facut sa rad si bine dispun,de nu am cuvinte sa va explic."

Nu ne explica , ca stim .
Rotty
Postat pe 7 August 2013 19:27
De la: PerfectStranger, la data 2013-08-06 14:24:33Dumnezeu si cainta ? Pai eu din ce vad numai banditii o duc bine. Pana pe lumea ailalta care, desigur nu exista, eu traiesc pe asta.


Pai ai trai mai bine daca ai allege sa mergi pe drumul drept..ai avea pace sufleteasca si te multumesti ci cate putin din toate..

si poate asa ii vei putea sensibiliza si pe ceilalti..

zi mersi ca nu te-ai nascut cand era razboi
ingerasulluptator
Postat pe 7 August 2013 23:50
De la: PerfectStranger, la data 2013-08-06 14:24:33Dumnezeu si cainta ? Pai eu din ce vad numai banditii o duc bine. Pana pe lumea ailalta care, desigur nu exista, eu traiesc pe asta.


Pai ai trai mai bine daca ai allege sa mergi pe drumul drept..ai avea pace sufleteasca si te multumesti ci cate putin din toate..

si poate asa ii vei putea sensibiliza si pe ceilalti..

zi mersi ca nu te-ai nascut cand era razboi
ingerasulluptator
Postat pe 7 August 2013 23:51
De la: PerfectStranger, la data 2013-08-06 14:24:33Dumnezeu si cainta ? Pai eu din ce vad numai banditii o duc bine. Pana pe lumea ailalta care, desigur nu exista, eu traiesc pe asta.

pai voi barbatii mereu va-ti ales lider nepotriviti..
care instiga,dezbina si cucereste..daca vrei sa fii si tu unul care dezbina lumea in loc sa fii un om bun prin exemplu tau.Eu una nu vreau sa fiu asa..
uite asa gandesc poate si liderii de la putere dezbina sin cucereste..din cauza gandirii negative ne merge rau tu trebuie sa urasti gandirii negative..
din cauza gandirii negative noi suferim pe ea trebuie sa o urasti..
voi barbatii alegeti cai negative prin a ne rezolva probl;emele,,hotii o duc bine..asa luatii exemplu pe hoti si furati si voi decat sa va impuneti prin demnitate...

cred ca este mai bine sa perseverezi in gandirea de a nu iti bate joc de altii si de a nu ii lasa nici pe altii sa isi bata joc din tine...
noi nu putem schimba pe toata lumea,dar ne putem schimba pe noi si sa ii invatam pe altii de bine nu sa ii furam si sa ne batem joc de ei pt ca se intoarce roata.
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 00:07
pai voi barbatii mereu va-ti ales lider nepotriviti..
care instiga,dezbina si cucereste..daca vrei sa fii si tu unul care dezbina lumea in loc sa fii un om bun prin exemplu tau.Eu una nu vreau sa fiu asa..
uite asa gandesc poate si liderii de la putere dezbina sin cucereste..din cauza gandirii negative ne merge rau tu trebuie sa urasti gandirii negative..
din cauza gandirii negative noi suferim pe ea trebuie sa o urasti..
voi barbatii alegeti cai negative prin a ne rezolva probl;emele,,hotii o duc bine..asa luatii exemplu pe hoti si furati si voi decat sa va impuneti prin demnitate...

cred ca este mai bine sa perseverezi in gandirea de a nu iti bate joc de altii si de a nu ii lasa nici pe altii sa isi bata joc din tine...
noi nu putem schimba pe toata lumea,dar ne putem schimba pe noi si sa ii invatam pe altii de bine nu sa ii furam si sa ne batem joc de ei pt ca se intoarce roata.
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 00:10
eu nu vreau sa gandesc ca un hot si sa imi bat joc de altii..Pt ca cei care ne conduc isi bat joc de noi..In primul rand poporul daca ar fii unit ar putea sa doboare guvernul...Dar cum poti sa dobori guverunul daca nu ai minte si demnitate pt ca ei persevereaza in afii hoti..Daca crezi ca te poti impune rautatea vei atrage doar rautate...Te poti impune doar daca esti exigent cu tine apoi cu ceilalti..Poti incepe cu schimbarea ta si apoi influenteaza..
daca iti vei bate joc din cei din jurul tau,,nu vei atrage decat ura lor...De ce oare vrei sa te razbuni si nu vrei sa te impuni si sa nu faci rau...Crezi ca daca faci rau iti faci bine? rautatea dezbina oamenii..sunt slabi....
daca daca alegi un drum sa fii hot sa furi de la altii sa iti bati joc de ei nu vei atrage decat ura lor si guvernul va poate manipula..pt ca sunteti slabi pt ca nu sunteti uniti..Ei sunt diabolici practca metoda,dezbina si cucereste...

asa au facut mereu liderii pt ca sunt barbatii si barbatii au fost incurajati sa fie raisi smecheri...oamenii trebuie sa urasca gandirea negativa pt ca este distrugatoare,nu trebuie sa urasti oamenii,sa le faci rau,,ci impunate nu te razbuna pt ca nu vei atrage decat ura...nu vei avea nici un drept la cuvant...pe un om il poti ingenuchea doar printr-un exemplu pozitiv care se lupta ..
dar asa sunt barbatii niste lasi de aceea nu ii support,pt ca nu support lasii
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 00:18
trebuie doar sa nu te mai atasezi de oameni si doar sa ii infleuentezi in bine...
gandeste cu creierul nu cu inima si nu vei mai suferi...daca ai credinta Dumnezeu te va intari...

daca crezi ca iti va merge bine in viata,,,sa furi de la altii pt ca al;tii fura de la tine,asta nu este decat razbunare..

trenuie sa nu mai fii invidious,,hot ci sa iti bati capul cum sa faci sa iesi din problem..sa nu fii disperat dupa bani,,sex,,ci multumestete cu cate putin din toate..Pe oamenii ii poti ingenuchea si schimba doar printr-un exemplu pozitiv,,sa vada ca le vrei binele chiar daca ei iti doresc raul.si ii vei putea influenta..dar daca le faci rau ii furi,,nu vei face decat sa te urasca si nici Dumnezeu nu te va ajuta...Pana sa ajungi lider ca sa practice si tu metoda cu ceilati oameni naivi care cred in tine ii vei dezbina si cuceri pt ca sunt rai ii vei judeca...dar roata se intoarce...

liderii sunt mereu cei rai si poporul ii ia ca exemplu,,dar eii doar ii dezbina si cucereste...la fel cum fac si barbatii cu femeile dezbina si cucereste...ei sunt condusi de aceasi gandire negativa,,dezbina si cucereste....este o gandire diabolica..

pe cand o gandire divina este..Uneste si construieste.
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 00:26
liderii sunt mereu cei rai condusi de duhul alui rau,si poporul ii ia ca exemplu,,dar eii doar ii dezbina si cucereste...la fel cum fac si barbatii cu femeile dezbina si cucereste...ei sunt condusi de aceasi gandire negativa,,dezbina si cucereste....este o gandire diabolica..

pe cand o gandire divina este..Uneste si construieste

pana si liderii religiosi au aceasi gandire diabolica...Dezbina si cucereste

oamenii o duc rau pt ca aleg sa fie condusi de gandirea negativa care doar distruge..

dezbina oamenii si sunt usor de manipulat pt ca sunt slabi si sunt singuri si singur nu te ia nimeni in seama..nu poti face nimic

dar oamenii ii ia exemlu pe lideri si fac si ei la fel,,dezbina si cucereste in loc sa devina ei mai buni adica sa se lupte sa mearga pe un drum mai bun sa se schimbe ei apoi sa influenteze in bine si sa nu inceteze niciodata...Pt ca binele trebuie sa faca parte din firea noastra sa iti intre in instinct...sa nu te mai atasezi de oameni ci doar sa ii atragi pe drumul cel bun,,chiar daca te doare ca ei nu te iubesc si vor sa te atraga pe drumul alui diabolic..
trebuie sa iubesti si sa fii un luptator si Dumnezeu te va sustine in tot ce faci,,numai ca si tu trebuie sa muncesti

ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 00:34
Infidelitatea nu se justifica !!! O spun eu care sunt casatorit a doua oara.Prima incepuse o aventura si avea tupeul sa imi ceara sa stam o vreme separati si apoi sa decidem...Sa aiba parasuta posibillitatea sa aleaga....Am spus ca nu are rost si in 6 saptamanii totul era rezolvat DIVORT PRONUNTAT.....In momentul in care inseli iti bati joc de omul pentru care ai jurat sa fii cu el la bine si la rau si murdaresti tot ce a fost frumos.Incredere in persoana respectiva indiferent ce ar face nu poti avea 100%..Sa nu spun cum este sa faci dragoste..Aud unele discutii de genul ,,dupa ce la inselat sau inselat-o nu a fost iertat si vine si morala....NU A IUBIT-O ,NU A IUBIT....ATUNCI CEL CARE INSEALA ATUNCI CAND FACE LUCRUL ASTA I U B E S T E ......
garbo169404
Postat pe 10 August 2013 07:47
este mult adevar aic i! asa este ! cind vom invata sa iubim?
garbo107266
Postat pe 10 August 2013 09:53
Este mult adevar aici ! asa este ....cind vom invata sa iubim
garbo107266
Postat pe 10 August 2013 10:00
Sunt perfect de accord cu tine. De ce nu mai exista si lume normal?
alias_flore
Postat pe 10 August 2013 11:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Studiu de caz plus intrebare... 46 De la: Luminitza 28 Mai 2009 10:56
A CRESCUT SEPTELUL 1 De la: garbo270271 19 Martie 2012 01:19
simt ca am devenit un monstru 14 De la: luptatoareacurajoasa 15 Aprilie 2010 20:14
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
L-am inselat fara sa vreau! 23 De la: garbo172304 1 Ianuarie 2017 22:23
Setari Cookie-uri