soacra

Mai tu esti o fericita te lasa in casa ei, trebuie sa ii multumesti.
lllorena
Postat pe 25 Mai 2013 15:15
ups!....ii trage la "masea"....o fi durand-o ;)
*37, mai bea femeia de necaz,de griji, de batranete nu-i de condamnat.....
io zic ca asa incearca ea sa va intre voua tuturor in gratie......o vaz't pi semne ca atunci cand ii treaza nu are talent......

....da, ceva sa impleteasca....nica?
Fss_ssu
Postat pe 25 Mai 2013 15:30
Mai, dar chiar e simpatica, chiar acu e la mine si discuta cu mine ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. Asta pana la urmatoarea runda,dar pentru asta trebuie sa fie nitel euforica.Dar daca as trage si eu la masea oare ce s-ar intampla? Cred ca ne vom lua la bataie Dar pana atunci
Mai vb
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 15:53

Poi incearca toate variantele....ca Einstein ....pana o aflat cum se divide atomu'
ca sa faca acid la berea inventata di bunic'-su i-o aruncat in aer atelieru' si ....i-o umplut paharu' lu tat-su si l-o dat pi gat.....da, asta ii alta poveste....
Acu, sa nu arunci ceva in aer ca ii treaza ea si incerci tu ....euforia

Treaba ta.....o dai tu la pace cu ea cand o citesti mai ghini.....;))
ia sa te gandesti la o formula matematica, poate functioneaza....numar ai...iti mai trebuie nume
Fss_ssu
Postat pe 25 Mai 2013 16:40
Ai umor, mult umor! Nu stiu de ce ti-ai ales user-ul de suparatul.
Cat despre dat la pace cu ea .... nicio sansa.Daca nu i-ar place vinul si berea nu ar fi o problema ,dar nu rezista prea mult timp si cand se apuca....si i se mai urca si la cap , atunci are chef de galceava..
Oricum ar fi iti voi mai spune, deocamdata merci m-ai facut sa rad pe ziua de azi
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 16:52

....findca eu n-am soacra care bea alcool .....voiam si io una.....:( sa experimentez pi viu si iti eram un prieten mai cu folos te lamuream din prima, asa....off!....tre sa ghicesc mai mult....

da lasa, luni la servici, intreb colegele, ca ele au soacre.....o,daaaa....acre, cica alea beau numa' agurida

vad io cum fac si te ajut......;)
Fss_ssu
Postat pe 25 Mai 2013 18:17
...mai bine ca nu ai fiindca asa o soacra te face sa te gandesti ca nu mai vrei insuratoare, iar daca ai deja o soacra si nu e ca a mea.... te rog sa te bucuri si pt mine.
Daca vrei si tu una care sa-I placa ametitoarea apa......pai ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca
Cat despre ajutor ... ma ajuti destul de mult!!!!
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 18:54
De la: lllorena, la data 2013-05-25 15:15:39Mai tu esti o fericita te lasa in casa ei, trebuie sa ii multumesti.



Zaaaauuu???.....si sa-i suporte betiile si toanele ? ....ca e in casa ei ? .....Mai bine dorm pe santz....
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 19:01


Stiu....nu, nu vreau una personala...dor pt. experiment.....

da cum ti cheama pi tini?...nu cumva o cheama si pi soacra ta la fel?..... :-w na
Fss_ssu
Postat pe 25 Mai 2013 19:01
De la: suparatu_, la data 2013-05-25 19:01:24

Stiu....nu, nu vreau una personala...dor pt. experiment.....

da cum ti cheama pi tini?...nu cumva o cheama si pi soacra ta la fel?..... :-w na



Da di ce ?... Doar nu or bea impreuna la onomastice.....
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 19:03

Rottycica, tu ca nora nu-ti cinstesti soacra?...ba da.....
dar soacra ei cand bea, di ce n-o cinsteste si pe ea.... inseamna ca au onomastica in aceasi zi si socra bea iar 837 munceste, na..... si de ciuda
daca nu-i asa, tre sa gasesc alta cauza.....ma mai

Mai...totusi spune-mi cum te cheama! :D
Fss_ssu
Postat pe 25 Mai 2013 19:12
Vrei sa faci experimente pe soacre....ai? Ma nu-i rau ....mi-as mai lua si eu una pt experiment ca asta-i expirata deja.
A!!! si nu ne cheama la fel nici onomastica nu o sarbatorim impreUNA
Iti spun cum ma cheama daca imi zici si tu, cat despre faptul ca trebuie sa-i fiu recunoscatoare ii sunt deja. Am grija de taicasu, un mos de 90 ani. Si acum oare ea nu ar trebui sa-mi multumeasca?Noi om mai prinde varsta asta?
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 19:26
"Rottycica, tu ca nora nu-ti cinstesti soacra?...ba da....."
....si inca cum.... Cand vine in vizita , cand merg eu in vizita ....
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 19:51
Rotty, probabil merita sa o cinstesti si sa o respecti.Amae nu merita si cu toate astea respectul din partea mea a existat.Ceea ce nu intelege ea , e ca respectul nu se impune ci se castiga
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 20:01
Alina , ce-i drept....merita Am prestat io ceva "dresaj" la inceput , dar s-a meritat
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 20:04
A mea nu poate fi dresata ca e prea salbatica. Nu poate fi imblanzita
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 20:11
Imi pare sincer rau pentru tine.... Daca mai zici ca le si "trage"....greu , dar merita incercat. Asa....pentru satisfactia personala si linistea familiei
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 20:15
Am incercat dar nu merge... cred ca pt moment cel mai bine e
Asta e imi accept soarta ....
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 20:22
Cu ce risc ? Accepti asa ceva cand e departe si va vedeti de doua (maxim trei ) ori pe an....Dar cand o ai sub nas.....
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 20:39
Pai... ce sa fac? Daca nu m-am gandit inainte sa accept sa vin aici! A fost greseala mea.....stiam ce scorpie e dar am vrut sa cred ca se va schimba. Acum e prea tarziu , am 2 copii din care unu e la scoala si nu ma pot plimba ca tiganul cu cortul.Daca nu o sa se poata .....vad eu ce fac.Eo situatie nasoala rau Am noroc ca sotul e de partea mea si cu toate astea nu neg ca nu m-am gandit la divort, dar el nu are nicio vina
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 20:59

Sara!

Alina incantat! :D

acu' ai si nume si numar, musai sa te pui pe treaba si s-o scoti la capat in situatia asta.
Zici ca ai un copil care merge la scoala?? ...aha! banuiesc ca el/ea vine si o paraste pi bunic'sa cum ca i-o zas.....multe si de aici banuieli de influ....??

Cred ca trebuie sa nu fie copii la vedere cand socrela este bauta........si nici cand ai tu altercatii cu ea.
Sa faci tot mai mult posibil sa le gasesti ocupatie copiilor cand intra in faza ok?
mai vb.

O seara cum o doriti....
Miha! dai cu spritzu pan' la zaua, dai/ dai/ dai/
Fss_ssu
Postat pe 25 Mai 2013 21:32
Esti nebunitza ? Sa te gandesti la divort ? Cand ai doi copii , iar sotul e de partea ta ?....Nt nt nt....
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 21:55
"Miha! dai cu spritzu pan' la zaua, dai/ dai/ dai/ "

.....
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 21:56
Copiii nu -si dau seama deocamdata de situatie.Sunt mici clasa aII a si gradinita. Dar ai dreptate ii influenteaza rau .Nu au asistat niciodata, i-am ferit Asta cand bea e jale ce-i la gura ei.Stii....nici nu as vrea sa-i intorc impotriva ei din doua motive.... eu nu-s ea si nu pot sa le iau dreptul de a avea bunici, betiva sau nu, isterica sau nu e bunica lor.Cand vor creste mai mari o sa-si dea singuri seama ce fel de persoana e. Si asa nu prea se omoara cu dragostea fata de ea.Soacra-mea are si o mutra acra are si sufletul acru., nu stiu cum vrea ea sa arate afectiune sau mai bine zis ce intelege prin cuvatul asta
Ea intra in faza numai cand bea si atunci e mai bine sa o evit dar e imposibil ..... e peste tot




Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 21:56
Pai... te mai gandesti si la d-astea cand simti ca totul in jur se prabuseste.Cu sotul meu nu pot sa discut cum discut cu voi. Prieteni nu am... ca stii cum e ,,fereste-ma doamne de dusmani ca de prieteni ma feresc singura,,.... am fost patita . Cel mai tare ma tem sa nu ajung pana la urma la divort din cauza ei...
Alina_30
Postat pe 25 Mai 2013 22:06
ajungand la divort, s-ar putea ei sa-i faci o mare bucurie... disimulata intr-o surprindere si o mutra din aia care exprima neintelegerea... nedumerirea... si apoi acoperita cu idei de genul... "auzi draga, imi pare sincer rau ca gandesti asa.... eu v-am vrut doar binele.... atat copilului meu cat si tie, care esti ca si fiica mea... bla-bla-bla"
si in afara de faptul ca-i faci ei o bucurie... tie ai sa-ti produci o durere... pe care o s-o intelegi intr-un timp mai indelungat...
nu cauta sa-i dai ei satisfactie!
heartbit
Postat pe 25 Mai 2013 23:01
Alina , daca tu crezi ca sotul tau e omul cu care vrei si poti sa-ti petreci restul zilelor , nu te mai gandii la divort. Mai bine va luati talpasita si va mutati cat mai departe de socrela .
Rotty
Postat pe 26 Mai 2013 10:25
pai trebuie sa ii respecti si sa pastrezi distanta..

stii tu ca Dumnezeu iti da dar nu iti baga in traista..

trebuia de la inceput sa nu locuiesti cu ea..pt ca soacra cu nora nu se plan din natura...

sunt si parinti care nu se impaca cu copii lor pt ca copii aleg sa fie altfel decat parintii..

pe un om trebuie sa il respecti sa il ajuti dar nu cat vrea el ci dupa bunul simt.

eu zic sa te muti de acolo chiar daca vei sta in chirie..mai bine in chirie decat cu dusnanul in casa.
apoi laso pe soacra sa il ingrijeasca singura pe barbatasu ca doar ea I-a mancat banii nu tu..


ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2013 14:43
De la: ingerasulluptator, la data 2013-05-26 14:43:54pai trebuie sa ii respecti si sa pastrezi distanta..

stii tu ca Dumnezeu iti da dar nu iti baga in traista..

trebuia de la inceput sa nu locuiesti cu ea..pt ca soacra cu nora nu se plac din natura...

sunt si parinti care nu se impaca cu copii lor pt ca copii aleg sa fie altfel decat parintii..

pe un om trebuie sa il respecti sa il ajuti dar nu cat vor ei ci dupa bunul simt.

eu zic sa te muti de acolo chiar daca vei sta in chirie..mai bine in chirie decat cu dusnanul in casa.
apoi laso pe soacra sa il ingrijeasca singura pe barbatasu ca doar ea I-a mancat banii nu tu..


ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2013 14:46
stii vorba aia pana la Dumnezeu te manca sfintii..

Pt ca viata este si in in functie cu ce doresti tu..
Pt ca chiar daca alegi sa crezi in Dumnezeu tu esti un om liber si viata ti-o faci asa cum vrei...Important sa iti doresti lucruri corecte si drepte.Nu sa iti doresti cum ar fii sa castigi la loto si sa nu muncesti..


Daca tu vrei ca soacra sa iti manance zilele Dumnezeu asa iti da,,pt ca asa doresti si tu..
Eu in locul tau mi-as dori ca sa ma ajute Dumnezeu sa fac lucrurle sa fie bine pt amandoua..

Cum ar fii eu sa plec si ea sa aiba liniste sa il ingrijeasca pe barbatsu in linite fara nora..
noi suntem finite libere chiar daca credem in Dumnezeu si ceea ce ne dorim Dumnezeu ne ajuta daca este correct..Pt ca Dumnezeu este drept.
daca tu doresti sa suferi Dumnezeu te lasa sa suferi pt ca asa doresti tu..daca nu doresti sa ai o viata linistita cere-i asta lui Dumnzeu.
pt ca noi avem viata si care ne-o dorim..de aceea este bine sa te rogi sa citesti sa te informezi si sa stii ce sa iti doresti..
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2013 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il fac sa inteleaga ca am nevoie si de familie? 77 De la: garbo055472 13 Decembrie 2009 07:48
Cum poti pastra o relatie, sa fii un cuplu fericit ,chiar daca timpul a trecut si sa nu dam voie plictiselii si monotoniei sa ne cuprinda 31 De la: elodia 24 Aprilie 2010 20:23
singura in vacanta 50 De la: aiurea 6 Noiembrie 2016 07:27
dragostea lui Dumnezeu 328 De la: luptatoareacurajoasa 26 Mai 2010 22:59
timp liber cu cei mici 7 De la: iasomia 23 Octombrie 2011 21:23
Setari Cookie-uri