soacra

sa nu-mi tulbure linistea,sa nu ma mai supere etc...
daca vom ajunge la un asemenea acord..va fi ok
din partea mea se poate...dar din partea ei... nu prea cred...
Alina_30
Postat pe 2 Iunie 2013 21:04

Poi incearca si fa tu primul pas...lasa-i biletele scrise pt. inceput si vezi reactia.....:)
Fss_ssu
Postat pe 2 Iunie 2013 21:19
De la: Alina_30, la data 2013-06-02 20:31:19ok...am inteles mesajul
nu vreau dacat sa fiu lasata in pace ..si sa-mi traiesc viata asa cum consider eu !!!
soacra sa o traiasca cum vrea ea!!!putin ma intereseaza ce vrea sa faca !!!
gata ca m-am saturat !!!
cine sa le mai inteleaga....offff!...


pai cat timp o sa locuiesti acolo nu o sa te lase in pace niciodata..

nu este bine sa locuiesti acolo si sa ajungi sa o urasti..

nu trebuie sa stai cu ea daca nu va impacati si sa ii doresti raul...ce iubire de parinti este asta?

ingerasulluptator
Postat pe 2 Iunie 2013 23:46
De la: Alina_30, la data 2013-06-02 20:31:19ok...am inteles mesajul
nu vreau dacat sa fiu lasata in pace ..si sa-mi traiesc viata asa cum consider eu !!!
soacra sa o traiasca cum vrea ea!!!putin ma intereseaza ce vrea sa faca !!!
gata ca m-am saturat !!!
cine sa le mai inteleaga....offff!...


pai cat timp o sa locuiesti acolo nu o sa te lase in pace niciodata..

nu este bine sa locuiesti acolo si sa ajungi sa o urasti..

nu trebuie sa stai cu ea daca nu va impacati si sa ii doresti raul...ce iubire de parinti este asta?

ingerasulluptator
Postat pe 2 Iunie 2013 23:46
si da sa bea cat vrea...dar sa nu vina si sa-mi faca mie scandal..si mai ales de fata cu copiii mei
din partea mea poate sa bea pana intra in coma...
stii ceva soacrele astea sunt atotstiutoare...atentie nu vreau sa generalizez...dar in mare parte asa e
ingerasulluptator
Postat pe 2 Iunie 2013 23:52
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-02 23:46:16
De la: Alina_30, la data 2013-06-02 20:31:19ok...am inteles mesajul
nu vreau dacat sa fiu lasata in pace ..si sa-mi traiesc viata asa cum consider eu !!!
soacra sa o traiasca cum vrea ea!!!putin ma intereseaza ce vrea sa faca !!!
gata ca m-am saturat !!!
cine sa le mai inteleaga....offff!...


pai cat timp o sa locuiesti acolo nu o sa te lase in pace niciodata..

nu este bine sa locuiesti acolo si sa ajungi sa o urasti..

nu trebuie sa stai cu ea daca nu va impacati si sa ii doresti raul...ce iubire de parinti este asta?

si da sa bea cat vrea...dar sa nu vina si sa-mi faca mie scandal..si mai ales de fata cu copiii mei
din partea mea poate sa bea pana intra in coma...
stii ceva soacrele astea sunt atotstiutoare...atentie nu vreau sa generalizez...dar in mare parte asa e
ingerasulluptator
Postat pe 2 Iunie 2013 23:57
De la: Alina_30, la data 2013-06-02 21:04:46sa nu-mi tulbure linistea,sa nu ma mai supere etc...
daca vom ajunge la un asemenea acord..va fi ok
din partea mea se poate...dar din partea ei... nu prea cred...


Alina, daca nu iti face placere sa "socializati", da-i ignore. Explica-i ca nu ajungeti la un consens, aveti opinii diferite, si mai bine sa isi vada fiecare de treaba ei. Punct.
Nu te-ai maritat cu soacra, si in ultima instanta si ala cu care te-ai maritat e optional, nu obligatoriu: si sotul e "anulabil". Cu atit mai mult soacra.
Tu esti responsabila de viata ta si,daca lasi diversi sa ti-o strice, tot responsabilitatea ta e: nu a lor.
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2013 06:24
Ce sa-i explice Q ? Nu ai auzit ca se matoleste baba si vine cu gura mare ? Cand alcolemia e mare cine sa mai priceapa explicatii ? Ai dreptate ca si sotul e "anulabil" , dar daca ei se inteleg si se iombesc de ce ar renunta la casnicie ? ......Desii inca nu am inteles un lucru El nu ia nici o atitudine ? ......Lasa ca ne lamureste fata cand se trezeste.....
Rotty
Postat pe 3 Iunie 2013 07:30
neata...
ia si sotul atitudine...crede-ma ca si el s-a saturat tot sa-i explice...
asta e ideea ..el e de partea mea si cred ca asta e marea ei problema...
oricum...Q are dreptate...am observat ca daca o ignor e ok...
incerc sa nu ma mai consum...
pur si simplu nu o bag in seama....iar sotul bineinteles ca-i anulabil....dar pana in prezent nu mi-a dat motive sa-l anulez
Alina_30
Postat pe 3 Iunie 2013 07:44
O zi frumoasa pentru toti!!!!
Alina_30
Postat pe 3 Iunie 2013 07:46
Zi frumoasa si tie Alina .....si multa rabdare
Rotty
Postat pe 3 Iunie 2013 07:57

Neata!

....a mea nu-i fr. ca nu m-ai lamurit

stie sa butoneze tasta? bag-o in virtual sa "socializeze" cu noi

poate se lasa de spritz si o sa devina o soacra dependenta de calc.........
acu' depinde ce-o alege ea sa mai calce, na!

Saracu' sotu....mereu intre "ciocan si nicovala"........cred ca di asta lucra pi santier ;)

Laasa, trece........!

O zi buna la tata lumea!
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2013 09:57
personaje din astea cu singe in alcool din cind in cind am avut si eu pe la casa mea: o intorci copacel cu fata spre usa, sa o pui pe directie, si vint la pupa. - "discutam cind nu mai esti atit de tulbure, pardon, tulburata... de evenimente".
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2013 12:17
ei hai fi serioasa fat-o pai daca ai copii si cand vei fi si tu soacra cum crezi ca vei fi rasplatita?
ce drac aveti toate cu soacrele? fara afurisita de soacra nu aveai de unde sa ti-o pui..... asa ca sa sti ca vorba buna nu doare si nici ma-ta nu o vut minte cand te-o maritat
anasiana
Postat pe 3 Iunie 2013 12:57
marsh la gara mamaie, si bea-ti tzuica acolo.

Si stai linistita ca si fara mindretea ta de fecior gasea nora CU CINE sa si-o puna.
UNDE avea si fara contributia ta - ca nu i-ai cedat -o sau concesionat-o tu.
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2013 13:06


offff... soacrele astea... !!! da, majoritatea au "nume rau", dar totusi sunt mamele sotilor !!! sau a sotiilor. faptul ca i-ai luat fiul sau fica... cea ce e normal, le doare, le macina, le oftica. nu pe toate, unele sunt chiar fericite ptr. copii sau copilele lor. sunt egoiste. cu una din asta betzivanca e si mai greu sa te intelegi. dar cand e treaza de tot, ai putea sa ai o discutie cu ea si sa-i explici (o varianta): mama soacra... fira-i tu al naibi sa fi... (asta nu spui, doar gandesti).... soarta ne-a adunat sa fim impreuna, asta e legea firii si tu te-ai maritat o data si ai avut o soacra... asa ca stai naibi linistita (poti sa treci si peste asta...) hai sa ne intelegem si sa facem o casa plina de fericire si bucurii... ! ce ai de pierdut ? ai numai de castigat. nu tu ne bagi in mormant ci noi pe tine. (obtzional...) o sa vina o vreme cand o sa trebuiasca sa fi ajutata... o sa ai nevoie sa te ducem la policlinica... sa-ti gatim mancare fara sa-ti punem otrava in ea (hm... treci si peste asta....) numai noi putem sa te ajutam cel mai bine. daca o sa fi grav bolnava, noi nu-ti dorim (aiurea....), dar o sa fii... I exact atunci noi o sa plecam pentru 95 de zile intr-un concediu lung... ! nu ne poti opri ! nici prin lege macar. ce o sa te faci singura fara noi ? ha ? te-ai gandit la asta ? nu ? banuiam, asa ca ar trebui sa incepi !!! sa te gandesti ma refer ! nu ar fi mai bine sa facem pace si sa ne ajutam unul pe celalalt ? nu-ti cer sa ma iubesti.... dar maca fi rezonabila ! (sune-i asta de 3 ori... s-ar putea sa nu inteleaga de prima oara...) daca nici atunci nu intelege, spune-i mai simplu: stai dracului in banca ta si ne ne mai amarii viatza.... ! astept rezultatul discutiei... ! dar sa nu iasa cu capete sparte....
barboneli
Postat pe 3 Iunie 2013 13:36
Draga mea an....eu zic sa-ti vezi de treaba ta ...si sa ai grija de nora-ta daca ,unde si cand si-o pune..ca eu ma descurc ....
a...si as zice sa mai studiezi putin lb romana....
eu stiu ca la cluj e mai greu dar totusi....
iar de cum voi fi eu rasplatita e problema mea...ai auzit de zicala,,dupa fapta si rasplata,,?
Alina_30
Postat pe 3 Iunie 2013 17:09


aaa... esti din cluuuj... !!! pai se stie ca soacrele din cluj sunt cele "soacre"... !

iar eu, am auzit de zicala respectiva, dar nu am luat-o niciodata in serios. sorry... !

acum a vazut profilul, scuze... an e din cluj, am inteles... ! nu conteaza... si la roman e soacre rele.... !
barboneli
Postat pe 3 Iunie 2013 17:24
si la roman sunt soacre rele...peste tot sunt...ca deh...padure fara uscaturi nu exista..!!!
Alina_30
Postat pe 3 Iunie 2013 17:48


corect. si uscaturile din padure se pun pe foc... de obicei ! dar nu e cazul tau, binenteles....
barboneli
Postat pe 3 Iunie 2013 18:22
dupa parerea mea daca nu esti o nora lingusitoare nu ai cum sa t impaci cu soacrele...

nu vezi cat de intelepti sunt oamenii le place mai mult sa ii minti sa fii fals decat sincer si sa spui ceea ce simti cu cu adevarat..


ingerasulluptator
Postat pe 5 Iunie 2013 00:06
da oare de ce nu ai prieteni? nu cred ca din cauza clujencelor care nu stiu limba romana mai,mai eu nu am nora ...sunt nora da vezi tu dragut-o nu am venin,nu sunt carcotasa si soacra mea o o scumpa
anasiana
Postat pe 5 Iunie 2013 10:33
Mai an....nici eu nu sunt soacra (inca) , iar soacra mea e si ea o scumpa , dar asta nu iti scuza postarea anterioara. Tu doar la te gandesti ?
Zi "merci" la Doamne-Doamne ca nu ai parte de o matraguna de soacra....
Rotty
Postat pe 5 Iunie 2013 10:46
De la: an, la data 2013-06-05 10:33:58 da oare de ce nu ai prieteni? nu cred ca din cauza clujencelor care nu stiu limba romana mai,mai eu nu am nora ...sunt nora da vezi tu dragut-o nu am venin,nu sunt carcotasa si soacra mea o o scumpa
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iunie 2013 15:31
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-05 15:31:54
De la: an, la data 2013-06-05 10:33:58 da oare de ce nu ai prieteni? nu cred ca din cauza clujencelor care nu stiu limba romana mai,mai eu nu am nora ...sunt nora da vezi tu dragut-o nu am venin,nu sunt carcotasa si soacra mea o o scumpa


pai daca nu locuiesti cu soacrele toate sunt scumpe daca stii sa le tii la distanta.

daca incepi sa iti deschizi inima lor sa incepi sa povestesti ce ti-au facut altii o sa inceapa sa iti faca si ele la fel,,daca tot le-a mers la altii..

eu cred ca cel mai bine este ca de la inceput sa le faci la oameni test de capacitate sa vezi daca sunt de incredere,seriosi,..ca sa stii de la inceput daca merita ti-i apropii sau sa ii tii la distanta.

si testul de capacitate consta sa ii pui pe cei care depinzi de ei.cum ar fii seful tau la munca..

este bine sa de inintate la testul de capacitate pe sotul tau soacra daca nu va intelegeti nu este bine sa locuiti impreuna..
dar probabil unule nurori stau la soacre ca sa nu plateasca chirie..


si este rau pt femeie.pt ca daca barbatul nu poate intretine un apartament nu este bine sa locuiesti cu el

mai bine nu te mariti decat sa stai cu socri,parerea mea dar unele femei fac sacrificii inutile
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iunie 2013 15:44
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-05 15:44:00
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-05 15:31:54
De la: an, la data 2013-06-05 10:33:58 da oare de ce nu ai prieteni? nu cred ca din cauza clujencelor care nu stiu limba romana mai,mai eu nu am nora ...sunt nora da vezi tu dragut-o nu am venin,nu sunt carcotasa si soacra mea o o scumpa


pai daca nu locuiesti cu soacrele toate sunt scumpe daca stii sa le tii la distanta.

daca incepi sa iti deschizi inima lor sa incepi sa povestesti ce ti-au facut altii o sa inceapa sa iti faca si ele la fel,,daca tot le-a mers la altii..

eu cred ca cel mai bine este ca de la inceput sa le faci la oameni test de capacitate sa vezi daca sunt de incredere,seriosi,..ca sa stii de la inceput daca merita ti-i apropii sau sa ii tii la distanta.

si testul de capacitate consta sa ii pui pe cei care depinzi de ei.cum ar fii seful tau la munca..

este bine sa de inintate la testul de capacitate pe sotul tau soacra daca nu va intelegeti nu este bine sa locuiti impreuna..
dar probabil unule nurori stau la soacre ca sa nu plateasca chirie..


si este rau pt femeie.pt ca daca barbatul nu poate intretine un apartament nu este bine sa locuiesti cu el

mai bine nu te mariti decat sa stai cu socri,parerea mea dar unele femei fac sacrificii inutile



si testul de capacitate nu consta sa ii pui pe cei care depinzi de ei.cum ar fii seful tau la munca ci cel mai bine cu seful vorbesti doar lucruri de la munca si colegii tai...pt ca ca sa poti lucre in echipa trebuie sa stii sa tii colegii la distanta sa nu le povestesti viata personala...




ingerasulluptator
Postat pe 5 Iunie 2013 15:50
Urit din partea ei si cred ca are si cu capul ceva.Si eu am avut o asemenea soacra si mia mincat o jumatate din viata.Trebuie sa o pui la locul ei.lA MINE CIND A AJUNSO BOALA A VENIT TOT LA MINE SA O ERT CA GRESIT CA E BOLNAVA SI CA IN FINAL SA PURTAT ASA PTR CA ERA GELOASA PE MINE.nOROCUL MEU A FOST CA NU AM STAT CU EA IN CASA.dESI INSISTA FOARTE MULT.dAR AM FOST FERMA SI A AVUT CE=MI FACE.fII TARE SI NU TE LASA SI DACA POTI MUTATE IN ALTA PARTE DACA CUMVA STATI LAOLALTA.
garbo_14167
Postat pe 5 Iunie 2013 16:27
neata!!
daca soacra ta e o scumpa ...felicitari si sa-ti traiasaca!!...dar asta nu inseamna ca toate soacrele sunt la fel de scumpe....
celelalte comentarii rautacioase...draga an....nu are rost sa le comentez pentru ca nu vreau sa-mi stric ziua de dimineata
Alina_30
Postat pe 6 Iunie 2013 07:36
neata!!
sa aveti o zi frumoasa!!!
Alina_30
Postat pe 6 Iunie 2013 07:37


corect... de ce sa-ti strici ziua de dimineata, cand poti s-o faci foarte bine si seara... !!! glumesc... ! cati ani are soacra ta ? daca e mai tanara de 70 de ani, poate ii facem rost de un flacau vesel, cam tot de varsta ei... !!!
si de acord cu tine... sa avem o zi frumoasa !!!
barboneli
Postat pe 6 Iunie 2013 08:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum poti pastra o relatie, sa fii un cuplu fericit ,chiar daca timpul a trecut si sa nu dam voie plictiselii si monotoniei sa ne cuprinda 31 De la: elodia 24 Aprilie 2010 20:23
Cum ar trebui sa-i educam pe copii nostrii in ziua de azi? Sa fie buni sau rai? 75 De la: ROSI_ES2005 1 Februarie 2017 00:02
Vreti sa castigati cateva mii de ron in 6 luni ???? 1 De la: dana92 2 Decembrie 2011 21:20
Are dreptul tutea de a esi din tara cu copilul??? 4 De la: Margarita__Kociug_1 19 Mai 2015 08:44
VREAU 8 De la: betty37 26 Aprilie 2011 23:16
Setari Cookie-uri