viitoarea soacra nu ma vrea

Draga mea! Daca , te iubea cu adevarat, nu pleca!Doare iubirea, dar...... lasa l!! Nu mama lui v a despartit!Ci instabilitatea lui sentimentala!Nu te a iubit de ajuns!
Pentru ca in viata mea acum 41 ani, am avut si eu respingeri din partea**mamei mele** privind alegerea facuta, mi am jurat ca n o sa ma bag niciodata in alegerile fiilor mei si nu m am bagat.Pentru ca mama nu l a dorit de ginere pe sotul meu, noi 2 in februarie 1, in 1972, am plecat de mana **singuri** la starea civila. Aveam o sticla buna de palinca de pere din satul lui, niste carnati de casa 2 franzele de paine si asa ne am casatorit,civil apoi nunta a fost pe 13.Mama a lesinat la nunta ca**Vezi D ne, voi fi nefericita**!! Nefericirea noastra tine de 41 ani!!Si speram sa tina si peste 50 desi el a suferit 2 accidente vasculare. Fiii mei si au ales ce au dorit , dar ........ neavand educatie unele **noruri** care nu stiu notiunea de respect, nu poti fi in concordanta, cu nesimtirea si lipsa de respect! Stiu doar atat ca Dumnezeu nu a muncit mai mult pe mama norurilor decat pe mama baietilor nostri, adica pe noi!Daca baietii le respecta si le accepta sa cum sunt, de ce ele , mamele lor, atunci de ce unele, noruri nu ne nu ne accepta??!! Chiar daca suntem la mii de km. de noi si nu le deranjam?? Eu am stat 4 ani in casa la socrul meu acesta era **recasatorit** pt. ca, sotul meu a fost orfan de mama de la 13 ani.Iam respectat i am ajutat si i am iubit pana au murit.La mama mea, am reusit sa stau de la Craciun la Pasti!! Cand cineva nu te accepta prima data, nu te accepta niciodata, asa ca mai bine nu ne deranjam decat sa ne certam!! Sa mearga si la fiul meu , parintii ei educati, toate neamurile, noi ne simtim bine aici acasa la noi, in RO......dar cand voi face testament voi tine cont caruia din cei 2 fii, i a pasat de noi, a mai trimis un ban pt, a rez. problemele impozitelor pe pamant sau apartament!!Atunci o sa l trimit pe cel nesimtit, la cei pe care i a cautat , i a ridicat in slavi, uitand ca acasa are un parinte bolnav care sufera in tacere , pt. ca **fiului**sau i greu sa intre cu copiii,**nepotii** 5 minute sa i vada!! Nu i nici un strss, noi am fost ca voi, dar nu stiu cum veti reactiona voi, cand veti fi mai **batjocorite** de partenerii copiilor vs!! Atunci doar veti realiza durerea ns, sufleteasca, dar poate pt. unele, unii va fi prea tarziu!! Va doresc sanatate si zile senine tuturor!!
Jojolin
Postat pe 10 Noiembrie 2012 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rejuvenare faciala 5 De la: garbo_10158 19 Ianuarie 2013 09:24
Cum e sexul dupa un divort stresant? 57 De la: garbo052263 26 Septembrie 2009 22:11
S-a schimbat dupa nasterea copilului... 47 De la: garbo_398552 12 Mai 2014 15:28
Ce se intampla? Vrea sa ma paraseasca? 64 De la: garbo_405132 13 Octombrie 2014 07:56
de ce eu? 10 De la: miha162492 17 Septembrie 2010 09:18
Setari Cookie-uri