LA CINE TINE BARBATUL MAI MULT ?

nici femeile nu sunt niste fiinte nevinovate..Si ele sunt rele numai ca roata se intoarce....Ce pot sa zic..Nici femeile nu vor sa isi bata capul sa fie cinstite si sa invete treptat sa isi castige demnitatea si respectul....
Daca femeile nu sunt cinstite cu toata lumea nu doar cu cei mai puternici ca ele....
Si sa ai credinta..Pt ca Dumnezeu iti da putere sa devii o femeie morala puternica si cu demnitate statornica...Numai ca daca femeile fac rautati cum ar fii altor femei,altor oameni...Dumnezeu nu le ajuta sa devina mai destepte
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:53
Un singur barbat am gasit care sa ma iubeasca cu adevarat, asa ca l-am luat fara sa ma gandesc prea mult... de atunci au trecut 27 de ani ! Multa iubire tururor si viata frumoasa !
anisoaraf
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:53
Probabil ca nu se poate generaliza...exista barbati care isi iubesc amantele...si-si lasa sotiile pentru ele...eu cred ca astia sunt putini...majoritatea barbatilor raman langa sotie in orice conditii...cineva mi-a spus ca n-ar fi divortat din initiativa lui nici daca ar fi intalnit femeia perfecta...ei sunt familistii convinsi...care vad casatoria ca pe-o datorie ..stau acolo indiferent daca le e bine sau nu....uneori isi iau amanta chiar daca teoretic le e bine...spun "teoretic"..pentru ca eu nu cred in varianta asta..eu cred ca ceva le lipseste..chiar daca n-o recunosc...dar.. amanta va fi intotdeauna pe locul doi...sotia este cea respectata si protejata..cat despre promisiuni si suferinte...sa fim seriosi!..suntem adulti!...cine intra in asa ceva..indiferent de motive..trebuie sa constientizeze consecintele..daca nu de la inceput...cel putin pe parcurs....e in natura lucrurilor ca unul sa foloseasca..iar celalalt sa se lase folosit..si femeia poate sa foloseasca...asa ca...ce sa ne mai tot vaitam?
Ca sa dau totusi un raspuns intrebarii...as spune ca...dupa parerea mea...90% dintre barbati...tin mai mult la sotie...restul..divorteaza
BlueB
Postat pe 16 Septembrie 2012 13:24
De la: BlueB, la data 2012-09-16 13:24:58Probabil ca nu se poate generaliza...exista barbati care isi iubesc amantele...si-si lasa sotiile pentru ele...eu cred ca astia sunt putini...majoritatea barbatilor raman langa sotie in orice conditii...cineva mi-a spus ca n-ar fi divortat din initiativa lui nici daca ar fi intalnit femeia perfecta...ei sunt familistii convinsi...care vad casatoria ca pe-o datorie ..stau acolo indiferent daca le e bine sau nu....uneori isi iau amanta chiar daca teoretic le e bine...spun "teoretic"..pentru ca eu nu cred in varianta asta..eu cred ca ceva le lipseste..chiar daca n-o recunosc...dar.. amanta va fi intotdeauna pe locul doi...sotia este cea respectata si protejata..cat despre promisiuni si suferinte...sa fim seriosi!..suntem adulti!...cine intra in asa ceva..indiferent de motive..trebuie sa constientizeze consecintele..daca nu de la inceput...cel putin pe parcurs....e in natura lucrurilor ca unul sa foloseasca..iar celalalt sa se lase folosit..si femeia poate sa foloseasca...asa ca...ce sa ne mai tot vaitam?
Ca sa dau totusi un raspuns intrebarii...as spune ca...dupa parerea mea...90% dintre barbati...tin mai mult la sotie...restul..divorteaza
viorik
Postat pe 16 Septembrie 2012 14:19
Barbatuld?....mai rar barbati care tin la neveste sau iubite.... daaar, daca n-ar fi barbatii,,,asa cum sunt ei....
garbo087500
Postat pe 16 Septembrie 2012 14:28
Barbatul,tine in general ...la el,la bere si la "tovarasii lui"de pahar si pe urma la amanta/sotie....daca mai are loc si de ele.
garbo049631
Postat pe 16 Septembrie 2012 14:36
Odata si odata tot i se face foame si sa vezi cum alearga scurmand cu botisorul in farfurii.
garbo_1713
Postat pe 16 Septembrie 2012 15:10
daca as avea o sotie care ar asculta ce asculti tu... as tine mai mult la... amanta.
happy_aki
Postat pe 16 Septembrie 2012 15:44
Stai sa vezi cand amantele devin sotii la randul lor. Istoria se repeta.
garbo_1713
Postat pe 16 Septembrie 2012 15:54
sunt barbati care nu tin nici macar la ei si cer in scimb foarte multa iubire de la cei din jur. acestia ajung sa calce stramb. ei nu ofera iubire celor din jur, ofera doar atentia lor pentru o perioada scurta de timp pana apare cineva care le ofera mai mult.
garbo_2213
Postat pe 16 Septembrie 2012 20:24
raspuns corect: FELICITARI! pe el si atat! Sa nu-i bagam pe toti in aceiasi oala pentru ca mai sunt si exceptii
gadri
Postat pe 16 Septembrie 2012 20:49
pai nici femeile nu sunt mai bune pt ca se incurca cu barbati care au o relatie.
poate ca barbatul minte la inceput sa nu merge relatia,,sau alte lucruri apoi femeia se implica si nu mai poate scapa.
dar nu mi se pare corecvt ca o femeie sa se bage in realtia altei femei,pt ca nicxi ea la randul ei nu i-ar place sa fie inselata...
si barbatii si femeile sunt rele
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 21:20
De la: GHEISA_, la data 2012-09-16 20:33:47http://www.youtube.com/watch?v=I1E0auL4gig

barbatul ideal



tu razi...pe mine ma apuca plansul... !!! nu doresc la nimeni asa un ideal.... !
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 21:32


"si barbatii si femeile sunt rele"

noroc cu concluzia asta filozofica... ca restul.... n-am intele nimic... !!!

dar daca e corect gramatical... asta nu mai stiu !!!
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 21:34
Sunt intr-untotul de acord ce spui.
iacoben
Postat pe 16 Septembrie 2012 21:43


la irinuca te referi... nu ?
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 22:12
Nu se numeste mister, se numeste infidelitate...etc, ca sa nu spun ceva mai urat. Traieste-ti viata, iubeste-ti amanta dar, respecta-ti sotia deoarece tot la ea te reintorci cand primesti sutul in dos... de la amanta. Paaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
niulia
Postat pe 16 Septembrie 2012 22:38
De la: GHEISA_, la data 2012-09-08 07:18:01Barbatii sunt niste narcisisti, fara suparare baieti
In primul rand se iubesc pe ei, apoi isi iubesc masina, apoi iubesc fotbalul si berea, apoi isi iubesc mama........aaaa, si sotia
barlogea
Postat pe 16 Septembrie 2012 23:10
Sotia cui?
barlogea
Postat pe 16 Septembrie 2012 23:11


in todeauna a mea... daca tot mai intrebat !!! mie nevestele altora... nu vad de ce sa-mi placa... altii le-au ales dupa gustul lor, nu al meu.... nu ?

si lui GHEISA... de fapt stie si ea ca nu e bine sa generalizezi... !
barboneli
Postat pe 17 Septembrie 2012 00:59
cam prea adevarat !!!
marii
Postat pe 17 Septembrie 2012 01:21
Putini sunt barbatii,majoritatea sunt Masculi :)
erjike60
Postat pe 17 Septembrie 2012 01:33
A fi credincioasa inseamna sa ai incredere in tine,daca D-zeu ar avea vre-o treaba cu vietiile noastre ,nu ar fi atatea mame care isi cresc copii singure...
erjike60
Postat pe 17 Septembrie 2012 01:41
pam-pam!
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2012 05:36
dupa cum ai pus intrebarea, e clar! din moment ce barbatul are deja amanta, nu mai vad rostul intrebarii.........
crisv01
Postat pe 17 Septembrie 2012 06:30
De la: marii, la data 2012-09-17 01:21:21cam prea adevarat !!!


bey.. tu esti Toma necredinciosul ?.... ! daca-ti spui io... asa e !!!
barboneli
Postat pe 17 Septembrie 2012 09:57
De la: erjike60, la data 2012-09-17 01:41:15A fi credincioasa inseamna sa ai incredere in tine,daca D-zeu ar avea vre-o treaba cu vietiile noastre ,nu ar fi atatea mame care isi cresc copii singure...


cxhiar... pam pam... pam !!! pai n-are grija... Dzeu. nu are mandat la dragoste si credintza in sotii sau soti... ! asta depinde de ministerul lui scaraotzki... ! el face razboaiele... accidentele. de aia sunt multe mame singure !!! plus ca-si mai baga coada si in casatorii.... iubiri, etc. sunt acolo la minister mult departamente.....
barboneli
Postat pe 17 Septembrie 2012 10:03


apropo de pam-pam....

http://youtu.be/HJVCEq1y_Gw

ce fac... i-o dedic lui irinuca... sau nu o sa inteleaga... ???
barboneli
Postat pe 17 Septembrie 2012 10:47
La nici una dintre victime. Tine doar la ouale lui...:D
Isis45
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:16
nu numai femeia este capabila sa ofere iubire... barbatul iubeste..uneori poate mai mult decat o femeie.. pe cine doreste sufletul lui. si casatorit de ar fi,fidel de asemenea...sufletul lui iubeste pe cine simte.
Topazz
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
putem trai si fara critica!...... 19 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:40
o intrebare? 7 De la: klaus77 10 Noiembrie 2010 22:55
Fetele bune nu au noroc 37 De la: garbo253072 6 Decembrie 2011 14:24
buna 3 De la: anakin 20 Iulie 2009 12:25
o relatie cu unul dintre cei mai "vanati" barbati ar putea fi una de lunga durata? 32 De la: snowflake 8 Decembrie 2009 23:23
Setari Cookie-uri