vreau sa divortez

A si asta m-o deranjat
"Ma gandesc cu groaza la realitate"

De ce asa?!...cand tu de fapt, explici clar,ce si cum ....pe aici???....si in final :Trosc, boaf !
eeeee!....ii treaba ta, na.

Cu "House"? ...io numa cu haosu' din juru lui, imi incarc memo+ a mea.....da laaasa, in final se termina totul in intregime, nu lasa el jumatatile de masura sa-i afecteze "spatiu"

Fss_ssu
Postat pe 7 August 2012 14:46
De la: suparatu_, la data 2012-08-07 14:37:51
De la: klaire, la data 2012-08-07 12:18:33Suparatule,
Jumatatile de masura ne conduc vietile si tot noi zbieram. Ia intreaba-te - daca ai ceva sa imi spui, ce te-a deranjat, pentru a lamuri situatia, nu ai prefera sa imi scrii un mail? Eu cred ca da.

Si cine pe cine pune sa zbiere??...este o reactie pur si simplu....din regnul animal, nu mi se pare anormal...fiecare dintre noi, face parte dintr-un "zodiac" depinde in ce "faza" se afla?!

E, is multe de spus....fine!

Sorry! Nu scriu mail:( :( nu vreau,scrie tu, na! :-w, nu-i graba!


Nu ma refeream sa imi scrii mie un mail...era o intrebare pentru o situatie anume - in cazul in care eu te-as deranja cu ceva - nu cred ca ai scrie ce ai pe suflet la un anume subiect de pe forum, ci ai incerca sa rezolvi cat mai personal, fara a ii lasa si pe ceilalti sa vada, sa fie spectatori la anumite discutii poate nu tocmai placute.
Iar de zbierat...cine are ceva de aratat, in general. (iarasi, nu era personal, ci de dragul discutiei);
Multe de spus mereu sunt, asa e.

klaire
Postat pe 7 August 2012 16:51
De la: klaire, la data 2012-08-07 16:51:28
Nu ma refeream sa imi scrii mie un mail...era o intrebare pentru o situatie anume - in cazul in care eu te-as deranja cu ceva - nu cred ca ai scrie ce ai pe suflet la un anume subiect de pe forum, ci ai incerca sa rezolvi cat mai personal, fara a ii lasa si pe ceilalti sa vada, sa fie spectatori la anumite discutii poate nu tocmai placute.


tine de nivelul de ipocrizie al fiecaruia. Mie, de ex., mi s-ar parea onest sa scrie exact pe topic ce are de spus. Iar daca altii n-au chef sa citeasca - nici o problema, pot sa nu citeasca. Nu ii obliga nimeni.
Mi s-a intimplat sa constat discrepante majore intre "imaginea publica" si conversatiile private. Asa cum sint discreptante intre doua nickuri ale aceleiasi persoane.. eventual se si cearta intre ele.

Pot sa postez de ex. un mesaj privat absolut penal de la una din " duamnele" care isi fluturau batistuta pe la nas chiar la subiectul asta.... ca ea e o delicata.... si oh, cum putem vorbi asa... si, in general, cum de putem sa nu fim suavi....
quasaria
Postat pe 7 August 2012 18:33
Ca intotdeauna, exista si alte variante, asa este; ipocrizie poate fi daca se intampla exact ce ai spus - pe o parte fluturarea batistutei, pe de alta...scos sabia din teaca; nu suavitatea sau lipsa ei m-a pus in incurcatura ci dorinta de a continua, crescanda, a doamnei. E drept, nu sunt obligata sa citesc, dar ...vreau sa divortez si am zis ca poate fi ceva de citit; cand colo, numai teorie, alta decat banuiam.


Cat despre:
"Asa cum sint discreptante intre doua nickuri ale aceleiasi persoane.. eventual se si cearta intre ele."
Incep sa fiu convinsa de asa ceva
klaire
Postat pe 7 August 2012 19:33
Si eu sunt de parere ca gandul sinuciderii este unul foarte grav..si oricat am vrea sa fim de .rautaciosi, trebuie sa luam foarte in serios persoanele carora le vin genul asta de ganduri..ar putea fi foarte dezamagite de ceva din viata lor sau chiar deprimate..si eu am fost deprimata in viata mea, acum vreo cateva luni...au fost niste momente groaznice care nu mi-ar placea sa se repete...insomnii, lipsa poftei de mancare, tristete continua...norocul meu e ca am descoperit la timp site-ul depresiv(.)[ro], unde am gasit raspunsuri la mai multe intrebari pe care le aveam despre depresie... mare grija cu depresia :)
garbo_3491
Postat pe 16 August 2012 10:10
LASA
MARILENA_25
Postat pe 27 August 2012 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as dori un sfat 11 De la: rautatemika 16 Februarie 2010 21:44
sal 13 De la: Defendia 28 Februarie 2011 17:07
buna ziua 2 De la: anaROBERT 20 Septembrie 2010 16:09
NEMULTUMIRE ! 44 De la: bya-bya 21 Septembrie 2013 15:05
Prima data... 13 De la: black_rose 13 Septembrie 2012 13:57
Setari Cookie-uri