vreau sa divortez

..inca o dovada de `teligen!...afla eroare intuitiva ca pseudonimul meu vine din alta familie si nu din regnul vegetal....debitezi prostii cu,caru`, doar pentru a fi ca paduchele...mereu in frunte...iar daca esti si mioapa,este doar problema ta!pune pe altii sa vada in locul tau si mai apoi da-ti cu presupusul....fa de......avatar!
rosioara61
Postat pe 6 August 2012 14:14
tomato enoriasa, eu n-am nevoie sa dau nici o dovada, mai ales fata de tine. Realitatea nu trebuie dovedita. Suncile tale in tzoale lucioase pe fondul tocului de la usa arata patetic pentru ca asa arata, nu e nimic de demonstrat in asta.
In rest, accept ca pseudonimul tau ar putea veni si din regnul animal. Pe vaca bunica-mii tot asa o chema.
quasaria
Postat pe 6 August 2012 14:33
" Pe vaca bunica-mii tot asa o chema. "...... ...se vede clar ca vii de la coada vacii ....(cu respect pentru oamenii simpli care-si vad ,de lugul nasului )...nu ca de-alde tine care se cred a fi MAFALDA forumului....mi-a promis cineva de-aici o poza de-a ta/cu tine.....abia astept!....strugurii s-acri atunci cand iti doresti sa arati altfel decat esti ,nu?cauti hibe?curiozitate feminina?nu mai ai metode de atac?....ai o poza de-a mea postata zilele trecute...este cea mai recenta!nu te agata de ce-ti convine tie!convinge-te de real!



...stii ceva?ti-am dat cam multa importanta si ma cam cearta lumea-n privat ca ..."n-am cu,cine"..asa ca dandu-le dreptate,iti spun:PASS!!
rosioara61
Postat pe 6 August 2012 15:05
sa mori tu ca ai poza mea? Stiai si ca ma cheama Adela si ca sint un psiholog malefic, nu?

Alta vita redusa si dezaxata - sau aceeasi. Tratati-va dreak inainte sa tropaiti pe aici, ca asta nu e salon de psihiatrie.

quasaria
Postat pe 6 August 2012 15:17
De la: rosioara61, la data 2012-08-06 13:01:44 INCREDIBIL!!!!!!
........un amalgam(melanj) cat se poate de stufos si lipsit de esenta,doar pt a arata ce?ca esti ROMN??????!!!!!in locul tau mi-as fi vazut de treaba.Am spus putin sau atat ai avut capacitatea de perceptie?Bati campii pe subiecte care nu intereseaza(pardon!vroiai sa -ti cunoastem eseurile si nu stiai cum sa faci..aha!)...Apropos!colectia de citate tot in acest hal o scrii?
Ma uimeste siguranta cu,care te exprimi c-as fi un om al bisericii.......afla ATOTSTIUTORULE ca sunt doar o simpla enoriasa care merge ca multi altii din aceasta tara la sfintele sarbatori importante din an...atat!...asa ca......nu mai vorbi prostii fiind in necunostinta de cauza!...ai spus si-asa mult,prost si pe langa `teligentule!....n-ai putut sa accepti replica...

Ca tot bateai campii cu biserica:m-as bucura daca nu va puteti schimba "faa",mcar s v schimbai sufletele astea negre , pline de venin i infatuare... de caracter,nici nu poate fi vorba ....sta-i nativ i nelefuit pn la aceast vrst

SRMANA LUN PLINA!...INCIT!


scuza-ma, dar tu esti singura de aici care "nu accepta replica", simti nevoia sa "dai replica" fiecaruia crezand ca "ne-ai spus-o", considerandu-te probabil o inteligenta nativa mult superioara noua fiindca folosesti multe cuvinte in combinatii fara sens, si fara rost...
si chiar asa...de ce nu iti urmezi propriul sfat: "in locul tau mi-as fi vazut de treaba"?
Amor_Aeternus
Postat pe 6 August 2012 17:40
Sa inteleg ca esti in "tabara" cu Qasarua??? Sa stiu cui i fac "galerie"...
Rotty
Postat pe 6 August 2012 18:51
De la: Rotty, la data 2012-08-06 18:51:46 Sa inteleg ca esti in "tabara" cu Qasarua??? Sa stiu cui i fac "galerie"...


cine? eu?
Amor_Aeternus
Postat pe 6 August 2012 19:31
sau eu?
quasaria
Postat pe 6 August 2012 19:39
Q...tu nu poti fi in tabara cu tine..ori?
Rotty
Postat pe 6 August 2012 19:44
v-am citit astazi...si am concluzionat ca nu vreau sa divortez nici de Q...nici de rosioara se poate????!!!!
ladyDY
Postat pe 6 August 2012 19:56
De la: Rotty, la data 2012-08-06 19:44:56 Q...tu nu poti fi in tabara cu tine..ori?


daca te-ai referit la mine, atunci da!
Amor_Aeternus
Postat pe 6 August 2012 19:56
Ok...tu,da. dar o intrebam pe Q.
Rotty
Postat pe 6 August 2012 19:58
eu nu stiu...sa mai citesc o data sa vad daca sint de acord cu ce am scris....
quasaria
Postat pe 6 August 2012 20:00
Astept cu trompeta pregatita....
Rotty
Postat pe 6 August 2012 20:04
prefer acordeonul....
quasaria
Postat pe 6 August 2012 20:13
Da` nu stiu sa cant la acordeon... Am voie sa strig...asa ca o zaluda?
Am uitat ca aveam o wuwuzela(dracu` stie cum se scrie ) ...Aia de la mondiale din Africa...stii tu...
Rotty
Postat pe 6 August 2012 20:20
sigur.:-))) Duo, sau nu?...:-))
quasaria
Postat pe 6 August 2012 20:22
http://www.youtube.com/watch?v=UnkKISn-DvQ
Ce zici???
Rotty
Postat pe 6 August 2012 20:25
tu canti la ea... ???
deci, titlul topicului este: "vreau sa divortez"... intrebarea era: "cum se numeste o femeie care ameninta cu sinuciderea"... si acum ascultam vuvuzela... !!! MISTO topic, daca nu intra profesoara de literatura... ! dar are si ea loc... pana ma sinucid eu !!!
barboneli
Postat pe 6 August 2012 21:30
De la: garbo211107, la data 2012-08-03 21:24:31oare cum se numeste femeia care ameninta mereu ca se sinucide????
DECI, am citit toate postarile si simt ca se impune ceva, departe de vointa mea sa particip la acest topic deschis din pacate de o ordinara...nici ecranul monitorului nu suporta postarea ei....DAR sa-ti spun esentialul (ca pana acum a fost doar introducerea...intr-o lume mizera ca a ta, a deschizatoarei de topic!).....ai sa si divortezi cat de curand sau poate esti deja din moment ce ii recomandai uneia dintre noi (fara nume) sa-si bage degetele acolo....esti primitiva, pe piata romaneasca au aparut in sex shop multe chestii mai interesante decat cele postate de tine....ESTI PRIMITIVA SI EXPIRATA!...de aceea cu siguranta VREI SA DIVORTEZI!....sorry.....
caleidoscop
Postat pe 6 August 2012 21:46
De la: caleidoscop, la data 2012-08-06 21:46:47
De la: garbo211107, la data 2012-08-03 21:24:31oare cum se numeste femeia care ameninta mereu ca se sinucide????
DECI, am citit toate postarile si simt ca se impune ceva, departe de vointa mea sa particip la acest topic deschis din pacate de o ordinara...nici ecranul monitorului nu suporta postarea ei....DAR sa-ti spun esentialul (ca pana acum a fost doar introducerea...intr-o lume mizera ca a ta, a deschizatoarei de topic!).....ai sa si divortezi cat de curand sau poate esti deja din moment ce ii recomandai uneia dintre noi (fara nume) sa-si bage degetele acolo....esti primitiva, pe piata romaneasca au aparut in sex shop multe chestii mai interesante decat cele postate de tine....ESTI PRIMITIVA SI EXPIRATA!...de aceea cu siguranta VREI SA DIVORTEZI!....sorry.....
caleidoscop
Postat pe 6 August 2012 21:47
Cand barbatii spun despre noi femeile ca suntem...cum suntem, sarim in sus. Dar citind pe aici nu pot decat sa le dau dreptate.Stiu, generalizarea nu este buna, dar...psihicul este de vina. Si sper ca doamna ce spune ca vor fi ultimele ei randuri, si care mai apoi uita ce a scris, sa inteleaga...ca barfa, fie ea si virtuala, aruncata ca si dorinta de prea-putere este apanajul...celor care desi nu au avut o viata petrecuta la coada vacii, precum la coada vacii se poarta. Este atat de usor sa te legi de trecutul oamenilor...cu toate defectele lor, trecutul unui om este sfant, Doamna de la oras...si daca de la coada vacii omul ajunge putin mai sus, nu ar trebui sa fie bataia de joc al celor ce simt doar frustrare din anumite motive. Si daca omul ramane la coada vacii, dar este om, este de apreciat si poate de invatat de la el. Si daca acelasi om, plecat din tara de multi ani mai greseste, nu-i bai, decat in ochii celor ce nu au decat venin. Scrisul la ora la care altii mananca? E vreo problema? Te-ai gandit ca exista o diferenta de fus orar si altii au mancat deja sau urmeaza? Sau orice alta varianta; dar, cu ganditul este mai greu, sa-i dam bataie cu orice fel de jignire. Desigur, si fiece greseala trebuie speculata asa-i? Si dat inapoi peste nas, caci, suntem femei...si dorim atentie. Iar in compania altor femei, intram in alerta si trebuie sa ne dovedim superioritatea. Eu stiu asa - daca nu imi place cum cineva scrie, vorbeste, consider ca nu suntem compatibili...ma retrag tiptil. Nu continui. Iar daca am draci si nervi, mai bag la bicicleta pana cad lata. Nu ii iau si familia si avatarul la 13-14...astea sunt marlanii, Rosioaro...si oricat am incerca noi sa pozam frumusel...ele ies la iveala. Cand nu dorim sa pozam decat ceea ce suntem...vorbim si mai deocheat, mai o gluma, poate reusita, poate nu, mai recunoastem ca am crescut la coada vacii, mai ca am uitat pe ici pe colo limba romana. Te simti satisfacuta cand in privat primesti barfe ieftine la adresa altcuiva? Desigur, din moment ce simti nevoia sa tipi catre noi asa ceva...poate ca dupa ce ai terminat de reprosat tuturor ca iti sunt inferiori, te cobori in adancul tau...si te uiti la ce ai devenit. Infatuare.
"Ma gandesc cu groaza la realitate"
klaire
Postat pe 7 August 2012 07:38
Sorry Klaire!
"Dreptatea" este intotdeauna in mana cui se afla, vede, simte cu adevarat(fie virtual sau real)... depinde (si) de cat ne atasam X detasam...
(pe Forum)...doar o parere!


HOUSE, iti spune ceva?




o zi cu Soare!
Fss_ssu
Postat pe 7 August 2012 10:13
Suparatule,

:) nu ai de ce spune "sorry", caci nu te iau de par (virtual), pentru o parere; ai dreptate in ceea ce priveste...dreptatea; si tocmai de asta am scris cele de mai sus; pentru ca suntem cu totii in aceeasi realitate, si parca uneori ne chinuim prea mult sa parem mai cu mot. Si nu dorinta in sine este cheltuitoare de energii, ci tocmai ce iese din dorinta asta. Pentru ca in graba de a ne arata opusul a ceea ce suntem, cei cu greseli, defecte, barfitori, si tot ce se regaseste in om la capitolul "parti mai putin bune", tocmai pe ele le aratam. Cu mult accent. Tot ce a acuzat si vorbele aruncate, sunt oglinda a ceea ce este. Dar acele vorbe sunt valabile doar pentru altii, nu si pentru propria persoana. Jumatatile de masura ne conduc vietile si tot noi zbieram. Ia intreaba-te - daca ai ceva sa imi spui, ce te-a deranjat, pentru a lamuri situatia, nu ai prefera sa imi scrii un mail? Eu cred ca da.

House...daca este vorba de serial, imi spune ceva, dar nu prea multe, din motive de neurmarire. :)

Soare, la voi...la mine...se chinuie doar.
klaire
Postat pe 7 August 2012 12:18
sa ai parte si de soare... ca dreptate ai multa !!! aia din mana ta si care ai incercat s-o transmiti si la altii... !

Hause... e pacat sa pierzi asa serial si... actorul principal mai ales... !!! e o dulceata de impertiment si obraznic !!! poti sa-l vezi si peste ani... e la fel de bun !

http://youtu.be/hNoS2BU6bbQ

http://youtu.be/6riY-103vbc
barboneli
Postat pe 7 August 2012 12:48
Chiar ma intrebam pe unde a disparut Aleha si comunicarea ei non-verbala...
anakin
Postat pe 7 August 2012 13:37
De la: barboneli, la data 2012-08-07 12:48:40sa ai parte si de soare... ca dreptate ai multa !!! aia din mana ta si care ai incercat s-o transmiti si la altii... !

Hause... e pacat sa pierzi asa serial si... actorul principal mai ales... !!! e o dulceata de impertiment si obraznic !!! poti sa-l vezi si peste ani... e la fel de bun !

http://youtu.be/hNoS2BU6bbQ

http://youtu.be/6riY-103vbc


:) Sa stii ca nu ma plangeam de lipsa soarelui, era doar o constatare aruncandu-mi ochii pe geam e el mai ametit, dar...ce sa ii fac...e bine si cu racoare, caci altfel il bombaneam. Dreptatea - cum a spus si Suparatul - e si nu e. Pe House nu l-am pierdut in totalitate, si da, il ador si eu; multam pentru clipuri!
klaire
Postat pe 7 August 2012 13:58
N-o disprut, schimb numai faa/da.
Am vb cu Anakin. :)
Axl_R
Postat pe 7 August 2012 14:04
Ca sa vezi ce face limba romana nevorbita din om (si sa nu dam ocazii, caci trebuie sa fim perfecti) - l-am vazut pe House, in prima serie, iar apoi...l-am uitat. Asa ca nu stiu pana unde a "evoluat". Dar pot sa banui, ca doar spre mai adorabil.
klaire
Postat pe 7 August 2012 14:25
De la: klaire, la data 2012-08-07 12:18:33Suparatule,
Jumatatile de masura ne conduc vietile si tot noi zbieram. Ia intreaba-te - daca ai ceva sa imi spui, ce te-a deranjat, pentru a lamuri situatia, nu ai prefera sa imi scrii un mail? Eu cred ca da.

Si cine pe cine pune sa zbiere??...este o reactie pur si simplu....din regnul animal, nu mi se pare anormal...fiecare dintre noi, face parte dintr-un "zodiac" depinde in ce "faza" se afla?!

E, is multe de spus....fine!

Sorry! Nu scriu mail:( :( nu vreau,scrie tu, na! :-w, nu-i graba!
Fss_ssu
Postat pe 7 August 2012 14:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna. 29 De la: Thor_again 17 Iulie 2011 22:28
relatia la distanta 13 De la: pik_nik 3 August 2009 12:06
atractie sexuala sau iubire? 16 De la: preciouss 21 Iulie 2009 21:28
AJUTOR 17 De la: garbo_7015 5 Octombrie 2012 22:24
E iubire sau nu e? 24 De la: 11 Aprilie 2017 01:45
Setari Cookie-uri