Numai un intelect masculin incetosat de dorinta sexuala poate numi sexul subdezvoltat , ingust in umeri , lat in solduri si scurt in picioare drept sex frumos ; caci numai prin mijlocul acestei dorinte apare impresia de frumusete.

De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-07-23 20:13:05Mda...Parca am mai citit minunatia asta de text! Ok, ia-te la tranta cu Dumnezeu nu cu femeile, cu Creatorul si nu cu creatul! In alta ordine de idei lumea in care (nu) traim e o lume a barbatilor si se cam vede cu ochiul liber cum e, cat de corecta e, cat de pasnica, dreapta si linistita...
pai sa se ia la tranta cu prostia din capul lui Nu vrea barbatul sa fie sarac cu duhul si sa traiasca linistit in prostia lui transmitand-o si femeii lui si apoi copiilor lui,nepotilor si tot asa..
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iulie 2012 19:24
Stimate domnule Daniel eu zic sa te cuplezi cu Irinuca instinctul imi zice ca va potriviti de minune
activplus2008activ
Postat pe 30 Iulie 2012 09:16
Ai mari probleme cu CRBL-ul domnule si ce descriere ai la profil ce-ti mai place combinatia COPY-PASTE macar citeste si tu ce postezi sa vezi daca te regasesti intr-adevar in text.Pozele tale demostreaza cat esti de vesel si spontan si cum te-ai mai descris tu
activplus2008activ
Postat pe 30 Iulie 2012 11:26
Dragul meu...

Sunt de-a dreptul consternata...cat adevar graiesti.O zici cu atata convingere incat aproape m-ai convins...
Cu toate astea ,cu bune cu rele Dzeu asa ne-a lasat femei si barbati sa ne acceptam si sa ne intelegem unii cu altii.
E foarte trist ca voi barbatii tre sa convietuiti cu niste creaturi atat de perfide prostute si uratele...pacat...de voi.
Natura insa le aseaza pe toate,daca femeile sunt asa, la barbati e reversul medaliei.Ei sunt puternici, au o inteligenta superioara,rafinati buni si frumosi
(gat ferm,coapse puternice picioare atletice);pentru dorinte se rezolva si cu asta ca doar exista si atractie intre persoanele de acelasi sex

o femeie uratica grasuta si plangacioasa
garbo215873
Postat pe 30 Iulie 2012 19:51
-
quasaria
Postat pe 30 Iulie 2012 19:55
tare
Eugenia_
Postat pe 30 Iulie 2012 20:00
..din cate observ, esti un tip cult..pacat insa ca nu-ti folosesti acest "talent literar" in lucruri mai constructive decat denigrarea femeii.. stau si ma intreb cat de "superior" de consideri??!! parerea mea este ca esti o persoana frustrata iar termenul de "misogin" este prea bland pentru a-ti fi atribuit!
garbo273097
Postat pe 2 August 2012 13:56
in completare la titlu :Numai un intelect masculin incetosat de dorinta sexuala si cu cateva beri in nas poate numi sexul ........

mai baietas.....tu ori ai patit ceva ori vrei sa impresionezi fetele de pe acest forum....aaaa? tu chiar nu observi ca lumea se prinde cand copiezi citate sau ceva publicatii ale unor oameni de stiinta? hai.....fugi si te culca
tymbark
Postat pe 2 August 2012 15:27
De la: activplus2008activ, la data 2012-07-30 09:16:16 Stimate domnule Daniel eu zic sa te cuplezi cu Irinuca instinctul imi zice ca va potriviti de minune



Pai Daniel ar desfiinta-o pe Irina iar Irina l-ar desfiinta pe Daniel...Ce cuplu ar fi?
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 August 2012 15:32
De la: quasaria, la data 2012-07-24 03:14:36nimic nou...doar unu' care a spus niste adevaruri incomode... dar incontestabile, pt. maj. vietuitoarelor din jur...

ce ar fi sa ii ceri lui nenea adresa de mail, sa va conversati in liniste? ca prea empatizezi cu el si cat ghinion au barbatii cu asemenea creaturi ( a se vedea noi femeile, nu stiu tu la ce te incadrezi)
MARILENA_25
Postat pe 4 August 2012 11:16
De la: MARILENA_25, la data 2012-08-04 11:16:04
De la: quasaria, la data 2012-07-24 03:14:36nimic nou...doar unu' care a spus niste adevaruri incomode... dar incontestabile, pt. maj. vietuitoarelor din jur...

ce ar fi sa ii ceri lui nenea adresa de mail, sa va conversati in liniste? ca prea empatizezi cu el si cat ghinion au barbatii cu asemenea creaturi ( a se vedea noi femeile, nu stiu tu la ce te incadrezi)



poate ajung la o intelegere si reusesc sa-si schimbe parerea despre sexul opus
activplus2008activ
Postat pe 6 August 2012 14:00
De la: MARILENA_25, la data 2012-08-04 11:16:04
ce ar fi sa ii ceri lui nenea adresa de mail, sa va conversati in liniste? ca prea empatizezi cu el si cat ghinion au barbatii cu asemenea creaturi ( a se vedea noi femeile, nu stiu tu la ce te incadrezi)


marileno, eu ma incadrez la creier unisex. Pentru ca il am in partea de sus a corpului, spre deosebire de creaturile - de ambele sexe - care il au in partea de jos.
Asta asa, ca sa iti satisfac curiozitatea.
In rest, te asigur ca ma conversez unde am chef, cu sau fara strigaturi. Cu sau fara acordul tau.

quasaria
Postat pe 6 August 2012 14:07
Iaca si echivalentul masculin al Irinucai, maimutoiul misogin copy-paste, ce nu e nici macar in stare sa-si exprime cu cuvinte proprii frustarile personale.

Da-te jos din copaci, Tarzanica, te anunt ca suntem in secolul XXI, iar cliseele matale nu cred ca mai sunt valabile decat in Arabia Saudita sau pe la triburile africane primitive.

charmelen
Postat pe 6 August 2012 19:10
principial vorbind... lucrurile sint interpretabile. Asa cum "ipocrit" si "diplomat" pot exprima acelasi lucru, sau "las" poate sa insemne "adaptabil" - poti sa vezi si numai avantajele sau numai dezavantajele naturii empatice feminine. Aceeasi trasatura poate fi defect sau calitate in functie de unghiul din care e privita.
Dpdv informativ, foarte multe lucruri din text sint adevarate: ex. aspectul diferit al femeii, sau procentajul personalitatilor feminine cunoscute. Unora li se par calitati, altora defecte: depinde ce apreciaza fiecare. Daca apreciezi muschii - echivalent forta bruta - corect, femeile n-au. Sau nu prea au. Sint cah. Daca apreciezi sensibilitatea - echivalenta "slabiciune" - asta au. E cite un punct de vedere...
Din cauza asta de multe ori ma crispeaza mesaje "frumoase" adresate femeilor - inlocuind termenii elogiosi cu unii sinonimi, cam tot asta reiese din toate odele...
quasaria
Postat pe 6 August 2012 19:54
garbo183924
Postat pe 7 August 2012 23:22
De la: quasaria, la data 2012-08-06 14:07:17
De la: MARILENA_25, la data 2012-08-04 11:16:04
ce ar fi sa ii ceri lui nenea adresa de mail, sa va conversati in liniste? ca prea empatizezi cu el si cat ghinion au barbatii cu asemenea creaturi ( a se vedea noi femeile, nu stiu tu la ce te incadrezi)


marileno, eu ma incadrez la creier unisex. Pentru ca il am in partea de sus a corpului, spre deosebire de creaturile - de ambele sexe - care il au in partea de jos.
Asta asa, ca sa iti satisfac curiozitatea.
In rest, te asigur ca ma conversez unde am chef, cu sau fara strigaturi. Cu sau fara acordul tau.


quasario...ca sa iti copii modul tau unic de adresare nu am nici o curiozitate in ceea ce te priveste, esti toata ziua pe aici, ne-am lamurit demult de calitatile tale, cu creier sau fara. poti sa te conversezi cat vrei, asta o faci oricum toata ziua pe toate forumurile. la cat postezi tu de mult, te sustine site-ul, nu ar mai functiona fara ajutorul tau pretios, deci nu ai nevoie de nici un acord. in alta ordine de idei, eu am facut un coment legat de o fraza de a ta, pe care nu numai eu am perceput-o ca fiind un puternic sprijin pt nenea care a initiat topicul, deci daca aveai sa spui ceva legat de acest lucru o faceai..dar nu ai avut..
MARILENA_25
Postat pe 16 August 2012 08:49
De la: MARILENA_25, la data 2012-08-16 08:49:40
De la: quasaria, la data 2012-08-06 14:07:17
De la: MARILENA_25, la data 2012-08-04 11:16:04
ce ar fi sa ii ceri lui nenea adresa de mail, sa va conversati in liniste? ca prea empatizezi cu el si cat ghinion au barbatii cu asemenea creaturi ( a se vedea noi femeile, nu stiu tu la ce te incadrezi)


marileno, eu ma incadrez la creier unisex. Pentru ca il am in partea de sus a corpului, spre deosebire de creaturile - de ambele sexe - care il au in partea de jos.
Asta asa, ca sa iti satisfac curiozitatea.
In rest, te asigur ca ma conversez unde am chef, cu sau fara strigaturi. Cu sau fara acordul tau.


quasario...ca sa iti copii modul tau unic de adresare nu am nici o curiozitate in ceea ce te priveste, esti toata ziua pe aici, ne-am lamurit demult de calitatile tale, cu creier sau fara. poti sa te conversezi cat vrei, asta o faci oricum toata ziua pe toate forumurile. la cat postezi tu de mult, te sustine site-ul, nu ar mai functiona fara ajutorul tau pretios, deci nu ai nevoie de nici un acord. in alta ordine de idei, eu am facut un coment legat de o fraza de a ta, pe care nu numai eu am perceput-o ca fiind un puternic sprijin pt nenea care a initiat topicul, deci daca aveai sa spui ceva legat de acest lucru o faceai..dar nu ai avut..
mai!...STIAI CA ESTI ABJECTA?....CE TE FREACA GRIJA UNDE E FIECARE DINTRE NOI, CAT STA PE SITE SI CE POSTEAZA?...CAINELE MOARE DE DRUM LUNG SI proasta DE GRIJA ALTUIA!...iti recomand sa-ti vezi GUNOAIELE din ochii tai!...si fii mai draguta in comportamentul tau deoarece lasa de dorit!
caleidoscop
Postat pe 18 August 2012 15:45
domnule care ai initiat topicul....esti dus rau nenica...iti expui frustrarile personale legate de femei mai mult decat e cazul,plictisitor de explicit si penibil de insistent.fa-ti o viata nefericitule,du-te la un psihiatru si trateaza-te,viata e scurta si trebuie traita.din pacate nu e perfecta si dai de tot soiul de idioti peste tot asa cum am dat si noi peste tine,probabil si tu ai avut ghinionul sa dai peste femei proaste probabil,dar nu te descuraja,iti promit eu ca exista si pt tine o psihopata pe masura,trebuie sa o cauti doar si tu o sa o vezi inteligenta si speciala.si sa stii ca de barbati prosti nu duce pamantul lipsa,si mincinosi si duali si cum vrei tu.deci...eu te sfatuiesc inca o data sa iti faci o viata pt ca o irosesti asa aiurea tavalindu-te in chinuri ca nu e perfecta si ca oamenii au instinctual tendinta de a minti,repet,OAMENII nu numai femeile
venizigoldplated
Postat pe 19 August 2012 11:41
Nu ai reusit sa iti revii?
getasv
Postat pe 19 August 2012 14:19
Imi plac nespus de mult subiectele de soiul acestuia. De ce?
1. Sunt intiate de un frustrat. Pe care oamenii din jurul lui nu numai ca nu il respecta dar este chiar ignorat.( vezi "romanul" scris cu aciditate.
2. Frustratul arunca pocnitoarea. Asteapta reactii.
3. Din lipsa de preocupare, diversi il baga in seama.
4. Frustratul citeste reactiile.
5. Frustratul, vezi Doamne, se simte implinit ca a starnit reactii.
6. Frustratul este atat de panicat si de timorat ca nu e in stare nici macar din spatele calculatorului sa sustina o discutie cu argumente si contraargumente referitoare la tema initiata.
7. Frustratul va initia un nou subiect pe care il va trata in cei 6 pasi simpli de mai sus.
Spor la scris si la citit co-forumisti.
Gmihaela
Postat pe 19 August 2012 17:59
Si te-ai bagat si tu "vezi Doamne" in seama....
Rotty
Postat pe 19 August 2012 18:33
Desigur, tot un barbat a scris Cata luciditate, atata drama...
Este o mare drama in luciditatea ta...
Vei fi din ce in ce mai singur, din ce in ce mai trist, din ce in ce mai gol...
Iart/o pe femeie ca este atat de imperfecta, iarta/te pe tine, ca/i vezi imperfectiunile, accept/o asa cum este pentru ca oricum alta nu ai de unde sa iei, pana, eventual, vin venusienele pe pamant si traieste cu ea fericit, pana la adanci batranete.

Din fericire, perfectiunea exista in imperfectiune.

Oricum femeia creeaza ceva UNIC, ceva ce niciun sculptor, pictor sau poet nu ar putea crea. Femeia creeaza VIATA. Ce vrei mai mult de atat? Si daca Dumnezeu a lasat/o asa, si cu aceasta putere de a perpetua viata inseamna ca El a facut/o perfecta pentru CREATIE. Cine esti tu sa judeci opera CREATORULUI? De ce nu te intrebi mai bine de ce Creatorul nu a dat acest dar barbatului? De ce? Oare de ce?

Eu, o femeie
deliapetrescu
Postat pe 19 August 2012 19:58
garbo273097
Postat pe 20 August 2012 15:47
MISOGINULE!!!!!!!!!
garbo088175
Postat pe 21 August 2012 07:27
De la: Rotty, la data 2012-07-22 15:20:01 Vaaaiii.... ca tot imi dau silinta sa citesc ce ai scris,da` cred ca o sa pastrez lectura asta pentru serile lungi si ploioasa de toamna.






nazdravana
Postat pe 22 August 2012 15:13
Pe domnul asta(DANIEL)l-am zarit ieri pe la Curcubeu"vindea ziare si culmea ca vorbea si singur
activplus2008activ
Postat pe 24 August 2012 10:53
Compunea o noua postare pentru Garbo ?
Rotty
Postat pe 24 August 2012 12:32
Salut voios de pionier, mai, dragi tovarasi! Cine mai traieste pe aici din garda veche? Tovarashu' Thor, tovarasha Michelle, shoimita patriei zambila, brigadierul zambil, tovarasha Pantera...
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 24 August 2012 13:37
ce vrajeala bagi cu mine aici de fatza,tov ilici...
iasomia
Postat pe 24 August 2012 13:43
De la: Rotty, la data 2012-08-24 12:32:16 Compunea o noua postare pentru Garbo ?



Probabil ca da o sa-i fac o poza data viitoare
activplus2008activ
Postat pe 24 August 2012 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor,politia!!...... 45 De la: Roxxynela 6 Septembrie 2009 17:14
1 Decembrie. 12 De la: Rotty 1 Decembrie 2012 09:53
casatorita, fericita, iubesc un barbat insurat 234 De la: clopotica 10 Mai 2012 21:54
aventura 13 De la: michelle_ 12 Iulie 2011 22:39
Clarviziune, cartomantie 1 De la: mateialina69 17 Ianuarie 2010 21:26
Setari Cookie-uri