De ce se insoara barbatii?

Peste 3 luni ma casatoresc...si sa va spun si voua de ce.
Pentru ca pur si simplu am gasit in sfarsit persoana cu care pot spune cu mana pe inima ca imi pot intemeia o familie, pentru ca il iubesc si ma iubeste, pentru ca suntem capabili sa ne descurcam fara "mamica si taticu"...Toti barbatii sunt mamosi si vor atentia noastra, la fel de mult cum o vrem si noi....ei poate vor o strangere in brate si o vorba de lauda....iar noi femeile vrem un cadou...chiar daca nu e scump...dar care tot atentie se numeste...sau invers.Comunicarea este foarte importanta, iubirea si intelegerea...Acum un an daca imi vorbeai de casatorie...nici nu voiam sa aud...De ce sa ma casatoresc? Pentru un act? Mai bine stam asa...Un copil?La ce imi trebuie mie un copil cand abia ma descurc sa ma intretin pe mine...sa imi pierd eu libertatea, sa nu imi mai cumpar mie tot ce poftesc....haine, papuci, posete....sa nu ma mai duc in club cu prietenii....sa nu ma bucur eu de stundentie?....si dupa un an...toate s-au schimbat...DE CE? A aparut in viata mea cine a trebuit si cand a trebuit....atunci cand ma asteptam mai putin....eram vecini de bloc...doar ne salutam, iar acum avem 9 luni de cand suntem impreuna iar peste alte 3 luni ne casatorim...Am fost norocoasa....Am cules ce-am semanat in toti acesti ani.
garbo074951
Postat pe 16 Iunie 2012 11:17
Franta de unde?Din bratele amantului?E o rusine sa credeti ca un barbat e numai un parazit!Un barbat stie sa repare orice in casa,un barbat stie sa faca mancare,un barbat stie sa spele sa calce,un barbat stie sa faca de toate.Daca nu ar fi acest barbat in viata voastra la ce v-ati raporta?La catei?Ei sunt la baza proliferarii rasei umane,NU ATI FI MAME FARA EI.Ei pot face copii si fara voi,voi fara ei ba!Profitati ca nu va baga in seama aberatiile ce le scoateti,se si vede rautatea unora dintre voi,acelea care nu sunt realizate in plan sentimental.ATI PUS INTREBAREA CA SI EI AU NEVOIE DE ACEEASI ATENTIE DE CARE AVETI NEVOIE SI VOI? Ganditi limitat.Fiindca vi se da imortanta de catre ei,sunteti bagate in seama,altfel ati latra la colt de strada.Culmea,acele femei care-si respecta sotul,familia, nu genereaza aceste anomalii,si nu da importanta acestor comentarii sterile.Sunt mame care si-au lepadat copii,i-au omorat,aruncat si alte cazuri stiute.atatea familii distruse din cauza acelor femei care nu au reprezentat liantul familiei,le-a interesat numai viata lor particulara.RUSINE!
ninescu
Postat pe 16 Iunie 2012 11:18
De la: garbo074951, la data 2012-06-16 11:17:35Acum un an daca imi vorbeai de casatorie...nici nu voiam sa aud...De ce sa ma casatoresc? Pentru un act?



si, care e raspunsul la intrebarea asta?

Restul ok - de acord cu tine. Dar UN DOCUMENT de confirmare - la ce serveste?
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 11:21
Barbatii se insoara ptr ca asa e obiceiul:
-ai sex la discretie
-trebuie sa procreezi,ca deh ,ne trebuie si urmasi.
-asa zice mama ca e bine.
-te-ai saturat de hoinareala si vrei sa te asezi la casa ta.
Am dat numai cateva motive,dar se pare ca voi le vreti pe toate intr-una singura,cum s-ar zice, la pachet.
Nu cred ca se poate.Si apoi nici voi nu sunteti usa de biserica.
garbo115744
Postat pe 16 Iunie 2012 11:23
Motivatia e mai lunga, si mult, mult indepartata, de cand cu Adam si Eva, cand au fost prinsi in rai;
Eva i-a aratat fructul, s-au desfatat si Dumnezeu i-a prins. No, acum mereti voi pe pamant si inmultiti-va! Porunca Divina pe care, vor nu vor o implineste si barbatii si femeile. Se putea si fara casatorie, numai ca, Biserica a legiferat-o intr-un act legalizat punandu-le pirostriile in cap,
iar societaatea civila a legalizat-o pentru a plati niste taxe.
- 'Casatoria este o loterie la care barbatii isi joaca libertatea iar femeile fericirea' Proverb francez
- Casatoria este singurul razboi in care dormi cu dusmanul in opat. kevin costner.
- cea mai buna casatorie este aceea dintre un barbat surd si o femeie oarba. Samuel Coleridge
garbo_4047
Postat pe 16 Iunie 2012 18:43
taxele inteleg ca se cer, nu inteleg in schimb ce obtii pt ele. De ce le platesti, mai exact. Taxa pe sentimente? Pe parteneriat?
Chestiile astea cu "autorizarea" faptului ca iubesc pe cineva...

Si lasa taxele, da' mai si semnezi ... cu martori, chestii...



Adica n-ar fi mai natural sa ii fac eu promisiuni de respect si fidelitate in alt peisaj - totusi? Fara autoritatile statului, nasu, nasa, mama, tata, vecinii si neamurile care trebe sa fie informati neaparat si sa ia nota de ce simt eu pentru gigel? Cam primitiv, totusi.

De cite ori vad nunti ma gindesc ca asa functioneaza si triburile alea din jungla... pe baza de ritualuri: tzopa tzop, toata gintea in jurul focului...
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 18:48
Umor din ziarul Kaufland:
Proaspat casatoriti. El are un bilet in mana pe care scria: "Dragul meu, te iubesc. Tu esti comoara vietii mele".
Dupa 10 ani. El are un bilet in mana pe care scrie: "ceapa, zahar, paine".
maria1956
Postat pe 16 Iunie 2012 22:25
...si dupa alti 20, unul pe care scrie cum il cheama si adresa....

Seasons of the heart.
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 23:07
Un tip cu amanta in pat... la un moment dat suna cineva la usa. Amanta, calma, ii spune sa fie linistit ca e sotul, dar rezolva ea! Se duce la usa deschide si spune:
- Aaa, Iubi! Ce bine ca ai venit... du si tu gunoiul!... si ii pune galeata de gunoi in mana. Sotul pleaca.
Amantul se imbraca si pleaca linistit si pe scari isi zice: 'Si frumoasa si desteapta...' Ajunge acasa, suna la usa, ii deschide sotia:
- Aaa, Iubi! Ce bine ca ai venit! Du si tu gunoiul!... Ia tipul galeata, coboara scarile si in sinea lui isi zice: 'Si urata si cu tupeu...'

am modificat bancul anterior :D ca il postase cineva mai sus
de parca ar fi pasat cuiva
heartbit
Postat pe 16 Iunie 2012 23:31


k. delete.
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 23:33
tu nu! dar eu am zis
heartbit
Postat pe 16 Iunie 2012 23:38
am sters, daaaa?
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 23:39
El i ea n pat, dup ce s-a consumat noaptea nunii. Dup o tcere ndelungat ea, n sfrit, ntreab:
- De fapt, tu ce leaf ai?
- 900 de lei.
Ea, cu un oftat lung:
- i asta-i mic!

Cum e sa fii insurat, Mitica?
- Pai, cum sa fie? N-am voie sa beau, n-am voie sa fumez, n-am voie sa merg cu amicii la o bere, n-am voie sa ma uit dupa vreo femeie pe strada
- Inseamna ca regreti pasul pe care l-ai facut?
- Nici asta n-am voie!

- Gandeste-te, draga, zece ani si nici o cearta!
- Stiu, las ticalos ce esti!

Sotia catre sot:
- Dragul meu, ce preferi, o femeie frumoasa sau una inteligenta?
- Nici una, nici alta, stii doar ca eu te iubesc numai pe tine.

si bomboana de pe coliva!
Eu si sotia mea am fost fericiti timp de 20 de ani. Pe urma ne-am intalnit.
heartbit
Postat pe 16 Iunie 2012 23:45
De la: heartbit, la data 2012-06-16 23:45:39El i ea n pat, dup ce s-a consumat noaptea nunii. Dup o tcere ndelungat ea, n sfrit, ntreab...



mi-a adus aminte de alt banc:

Dupa noaptea nuntii...
El: (putin ofticat) -Din cate am observat eu, draga mea, n-am fost primul...
Ea: (in timp ce fuma o tigara) -Din cate am observat si eu, dragul meu, nu vei fi nici ultimul...
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 00:25
heartbit
Postat pe 17 Iunie 2012 00:55
Asa e
roxana_selariu
Postat pe 17 Iunie 2012 01:01
cica "subiectele recente Garbo" :-)) - lista asta e mai tare ca orice banc...

Forum

Diete - Tratamente pentru oligofreni
Dilema parinteasca - Recunosti ca ti-ai inselat sotul?
Vreau sa fiu momolica - Aveti parte de asa ceva?
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia... Plictisita de net!!
Eu pesti el fecioara- Fericiti sunt barbatii la batrinete!

...si tot asa...
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 03:10
ca sa-si asigure confortul propriu pe o perioada indelungata!Cu alte cuvinte sa aiba o servitoare la ndemana. Vor o inlocuitoare pentru mama lor si atat
maria_lazar1
Postat pe 17 Iunie 2012 13:13
dl lazar a gasit. :))))
G_X
Postat pe 17 Iunie 2012 13:44
da bit... din bancuri inveti multe... !
uitati logica barbatilor, la insuratoare....

A fost odata un barbat care avea trei iubite, dar nu stia cu care sa se nsoare. Deci a decis sa-i dea fiecareia cte 5000 de dolari (euro daca vreti...) ca sa vada cum i cheltuie fiecare.
Prima iese n oras si se machiaza de toti banii. Isi ia haine noi, si schimba coafura, si face manichiura, pedichiura, tot tacamul si-i zice barbatului: "Am cheltuit banii ca sa fiu frumoasa pentru tine, pentru ca te iubesc asa de mult."
A doua a iesit n oras si a cumparat crose noi de golf, un CD player, un televizor si o combina si i le-a dat barbatului. I-a zis: "Am cumparat aceste cadouri pentru tine cu banii, pentru ca te iubesc asa de mult."
Cea de-a treia ia cei 5000 de dolari si-i investeste n actiuni, si dubleaza suma, returneaza cei 5000 de dolari barbatului si reinvesteste restul.
"Investesc restul banilor pentru viitorul nostru, pentru ca te iubesc atat de mult."
S-a gandit el mult, la cum au cheltuit femeile banii, si a decis sa se nsoare cu cea cu ttzele cele mai mari...

(unde-i tipa cu silicoanele... ??? )
barboneli
Postat pe 17 Iunie 2012 14:35
si sa mai zica cineva ca nu conteaza marimea (atat la femei, cat si la barbati!)!!!!
heartbit
Postat pe 17 Iunie 2012 15:23
eu unu', n-am zis.... cu toate ca, "marimea" la sani... o prefer mijlocie, nu mare... ! sorry !!!
barboneli
Postat pe 17 Iunie 2012 15:26
nu-i rau!
eu zic ca fiecare isi ia dupa trebuinta!
daca aluia ii trebuia aia cu sanii mari, de-aia a ales-o pe ea!
heartbit
Postat pe 17 Iunie 2012 15:38
exact. Nu exista clasamente. Fiecare alege ce ii trebuie lui personal.... si de obicei ii trebe ce n-are el, da' asta e o alta discutie....
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 16:34
... saracul...:-))
" a amenintat ca si-i taie singur daca nu e ajutat"
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 18:11
la mine nu s-a deschis... chinezul, dar din cate inteleg de la Q... ameninta "ca-si taie singur"... ! dar ce ? tzatzele sau portia de mancare.... ??? sau poate, pofta de mancare... ! sau hormonii... feminini ! in tot cazul, chiar nu inteleg cum poate sa-l ajute cineva la asa ceva.... !!!
barboneli
Postat pe 17 Iunie 2012 22:48
eu...am insistat. SI s-a deschis chinezu' pina la urma.
In rezumat, omu'i sanatos tun doar ca are ...neste kestii. Care cica il impiedica sa munceasca - si, zic eu, bine fac... Cu asa ceva trebe sa fie trophy wife... ce sa muncesca...
Ce, fetele alea dau bani pe silicoane ca sa se faca fermieri? Nu cred!
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 23:27
barboneli, imi pare rau, dar se pare ca a disparut articolul din adevarul.
insa uite: http://www.google.ro/search?q=barbatul+cu+cei+mai+mari+sani&hl=ro&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=2z3eT5aEJcT74QST44SJCg&ved=0CGQQsAQ&biw=1084&bih=680

aici sunt poze cu el si nu numai
dar sigur ai sa-l recunosti. si n-am incercat, dar sigur dand click pe-o poza cu el te trimite undeva la mai multe detalii hai ca te descurci
heartbit
Postat pe 17 Iunie 2012 23:31
PT CA NU SE MATURIZEAZA NICIODATA SI AU NEVOIE INTOTDEAUNA DE O PARERE,O APROBARE,,,O INDRUMARE CA SA AIBA INCREDERE IN CE FAC SAU IN EI
laurica29
Postat pe 19 Iunie 2012 10:00
De la: heartbit, la data 2012-06-17 23:31:29barboneli, imi pare rau, dar se pare ca a disparut articolul din adevarul.
insa uite: http://www.google.ro/search?q=barbatul+cu+cei+mai+mari+sani&hl=ro&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=2z3eT5aEJcT74QST44SJCg&ved=0CGQQsAQ&biw=1084&bih=680

aici sunt poze cu el si nu numai
dar sigur ai sa-l recunosti. si n-am incercat, dar sigur dand click pe-o poza cu el te trimite undeva la mai multe detalii hai ca te descurci


am postat multumiri ptr. tine bit... dar astia mi-au furat postarea... ! niebuni la cap... !!! deci, mersi ca mi-ai trimis inca o data, de data asta am vazut despre ce e vorba. cred ca au pe acolo si chirurgi plastici, asa ca-i pot taia chinezului mai bine decat daca si-ar taia el singur.... ! dar... treaba lui !!!!
barboneli
Postat pe 19 Iunie 2012 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La psiholog 16 De la: ameno 8 Septembrie 2010 10:22
comunicarea in cuplu 4 De la: garbo_7980 10 Noiembrie 2012 11:36
ea 23 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 15:57
ce parere aveti despre produsele YVES ROCHER 20 De la: yanyacharberet 5 Aprilie 2016 18:07
spirulina 26 De la: iulia__ 19 Decembrie 2009 14:28
Setari Cookie-uri