Sotiile barbatilor-cele mai puternice fiinte din lume

Imparati,regi,presedinti,dictatori,conducatori de osti, ce au ei n comun ,totul sunt barbati.Atunci inseamna ca lumea este si afost mereu condusa de barbatii ca ei sunt cei puternici,aiurea .Cine le spune sa nu mai bea mult,femeile,cine le spune cum sa ajunga in varful piramidei,femeile,cine le spune ce sa spuna si cum sa spuna ,femeile,cine le da dragoste si putere sa mearga mai departe ,femeile,cine le distruge carierelke,femeile si cine le defineste personalitatea ,femeile de langa ei.Si atunci nu inteleg de ce barbatii sunt consiferatii cele mai puternice fiinte de pe pamant?,a,da pentru ca femeile lor fac dragoste cu ei,era sa uit.
garbo265966
Postat pe 27 Mai 2012 23:42
hahaha si hahaha...
printesa_jo
Postat pe 27 Mai 2012 23:48
Nu sunt de acord cu: ,,cine le spune ce sa spuna si cum sa spuna'' ~ ei nu sunt barbati, sunt niste natafleti. Da, in spatele oricarui barbat de succes exista/sta o femeie. Abilitatea unei femei este atat de puternica incat ea poate sa ridice, poate sa mentina, sau poate sa distruga personalitatea unui barbat, dar cine ,,vaneaza'' femeia pe care si-o doreste pana cand ea il alege? Nu cumva barbatul? Barbatul e puternic prin ratiune, femeia decat il completeaza.
garbo_1763
Postat pe 29 Mai 2012 10:58
De la: garbo265966, la data 2012-05-27 23:42:33Imparati,regi,presedinti,dictatori,conducatori de osti, ce au ei n comun ,totul sunt barbati.Atunci inseamna ca lumea este si afost mereu condusa de barbatii ca ei sunt cei puternici,aiurea .Cine le spune sa nu mai bea mult,femeile,cine le spune cum sa ajunga in varful piramidei,femeile,cine le spune ce sa spuna si cum sa spuna ,femeile,cine le da dragoste si putere sa mearga mai departe ,femeile,cine le distruge carierelke,femeile si cine le defineste personalitatea ,femeile de langa ei.Si atunci nu inteleg de ce barbatii sunt consiferatii cele mai puternice fiinte de pe pamant?,a,da pentru ca femeile lor fac dragoste cu ei,era sa uit.





Dragutule domn ...am impresia ca esti tare nacajat si...suferi tare mult din dragoste si...tare mai iubesti fomeile
nazdravana
Postat pe 2 Iunie 2012 16:51
Ma iubeste femeileeeee
Si e moarte dupe mine
....
tralalalala

Mihai Marginenu - Ma iubeste femeile!
adeline
Postat pe 2 Iunie 2012 17:11
barbatul manipuleaza femeia...Nu spune barbatul ca femeia trebuie sa mearga pe drumul care merge barbatul si sa copie gandirea lui..
femeile se spun ca sunt puternice pt ca pot suporta multe umilinte si suferinte din parte barbatilor si tot pot supravetui..Dar asta este doar un fel de-a spune femeia suporta multe umilinte din parte barbatilor dar si ele se inraesc si fac rautati altor oameni nevinovati...
ingerasulluptator
Postat pe 2 Iunie 2012 22:04
O femeie puternica este o femeie care nu se lasa manipulata de barbati.Are ideile si principiile ei individuale de viata...
Dar barbatii manipuleaza femeile si ei sunt la randul lor manipulati de oameni superiori lor.
ingerasulluptator
Postat pe 2 Iunie 2012 22:06
...nope....daca io nam "sotie" nu pot ridica o buturuga?
haidi bre, ce traznaie si cu topicu ista...tre sa fie sotie ca sa fie numita puternica? X altfel daca ii amanta nu-i puternica ....ca n-are certificatu....iote-te si la asta....
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 20:45
De la: garbo265966, la data 2012-05-27 23:42:33Imparati,regi,presedinti,dictatori,conducatori de osti, ce au ei n comun ,totul sunt barbati.Atunci inseamna ca lumea este si afost mereu condusa de barbatii ca ei sunt cei puternici,aiurea .Cine le spune sa nu mai bea mult,femeile,cine le spune cum sa ajunga in varful piramidei,femeile,cine le spune ce sa spuna si cum sa spuna ,femeile,cine le da dragoste si putere sa mearga mai departe ,femeile,cine le distruge carierelke,femeile si cine le defineste personalitatea ,femeile de langa ei.Si atunci nu inteleg de ce barbatii sunt consiferatii cele mai puternice fiinte de pe pamant?,a,da pentru ca femeile lor fac dragoste cu ei,era sa uit.


La naiba! La cum ai amestecat lucrurile pe aici, femeia-i ba divina, ba de vina.

Oi fi avut intentia sa zici ceva frumos, dar ce-a iesit, Dumnezeu cu mila!
Anubis
Postat pe 3 Iunie 2012 21:29
aia cu detonatul carierelor mi-a placut. E... vibranta.
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 22:07
Si pa mine m-o pus pi ganduri

...aduc io explozibil ,cine da foc? X_X:-))))
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 22:16
Cui? Femeilor?
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 22:28

suparatule, io nu dau...io iau
dor72_
Postat pe 3 Iunie 2012 22:35
...la explozibil draga X_X...femeile trebuiesc protejate si noi barbatii suntem protectori, numa' voi nu recunoasteti niciodata :-))



ap' cred si eu ca iei ...da sa nu-ti dau, ce mai, iei....ha? :-)))
Si daca tot ai aparut, ia sa-mi raspunzi matali ( ca doar ai timp) de ce lasi atat de mult DOR peste tot ?....ca zau ....de mult voiam sa te prind....sper ca n-ai fugit deja


ii fara spini! :)
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 22:51
Ma mir ca un barbat a reusit sa recunoasca ca de fapt femeile sunt cele care ii conduc pe barbati acolo unde vor ele !! Da-mi voie sa te felicit pentru curajul tau !!
moonstone
Postat pe 4 Iunie 2012 00:11
moonstone, asta-i smecherie, nu recunoastere...vrea omul sa-si atinga niste scopuri...nu te lasa pacalita...

suparatule, ziceam ca iau...foc...ca despre el era vorba
si apoi crezi ca degeaba sunt eu DOR?
si...pe mine ma prinde doar....DORU', atat

P.S. Eu prefer cu spini...e provocator
dor72_
Postat pe 4 Iunie 2012 11:01
moonstone, hai sa nu devenim reversul irinei acu'....
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 12:01
De la: dor72_, la data 2012-06-04 11:01:24moonstone, asta-i smecherie, nu recunoastere...vrea omul sa-si atinga niste scopuri...nu te lasa pacalita...

suparatule, ziceam ca iau...foc...ca despre el era vorba
si apoi crezi ca degeaba sunt eu DOR?
si...pe mine ma prinde doar....DORU', atat

P.S. Eu prefer cu spini...e provocator






De Dor cu Foc zaceam si eu...da tu intzalegi numa' intepata/ da scuturata /cand....?
Nu te-ai saturat sa--i cari mereu cu tine?X_X

Eu n-am spini ...daaa provocator , inteapa, fassss si gata...:(
Fss_ssu
Postat pe 7 Iunie 2012 01:02
ladyDY
Postat pe 7 Iunie 2012 01:06
Supi
Axl_R
Postat pe 7 Iunie 2012 08:11
De la: Axl_R, la data 2012-06-07 08:11:27Supi




va pupacesc pi tate....na

Soare, buna dimineata si tine-o tot asa ! :X ii ghini! :-)))
Fss_ssu
Postat pe 7 Iunie 2012 10:04

Bun seara Pmnteanule! Nu tiu ct de bine e...dar de inut ine.
Axl_R
Postat pe 7 Iunie 2012 20:57
pe o panza de paianjen...cant, na
Eugenia_
Postat pe 7 Iunie 2012 21:27
... s-o rupt panza floricico....ii cuminte acuma

Sara!


da Barbatii sotiilor- cei mai fideli barbati din lume!
Fss_ssu
Postat pe 7 Iunie 2012 21:50
Io prefer fidea... Tielu
es iar pnza!
Axl_R
Postat pe 7 Iunie 2012 21:53
De la: garbo265966, la data 2012-05-27 23:42:33Imparati,regi,presedinti,dictatori,conducatori de osti, ce au ei n comun ,totul sunt barbati.Atunci inseamna ca lumea este si afost mereu condusa de barbatii ca ei sunt cei puternici,aiurea ..

daca copilul asta brambil ar fi avut o minima cultura istorica ar fi stiut ca omenirea a trecut intr-o vreme prin perioada matriarhala, cand Mama, adica una din femeile puternice din trib sau din ginta era si conducatoarea! (966, stii ce e aia o ginta? daca nu cauta pe goagal!)
Asta insemnand ca lumea n-a fost condusa mereu de barbati!
dincolo de acest aspect, Anglia e condusa de ceva vreme de-o femeie! deci nu este peste tot la fel ca in Romania unde suntem condusi de-un marinar care da lectii, la televizor, de cum se bea wisky-ul. hahaha domnule!

poate ca ai incercat cu minima ta urma de cultura agricola sa faci un subiect pe baza unei expresii care zicea asa:
"in spatele unui barbat puternic sta totdeauna o femeie puternica!"
insa din nefericire modificand ideea de baza, pentru a incerca sa maschezi plagiatul, ti-a iesit o varza clocita!

oricum ideea citata e partial adevarata, pentru ca sunt barbati puternici si celibatari. in spatele lor nestand nici o femeie...
mai pune mana pe-o carte serioasa si apoi vino sa elucubrezi in zona!


"Imparati,regi,presedinti,dictatori,conducatori de osti, ce au ei n comun ,totul sunt barbati." aici ce vroiai sa spui? cum sa aiba totul in comun un dictator cu un presedinte?
cum sa aiba totul in comun un imparat si un presedinte sau un conducator de osti?
gogu, ai toti porumbeii acasa?
heartbit
Postat pe 7 Iunie 2012 22:15
Oama de mine, trebuia s triasc n perioada aia matriarhal. :)
Axl_R
Postat pe 7 Iunie 2012 22:21
heartbit, era altfel expresia aia: in spatele succesului fiecarui barbat puternic sta totdeauna o soacra nedumerita.
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 22:25
aia nu o stiam Q, dar suna bine!

Axl, n-ai pierdut nimic, si nici timpul!
dupa matriarhat a urmat patriarhatul, iar in prezent fiind in marea majoritate a globului egalitate intre sexe nu se mai poate vorbi nici de una si nici de cealalta din oranduiri!
deci e mai bine acum decat altadata. avem egalitate, nu conduce nici el si nici ea, si de-aia se duce totul de vale!
heartbit
Postat pe 7 Iunie 2012 22:28
Bit, de ce m tratezi ca pe un copil alintat? N-am pierdut nimic..dar nici n-am ctigat.
Axl_R
Postat pe 7 Iunie 2012 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre compatibilitate 2 De la: garbo094431 1 Februarie 2011 17:36
totul despre devierea de sept 1 De la: crin_regal 30 Ianuarie 2011 15:24
De ce toti oamenii cauta oameni buni..Dar ei nu vor sa fie buni? 138 De la: luptatoareacurajoasa 7 Mai 2010 11:54
relatii parinte - copii ! 25 De la: garbo078762 16 Februarie 2013 11:27
topicul vecinei...sau al caprei vecinului 142 De la: garbo166116maryeta 7 Octombrie 2010 14:54
Setari Cookie-uri