Sotiile barbatilor-cele mai puternice fiinte din lume

nu e chiar egalitate,mai va pina la egalitate... Ca se forteaza oarecum lucrurile, in sensul ca maj.companiilor mari ai "target"de procent feminin in management, e altceva... si ca se aplica si in politica, doar "da bine", nu ca ar fi egalitate. In realitate, dnii au o felie mult mai mare de putere,de influenta, samd. Si o sa o aiba inca mult timp.

Si acum, on topic, in spatele fiecarui barbat puternic sta o femeie care ii creste copiii si ii spala kilotzii si isi vede de singuratatea ei, ca dl. sa isi poata vedea linistit de cariera. Vax albina..."femei puternice". Poezie ca sa se simta si "femeia puternica" bagata in seama... Sa nu zica ca n-a facut si ea un ou de strutz...:P
Condescentza e evidenta.... din toate cantarile astea.
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 22:34
un ou de strut din care a iesit un pui de camila?
nu pot sa cred. dar oare shocatele 966 din ce oua a iesit?
heartbit
Postat pe 7 Iunie 2012 23:10
crezi ca a iesit din ou? Eu cred ca prin spori.... a rezultat.
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 23:15
din spori ar fi fost prea complicat.
mai degraba unicelularul asta e obtinut prin diviziune sau fisiune!
heartbit
Postat pe 7 Iunie 2012 23:21
De la: suparatu_, la data 2012-06-03 22:51:44...la explozibil draga X_X...femeile trebuiesc protejate si noi barbatii suntem protectori, numa' voi nu recunoasteti niciodata :-))

Pai da voi barbatii voi exploatati femeile nu le protejati..asa ca ne lipsim noi femeile de protectia barbatilor,,,,care se numeste manipulare si exploatare a femeilor
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 23:24
prin fisssss-iune.... :-) Right.
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 23:27
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-07 23:24:46
De la: suparatu_, la data 2012-06-03 22:51:44...la explozibil draga X_X...femeile trebuiesc protejate si noi barbatii suntem protectori, numa' voi nu recunoasteti niciodata :-))

Pai da voi barbatii voi exploatati femeile nu le protejati..asa ca ne lipsim noi femeile de protectia barbatilor,,,,care se numeste manipulare si exploatare a femeilor



asa e???


Fii draguta si spune-mi ,stii sa dansezi ? Te rog fr.!
Fss_ssu
Postat pe 9 Iunie 2012 14:20
EXAGERATI,femea se strofoaca,tipa,inpinge dar BOLOVANUL de barbat NIMICA NIMICUTA.
Ca sa domini trebuie sa fii dotat si timpul,societatea de partea ta,
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 10 Iunie 2012 04:35
Este si nu este asa.Barbatii nu gindesc cu sufletul ca si femeile si tocmai de aceia nu sint dominati de acel sentiment profund numit "iubire",cind nu tii seama de nimic doresti sa traiesti impreuna cu cel de care te simti atras in acest sentiment puternic care-ti da curaj sa mergi pina la capatul pamintului si esti in stare de orice sacrificiu ,doar sa poti iubi si sa te simti iubit de cel ales.Barbatii care umilesc si chinuiesc femeile prin lipsa de respect si pretuire,sint barbati handicapati sufleteste si fara evolutie spirituala,cind un barbat arata iubire si respect celei cu care convietuieste din parte acesteia primeste intodeauna de doua ori masura pe care o daruieste.Omenirea a fost si este si va fi condusa de femei si dominanta va fi energia feminina in noua epoca ce va veni "Epoca de aur" a pamintului cind cu totii indiferent de sexe vom gindi cu inima,vom face legatura cu mintea prin inima ,atunci energia predominanta va fi iubirea.
garbo255960
Postat pe 10 Iunie 2012 07:09

'ai de mama mea... Alta irina.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 07:25
vreau sa fiu manipulat.m-am saturat sa tot manipulez:))))))))))))))))))))))))
garbo186062
Postat pe 10 Iunie 2012 08:48
Intr-adevar,femeie iti da un motiv a naibii de bun sa ajungi unde iti propui.Dar cand se cam satura si vrea altceva cu greu iti mentii pozitia.O faci cu o anumita stare schimbata,ca si cum nu ar mai avea un rost principal. Femeia te ridica,tot ea te coboara.La naiba, viata e frumoasa.
garbo186062
Postat pe 10 Iunie 2012 08:54
De la: garbo186062, la data 2012-06-10 08:48:17 vreau sa fiu manipulat.m-am saturat sa tot manipulez:))))))))))))))))))))))))


e realizabil,fiule.
Nu pare foarte complicat.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 09:18
IUBIREA ESTE FORTA SPIRITUALA CE TE AJUTA SA TRAIESTI, SA SUPRAVIETUIESTI INTR-O LUME EXTREMA SI PLINA DE CONFUZIE.DAR STAM SI NE INTREBAM, EXISTA ASA CEVA?EXISTA ,DAR NU DUREAZA.AM CAUTAT ASA CEVA ,AM CAUTAT PERSOANA ,AM TRAIT CU ILUZIA CA AM GASIT IN SFARSIT SUFLETUL PERECHE,SUFLETUL CARE POATE FORMA ACEL INTREG.DAR SURPRIZA, NU A FOST ASA.
garbo186062
Postat pe 10 Iunie 2012 09:19
am inteles, da' dece tzipi?
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 09:22
mare dreptate ai!!!!! Garbo186062
elenank
Postat pe 10 Iunie 2012 10:43
De la: garbo265966, la data 2012-05-27 23:42:33Imparati,regi,presedinti,dictatori,conducatori de osti, ce au ei n comun ,totul sunt barbati.Atunci inseamna ca lumea este si afost mereu condusa de barbatii ca ei sunt cei puternici,aiurea .Cine le spune sa nu mai bea mult,femeile,cine le spune cum sa ajunga in varful piramidei,femeile,cine le spune ce sa spuna si cum sa spuna ,femeile,cine le da dragoste si putere sa mearga mai departe ,femeile,cine le distruge carierelke,femeile si cine le defineste personalitatea ,femeile de langa ei.Si atunci nu inteleg de ce barbatii sunt consiferatii cele mai puternice fiinte de pe pamant?,a,da pentru ca femeile lor fac dragoste cu ei,era sa uit.

la halul in care scrii ti-ar trebui o femeie care sa te-nvete gramatica, ai mare nevoie
deliana
Postat pe 10 Iunie 2012 11:18
Femeia e intruchiparea prostiei. Barbatul, desavarsirea ei
mihai_b
Postat pe 10 Iunie 2012 11:44
Axl_R
Postat pe 10 Iunie 2012 11:46
ADAM a fost prost, cand si-a oferit coasta! Dar adevarul e ca nici nu putem, fara voi, femeile! Cand nu sunt probleme de rezolvat, inventati voi una! Noroc ca mai sunt si barbati care nu se iau dupa vorbele voastre! Concluzie: FEMEIA si DRACUL!!!!!!
garbo061218
Postat pe 10 Iunie 2012 17:19
Mie-mi plac brbaii aa mai de al i bai?
Axl_R
Postat pe 10 Iunie 2012 17:37
218 Mulam de vizit. Te-ai lmurit?
Axl_R
Postat pe 10 Iunie 2012 18:03
De la: garbo061218, la data 2012-06-10 17:19:57ADAM a fost prost, cand si-a oferit coasta! Dar adevarul e ca nici nu putem, fara voi, femeile! Cand nu sunt probleme de rezolvat, inventati voi una! Noroc ca mai sunt si barbati care nu se iau dupa vorbele voastre! Concluzie: FEMEIA si DRACUL!!!!!!


poate tu, dar Adam NU!
fiindca el dormea. daca ar fi fost treaz n-ar fi fost de acord!
daca unui om ii furi ceva cand doarme, asta nu cred ca poate fi catalogata drept prostie!
din punct de vedere biblic, a fost prima inselaciune suferita de barbat dint-run lung sir de inselaciuni!
dar la randul lor evreii au invatat ceva din aceasta intamplare si au demonstrat-o de-a lungul timpului, ba chiar au tinut s-o consemneze in Biblie. sunt enorm de multe momente relatate in care evreii se inseala unii pe altii, de la frati si surori, copii si parinti, pana la straini.
probabil ca a stiut Dumnezeu de ce l-a inselat pe evreul Adam!
heartbit
Postat pe 10 Iunie 2012 18:31
Domnule sau doamna HEARTBIT( esti hermafrodit?????) !!! Am impresia ca vorbesti de dincolo de mormant!!!! Daca mai ai organ sexual, studiaza-l! Nu -l confunda cu creierul, pe care nu-l mai ai!!!!!!
garbo061218
Postat pe 10 Iunie 2012 19:26
De la: garbo061218, la data 2012-06-10 17:19:57ADAM a fost prost, cand si-a oferit coasta! Dar adevarul e ca nici nu putem, fara voi, femeile! Cand nu sunt probleme de rezolvat, inventati voi una! Noroc ca mai sunt si barbati care nu se iau dupa vorbele voastre! Concluzie: FEMEIA si DRACUL!!!!!!
pai materialul din care era coasta lui Adam ii apartine lui Dumnezeu,asa ca Dumnezeu putea face ce vroia cu ea.Eu cred ca Dumnezeu i-a scos si creierul barbatului si i l-a dat evei,de asta capul barbatului este gol doar cu prostii .Pt ca eu tot m-am intrebat de ce dracul il invata pe barbat ca sa nu o lase sa gandeasca si saisi reprime gandirea.Pt ca femeia este mai desteapta ca barbatul,,numai ca femeia nu gandeste independent si este manipulata de gandirea barrbatilor..In busrta femeiii barbatul se dezvolta .Eu cred ca Dupa Dumnezeu urmeaza femeia pt ca este creatoare
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 19:39
De la: garbo061218, la data 2012-06-10 17:19:57ADAM a fost prost, cand si-a oferit coasta! Dar adevarul e ca nici nu putem, fara voi, femeile! Cand nu sunt probleme de rezolvat, inventati voi una! Noroc ca mai sunt si barbati care nu se iau dupa vorbele voastre! Concluzie: FEMEIA si DRACUL!!!!!!
pai materialul din care era coasta lui Adam ii apartine lui Dumnezeu,asa ca Dumnezeu putea face ce vroia cu ea.Eu cred ca Dumnezeu i-a scos si creierul barbatului si i l-a dat evei,de asta capul barbatului este gol doar cu prostii .Pt ca eu tot m-am intrebat de ce dracul il invata pe barbat ca sa nu o lase sa gandeasca si saisi reprime gandirea.Pt ca femeia este mai desteapta ca barbatul,,numai ca femeia nu gandeste independent si este manipulata de gandirea barrbatilor..In busrta femeiii barbatul se dezvolta .Eu cred ca Dupa Dumnezeu urmeaza femeia pt ca este creatoare
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 19:39
De la: garbo061218, la data 2012-06-10 17:19:57ADAM a fost prost, cand si-a oferit coasta! Dar adevarul e ca nici nu putem, fara voi, femeile! Cand nu sunt probleme de rezolvat, inventati voi una! Noroc ca mai sunt si barbati care nu se iau dupa vorbele voastre! Concluzie: FEMEIA si DRACUL!!!!!!
pai materialul din care era coasta lui Adam ii apartine lui Dumnezeu,asa ca Dumnezeu putea face ce vroia cu ea.Eu cred ca Dumnezeu i-a scos si creierul barbatului si i l-a dat evei,de asta capul barbatului este gol doar cu prostii .Pt ca eu tot m-am intrebat de ce dracul il invata pe barbat ca sa nu o lase sa gandeasca si saisi reprime gandirea.Pt ca femeia este mai desteapta ca barbatul,,numai ca femeia nu gandeste independent si este manipulata de gandirea barrbatilor..In busrta femeiii barbatul se dezvolta .Eu cred ca Dupa Dumnezeu urmeaza femeia pt ca este creatoare
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 19:39
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-10 19:39:46
De la: garbo061218, la data 2012-06-10 17:19:57ADAM a fost prost, cand si-a oferit coasta! Dar adevarul e ca nici nu putem, fara voi, femeile! Cand nu sunt probleme de rezolvat, inventati voi una! Noroc ca mai sunt si barbati care nu se iau dupa vorbele voastre! Concluzie: FEMEIA si DRACUL!!!!!!
pai materialul din care era coasta lui Adam ii apartine lui Dumnezeu,asa ca Dumnezeu putea face ce vroia cu ea.Eu cred ca Dumnezeu i-a scos si creierul barbatului si i l-a dat evei,de asta capul barbatului este gol doar cu prostii .Pt ca eu tot m-am intrebat de ce dracul il invata pe barbat ca sa nu o lase sa gandeasca pe femeie sa gandeasca si sa o manipuleze ei,si saisi reprime gandirea.Pt ca femeia este mai desteapta ca barbatul,,numai ca femeia nu gandeste independent si este manipulata de gandirea barrbatilor..In busrta femeiii barbatul se dezvolta .Eu cred ca Dupa Dumnezeu urmeaza femeia pt ca este creatoare
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 19:42
eu cred ca femeia este inzestrata cu mai multe calitati ca barbatul.numai ca femeile nu sunt serioase si nu stiu sa isi senzibilizeze barbatii..pt ca barbatii le invata lucruri rele si ele se asimileaza..asa sunt oamenii tot ei te invata lucruri rele tot ei te judeca
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 19:47
femeile sunt inzestrate cu sensibilitate numai ca pacat ca nu stiu sa sensibilizeze si barbatii din cauza ca sunt neserioase,nu au principii pt ca practic societatea nu te lasa sa fii asa ci umbla sa iti distruga convigerile morale..oamenii isi distrug caracterul unii la altii,apoi tot ei se judeca ca sunt rai.
se roaga la Dumnezeu pt oameni cu caracter,numai ca Dumnezeu nu baga nimic in traista.nimeni nu face nimic ci aseapta de la altii.VORBA AIA Dumnezeu nu baga in traista
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Niciodata "nu-ti lasa destinul" pe mai tarziu.. 160 De la: garbo040714 17 Iunie 2011 10:13
De ce se insoara barbatii? 86 De la: garbo265966 6 Iulie 2012 23:14
LOVITURA LA OVARE 46 De la: garbo_9711 7 Iunie 2015 16:09
Am adaugat o noua rubrica in blogul nostru de astrologie 2 De la: AGAPI_MOU 1 Septembrie 2009 22:09
Ce inseamna omul bun si omul rau? 39 De la: anaROBERT 16 Ianuarie 2011 23:55
Setari Cookie-uri