pauza intr-o relatie!

Buna ziua tuturor in primul rand!

Sunt intr-o relatie de 1 an de zile! totul bine si frumos..pana intr-o zi cand din greseala am intrat fara sa vreau pe facebookul prietenei mele...si in ziua respectiva eram si nervos...a bagat-o un tip din alta tara in seama cu care nu avea nici o treaba...si nha am inceput sa il injur pe asta...imediat prietena mea m-a sunat si s-a suparat ca o injura lumea din cauza mea pe facebook...ca nu e frumos ce am facut...ca de ce o controlez...

recunosc am gresit si eu..recunosc ca sunt si putin gelos...dar gelozia se manifesta la mn ca nu vreau sa pierd o persoana dasta sunt gelos...

asa dupa toata discutia asta...mi-a cerut o pauza...am acceptat fara nici un fel de cearta..asa este cel mai bine...am intrebat-o cat v-a dura pauza si mi-a spus ca o sa imi spuna ea...

Am lasat-o in pace...nu prea am sunat-o..nu am stresat-o..am lasat sa se linisteasca lucrurile
am lasat-o pe ea sa ma sune..o m-ai sunam si eu cand si cand..consider ca am procedat corect...i-am acordat linsite si spatiu..De 1 martie ea era plecata la facultate si am trecut pe la ea pe aks si i-am dat lui maicasa si ei cate o zambila si martisor..era o zi speciala si trebuai sa ii dau ceva...De 8 martie am sunat-o spunandu-i ca am o surpriza pt ea..a vrut sa ne intalnim fara nici o probelma ..i-am dat un buchet de trandafiri...dar altundeva nu a vrut sa mergem...m-a sarutat..deci pot sa zic ca a fost ok intalnirea...nu stiu ce sa zic... doar ca mi-a spus ca nu stie cat v-a m-ai dura pauza...poate 1 sapt poate nici ea nu stie... nici eu nu stiu ce sa m-ai cred daca ma iubeste(eu zic ca da),dar niciodata nu se stie..

prolema este ca vreau sa stiu odata si odata ce are de gand...nu vreau sa ma trezesc ca dupa pauza zice ca gata s-a terminat..si sa o vad cu altu..nu sa stau asa dupa ea...sa nu stiu nimki si sa fiu cu buza umlfata dupa.. eu in perioada asta m-am linistit,m-am adunat,am avut timp sa ma gandesc la mine,la noi,la relatie..pot sa zic ca intr-un fel a fost buna pauza...cateodata m-ai e buna cand relatia e incordata...in pauza am renuntat la gelozie pt ca nu e buna nici akum,nici in viitor cand o sa am o familie,un copil...

akum sper sa fie bine si sa ma impac cu ea...consider ca am procedat cum trebuie...

Va doresc o zi buna,toate cele bune!
garbo269109
Postat pe 13 Martie 2012 19:55
Parerea mea esta ca solutia de undeva la mijloc. Ea e clar ca incearca sa gaseasca in alti parteneri de discutii virtuale, ceva ce nu gaseste la tine. Dar la fel de bine e posibil ca sa fie o persoana care are nevoie sa fie in centrul atentiei, cum s-ar spune ...ia pulsul sa vada daca mai sunt si alti barbati care o vad interesanta si la ce capitole. Faptul ca tu ai vazut aceasta latura, a deranjat-o. Era poate ceva ce nu voia sa stii sau sa nu stii in totalitate. Pauza e buna mai ales pt tine. Daca la fiecare greseala a ei, tu vei lua o pauza nu prea e bine. E posibil pe viitor ori sa ii placa sa aplice pedepse gen "pauza" sau sa in pauza sa mai gaseasca ceva de facut. Un lucru e clar. O femeie cand iubeste un barbat nu are timp de discutii cu tipi, decat daca sunt chestii strict profesionale. Parerea mea este sa verifici siiiiiiiiiii daca nu mai merge.......las-o ca femei sunt multe si nu e singura. Vei vedea. Succes!
ionbordei
Postat pe 15 Martie 2012 06:24
si eu sunt genul geloasa si iti pot spune din proprie experienta ca nu e un lucru deloc sanatos. nu stiu ce sa zic de situatia ta...cred ca e bine sa o mai lasi sa respire si intre timp sa te vindeci si tu cu adevarat de boala - gelozie. pentru ca sincer nu cred ca esti vindecat pe bune ;) e important sa nu ne mintim pe noi insine, cel mai important!
al_ma
Postat pe 15 Martie 2012 10:55
Pauza intr-o relatie ,face prapastia si instrainarea greu de rezolvat.....este ca mancarea reincalzita,desi nu avea gust!
ANELE
Postat pe 15 Martie 2012 16:08
109, esti putin gelos?
esti posesiv. si daca momentan zici ca...te controlezi, este doar pentru a nu o pierde, clar....
eu una nu as sta cu asemenea barbat, care sa controleze tot ceea ce fac....este inadmisibil...
fiecare dintre noi are nevoie de o zona de siguranta...intimitatea fiecaruia este extrem de importanta...
psihologic vorbind, orice persoana, atunci cand ii este zona de siguranta invadata, atacata, are o reactie data de instinctul de aparare care, ii dicteaza un anumit comportament...
dor72_
Postat pe 15 Martie 2012 16:22
..daca te-ai enervat pa facebook, unde acolo totul e virtual, nu ajungi asa la intalnire fuga pana in Bahamas , sau in Singapore, sau chiar in Europa, in orice tara ar fi persoana cu care a discutat . se ajunge foarte greu, era clar ca doar vorbea ci nu urma sa se vada cu el.
Daca este prietena ta asta nu inseamna ca ea nu trebuie sa mai aiba prietene sau prieteni (amici) si ca nu trebuie sa se vada cu prietenii.
Asa cum tu vrei sa mergi cu prietenii tai la stadion, la bere...etc asa poate merge si ea oriunde cu prietenii ei.
Uite care este treaba , la noi in familie lucrurile sunt foarte clare eu am o zi sau doua pe saptamana cand ma vad cu prietenele/prietenii (amicii mei) fara sa fie prezent partenerul meu, el se duce cu prietenii lui fara sa fiu eu cu el; evident ca avem si iesiri impreuna cu prietenii mei sau cu prietenii lui... dar nu ne roade gelozia;
Gelozia este boala curata si nu se vindeca , asa ca eu una nu as sta cu cineva ca tine..
Si inca ceva, sa intri pe contul de facebook sau pe email asta este nebunie curata, cum de ti-a permis, cum de ti-a dat parola, fiecare trebuie sa aiba intimitate.
Daca as fi in locul ei nu m-as lega la cap fara sa ma doara.
adeline
Postat pe 16 Martie 2012 16:16
da ma bucur ca mi-ati raspuns la intrebari.multumesc tuturor pentru discutie si pentru sfaturi!

Da am recunoscut ca am gresit!fiecare greseste fara sa vrea sau poate nu isi da seama crezand ca nu face nimik grav...

totusi o iubesc,tin la ea...am lasat-o in pace,am lasat-o linistita..nu prea am cautat-o..sunt in pauza cu ea de aproape 1 luna...nu stiu ce sa fac...am asteptat.. poate am asteptat degeaba sau poate chiar a meritat asteptarea nu stiu ce sa zic...

Orkum din cate observ nu prea imi da nici un semn de impacare...m-a sunat intr-o zi sa ne vedem ca iesea de la facultate,am mers la mec,am vb,totul in regula,ea m-a sarutat cand am plecat...chiar nush ce sa zic sau sa cred...vreau o sansa daca o pot numi asa..toata lumea merita in viata asta...in rest am trecut pe la ea pe aks de 1 martie i-am lasat cv frumos..de 8 martie am sunat-o sa ne vedem a acceptat,i-am dat cv frumos...m-am comportat frumos cu ea in relatie sau astea..

cine nu te cauta nu iti duce dorul..cine nu iti duce dorul nu te iubeste..se zice ca nu trebuie sa admiri aceea persoana care se intoarce dupa ce te-a parasit ci pe ceea care ti-a fost mereu alaturi..

trebuia sa discutatm eu asa vedeam solutia..trebuia sa imi zica ca o deranjeaza asta..intelegeam ca nu-s dobitoc...da asa fac oamenii nu zic te lasa pe tine sa iti dai seama...




Chiar nush ce sa m-ai zic...Vreau sa stiu odata ceva sigur sa se termine...Vreau sa fac cv dar nush daca e bine sa o fac..Inima imi spune sa nu renunt,dar nush...ar fi pacat sa se termine asa...

Astept parerile si sfaturile voastre!! Multumesc mult!
garbo269109
Postat pe 16 Martie 2012 17:55
asa si perioada asta pot sa zic ca mi-a prins bine..chiar am scapat de gelozie vb serios..chiar m-am intalnit cu ea si o sunau diferite persoane si nu am intrebat-o cn a sunat sau cv...eu unu am scaapt de chestia asta..

dar oare merita?daca m-am schimbat in zadar...urat asa atunci...
garbo269109
Postat pe 16 Martie 2012 17:59
e normal ca s-a suparat prietena ta,sa intri pe adresa cuiva de facebook si mai ales sa scrii in numele lui,denota o lipsa de consideratie si respect fata de celalalt,probabil asa o fi vazut si ea lucrurile si probabil ca nu ar vrea o relatie cu cineva care o controleaza si nu ai respecta intimitatea.te sfatuiesc pe viitor sa respecti intimitatea partenerei fie ca va fi actuala sau alta,increderea e esentiala intr-o relatie.
venizigoldplated
Postat pe 16 Martie 2012 18:18
109, tu de fapt nu ai schimbat nimic...doar te abtii...din rasputeri...si asta se vede foarte tare
esti chiar mai suparat acum decat inainte...mai bine fa tu cateva vizite la psiholog, te va ajuta sa te intelegi mai bine ( pe tine, zic)
dor72_
Postat pe 18 Martie 2012 11:03
Buna! sincer sa-ti spun eu nu cred ca mai aveti o relatie! nici o persoana din lumea asta care iubeste nu poate sa o luna departita de persoana iubita! Nu consider ca ai gresit atat de tare incat sa fie suparata o luna, sun-o,vorbeste cu ea si intreab-o daca mai vrea o relatie cu tine,pentru ca tu nu o mai poti astepta, la fel cum o doresti tu asa ar trebui si ea sa-ti simta lipsa. Concluzia e simpla daca gandesti la rece!
tanydiana
Postat pe 19 Martie 2012 11:15
pardon "despartita"
tanydiana
Postat pe 19 Martie 2012 11:16
eu cred ca ea nu te mai vrea,daca a rezistat o luna fara tine.oricum si pe mine m-ar deranja daca partenerul meu m-ar verifica asa.as trage concluzia ca nu are incredere in mine.cat despre gelozie... asta nu a facut bine nimanui.trebuie sa te tratezi,altfel nici o femeie nu va sta prea mult cu tine
angEEEl
Postat pe 19 Martie 2012 14:36
da iti dai seama ai dreptate in ceea ce spui!

ti-am spus de sunat m-a sunat si astea...am fost si eu putin rece,pt ca trebuia ...m-a sunat sa ne

intalnim..ne-am intalnit de vreo 4 ori...m-a sarutat si astea,dar nush ce sa zic...

ii e frica...nush ce sa zic...dar akum serios fara nici o catericna sau cv...si fara a se indoi altii...

ma cunosc m-ai bine sunt genul de om care se schimba daca trebuie si e necesar si altfel nu se poate...

orkm gata ajunge a trecut destul timp...am avut timp sa ma gandesc,sa scap de ce era de scapat...ma intalnesc cu ea si o intreb ce are de gand...ca am asteptat ajunge...asa astept mult si in zadar...daca nu se intampla nimik...

ca nimeni nu e perfect pe lumea asta...si cel mai frumos e sa inveti in 2!

da tanydiana ai dreptate..pai asta am sa fac..altu nu o m-ai astepta..asta vroiam sa fac si eu..

dar nha am decis ca fraieru sa astept putin...chiar ii simt lipsa...asta vreau si eu sa scap odata ca asa parca as sta lega,nush nici daca mai vr si nu vreau sa ma bag in alta relatie si ea duap sa intervina...

orkm sa ne auzim de bn...nu e asa grav...da sa astabilim si sa vedem...

se apropie pastele nush ce asteapta ea...

Multumesc pt raspunsuri sa aveti o zi buna si sa ne auzim cu bine !!
garbo269109
Postat pe 19 Martie 2012 19:44
De la: garbo269109, la data 2012-03-13 19:55:18Buna ziua tuturor in primul rand!

Sunt intr-o relatie de 1 an de zile! totul bine si frumos..pana intr-o zi cand din greseala am intrat fara sa vreau pe facebookul prietenei mele...si in ziua respectiva eram si nervos...a bagat-o un tip din alta tara in seama cu care nu avea nici o treaba...si nha am inceput sa il injur pe asta...imediat prietena mea m-a sunat si s-a suparat ca o injura lumea din cauza mea pe facebook...ca nu e frumos ce am facut...ca de ce o controlez...

recunosc am gresit si eu..recunosc ca sunt si putin gelos...dar gelozia se manifesta la mn ca nu vreau sa pierd o persoana dasta sunt gelos...

asa dupa toata discutia asta...mi-a cerut o pauza...am acceptat fara nici un fel de cearta..asa este cel mai bine...am intrebat-o cat v-a dura pauza si mi-a spus ca o sa imi spuna ea...

Am lasat-o in pace...nu prea am sunat-o..nu am stresat-o..am lasat sa se linisteasca lucrurile
am lasat-o pe ea sa ma sune..o m-ai sunam si eu cand si cand..consider ca am procedat corect...i-am acordat linsite si spatiu..De 1 martie ea era plecata la facultate si am trecut pe la ea pe aks si i-am dat lui maicasa si ei cate o zambila si martisor..era o zi speciala si trebuai sa ii dau ceva...De 8 martie am sunat-o spunandu-i ca am o surpriza pt ea..a vrut sa ne intalnim fara nici o probelma ..i-am dat un buchet de trandafiri...dar altundeva nu a vrut sa mergem...m-a sarutat..deci pot sa zic ca a fost ok intalnirea...nu stiu ce sa zic... doar ca mi-a spus ca nu stie cat v-a m-ai dura pauza...poate 1 sapt poate nici ea nu stie... nici eu nu stiu ce sa m-ai cred daca ma iubeste(eu zic ca da),dar niciodata nu se stie..

prolema este ca vreau sa stiu odata si odata ce are de gand...nu vreau sa ma trezesc ca dupa pauza zice ca gata s-a terminat..si sa o vad cu altu..nu sa stau asa dupa ea...sa nu stiu nimki si sa fiu cu buza umlfata dupa.. eu in perioada asta m-am linistit,m-am adunat,am avut timp sa ma gandesc la mine,la noi,la relatie..pot sa zic ca intr-un fel a fost buna pauza...cateodata m-ai e buna cand relatia e incordata...in pauza am renuntat la gelozie pt ca nu e buna nici akum,nici in viitor cand o sa am o familie,un copil...

akum sper sa fie bine si sa ma impac cu ea...consider ca am procedat cum trebuie... http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo&feature=endscreen&NR=1

Va doresc o zi buna,toate cele bune!
garbo270496
Postat pe 20 Martie 2012 00:22
tandyana sa imi dai si mie id tau de mess! sa vorbim ms frumos!
garbo269109
Postat pe 22 Martie 2012 14:50
daca ii spui si ei ce concluzii ai tras in apuza asta,sigur va fi impresionata,asa cum am fost si eu.
aiscris foarte frumos,asa ca lasa inima sa vorbeasca,si spune-i si ei ce ai inteles in perioada asta de pauza.
sigur totul va fi bine,si pauza se va termina brusc.
si nu uita sa te rogi,la dzeu,si asta ajuta.
succes,d
daniilia
Postat pe 23 Martie 2012 22:12
Da danilia mersi fruomos pentru raspuns!

Stii demulte ori e vorba aia ca trebuie sa iti calci pe inima..chiar daca o sa ma doara inima dupa ea si astea..o sa imi calc pe inima si o sa fac chestia de care imi e frica..ca nu pot sta asa la nesfarsit in pauza asta....

ca nu sunt catelul ei pana la urma...stau asa pe uscat si sper la un miracol...sper degeaba asa consider eu nush ce sa zic...

dc ma tine asa?poate ma tine asa pana isi regleaza conturile cu altcineva...chiar nush...deja mi sa luat de tot...am obosit...

suntem deja in pauza de 1 luna si 1 saptamana..e mult prea mult...

eu mi-am vazut de munca mea...de ale mele...

pe 21 martie(akum de curand adica)m-am intalnit cu ea ca a iesit de la facultate,ma sunat sa ne vedem...si nha pe 22 martie am facut 1 an si 1 luna..ca noi ne-am cunoscut pe 22 feb 2011..fiind ziua noastra...am luat un catel mare de plus cadou(i-a placut),asa am considerat ca e frumos...dupa am fost la o terasa alea alea..m-a pupat deci nu a fost nici o problema...

am intrebat-o ce are de gand cu noi..mi-a raspuns:ca iar incepi..si ca imi zice ea cand se hotaraste...parca e nebuna ce o astepta nush...nu o m-ai intreb,dar nici nu pot sta asa la nesfarsit...

pe 24 am invitato la mn akasa ca raman singur...mi-a zis dalea urate ca are de scris..ca e pe stop...ca nush ce...e o ocazie buna..dar e treaba ei daca nu vine,nu ma rog de ea!...am 2 optiuni daca vn bn daca nu ma duc in club..ea are de pierdut...orkum eu i-am spus ca sunt singur akm depinde de ea daca ma suna sa vina...si ce daca e pe stop akum vb serios nu trb sa facem nik..sunt multumit sa stam,sa vb,sa ne uitam la tv..


nush m-ai are o chestie ca nha akum dau totul din casa:Pdar incerc sa inteleg nsite chestii..

ea vrea sa si slabeasca(e frustrata de chestia asta)eu o plac asa cum e(doar stie asta)vr sa slabeasca ca sa se opereze sa isi puna silicoane...

ca are din nastere un san mic rau decat celalalt si nha...eu am inteles-o si cu chestia asta si i-am dat incredere in ea ca nu ma deranjeaza..ba din contra cand facem sex ii ziceam sa isi dea tricoul jos ca e in siguranta lng mn..la mn in brate...

akum nush o fi si ce am spus m-ai sus(cu sanii si slabitul)o chestie...

Poate sunt eu nebun si nu inteleg lucrurile..dar o las asa...o las in pace...cred ca o sa caut pe altcineva..am tras de ea,de relatie,cat vrei sa luptnu am ce face...de akm o sa fiu rece ca e m-ai bn..

Astept pareri!! scuze pentru discursul asta lung....Sa auzim de bine !! Numai bn va doresc !!








garbo269109
Postat pe 24 Martie 2012 07:08
Nu as vrea sa te dezamagesc, dar treburile astea nu duc la bine.Si eu am trecut prin ceva asemanator, doar ca nu eu gresisem ci el si tot asa cam o luna ne am vazut rar, dar in mom alea parea ca totul e la fel, la fel in capu meu poate, caci in a lui nu era asa, dupa perioada aia m-a lasat fara nici un cuvant, fara nici o explicatie pur si simplu a taiat orice comunicare cu mine si asta dupa 7 ani de relatie.Nu e obligatoriu sa fie asa, eu ti-am scris doar pentru ca asa pateam si eu ne intalneam rar si atunci parea ca totul a stat in loc si la fel cand incercam sa vb cu el imi zicea 'iar incepi...'.Sincer iti doresc numa bine, dar oamenii de genul asta nu prea dau inapoi
lejer
Postat pe 24 Martie 2012 12:50
da lejer mersi frumos pentru sfat !!

ai perfecta dreptate..la asta ma gandesc si eu ca o sa patesc cand o sa se hotarasca...orikum o sa zica numai merge...asta e si abureli dastea....

eu i-am zis ca nu vreau sa ma trezesc dupa perioada asta ca imi zice pa...

stiu si eu ca numai e cale de intoarcere...dar inima mea imi spune sa nu renunt...dar o sa imi calc pe inima nu am ce face...numai vreau sa sufar..sa stept in zadar...sa ma amagesc singur...si sa imi amintesc de noi..ca poate ce a fost intre noi o v-a aduce inapoi..

am obosit serios akum...am fost rece o perioada...am incercat diferite chestii...sa o fac geloasa...sa ma comport ca si cum nik nu s-ar intampla..sa ii trag atentia cu cv...

dar chiarr nush daca au vreun rezultat...

degeaba iubesti ca te parlesti....alti stau de mici si akum impreuna...si altii nu simt deloc cum e sa fii iubit...

orikum nu o sa vina astazi la mn aks ca-s singur...si cred ca o sa ma duc in club..dar m-ai mult rau mi-am facut..m-a amagesc singur fara rost....ca am asteptat un tel de la ea paote poate...trebuia sa plec de mult in club...dar m-ai e timp...

asta o sa si fac ma duc sa ma destind putin...

m-am hotarat o sa vreau sa raman burlac si sa numai iubesc...ce imi pica bn ce nu asta e...e m-ai bine asa...

Poate ne auzim cu vesti bune!! daca nu am vesti bune tot o sa public...

astept parerile voastre.. eu numai stiu ce sa zic...O zi buna tuturor !!
garbo269109
Postat pe 24 Martie 2012 19:14
Buna !
Consider ca toti cei care iti dau un sfat inclusiv eu este doar pentru a trage TU anumite .....concluzii despre tine ca PERSOANA cat si despre starea relatiei tale. Santem persoane care socializam si ne dam cu parerea......eu cred ca fiecare cuplu stie cel mai bine ce are de facut, ce sentimente are unul fata de celalalt...etc.
Cand exista respect, iubire.....ajungi sa cunosti nevoile celuilalt sa stii ce il supara ce il face fericit.
In general un barbat este gelos atunci cand nu se cunoaste indeajuns pe el si stie ca NU ofera ceea ce isi doreste persoana de langa el. Si atunci apar aceste stari de gelozie crezand ca un potential rival ii va lua locul. Niciodata o femeie care iubeste si se simte iubita si respectata nu va cauta sa ....fuga in bratele altui barbat (este valabil si in cazul barbatilor).Referitor la problema ta......incearca si te detaseaza, totul face parte din viata......de fapt aceasta despartire sau " pauza" a fost o ruptura a relatiei dar mai....lenta.
Incearca si priveste obiectiv totul, iubita ta este posibil sa doreasca sa ramaneti doar prieteni si atat. Accepta situatia asa cum este, respecta decizia iei si cel mai bine ar fi sa aveti o discutie referitor pe aceasta tema.
Iti doresc bafta !
LANES
Postat pe 25 Martie 2012 09:07
Da Lanes ai perfecta dreptate in tot ceea ce spui !! eu stiu mai bine ce simt...

eu ti-am zis am iubito,am respectato,i-am oferit tot ce a avut nevoie,am fost langa ea cand a trebuit,am ajutato in toate modurile posbile,am inteleso cu toate problemele ei,am sprijinito,am ascultato,am stimulato in tot ceea ce vroia sa faca

si nu am ramas monoton..adica sa mergem in acelasi loc,sa facem acelas lucru...mereu schimbam locurile,faceam cv nou...mai tot timpul ii mai faceam o surpriza

sunt genul de persoana activa..o faceam sa se simta bn tot timpul...sa rada..

si ti-am zis cred ca m-am comportat cum trebuie daca ai citit tot ce am publicat...
nush m-ai mult de atat ce pot face....
mi se pare nedrept totusi....
si stiu ca o sa se ajunga sa ne despartim stiu ca o sa zica asta...si ca numai merge...ca e mai bine asa...ca sa ramanem prieteni..alea alea..

aiurea asa dintr-o data ia venit nebunia...eu zic ca avea tot ce vroia ea...dar nha cred ca e si varsta(are 20 de ani),nu vr o relatie serioasa..responsabilitati..chiar nush...

nush ce sa mai zic..am obosit...astept sa se termine totul..o sa fiu sau nu liber din nou...si astept sa imi revin..sa trec peste si asta e o iau de la inceput,dar m-am saturat iar si iar si iar sa fac din nou ciclul asta...


din partea mea o iubesc poate o sa mai incerc o ultima chestie,dar orikum nu o sa aibe rezultat..nu vr sa regret ca nu am incercat totul..si asta e !!

O sa ii respect decizia sa ne despartim daca e...dar prieten cu ea nush daca o sa pot ramane..

Sarumana mult Lanes !! Poate ne auzim cu bn !! O zi buna iti doresc !

garbo269109
Postat pe 25 Martie 2012 12:10
Buna dimineata !
Iti inteleg suferinta, fiecare dintre noi am trecut prin asemenea momente. Viata in general iti ofera si bune si rele, noi trebuie sa invatam din fiecare experienta avuta. Este adevarat ca atunci cand pornesti intr-o relatie iti doresti ca totul sa fie bine, dar.......din pacate nu ne iese intotdeauna asa cum vrem noi. Nu trebuie sa spui " am obosit " NU ia totul ca pe o provocare, invata sa intelegi si nevoile celui de langa tine, nu-i ingradi libertatea, nu fa multe declaratii i( ma refer la vb) fa gesturi, fapte acelea merg direct la sufletul fiintei iubite. Asta numai in cazul in care este persoana potrivita si consideri ca merita . Nu-ti mai pune sufletul pe tava primei...venite incearca sa vezi daca se merita. Eu nu pot decat sa-ti dau niste sfaturi prietenesti si considera ca vin din partea unei persoane adulte care are o experienta. Incearca sa-ti refizuiesti si tu comportamentul si sa realizezi singur acolo unde ai gresit. Intr-o relatie care este bazata pe respect si iubire chiar daca exista anumite probleme de cuplu : comportamental, sexual...etc. se rezolva numai comunicand cu cel de langa tine si fiecare dintre parteneri incearca sa indrepte cu multa finete greselile celuilat....asta numai in cazul in care se vrea si isi doreste cu adevarat sa continuie relatia. In cazul tau fa ceea ce-ti dicteaza sufletul. Daca spui ca ai incercat totul a o intoarce pe iubita ta langa tine si nu a avut nici un rezultat, considera ca atat a fost. Viata merge mai departe........
Iti doresc o zi frumoasa !
Daca doresti putem vb multe pe aceasta tema " RELATIE "
LANES
Postat pe 26 Martie 2012 06:38
Mersi frumos inca odata Lanes pentru timpul acordat !!

da stai lin ca au fost si fapte destule !! si eu sunt de parere ca totul se rez in relatie,daca unu nu stie anumite chestii il inveti,esti mai fericit cand vezi ca a reusit sa invete eu unu asa simt ca e bn!!

da comunicam ne spuneam unu altuia ce vrem..cum ne-ar place..incercam si ca mn sica ea...

da mi-e imi dicteaza sufletul akm sa vedem cat de bn o sa fie sa ma iau dupa el...

ti-am zis poate nu ai citit despre prietena mea ca ar fi frustrata de felul cum arata(dar eu o palc asa cum e i-am si zis-o)adica vrea sa slabeasca...slabind poate sa isi puna si silicoane..ca are din nastere un san mic rau decat celalalt...

nush daca asta ar fi chestia care ar fi determinato in plus sa luam pauza...poate gandeste ca asa ar avea mai mult timp pt ea...si nu as stresao eu..chiar nush...

poate vr sa slabeasca si astea..si dupa ce arata bn sa imi dea papucii..sa ma oftice...cred si varianta asta....eu i-am zis ca o iubesc ori prin cate schimbari ar trece..

nu pot sa zic ca am incercat totul..dar m-ai incerc dar asa cum trebuie nici prea stresant...

trebuie sa fac si cateva chestii care sa o surprinda eu stiu....ar fi bn?nu ca nu as fi facut adica un gest frumos...cand am facut 1 an si 1 luna i-am luat un catel mare...

i-am propus akm de curand..adica deja am facut rezervare...ca vr sa traga si ea cu pistolul si sa o duc in poligon..ca nha eu lucrez si la politie..

akm nush ce sa zic...stiu ca e bn sa o lasi in pace...dupa o sa te caute ea...la multi le-a fost bn dupa o pauza dasta...au ramas impreuna...as vr sa se intample si cu mn la fel...

nush dar ba m-as impaca cu ea daca ar fi asa...ba i-as da cu je(sa ma razbun) nici eu nush care e buna...

ea zicea ca m-ai e buna o pauza..ea stie ce a zis cu asta...

si e faza ca femeile in general atunci cand au in tine siguranta aia ca o sa le ierti sau ca se pot intoarce la tn.... daia m-ai fac asa...eu asa stiam...

O zi buna iti doresc si tie !! akum am venit si eu de la munca..si inainte sa ma uit daca mi-a

raspuns cnv..m-a sunat prietena...se ducea la facultate..am vb cu ea...ori m-a sunat sa o tin de vb pana ajunge ori nush..

dar am vb cu ea...a fost ok !!


Sarumana !! O zi buna si dragutza ca dumneavoastra !!
garbo269109
Postat pe 26 Martie 2012 07:43
e delicata treaba cu fb....si cu "a avea prieteni virtuali...."e prea mica distanta dintre a vorbi cu cineva pe fb si a observa ca iti place ...si de aici restul de a fi curios sa te intalnesti...
asa cum in viata sunt momente cand "flirtram" fara sa ne dam seama,sau din curiozitate ,sa vedem pana unde se va ajunge si de acolo cine stie ce se va intampla?...asa se intampla si pe fb!?
totul depinde de noi pana unde se va ajunge ...
a fi intr-o relatie si a sta pe fb sa discuti si cu altii de sex opus....fara ca partenerul sa stie subiectul discutiei?fara ca el sa cunoasca acea persoana si ce intentii are?
eu sunt curios cate sau cati din cei care folosesc fb isi spun si partenerilor cu care sunt in relatie ce au discutat ei pe fb cu altii???
si cam ce discutii au avut?pe ce tema?servici?familie?sau toate discutiile duc pana la urma spre...lucruri mai intime...


scuze daca am deranjat pe cineva cu mesajul meu...dar e bine sa fim si realisti uneori...
ursulica81
Postat pe 26 Martie 2012 10:28
De la: garbo269109, la data 2012-03-24 19:14:15da lejer mersi frumos pentru sfat !!

ai perfecta dreptate..la asta ma gandesc si eu ca o sa patesc cand o sa se hotarasca...orikum o sa zica numai merge...asta e si abureli dastea....

eu i-am zis ca nu vreau sa ma trezesc dupa perioada asta ca imi zice pa...

stiu si eu ca numai e cale de intoarcere...dar inima mea imi spune sa nu renunt...dar o sa imi calc pe inima nu am ce face...numai vreau sa sufar..sa stept in zadar...sa ma amagesc singur...si sa imi amintesc de noi..ca poate ce a fost intre noi o v-a aduce inapoi..

am obosit serios akum...am fost rece o perioada...am incercat diferite chestii...sa o fac geloasa...sa ma comport ca si cum nik nu s-ar intampla..sa ii trag atentia cu cv...

dar chiarr nush daca au vreun rezultat...

degeaba iubesti ca te parlesti....alti stau de mici si akum impreuna...si altii nu simt deloc cum e sa fii iubit...

orikum nu o sa vina astazi la mn aks ca-s singur...si cred ca o sa ma duc in club..dar m-ai mult rau mi-am facut..m-a amagesc singur fara rost....ca am asteptat un tel de la ea paote poate...trebuia sa plec de mult in club...dar m-ai e timp...

asta o sa si fac ma duc sa ma destind putin...

m-am hotarat o sa vreau sa raman burlac si sa numai iubesc...ce imi pica bn ce nu asta e...e m-ai bine asa...

Poate ne auzim cu vesti bune!! daca nu am vesti bune tot o sa public...

astept parerile voastre.. eu numai stiu ce sa zic...O zi buna tuturor !!






sa-ti spun ceva sa te incurajez:" nu esti singurul in aceasta situatie...:)"
ursulica81
Postat pe 26 Martie 2012 14:21
Buna seara !
Am citit mesajul tau...stiu ca ai plecat la club...foarte bine.
In situatii de acest gen nu trebuie sa stai sa suferi ...asteptand. Cum ti-am mai spus nu forta lucrurile lasa sa vina totul de la sine,
Referitor la...burlacie....nu te grabi sa spui ca nu vei mai iubi niciodata...stii tu foarte bine acea vb...." nu spune niciodata ....niciodata " . Va veni si vremea cand iti vei intalni sufleul pereche.
Iti doresc o seara frumoasa...mai vb.
LANES
Postat pe 26 Martie 2012 21:53
Da Lanes am citit si eu mesajul tau ! Sarumana mult !

Da pai m-am dus in club ce era sa fac...da pai pana o sa gasesc pe altcineva o sa raman burlac..pana o sa imi puna cineva capac e m-ai bine asa...

Asa ce vroiam sa mai zic pe 27.03.2012 m-a sunat ea ca sa ne intalnim....in fine...m-am intalnit cu ea am mers am mancat ceva la restaurant...a fost ok stii...

Nu am m-ai adus discutia despre impacare...

am lasat-o pe ea sa ma sarute..m-a sarutat..m-a luat ea de brat...m-a luat si de mana..si dupa cateva ori imi face aa scz din obisnuinta...si ii zic eu lasa ca stiu ca vroiai...

cand sa plece vazusese un buchet de lalele si mi-am dat seama ca ii plac....i le-am luat ce surprinsa a fost...s-a bucurat...in fine a plecat...m-a sarutat...

Nush ce sa zic...dc oare vrea sa ne m-ai intalnim?Pe 31 ar vrea sa mergem la film..chiar nush...poate doar se foloseste de mine sa isi faca poftele,dar nu vine nici ea fara bani
..chiar nush ce sa zic...

nu cred ca m-am comportat aiurea sau nu am facut ce trebuie,ma refer si cand ma intalnesc cu ea...

...mi-ar placea sa ne impacam sincer....acum ramane de vazut ce si cum...


Nush daca o poate impresiona cv din ce as face..o surpriza cv(am facut un filmuletz in moviemaker daca stii frumos si i l-am trimis astseara pe mail,sa vedem ce zice..

...chiar nush...


garbo269109
Postat pe 29 Martie 2012 00:33
i-o place si ei ca m-am schimbat putin asa ca sunt alltfel ca am alta alura...

chiar nush daca ar conta...
garbo269109
Postat pe 29 Martie 2012 00:35
Neatza...am citit si eu [postarile tale...sincer..in opinia mea..nu cred ca va veti mai impaca!
daca deja pauza a trecut de o luna si rezista fara tine fara nici o problema. si aici ma refer pshic moral nu i este dor de tine..sa stai impreuna..etc,...atunci ar trebui sa ti pui un semn de intrebare,.Mare ..si gesturile si intalnirile care le mai aveti din an in paste cum se spune...poate or fi cu adevarat din obisnuinta...E adevarat ai gresit si nu poti folosi gelozia ca scuza..insa toti gresim cu ceva..e omeneste sa gresesti..insa din ce spui tu ai reflectat asupra comportamentului tau , recunosti ca ai gresit.,..accepti asta..si totusi ea ink nu o face..oare de ce??? si apoi oricat de nehotarata ar fi o persoana ...micile tale gesturile,micile atingeri intalnirile din "pauza" ar fi ajutat o sa i a o decizie! nu cred ca va veti mai impaca..scuze daca am fost prea dura...seara buna ganduri bune si putere sa treci peste caci nu e usor
Iryna_Iry
Postat pe 31 Martie 2012 01:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor!! 4 De la: quasaria 2 Decembrie 2009 06:00
cum ma incurajez eu.care nr v-a placut? 91 De la: daniilia 26 Iulie 2015 18:53
un pic de ajutor 14 De la: koala 19 Noiembrie 2010 22:44
dragoste sau...?! help ! 55 De la: Dsoara_T 18 Iulie 2013 17:46
Stiati ca infidelitatea poate afecta serios dantura? 25 De la: Sassette 21 Noiembrie 2013 23:47
Setari Cookie-uri