pauza intr-o relatie!

Buna, imi permit sa-mi exprim si eu parerea referitor la povestea ta.
In primul rand sunteti foarte tineri, nici nu ar trebui sa se puna problema unei pauze. In al doilea rand, tu ai gresit mult cand ai intrat pe contul ei de facebook. Apoi, treaba asta cu cei care ii trimit ei bani... nu stiu cum poti accepta asta. Nu mi se pare un lucru normal, sincer!
Eu zic sa nu te mai dai tu peste cap sa fie bine, fi mai indiferent, nu fi disponibil cand are ea nevoie de tine! Poate asta o va face sa reactioneze. Daca nu asa, atunci vb deschis cu ea! Spune-i tot ce te deranjeaza! E foarte important asta, pt ca pana la urma voi doi puteti sa va rezolvati problemele.
Mai stiu un cuplu cu ,,pauza'' ... asta nu-i a buna...

Bafta!
l_erika
Postat pe 31 Martie 2012 11:04
dupa modul cum vorbesti se simte ca esti foarte tanar....imi pare rau ca iti spun dar ai facut o mare greseala intrand pe contul ei de facebook asta denota o lipsa de incredere si ea a simtit asta de aceea ti-a cerut o pauza....a considerat ca nu mergeti in directia buna.....pe de alta parte cred ca acuma ea te foloseste ca pe o pelerina pentru vreme rea..(cand nu are ce face te suna sa iesiti, o duci la restaurant, ii faci cadouri ).eu spun sa vorbesti cu ea si sa va clarificati daca ramaneti sau nu impreuna, ca pedeapsa (pt ca face ea eu o vad ca pe o pedeapsa pt neincredere)pe care ti-o aplica ea dureaza prea mult si ca daca nu se decide (eventual ii dai un termen de gandire) tu nu mai poti continua asa, ca tu vrei sa ai pe cineva langa tine permanent.......
clau1978
Postat pe 31 Martie 2012 11:53
Da stiu ce ziceti..asta ziceam si eu...sa vedem cum evolueaza lucrurile...

nush dc tot amana pauza asta..nush ce urmareste..nush ce vrea sa vada..nush ce vrea sa faca..

am publicat in postarile anterioare niste,,motive''...

eu unu de acum o las in pace...am cautato ..am incercat cu una alta...mam comportat cum trb...

nu e bine sa arati ca esti disperat dupa ea...

nush dar am vazut ca e putin geloasa...cand mi-a dat cnv mesaj sa vada ea rpd cn e..

poate e bn sa o fac si putin geloasa...putin efect ar avea...sa si o amenint sa zic asa putin ca ma duc dupa una alta..sa o putin asa pe ganduri ...chiar nush...

eu stiu o vorba:fiecare poveste are un sfarsit,dar in viata fiecare sfarsite un nou inceput !!

poate ajuta poate nu ajuta pauza ...poate o fi buna pentru noi..pt mn a fost cat de cat buna m-am mai asezat..dar se putea rez si fara pauza...

am m-ai incercat sa vb cu ea..dar mi-a zis iari incepi...

nush o sa discut cu ea dupa paste...de data asta serios..ca naiba se fac 2 luni...cat pot si eu sa astept...

Astept parerile voastre!


garbo269109
Postat pe 31 Martie 2012 19:36
Dintre toti cei care mi-au scris..mi-au raspuns...
nush daca e cineva care sa imi poata spune ceva sigur,realist si concret....

adica ma refer ba esti prost ca ai asteptat atat....numai are rost...din tot ce ai spus trb sa faci asa si asa...trebuie sa te comporti asa...

o sa va impacati..chiar nush...daca nu stiu eu nimik sigur ca sunt in relatie..da ba voi...

nush nu cred ca ar fi asteptat nimeni atat de mult dupa cnv...astept pana dupa pasti si dupa gata ca e de ajuns....dar cum am zis si eu nu inteleg
'
oamenii...avea tot ce isi dorea ea....dar asa e omul nu il multumesti niciodata...cand vede ca tii putin la ea gata si-o ia in cap...daca nu tii nu e bn...si tot nu e bn cum o dai...

garbo269109
Postat pe 31 Martie 2012 21:19
Fara suparare,dar de gelozie nu scapi.Ai impresia acum,pentru ca te ai mai linistit.Si da e posibil sa nu mai existe impacare,pentru ca a vazut cum ai reactionat si ii este frica.Maine ,poimaine te ai gandit ca poate o sa ti se para ca nu stiu cum s a uitat un barbat la ea si sa incepi sa faci scene de gelozie? Si intai trebuia sa discuti cu ea,nu sa te iei de respectivul. Nu ai incredere suficienta in ea.Ai trecut de gradul sa zicem placut cu ghilimele de gelozie,esti posesiv,deja incerci sa i controlezi viata.
Magicc
Postat pe 1 Aprilie 2012 05:21
Deja e o joaca de copil,cu sacaitul asta,sa o faci geloasa,la ea poate nu a fost nimic intentionat,in schimb la tine e voit.Si nu trebuie neaparat sa fii tanar,poti sa ai 30 de ani si nu te maturizezi,eu am un exemplu in relatia mea.La fel s a luat ca de ce imi lasa barbati comentarii la poze care nu sunt neaparat cu mine,sa i sterg din lista,sa i dau parola.
Magicc
Postat pe 1 Aprilie 2012 05:26
ti-am zis in perioada asta de pauza chiar nu m-a interesat cu cine a vorbit...si nu o sa ma inteeseze nici dupa...m-a facut sa fiu indiferent...

daca vrea sa imi zica bn....si niciodata nu am incercat sa ii controlez viata...am lasat-o sa iasa cu prietenele ei...cu colegii de facultate...sunt un om intelegator....

Nu are de ce sa ii fie frica...m-ai ales akum dupa perioada asta...ma enervati voi femeile imi e frica...da stai frate asa ca a fost de mom..fiecare are zilele lui...

poate sa imi dea o sansa sa vada ca nu e asa cum isi imagineaza ea...

toti gresim..fiecare are dreptul la o sansa...pana si ea are dreptul...si ea stai lin era geloasa ca ma suna vreo colega...sau ma baga cnv in seama pe mess...dar i-am explicat cine sunt pers si gt s-a rezolvat si criza ei...

si eu puteam sa ii cer o pauza ca si pe mn m-au derajat anumite chesti..da i-am explicat ce ma deranjeaza si s-a rezolvat...in relatie te inveti unu pe altu si adaugi cv unde lipseste...

sa vedem ce fac dupa pasti....o sa vb cu ea!
garbo269109
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:15
Tu esti cumva taur,fecioara sau scorpion?
Magicc
Postat pe 1 Aprilie 2012 17:32
E mascul.
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2012 17:37
foarte tare... fata produce bani si tu o vezi mimoza.... cica vrea o pauza.
Treziti-va la realitate, nene....
quasaria
Postat pe 1 Aprilie 2012 17:59
Buna seara , hmmm...sincer mai cunosc pe cineva si el accepta chestia asta..de dragul ei desi nu a fost de accord...insa ei s au despartit... poi dupa faza asta ar fi trebuit sa ti pui un semn de intrebare referitor la cum este ea cu adevarat...zici ca te suna sa va intalniti cand are ea chef...oare nu vrea doar sa si satisfaca anumite pofte?? fii sincer cu tine priveste in trecut ...gandeste la rece toate chestiutzele din trecut...cu alte cuvinte stai stramb si gandeste drept...solutia potrivita o poti gasi doar tu...in tine insuti! seara placuta
Iryna_Iry
Postat pe 1 Aprilie 2012 20:03
Sunt fecioara...

nu o crede,credea nimeni mimoza....si nu a acceptat nimeni asta ea singura a hotarat sa faca asta...ca cica sa mergem la vara pe undeva...

da totul e posibil sa ma tii pentru vreme urata...sa isi faca poftele ca-s eu bun...

ieri 01.04 am sunat-o ca nu ma sunase de 1 zi si cv..si am vb cu ea...am intrebat-o ia zi ce se

intampla cu noi...ajungem undeva,avem vreun viitor,m-ai are rost sa astept..ca deja am asteptat prea mult..i-am spus ca mi-am dat seama de multe chestii in pauza...ca m-am echilibrat..ca m-am schimbat..

i-am spus pana la urma sunt si eu om am nevoie de una alta...am intrebat-o daca facem pastele impreuna..sa stiu si eu ce fac..sa se decida sa stiu si eu pe ce drumuri apuc...

sa imi zica cu ce rost astept atat...sa imi zica motivele ei,sa fie sincera...

si ea face:e a 2 oara cand ma intrebi ce se intampla cu noi...e problema ta daca ma astepti sau nu...ca pastele il face cu ai ei...

Akum ca mi-a raspuns asa stiu ce am de facut...o las in pace nu o mai sun deloc...o las sa ma sune...

daca ma suna vb cu ea rece.. si gata...poate imi gasesc pe altcineva,vreo aventura cv vad

eu...ma detasez de ea ca nu am ce face...si o las in pace...o sa vrea ea dupa sa ma recupereze..

O zi buan tuturor !!
garbo269109
Postat pe 2 Aprilie 2012 12:00
a luat toata lumea vacanta?numai zice nimeni nimik...

Paste Fericit va doresc,sanatate si tot binele din lumea !
garbo269109
Postat pe 7 Aprilie 2012 11:39
Iti spun eu ceva...niciodata nu ceri asemenea sfaturi pe un forum cu 99% femei. Nu poti cere sfaturi atata de personale unor straini si sa le si urmezi, pe deasupra.
Dar gandeste logic...spunea cineva ca femeile serioase nu socializeaza cu barbati necunoscuti pe facebook, pt ca n-are de ce. Si avea PERFECTA dreptate. O femeie serioasa nu interactioneza cu alti barbati pe retelele de socializare, numai daca e bagatoare in seama sau doreste ceva de la el. Mai ales sa-ti ascunda, este inadmisibil. Chestile astea le fac pustoaicele de liceu sau femeile nesigure pe ele. ( Asta o spune vasta mea experienta de viata). Pe prietena ta a deranjat-o ca ai prins-o, ca altfel nu se supara si mai ales, nu cerea pauza. In pauza aia probabil se poate manifesta mai bine, fara ca tu sa vezi tot. In locul tau, as pune-o sa se hotarasca pe loc. Daca te iubeste, n-are nevoie de atata timp de gandire. Si nu, nu e bine sa fi gelos, chiar dauneaza grav sanatatii. Pe viitor, daca ai incredere in persoana cu care esti, arata-i asta. Sigur va aprecia. Decizia este a ta.
Sa nu crezi ca ti-am spus asta pt ca sunt o fire geloasa...chiar de fel. Sunt gelos atat cat e normal, cat sa-i arat ca o iubesc dar totodata ca am incredere in ea.
Si inca ceva...NU exista prietenie intre un barbat si o femeie...mai ales daca sunt complet straini, "amici" de facebook sau whatever.Asta e o labareala de doi bani.
garbo_1909
Postat pe 11 Aprilie 2012 23:03
da mersi frumos de sfaturi garbo!
garbo269109
Postat pe 18 Aprilie 2012 20:52
da garbo 1909 stiu perfect ceea ce zici..de parerea asta sunt si eu...

stiu dc vb si cu ala pe net..ca trebie sa ii trimita ala cv..il fraiereste pe ala sa ii trimita nush ce..
banii si alte prosti...sa se indragosteasca ala de ea,sa o placa..prostii dastea...

ti-am zis am stat 2 luni in pauza...ajunge frateee! desi nu trebia sa o astept....

am fost akum de curand cu ea la matusisa..am facut un gratar..alea alea...am dormit impreuna in pat...nu s-a intamplat nik ca era in perioada aia a fetelor...desi daca nu era cica faceam cv...

chiar nush ce vrea...se foloseste de mn asta e clar...altcv nu vad...daca face asa..ma suna cand vrea,ne intalnim cand vr..in rest pauza...

dar dupa ziua aia nimik adica nu m-a sunat nu nik....

asa ca gata mi-a ajuns si mie pe bune! cat sa stept....cat sa indur....

imi calc pe inima ma intalnesc cu ea si mi-a parut bine de cunostiinta si pa !!

O zi buna tuturor !!
garbo269109
Postat pe 20 Aprilie 2012 21:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia cu un barbat care are doi copii si o fosta sotie 70 De la: garbo_404900 23 Septembrie 2014 11:34
CADOUL PERFECT 11 De la: funny_lucky 9 Noiembrie 2010 20:08
mamica singura cu 2 copii cum ma voi descurca? 75 De la: crisa_27 6 Ianuarie 2020 16:17
Dragoste la batranete ! 176 De la: dor72_ 10 Octombrie 2011 19:26
Femeia si barbatul 15 De la: moniq_ 19 Mai 2010 16:26
Setari Cookie-uri