AMINTIRI DESPRE VIITOR

De la: great_suedezu, la data 2012-02-12 17:56:59imi place mult iarna asta, sa mai tina ,inca, pana pe 21 martie ,cand apare echinoctiul de primavara, adica s-a mai reglat ceva la stratul de ozon ;n-am mai avut de mult timp ,zapada exact in prima zi de iarna, pe 22 dec.-solstitiu de iarna ; sa vedem daca mai avem primavara derutanta de o luna ,cum a fost in ultimii 7ani sau si-a revenit si ea, sa tina pana macar la 15 mai...Deci in alte s-au pus pe ei, sa nu mai defriseze aiurea paduri ,cum se intampla in spatiul carpato-danubiano-pontic...Aceia au inteles ce inseamna incalzirea globala si de unde vine, dar ii lovesc incendiile si tot se mai pierde, dar nu se fura lemn...
dap.... se regleaza stratul si se deregleaza statul. Tu esti padurar x fii-su..ca sigur nu esti hot! O seara buna si tie!
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 18:30
Da..... interesant articolul tau dar mi-ar fi placut sa dai mai multe detalii si sa ne spui cine este acel fulger de unde a luat aceste date si daca stie sa ne mai dea niste indicii despre aceste sesizari care mie personal mi se par destul de interesante si care ar trebuii sa ne dea de gindit la toti...... sa le luam in consideratie si nu in ris.......imi pare rau ca insfirsit ,
atunci cind gasesc un topic interesant nu se prea da raspunsuri serioase si se ia in ris pacat ,ar trebui sa fim mai seriosi cu viitorul care ne asteapta nu pe noi dar pe cei ce vor urma cu siguranta.....
imi pare rau ca suntem atit de lipsiti de interes si luam totul in ras.
o seara buna va doresc si mai ginditi-va odata atunci cind face-ti vre-o aluzie la viitor.a fost foarte bine ales titlul .......bravo ....eu personal te felicit.
mmiriam
Postat pe 12 Februarie 2012 20:42
este un ge-niu(neutru ) p'aciulea care vrea ceva amintiri pe viitor si confunda titlul TOPICULUI cu chestii erotice......JEGUL vede peste tot si toate exprimare CORECTA chiar si in limba lui.
garbo225639
Postat pe 12 Februarie 2012 21:12
gramatica unor inculti;;creer,salbatece,creiate,unde s-a nascut asta oare?asta e vocabular de taran dus rau de tot
traian1
Postat pe 12 Februarie 2012 21:38
traian, de ce jignesti taranii?
dor72_
Postat pe 12 Februarie 2012 22:02
daca atat poate ...
cri_cat
Postat pe 12 Februarie 2012 22:15
eu m-am nascut la Moscova si la pariu ca stiu mai multa gramatica a limbii romane decit tine ?:-)
quasaria
Postat pe 12 Februarie 2012 22:45
povesti de adormit copii.
am invatat geologie la facultate,si chestia cu exploatatul e ca o intepatura de ac facuta pamantului....
ce sa mai zic de restul...
eu stiti ce fac?cand aud ceva,incep sa ma documentez pe internet.
ma bucur ca am incetat sa cred tot ce aud....
si cand soarele nu va mai exista ,vor exista alti sori,sau alt soare,sau omul va trai in spatiu.
hai sa vedem ce facem noi acum,ca sa lasam generaiilor viitoare,un corp sanatos,obiceiuri sanatoase,credinta ca sa fie si puternici sufleteste,etc.
sa lasam mai mult decat am primit,ca sa poata indura poluarea fizica si psihica,pe care ii asteapta pe copii si stranepotii nostri.
daniilia
Postat pe 13 Februarie 2012 07:12
De la: garbo225639, la data 2012-02-12 13:31:15
De la: garbo101426, la data 2012-02-12 10:52:45Sa mai zica careva ca intreruperea brusca a medicatziei specifice - fara acordul medicului curant - nu provoaca dezastre neuronale! Comparabile cu alea naturale, descrise mai sus...
...pustoaico, ai gresit topicul cred.....


Serios?!?...
Si nu cumva vrei tu sa ma ajutzi sa ... trec strada? O fi ... topicul pe trotuarul alalalt? Mai sa fie...
garbo101426
Postat pe 13 Februarie 2012 09:22
De la: DD_BB, la data 2012-02-12 13:35:35Pustoaica si-a pierdut medicatia in zapada

"Copila", sa intzeleg ca ... suflatul in papadii e o meserie din Nomenclatorul de Meserii?...
Ai observat tu cumva vreo ... "corola de minuni" in textul care face obiectul topicului?!?... Ma rog, poetul tot poet, da' chiar asa?... O fi cazut sarmana logica - si frate-su' bunul simtz - pe gheatza si si-or fi rupt gitul. Ca tot e de sezon...
Adica: "Omul este un animal evoluat dar imperfect,stapineste pamintul de miliarde de ani"??????... Nu mai mentzionez si restul ca ma ia cu frisoane. Reci. Tot de sezon...
Bref...... De nimic nu ai a spune
Eu itzi zic sa te abtzii,
Proza-i grea s-o pui pe strune:
Risti sa spui numai prostii!...

No offence!
Si sanatate! Fara ... comprimate!
garbo101426
Postat pe 13 Februarie 2012 10:01
De la: traian1, la data 2012-02-12 21:38:09gramatica unor inculti;;creer,salbatece,creiate,unde s-a nascut asta oare?asta e vocabular de taran dus rau de tot
mey Traiane,cum dreaq l-ai nimerit in cetirea ta,toocma' / Dumas?....pune de mamaliga cand fac eu kk! O seara cu spor sa ai!
garbo225639
Postat pe 13 Februarie 2012 17:38
De la: memo, la data 2012-02-12 17:02:53cind spui gramatica ... ok ... dar mai sint persone care se uita mai departe de litere .. in interiorul subiectului . Eu de exemplu sint plecata de cind eram mica si limba mea este complet diferita acum ce mai conteaza ptr, mine liniutele si virgulitele , si cei mai multi ii intereseaza subiectul , Eu nu fac gramatica pe net ...
GE_WCologul,vrea sa te exprimi profund si cu substanta,altfel nu simte el (jegul) SAVOAREA! O seara buna sa ai!
garbo225639
Postat pe 14 Februarie 2012 18:14
De la: great_suedezu, la data 2012-02-13 17:56:17225639- nu sunt ce crezi tu , nici nu te duce capul prea mult ,sa intelegi printre randuri...mintea ta este anapoda ,asta este nivelul tau ;si nici nu am confundat topicul...mai ai multe de invatat ,dar deocamdata esti la un nivel prea jos ; ai venit la lac, prima data si deja ti s-a agatat in ierburi acul si ti s-a rupt nailonul ; si nu mai incerca sa te apropii de orice balta ,ca poate fi si mlastina ,si incepi sa te afunzi in ea si este greu de iesit de acolo fara ajutor... es tut mir leid,melde mich spater noch einmal, ich mochte gehe gespeist
de care kp ii vb.?.....ceva de Mesterul Manole?>>aud))):P Ich Liebe Dich!
garbo225639
Postat pe 14 Februarie 2012 18:27
De la: garbo225639, la data 2012-02-14 18:27:10
De la: great_suedezu, la data 2012-02-13 17:56:17225639- nu sunt ce crezi tu , nici nu te duce capul prea mult ,sa intelegi printre randuri...mintea ta este anapoda ,asta este nivelul tau ;si nici nu am confundat topicul...mai ai multe de invatat ,dar deocamdata esti la un nivel prea jos ; ai venit la lac, prima data si deja ti s-a agatat in ierburi acul si ti s-a rupt nailonul ; si nu mai incerca sa te apropii de orice balta ,ca poate fi si mlastina ,si incepi sa te afunzi in ea si este greu de iesit de acolo fara ajutor... es tut mir leid,melde mich spater noch einmal, ich mochte gehe gespeist
de care kp ii vb.?.....ceva de Mesterul Manole?>>aud))):P Ich Liebe Dich!
oh nu!....m-am razgandit,mars la pescuit SOMN , eu nu cred ce vrei tu,nu confund coada vacii cu stampila Primariei, x lacul / balta /mlastina ta cu putzu(a) si nailonul cu prezervativul .O seara cu scufundari sa ai!
garbo225639
Postat pe 14 Februarie 2012 18:42

Poi daca vezi asa de departe,.....poti sa ne spui si cine o sa fie premier,presedinte,......poti sa vizualizezi comoara Dacilor,.....poti sa vezi ca pe aceste meleaguri s'a scris pentru prima data acu 7000 de ani,........deci poti vedea si nr de la Loto,......
Apropos,......da'ne si noua pontu
Stefan127
Postat pe 16 Februarie 2012 15:46
pt. 225639-ceea ce-am scris eu ,prima data(h 13:46), despre concerte(am in spate ,un nr. mai mare de 3 ori varsta ta - ,concerte colindate, prin Romania si Europa) si femeile de care am relatat, sunt lucruri traite/simtite de mine si nu ma intereseaza ,ce nu crezi , sau ce nu confunzi tu ...dar invidia este mare si se simte la multe pers. Si acel care a pus titlul topicului ,are dreptate ce a scris acolo si mi-a adus aminte si de unele nuante ce le stiam si eu ,dar a adaugat si altceva , care mi-a placut... Deci de 3 ani citesc garbo asta ,si pana acum n-am vazut ceva intesant ,vreun subiect , care sa ma faca sa scriu ; numai aiureli ,balarii,scaieti ,mistocarii etc. ;unii deschid un topic la misto ,si nu mai scriu nimic , dupa aceea ... ; aprind taciunii la gratar si nici la jaratic nu participa- se retrag , lasa pe altii sa se ,,impunga" .Bis bald !
great_suedezu
Postat pe 16 Februarie 2012 16:56
uite ce ar merge aci niste ficatei la gratar
elodia_2
Postat pe 16 Februarie 2012 17:16
Frate! Nu s-a schimbat nik... pe-acilea... Mai unul cu nuca-n perete, mai toti cu... dintii pe el!!! Pot sa mai lipsesc... Cu siguranta, acelasi lucru il voi gasi indiferent cand am sa revin si indiferent de topic sau de subiectul acestuia...
Daca tot m-am bagat si eu in seama, macar sa va salut pe toti de pe-aici...
Buna!... Paaa!! Frate! Nu s-a schimbat nik... pe-acilea... Mai unul cu nuca-n perete, mai toti cu... dintii pe el!!! Pot sa mai lipsesc... Cu siguranta, acelasi lucru il voi gasi indiferent cand am sa revin si indiferent de topic sau de subiectul acestuia...
Daca tot m-am bagat si eu in seama, macar sa va salut pe toti de pe-aici...
Buna!... Paaa!!
Ophiuchus
Postat pe 17 Februarie 2012 19:31
Am facut-o, nu? Asta ca sa fiu sigura ca sa mai dau si eu apa la moara... As putea sa mai apas de cateva ori si-asa nu-i nimeni pe-aici...
Ophiuchus
Postat pe 17 Februarie 2012 19:36
cine dracu sa mai fie...
ma distram si eu cu marcelush, alias "majoreta 639".
da' iar si-a ras contul, de crizat bezmetic ce e...:D
eu de cine sa (ma) mai rad?...
de tzatzele lui insipide?...
fac naibii indigestie:P

plictiseala mare, domle...
:)))
eu_geminy
Postat pe 17 Februarie 2012 23:50
va plangeti ca nu gasiti pe forum postari interesante sau suficient de inteligente cat sa va suscite interesul. Ia incepeti voi sa postati astfel si apoi sa vedeti trafic.
SAL
Postat pe 18 Februarie 2012 00:05
De la: SAL, la data 2012-02-18 00:05:28 va plangeti ca nu gasiti pe forum postari interesante sau suficient de inteligente cat sa va suscite interesul. Ia incepeti voi sa postati astfel si apoi sa vedeti trafic.


De dat sfaturi e usor! Ia mai bine da un exemplu, baga o postare macar interesanta, daca nu inteligenta, si-om vedea apoi cati o sa te urmeze.
Pariu ca toti astia care se vaita "p-aciulea" de lipsa postarilor interesante, n-or sa fie capabili sa vina cu o singura propozitie originala, darmite cu un textulet inchegat dupa toate legile retoricii, decat daca or cita dintr- altul mai destupat si mai devreme la minte decat ei!
charmelen
Postat pe 18 Februarie 2012 00:18
De la: SAL, la data 2012-02-18 00:05:28 va plangeti ca nu gasiti pe forum postari interesante sau suficient de inteligente cat sa va suscite interesul. Ia incepeti voi sa postati astfel si apoi sa vedeti trafic.


da chiar...
ia incepe tu, mey sal...
ca tot esti demult pe-aici si n-ai scris nimic inca...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Februarie 2012 00:26
Iete na, te trezisi acu` Ge sa-mi dai intaietate de parca n-ai fi mai vechi ca mine si cu de zece ori mai multe postari si ... toate fara continut .(doar cu mici intepaturi la adresa unuia sau altuia)
SAL
Postat pe 18 Februarie 2012 14:24

imi place
toti vreti mult, niciunul nu dati nimic....
o comunicare mai...abrupta nici ca se putea
eu v-as zice cateva dar mi-e teama ca nu pot spune suficient

dor72_
Postat pe 18 Februarie 2012 19:03
Titlul mi se pare destul de ok, pentru ca si Erich von Daniken are o carte scrisa si anume "Amintiri despre viitor". Daca nu ai citit-o, ti-o recomand cu incredere, ceea ce vei citi sigur te va pune pe ganduri. Cat despre titlul dat de" Amorezul", cred ca s-a inspirat dupa Erich.
SysrQwe
Postat pe 9 Mai 2012 15:17
sa stiti ca eu am auzit ca o sa fie altfel : oamenii vor fi mai buni unii cu altii, se vor planta pomi, vor fi rasete si fericire!
lllorena
Postat pe 5 Ianuarie 2014 08:23
Poate....pe lumea cealalta
Rotty
Postat pe 5 Ianuarie 2014 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mierea 9 De la: cristina78 21 Martie 2010 15:30
dfsfs 11 De la: GeaninaGeni 5 Ianuarie 2014 09:04
dureri de spate 24 De la: ileana_damian 12 Aprilie 2011 14:12
Alimentatie vegana in functie de grupa sangvina 1 De la: monic_mtne 16 Noiembrie 2011 13:44
Leacuri babesti 6 De la: garbo197910 23 Octombrie 2013 20:09
Setari Cookie-uri