relatia dificila cu parintii intr-o anumita privinta

De la: Cristina_Adler, la data 2012-02-01 10:40:22
Sorinuka,voia un sfat...ma indoiesc ca avea nevoie s-o balacaresti tu...ti-a raspuns civilizat...ce-ar fi sa incerci si tu sa abordezi un astfel de limbaj???...sa sti ca nu doare!!!

Tu ai putea sa ii povesteshti cum s-a regulat de mica fiica ta sau cum a incercat ierburi shi s-o sfatuieshti sa faca shi ea la fel, Cristinico. Nu-i asha? Dar mai bine ...zaaaaaaaat de-aici! Abtzine-te! Fata asta are fond bun shi n-are nevoie sa i se cante in struna. Trebuie doar scuturata putzin Iar tu nu te mai baga in seama cu mine ca o sa te doara .
carco
Postat pe 2 Februarie 2012 07:57
Parintii tai cu siguranta vor sa te protejeze. Am trecut si eu prin aceleasi scandaluri in perioada adolescentei si, intr-un fel sau altul faceam uneori si ca mine, suportand normal consecintele - pedepse care de cele mai multe ori nu se concretizau. Trebuie sa ii intelegi si pe ai tai, nici eu nu i-am inteles la momentul respectiv, dar acum, uitandu-ma in urma nu mi se mai par atat de absurzi. Ideea e ca ai toata viata inainte, iar parintii (crede-ma) e posibil sa fie singurele persoane care iti vor sta alaturi la greu. O sa te duci la facultate, probabil, poate chiar in alt oras(nu stiu de unde esti) si atunci o sa ai toata libertatea de care ai nevoie.
Ce poti sa faci acum este sa nu te certi cu ei, sa le spui ca intelegi ca sunt ingrijorati pentru tine si ca ii iubesti pentru asta. ;)
al_ma
Postat pe 22 Februarie 2012 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Familia iubitului ma dispera. 10 De la: Daliaa 24 Decembrie 2017 11:42
Rugaciune puternica 37 De la: garbo_477838 11 Ianuarie 2018 17:37
dati-mi si mie un sfat fetelor 7 De la: fleurdelis 3 Mai 2010 21:03
Mama de fata vs. mama de baiat ,in calitatea de soacra 60 De la: garbogirl2123 9 Ianuarie 2014 19:50
imi voi pastra copilul 12 De la: miscortel 1 Aprilie 2012 11:17
Setari Cookie-uri