as dorii niste sfaturi...

buna ma numesc elisa si sunt insarcinata in 26 de saptamani,mama simtit rau si mam dus la spital aveam dureri groaznice sub burta...doctorita de garda care ma consultat mia spus ca am sa nasc foarte curand din cauza ca am uterul foarte mic si si nu pot tine sarcina pana la termenul normal.deasemenea mia spus ca copilul are 900g iar asta ma sperie foarte tare...credeti ca ar putea avea consecinte copilul???va rog spunetimi si mie pentru ca sunt foarte speriata deoarece este prima sarcina...
elyssa_melisa
Postat pe 18 Decembrie 2011 11:04
elyssa, eu cunosc cazuri in care copiii au supravietuit si cu cele 600 de grame cu care s-au nascut.
esme
Postat pe 18 Decembrie 2011 11:12
Elisa, eu am avut 700 g la nastere, am stat 2 luni la cutiuta, iar la 6 luni (+2) daca nu molfaiam sarmalute cand simteam mirosul, faceam urat. Probleme de sanatate nu am avut absolut deloc, in afara de raceli si gripe; daca nu ti s-a spus nimic ingrijorator despre bebe pana acum, nu te ingrijora nici tu prea tare. Nu pot generaliza, insa trebuie sa ai incredere in primul rand in tine, pentru a ajuta mai departe.
klaire
Postat pe 18 Decembrie 2011 12:21
ar fi de preferat sa se nasca la termen, dar si daca e prematur poate fi ok. Nu are nimeni cum sa iti garanteze ca e absolut sanatos inainte sa se nasca nici in cazul prematurilor, nici la termen - dar trebuie sa fii optimista. Si fie-mea e prematura si n-a avut absolut nici o problema.
Am avut eu, ca m-am speriat cit putea sa fie de mica... Dar ea n-a avut.
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2011 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 65 De la: anaROBERT 5 Martie 2010 12:24
Diacnistic metatarsus adductus varus 5 De la: marilena_sandu 13 Februarie 2014 17:09
pielea uscata la copilasi! solutii? 9 De la: monica_cora1975 18 Martie 2009 08:51
Pana la ce varsta se folosesc cremele de corp? 1 De la: ANYYTA 11 Ianuarie 2009 15:49
daca mama are serviciu si tata nu poate lucra 5 De la: jitaruandreea 15 Noiembrie 2008 13:02
Setari Cookie-uri