produse naturiste

Cunosc niste produse naturale recunoscute la nivel mondial care i-au ajutat pe multi oameni,inclusiv pe mine. Pentru o parere in plus va dau adresa mea de mail teo_2883@yahoo.com. Multa sanatate
garbo249362
Postat pe 21 Noiembrie 2011 01:21
Buna ziua, pentru afectiuni cardiovasculare se pot folosi ca tratament adjuvant si produse naturale din plante medicinale.Capsulele Tensiune au fost evaluate pe pacienti cu hipertensiune arteriala stadiul I si II.In 72% din cazuri a fost suficienta administrarea acestui produs pentru normalizarea valorilor tensionale.Este un produs bine tolerat fara reactii adverse.Ameliorarea se instaleaza dupa o saptamana, iar efectul maxim apare in 15-18 zile, cu mentinerea lui pe toata durata administrarii.Se poate asocia ceaiul Tensiune pentru accentuarea efectului hipotensiv.Alte produse utile in afectiuni cardiovasculare a caror eficienta a fost evaluata pe loturi de pacienti sunt Calmocard capsule(1-2 capsule de 3 ori pe zi), Colesterol capsule(1-2 capsule de 2-3 ori pe zi).
Medic_Fares
Postat pe 16 Octombrie 2012 13:13
Buna! Problemele cardiovasculare sunt foarte periculoase pentru sanatate si trebuie prevenite cat mai mult cu putinta. Eu ma confrunt cu un program foarte incarcat, plec dimineata si vin noaptea, aproape de miezul noptii asa ca sunt pe drumuri toata ziua, fara sa pot manca adecvat. Pentru ca totul este la foc automat si sunt mereu stresata am inceput sa iau Revidox, un supliment alimentar care ajuta impotriva oboselii si relaxeaza pielea. Nu contine substante nocive, ci este facut din resveratrol 100%biodisponibil obtinut din extract din samburi de strugure, rodie si seleniu. Este usor de administrat, se ia o singura data pe zi, mai exact dimineata. Multa sanatate!
garbo_406582
Postat pe 24 Octombrie 2014 09:50
Buna ziua.Va recomand pentru prevenirea unor afectiuni cardiovasculare sau pentru tratamentul adjuvant sau curativ in afectiunile incipiente cateva remedii naturale.Pentru hipertensiune sunt capsulele Fitotensin 1 a caror administrare poate fi alternata la 3 luni cu administrarea de capsule Fitotensin 2.In afectiunile cardiace functionale (papitatii, tahicardie, oscilatii tensionale, dureri precordiale), cardiopatie ischemica forme usoare si medii, se poate administra capsulele Calmocard 1 si Calmocard 2 in cure de 3 luni alternand cele 2 remedii.SE poate asocia si ceaiul Calmocard cate 3 cani pe zi.Se pot face cure capsulele Antioxidant antiaging timp de 1-3 luni.Multa sanatate!
Medic_Fares
Postat pe 30 Septembrie 2015 16:17
Am citit că uleiul de macadamia nu funcționează bine pentru inimile noastre https://thethingsdanielledraws.tumblr.com/
RALUCAA86
Postat pe 19 Septembrie 2018 12:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Centrul de Cardiologie de Urgenta Brasov, consult si operatie, pareri? 1 De la: garbo_455768 18 Septembrie 2016 11:44
MI-AM RUPT UN PICIOR 10 De la: precizilla 27 Aprilie 2011 21:08
Din inima 15 De la: costel_s 1 Septembrie 2014 16:15
BUNA! VA ROG UN SFAT... 2 De la: anaROBERT 19 Iunie 2010 01:26
palpitatii .. va rog ajutati=ma 27 De la: tutankhamon 11 Mai 2009 12:00
Setari Cookie-uri