mi-e dor de el........

Ioane, Ioane....
Numai tu nu te trezesti....
Daniela de la....
dor72_
Postat pe 19 Decembrie 2011 17:15
NU-L MAI CAUTA SI CONTINUA SA TE INTALNESTI CU ALTII. DACA TE VREA TE VA CAUTA. PREA ESTI PRESUL LUI. TU ESTI FEMEIA. TU TREBUIE SA FII CEA NEHOTARATA SI NU EL.
ROSI_ES2005
Postat pe 19 Decembrie 2011 20:21
eu iti dau alt ID: numaiubicata2011
poate tine...
Mr_Li
Postat pe 20 Decembrie 2011 16:16
De la: garbo232526, la data 2011-11-18 18:35:19Am sa va spun o poveste trista care ma consuma atat fizic cat mai ales psihic.L-am intalnit pe el la finalul unei casnicii de 11 ani si in acel moment era tot ce-mi doream de la viata.L-am indragit de prima data si el pe mn la fel.Ne-am indragostit ca nebunii nimic nu mai conta decat eu si el.Parintii lui nu au fost niciodata de acord cu relatia asta pt ca eu am doi copii iar el e mai mic ca mn cu 6 ani asa ca am tinut-o ascunsa aproape tot timpul.Ne faceam timp totusi sa ne vedem zilnic si ne spuneam tot.Nu-l vedeam decat pe el si nu respiram decat prin el.In ultima perioada insa s-a racit de mn poate pt ca au si intervenit multe situatii s-a bagat si mama mea cand a aflat si a incercat sa i faca greutatila servici si acasa la el parintii lui l-au amenintat ca-l dau afara din casa.Si cum situatia la el cu banii nu e roz si n-avea unde sa se duca am inceput sa ne vedem mai rar dar tot ne vedeam si vb ore in sir la telefon si pe mess.Ne-am certat acum cateva luni dintr-o prostie am obs ca isi facea colectie de fete pe un site dandu-le multora cereri de prietenie si ne-am despartit pt o trei saptamani am aflat intre timp si ca vb cu altele pe mess pt ca aveam parola data de el si am vazut convorbirile.Am ramas socata sa vad cum incerca sa le vb lor cum vb cu mn cand ne alintam.Atunci l-am sunat si i-am zis ca nu poate spune ca ma iubeste pe mn si sa faca asa ceva si ca imi pare rau ca am pus atata suflet in relatia asta si ca e un nesimtit.A fost socat de vb mele pt ca noi vb frumos si nu ne jigneam niciodata.Dupa aceste trei saptamani a sunat o prietena sa o intrebe daca am pe cineva pt ca eu nu-l mai cautam deloc.Nu pot descrie ce am trait in acea perioada am crezut ca mor am ajuns la antidepresive puternice si la un pachet de tigari pe zi.Am uitat sa va zic ca la o cearta de a noastra el a iesit la un suc si nimic mai mult cu o fosta si a venit repede sa mi zica.....pt ca e sincer cum zice tot el.Au inceput sa curga msj de dragoste si am cedat rapid ca nu mai puteam de dorul lui si asa au mai trecut doua luni extrem de frumoase.In ultima perioada a devenit iarasi rece numai eu sunam daca ii dadeam msj cateodata nu raspunde pt ca se uita la tv sau mai stiu eu ce alt motiv sau preocupare avea.Vinerea trecuta am pus punct pt ca nu mai suportam devenisem presul lui pe care se stergea pe picioare de cate ori avea el chef.Intre timp am conversat cu un baiat pe mess si mi-a propus sa ne intalnim.Deja renuntasem la ideea de a mai fi cu fostul desi aveam inima tandari.Am iesit cu baiatul acesta si fostul a aflat a fost o sg intalnire la un suc si atat.A turbat nu-i venea sa creada am inceput de atunci sa vb pe mess si prin msj si i-am explicat ca nu a fost nimic ca-l vreau inapoi dar el nu vrea nici sa auda.M-am umilit in fel si chip i-am dat zeci de msj si telefoane .Imi zice ca ma iubeste enorm dar nu ma cauta si nu stie daca ma vrea inapoi.Eu am trecut peste multe si peste acea intalnire cu fosta el de ce nu poate? va rog dati-mi niste sfaturi ca simt ca o iau razna. Nu mai sunt buna de nimic numai la el ma gandesc

Zici ca ai doi copii,cauta un barbat serios ,asta daca -ti poti infrina instinctele animalice.Sigur ca individul de care vorbesti este multumit sa aiba o femeie de tavaleala sa nu se masturbeze cind nu gaseste alta ,dar tu ai grija ca timpul trece te slutesti ,copii trebuiesc sa creasca ,vine scoala si o gramada de probleme ,cauta un barbat cu aceleasi probleme si fa o familie.
VOIAJOR
Postat pe 8 Ianuarie 2012 22:37
Nea Ioanide, cum vine asta,,Timpul trece, te slutesti" ?
Eu la patruzeci si-un pic ma simt ca in studentie si cred in frumusetea matura ce vine din interiorul omului.
SAL
Postat pe 11 Ianuarie 2012 16:22
nu se 'sluteste' nimeni cu trecerea anilor.
singurul lucru care li se intampla unora, e ca peste ani, incepe sa se vada rautatea si uratenia din suflet. asta iese la suprafata si urateste.

asa ca..sal
ufishor
Postat pe 11 Ianuarie 2012 17:28
Rugăciunea de mai jos îi este dedicată Maicii SFINTE și se spune că îndeplinește orice dorință

„Sfântă Maria, mă îndrept plin de încredere către Tine, cerându-ți ajutor! Cred cu tărie că mă vei asculta în necazul meu și mă vei sprijini când îmi este greu
Spre a-ți arăta recunoștința mea, îți făgăduiesc să fac cunoscută și altora această rugăciune. Te rog, cu umilință, să îmi aduci liniște în tristețea și durerile mele.
În numele negrăitei rugăciuni și bucurii care ți-a cuprins inima când ai oferit adăpost Mântuitorului lumii în casa ta din Betania, te impor, roagă-te pentru mine și familia mea ca să-l păstrăm pe Dumnezeu în inimă astfel încât să ne învrednicim a primi ajutor în nevoile noastre, mai ales în durerea care mă copleșește acum (se spune dorința)
Te implor, Ajutătoarea celor aflați în suferință, înfrânge orice greutăți precum ai înfrânt balaurul care șade la picioarele tale.”

Se spune rugăciunea Tatăl Nostru, iar apoi: „Bucură-te Marie, cea plină de Dar, Domnul este cu Tine! Binecuvântată ești tu între femei și binecuvântat este rodul pântecului tău care a născut pe Mântuitorul sufletelor noastre Iisus Hristos.

Sfântă Marie, Maica de Dumnezeu, roagă-te pentru noi păcătoșii acum și în ceasul morții noastre. Amin”

Această rugăciune se spune de 10 ori pe zi, timp de 9 marți, având o lumânare sfințită aprinsă.

Rugăciunea este atât de puternică încât înainte de terminarea novenei se va primi lucrul cerut.

Read more: http://ortodoxia.rol.ro/rugaciune-puternic-pentru-ndeplinirea-unei-dorine-maica-domnului-te-va-ajuta-968903.html#ixzz4ShqYmbAX
garbo_460645
Postat pe 13 Decembrie 2016 10:53

Citind ... 'minunea' de mai sus, nu pot decit sa spun exact ce spunea tata-mare - cind vedea nebunia in vorbele si faptele omului -, sau sfintul parinte Ioan de la Manastirea Recea-Tg. Mures atunci enoriasii cind crestinij o lua rau de tot pe aratura:

"...Doamne Dumnezeule, mare e Gradina Ta!..."

garbo101426
Postat pe 13 Decembrie 2016 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help, ceva idei 33 De la: AdrianaR 18 Februarie 2010 10:49
barbatul rac 1 De la: garbo_497583 20 Februarie 2019 17:00
o parere ,va rog 39 De la: garbo_6283 4 Aprilie 2013 12:57
Barbati de pe Garbo.ro, 1090 De la: madita 10 Octombrie 2010 18:24
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
Setari Cookie-uri