Nu e ok ce mi se intampla....o parere obiectiva?




multumesc....e in regula....cu el sau ...fara....e egal...
sunsset
Postat pe 15 Septembrie 2011 17:13
Mda, inc-o cioaca.

Haideti, nene, ca pe mine dilema asta existentiala a fetei care nu stie ce sa aleaga intre actorul ala cool si timid, sau ala tocilar, o fumam prin '85, odata cu Revenge of the Nerds.
anakin
Postat pe 16 Septembrie 2011 17:20
nu te-ai apucat prea devreme de fumat?
dor72_
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:48
NUMAI TU POTI DECIDE CE SA FACI PENTRU CA TU TREBUIE SA STII CE VREI NOI NU ITI PUTEM DA SFATURI PRACTICE PENTRU CA NU II CUNOASTEM.
garbo121744
Postat pe 17 Septembrie 2011 04:09
Da-le papucii. Iti place careva sa-ti linga tocurile? Sau cineva care nu e interesat? Acum nush ce sa zic de actor dar despre nerd ma pot pronunta... Sunt unul dintre ei. Diferenta dintre tine si o carte buna e cam de 250 de pagini.
sierra_ig
Postat pe 17 Septembrie 2011 05:05
De la: sierra_ig, la data 2011-09-17 05:05:10Da-le papucii. Iti place careva sa-ti linga tocurile? Sau cineva care nu e interesat? Acum nush ce sa zic de actor dar despre nerd ma pot pronunta... Sunt unul dintre ei. Diferenta dintre tine si o carte buna e cam de 250 de pagini.

Numai de atat? 250? Cum ai..calculat..tocilarule!
elisabeta_boia
Postat pe 17 Septembrie 2011 08:27
cred ca ar trebui sa meditezi si sa iti pui ordine in ganduri , dupa aia sa te hotarasti ce vrei sa faci in viata ta, parerea mea
narcysa
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:31

Felicitari Marius..in sfarsit un barbat care gandeste matur!
Mai rar gasesti asa ceva in ziua de astazi!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Dor 72...
Am scris cu litere mici acum sa nu mai ai probleme cu ochii..
Doamne fereste nu vreau sa devii handicapata cumva,de la scrisul meu mereu cu majuscule.
P.S folosesc un notebook ..pe care il am cu mine mereu ,din cauza multelor calatorii pe care le efectuez..De aceea scriu cu majuscule de obicei,pentru ca monitorul este mic.
Uite ca am dezlegat si dilema aceasta acum...
...........................................................................................
Pupici la toti cei cuminti de pe sait!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,[/quote]

Mi se pare ca Marius spune ce vor sa auda femeile, dar nu cred ca simte ce vb, e prea.."din carti" cat despre actor, tocilar, sau ce sunt cei 2, nu cred ca ii cataloga dupa functie, ci doar era o descriere prin care sa ii delimiteze si sa ne prezinte un pic din caracterul lor.(Deci marius nu te-ai prins)
Draga mea alege cu inima dar analizeaza si cu capul.Sper sa iti gasesti raspunsul inainte de a-si pierde baietii tai interesul.
medusa_su
Postat pe 20 Septembrie 2011 07:25
Concret, inainteaza mai mult in relatie si cu unul si cu celalalt, vezi cu cine iti face mai multa placere sa stai.
La al carui nume pe ecranul telefonulului ti se inmoaie stomacul?
Si inca o intrebare directa pentru tine: care dintre ei te excita mai mult? fizic bineinteles, nu intelectual.
Din pacate cu vraja marii, spuma valurilor nu merge a la longue.
Conteaza cu cine rezonezi cel mai bine in pat.
Daca sexul merge, se puncteaza +30 puncte.
Daca sexul nu merge se puncteaza cu -80 puncte in relatie, indiferent de celelalte chestii comune.
garbo029140
Postat pe 20 Septembrie 2011 22:00
A nu se intelege ca trebuie sa-i incerci la pat pe amandoi :))
scriam doar ca sigur unul te incita mai mult decat celalalt, deci nu e nevoie sa mergi pan'la capat ca sa stii. Asta o simti si tu foarte bine. De restul se presupune ca te-ai ocupat, respectiv acelasi mediu, aprox. aceeasi educatie, niste puncte comune prin partile esentiale.. Nu mai dezvolt
garbo029140
Postat pe 20 Septembrie 2011 22:08
Frate, dar trebuie neaparat sa intri in relatie cu vreunul dintre ei?! Nu ai nici o obligatie.... simte- te bine si gata, chiar nu ai obligatia de a lua pe vreunul acasa, ma intelegi....
Darksukkubus69
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:01
la care ei te referi
Eugenia69
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:08
Cum la care ei?! La astia doi, actorul si tocilarul, despre care vorbeste fata....
Darksukkubus69
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:32
De la: garbo_Raluuu, la data 2011-09-03 09:39:08Am iesit de curand dintr-o relatie foarte grea. Teoretic, ea s-a terminat de 1 an dar am mai tras inutil "targa pe uscat"/Nu vreau sa dau detalii aici si acum, le-am dat de atatea ori incat efectiv am ramas fara cuvinte sau mi-am inoculat ideea de a nu mai vorbi despre asta.

De cand am ramas singura am avut n posibilitati de a incepe noi relatii. Incep sa cred ca am o problema pentru ca desi la inceput, la primele intalniri, sunt extrem de entuziasmata, la a 3-a intalnire deja ma "dezumflu" si devin incredibil de rece. Ei nu inteleg ce se intampla, de ce ma transform asa, de la o zi la alta, eu sunt din ce in ce mai deprimata pentru ca efectiv nu mai reusesc sa ma atasez sau sa ma implic.

Am cunoscut de curand 2 tipi....un actor si un tocilar :) Actorul e culmea (!) foarte timid, iar tocilarul ma "excita" intelectual. Actorul vrea o relatie, tocilarul nu spune ce vrea. Pare sa ma placa, in acelasi timp pare mai interesat de arta sau de tot felul de activitati care mai de care mai captivante. Il simt mai aproape de sufletul meu dar in acelasi timp, simt nevoia sa fiu cu cineva ca actorul, genul "catelus", care ma venereaza.

E normal sa nu te poti hotari pe cine vrei? Stiu ce vreau, vreau o relatie "completa".... Dar m-am saturat sa nu stiu ce si cum sa aleg, sa fac mereu alegerile gresite....


Pastreaza-i pe amandoi pana gasesti unul care sa faca cat ei doi. Parerea mea
zack
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:09
De la: garbo_Raluuu, la data 2011-09-03 09:39:08Am iesit de curand dintr-o relatie foarte grea. Teoretic, ea s-a terminat de 1 an dar am mai tras inutil "targa pe uscat"/Nu vreau sa dau detalii aici si acum, le-am dat de atatea ori incat efectiv am ramas fara cuvinte sau mi-am inoculat ideea de a nu mai vorbi despre asta.

De cand am ramas singura am avut n posibilitati de a incepe noi relatii. Incep sa cred ca am o problema pentru ca desi la inceput, la primele intalniri, sunt extrem de entuziasmata, la a 3-a intalnire deja ma "dezumflu" si devin incredibil de rece. Ei nu inteleg ce se intampla, de ce ma transform asa, de la o zi la alta, eu sunt din ce in ce mai deprimata pentru ca efectiv nu mai reusesc sa ma atasez sau sa ma implic.

Am cunoscut de curand 2 tipi....un actor si un tocilar :) Actorul e culmea (!) foarte timid, iar tocilarul ma "excita" intelectual. Actorul vrea o relatie, tocilarul nu spune ce vrea. Pare sa ma placa, in acelasi timp pare mai interesat de arta sau de tot felul de activitati care mai de care mai captivante. Il simt mai aproape de sufletul meu dar in acelasi timp, simt nevoia sa fiu cu cineva ca actorul, genul "catelus", care ma venereaza.

E normal sa nu te poti hotari pe cine vrei? Stiu ce vreau, vreau o relatie "completa".... Dar m-am saturat sa nu stiu ce si cum sa aleg, sa fac mereu alegerile gresite....








ai intrat intr/un con de penumbra.ma intreb ce ai fi facut daca ai fi cunoscut in acelasi timp 6 persoane de ex?se pare ca tu cauti barbatul ideal in viziunea ta.ca sa transferi ce iti place la fiecare ...doar la unul singur ...nu se poate.sti povestea cu fundul in doua luntre sau cu doi pepeni intr/o mana!!!ce faci ii compari intre ei ?de fapt ce iti doresti de la un partener de viata?actorul isi poate juca rolul vietii lui iar pe tocilar il vei cauta mereu prin biblioteca.te intreb iar ....tu ce iti doresti de la partener si ce poti sa oferi?caci dragosteala o gasesti pe toate drumurile.gandeste matur daca vrei un partener care sa nu te dezamageasca.iti doresc sa fii inteleapta si fericita.
ratuscaceaurata
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:11
De la: garbo_Raluuu, la data 2011-09-03 09:39:08Am iesit de curand dintr-o relatie foarte grea. Teoretic, ea s-a terminat de 1 an dar am mai tras inutil "targa pe uscat"

De cand am ramas singura am avut n posibilitati de a incepe noi relatii. Incep sa cred ca am o problema pentru ca desi la inceput, la primele intalniri, sunt extrem de entuziasmata, la a 3-a intalnire deja ma "dezumflu" si devin incredibil de rece. Ei nu inteleg ce se intampla, de ce ma transform asa, de la o zi la alta, eu sunt din ce in ce mai deprimata pentru ca efectiv nu mai reusesc sa ma atasez sau sa ma implic.


M-am uitat la profilul tau, probabil esti foarte tanara, vad ca scrii ca ai iesit dintr-o relatie foarte grea.....Cum Dumnezeu ai stat in acea relatie ba mai mult ai tras inutil targa pe uscat si nu te poti hotara in privinta unuia din cei doi sau nu-i mai incurca si gaseste-ti unul care sa fie interesant pentru tine. Stii ce faci tu, ce a facut cel cu care ai incheiat relatia cu tine. Asta faci. Tare nehotarata esti! Oare cati ani ai? Si chiar asa, daca nu-ti convine niciunul din cei doi de ce pierzi timpul cu ei? Poate nici acum nu esti vindecata si il astepti pe celalalt care ti-a mancat viata dupa cum scrii , chiar daca nu dai detalii.
O parere obiectiva, viata este scurta daca mai si facem teste cu fiecare persoana pe care o intalnim..... sau nu te mai arata atat de disponibila oricui decat celor care ar putea fi posibili pretendeti ai tai.
Fie el actor, tocilar cu toate ca dupa cum scrii unul are o meserie , altul inca nu....sau orice alta meserie ar avea daca nu te atrage ....mai bine lasa-i sa se duca !
melania33
Postat pe 25 Septembrie 2011 12:27

mai, oameni buni, treziti-va! asemenea subiect nici n-ar merita comentarii sau pareri, in afara uneia de bun simt, cum ar fi `faci ce simti!`! pur si simplu pt ca tine numai si numai de economia personala, intima si nu de reguli negustoresti ori de randul lumii atotstiutoare.
mai, raluuu, e vorba de oameni, nu de castraveti, in consecinta, criteriile dupa care alegi, sunt cu totul altele si tin numai si numai de perceptia si de sistemul de actiune-raspuns al fiecaruia, nu la gramada. e vorba de ce simti, de ce feedback poti lansa catre celalalt si de ce fel de stimuli vin inspre tine.
daca tu simti ca un barbat poate produce in tine raspunsul care te intampina si te implineste ca femeie, atunci cred ca poti sa-ti dai seama de ceea ce simti si ce-ti doresti.
daca raportarea lui la tine te lasa fara ecou sau cu un ecou echivalent cu mugetul unei vaci rezonand in creierul tau, atunci lasa-l, in pana mea, sa se duca cu Dumnezeu pana te hotarasti tu ce simti, ce vrei si ce te face sa te simti tu deplina in raport cu un barbat.

pana atunci mai invata sa te asculti si sa te analizezi. trebuie sa fii tu intreaga (psiho-emotional) intai de toate si abia apoi sa ceri ce-ti `trebuie` cu adevarat. nu sa-i pui pe toti sa stea drepti in fata ta, pt ca esti doar o capricioasa si nimic mai mult.
esme
Postat pe 25 Septembrie 2011 12:57
Draga mea, e firesc sa te framanti ,mai ales daca terminarea relatiei trecute te-a afectat... Incearca intai sa-ti faci idei clare despre ceea ce vrei cu adevarat, dar nu uita sa-ti asculti si inima... Alegeri gresite???... nu cred, e o vorba, daca nu risti nu castigi... Ca sa alegi asa incat sa-ti fie bine, sa fie "perfect", comunica cu partenerul, descoase-l, pune-i intrebari, vorbiti de viitor, de ce-ti place, ce-i place... si in functie de ce vrei tu , o sa poti alege... Nu uita... intotdeauna invatam sa iubim, si pentru a putea iubi, trebuie sa fi pregatita sa suferi din iubire... Asta e frumusetea vietii... Si inca ceva, nu compara barbatii, sunt diferiti desi in esenta toti sunt niste copii mari...
Succes
Elenyaly
Postat pe 26 Septembrie 2011 19:42
he he... parca o pregatesti pentru sarcina...:P
:=))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:41
De la: alfheim, la data 2011-09-03 10:54:59probabil ca actorul e la inceput de cariera... si doar pare ca e catelus... joaca teatru, sau se straduieste destul de bine...
lasa ca ai sa iti dai seama mai tarziu...!
bine ca nu e unul printz ca hamlet ... si celalalt cuceriotor ca othelo ... atunci sa te fi vazut ce si cum te mai framantai!


Hahahaha... ea, cred ca nici macar nu s-a gandit ca ala ar putea juca teatru :
joulie
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:09
Ai ma..., pe bune??? sigur nu ne pacalesti???... pe cuvantul meu, in primele randuri chiar am crezut ca ai o problema dar,... noroc ca ai explicat mai pe indelete, serioe vorbesc...
Parerea mea... vezi si tu care merita sii... as spune sa impaci si capra si varza, sa imbini utilul cu placutut ca doar nu te costa pe tine mai nimic... Asta e parerea mea... E buna???

garbo088037
Postat pe 29 Septembrie 2011 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In ce consta frumusetea unei femei ? 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
Baietilor rai le plac tot fetele rele sau fetele bune ? 14 De la: Adrianne_83 26 Martie 2012 01:46
Barbatii gemeni 28 De la: estela 24 Iunie 2010 04:37
Calatoria bebelusului cu masina? 1 De la: garbo_506297 4 August 2020 11:29
buna tuturor 10 De la: Ciresica 6 Septembrie 2009 18:16
Setari Cookie-uri