Cum sa reactionezi atunci ti se spune nu..

da...da...fix esme e capu' ala, preci e pasarea colibri
michelle_
Postat pe 27 August 2011 18:34

haidi, bre thorelu`, ce starnesc io?

da, me_, cre`ca mi s-au urcat bicepsii si niscai cvadricepsi la cap si am uitat de famelie! da` unde-o fi?!


da` cum o fi zambetu` ala trunfas? invatati-ma si pe mine, zau!
esme
Postat pe 27 August 2011 18:37

io vreau topic cu urmatoarele title,la alegere:
"cum so exorciza-m pa preci?"
"cum sa curatzam lumea de oaky?"
"cum ca luptam impotiva lu razboiu stelelor?"
"cum sa scapam de avatarele diabetice?"
and so on...
mai zice-ti si voi,pana mai arunk un oki la familia care este infometata..
neshte cipsuri le ajunge,nu?
precizilla
Postat pe 27 August 2011 18:37
El nu spune nici da, nici nu. Momentan sondeaza mai multe terenuri. Cu siguranta se va opri acolo unde gaseste ceea ce-si doreste. Este posibil ca tu sa nu-l intelegi. Macar ai fi putut sa-l intrebi, sincer, daca vrea sa-si continue viata alturi de tine. Poate ar fi fost sincer si ar fi spus raspicat: NU! Nu cred ca este corect cum procedezi. Din cate imi dau seama esti posesiva. Poate a sesizat si el lucrul asta si se teme de o relatie adevarata, tocmai din acest motiv. Incearca sa-ti schimbi atitudinea. Chiar si prin faptul ca ai postat subuiectul, este o dovada ca vrei, prin orice mijloace, sa intri in viata lui/ Ai mare grija!
garbo215027
Postat pe 27 August 2011 18:39
io zic ca si neshte sticksuri.

bre, 027, bine ca nu e posedata!
esme
Postat pe 27 August 2011 18:40
preci, da' nu-ti mai ramasera ceva coaje de cartoafe de ieri?

BRE! vezi ca scrisei cu J, nu cu i!!! Nu va puie dreaq sa dati cu mamaliga-n geam!
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 18:46
poi da' ce crezi ca au mancat la micu' dejun,ha?
marmelada,lapte,unt?
precizilla
Postat pe 27 August 2011 18:51
De la: soniadiavolitza666, la data 2011-08-27 04:06:30 Salut,Rocsutza... In privinta la prima intamplare pe care ai relatat-o ... Din punctul meu de vedere tipul este un ratat care nu a avut curajul sa spuna lucrurilor pe nume cel putin din respect daca nu din iubire .. adica dupa ce l-ai asteptat si ti-ai impus sa ii crezi toate minciunile... macar atat meritai . Oricum genul acesta de persoana nu o sa inceteze sa faca asa incontinoare ..Ai procedat ff bine ... probabil eu ii trageam un sut in fund;)) si m-as fii razbunat pe el cu siguranta .Acest gem de "persoana" nu merita o lacrima si nici macar acel salut! ;)




maaama ce nicknames va alegeti cateva dintre voi.... ? ia juma' de ora pana-l scriu..... ! asa ca eu o sa-ti zic 666, uite'asa ! auzi... da' cat de mare este punctul ala al tau de vedere, de ai putut afla ca tipul este un ratat... ???? uite ce inseamna "ratat"... "RATT, -, ratați, -te, adj. (Adesea substantivat) Care nu a izbutit s se afirme, s se realizeze, s creeze ceva de valoare. (Despre acțiuni) Nereușit, neizbutit." aici nu scrie nimic de curaj... ! eu nu il apar pentru cum s-a comportat... mai ales ca nu stiu nimic din punctul meu de vedere, despre Rocsutza noastra... ! cum naiba de trageti asa niste concluzii aiurea... ca vreau si eu sa stiu si sa fac ! sut in fund zici.... ? mah... tu ai bani in plus si vrei sa-i cheltui pe la dentisti... !!! corajoas-o ! si am sa-ti spun eu ce fel de gem este persoana... de cirese amare ! aaaa... ai vrut sa scrii gen ? atunci tot e te ajut, este genul masculin !!! bine ca eu sunt fata cuminte si nu am probleme din astea.... ca de sfaturi pe aici, chiar as fugi.... ! glumesc si io.....
barboneli
Postat pe 27 August 2011 19:48
Bv Nathalie..ai perfecta dreptate...barbatii "este niste porci"....si-au capatat singuri eticheta aceasta...iar tie Rocs, foarte bine ai facut ca nu l-ai salutat,nu merita crede-ma si sti vb aceea "Indiferenta doare" ;)
mihaelucutzuzuk
Postat pe 27 August 2011 22:48
Gresit! Faptul ca nu i-a raspuns la salutul lui...i-a mangait bine orgoluil,si a demonstrat ca inca-i mai pasa de el! In plus a comis si o mare incalcare a unei elementare reguli de politete!! Trebuie sa-l uite,dar trebuie sa-i si raspunda la salut,doare mult mai tare cand vede ca nu-i pasa si-i raspunde fara retinere!Asa l-a convins..invers!
elisabeta_boia
Postat pe 27 August 2011 23:43
Gresit! Faptul ca nu i-a raspuns la salutul lui...i-a mangait bine orgoluil,si a demonstrat ca inca-i mai pasa de el! In plus a comis si o mare incalcare a unei elementare reguli de politete!! Trebuie sa-l uite,dar trebuie sa-i si raspunda la salut,doare mult mai tare cand vede ca nu-i pasa si-i raspunde fara retinere!Asa l-a convins..invers!
elisabeta_boia
Postat pe 27 August 2011 23:43
De la: mihaelucutzuzuk, la data 2011-08-27 22:48:47Bv Nathalie..ai perfecta dreptate...barbatii "este niste porci"....doare" ;)





Aceasta e axioma unui ALT user.
Sa nu scoatem totusi din context ceea ce am scris.
nathalie
Postat pe 27 August 2011 23:48
De la: elisabeta_boia, la data 2011-08-27 23:43:03Gresit! Faptul ca nu i-a raspuns la salutul lui...i-a mangait bine orgoluil,si a demonstrat ca inca-i mai pasa de el! In plus a comis si o mare incalcare a unei elementare reguli de politete!! Trebuie sa-l uite,dar trebuie sa-i si raspunda la salut,doare mult mai tare cand vede ca nu-i pasa si-i raspunde fara retinere!Asa l-a convins..invers!


depinde. Cind n-am chef sa interactionez cu un om nu inseamna ca "inca imi mai pasa". Poate sa insemne si ca il consider inexistent, deci n-am la ce sa ii raspund. Sau, ma rog, as putea sa raspund cu fie-ti tarina usoara.... ... dar asta ar fi si mai nepoliticos decit sa tac....
quasaria
Postat pe 27 August 2011 23:59
da - cati ani ai frate?
aurora_o2003
Postat pe 28 August 2011 09:25
Pai tarana te poate acoperi la orice varsta.Nu tine serama de pile si de legaturi de rudenie.
garbo172845
Postat pe 28 August 2011 09:58
sper ca trunsfasu nu e din familia lu' ala cu branconaju' si daca va arat si alti...muschi, ce?!?!? daca nu simtiti pe..pielea dvs...tot degeaba..gasiti pe net maciuci de vazut la greu..mai greu cu..facutu'
andalexkor
Postat pe 28 August 2011 18:33
Andalexor,

Dintr-un minim respect fata de cele carora te adresezi, ai fi putut sa te opresti la semnul .

Restul e maculatura.
nathalie
Postat pe 28 August 2011 19:20
tocmai! nu pot sa respect prostii, incultii..nesimtiti, ipocritiii nu imi pare ca am fost impertinent asa ca nu va asteptati la scuze apoi le-as zice cateva si astora cu reclama..care nu o poti inchide, pe mijlocul ferestrei de vizualizare; altceva... ma mai distrez si io cu barfa d'acilea- cand nu am ce face..mi se intampla- apropos..ce parte a fost chiar asa rea ca am meritat o "corectie"?
andalexkor
Postat pe 29 August 2011 01:24
nu care cumva sa credeti ca v-am catalogat pe toti la apelativele respective mi se mai intampla sa gafez asa ca tin sa mentionez
andalexkor
Postat pe 29 August 2011 01:27
cauta pe cineva care sa te asculte si sa aibe timp de tine, cu care sa poti iesi la o plimbatre, sa glumesti, sa faceti o calatorie placuta , sa vizitati anumite locuri si caruia sa ii acorzi su=i tu atentia ta, iar respectivul sa iti acorde si tie atentie,, sa vezi daca doreste sa aibe timp de tine...poti gasi si asemenea persoane, chiar daca e si la ceva distanta de tine.
costy_ors
Postat pe 29 August 2011 08:15
este foarte clar ca trebuie sa-ti vezi de treaba.
nu are rost sa-ti pierzi timpul cu astfel de oameni...... meriti mult mai mult
dana_g
Postat pe 29 August 2011 09:01
Doamne, de unde am plecat si unde am ajuns.......parerea mea e ca esti slaba daca accepti asa orice,oricum, Problema e si de experienta de viata si de lipsa maturitatii, eu stiu...problema e la tine nu la ei. Nu pot spune ca barbatii sunt niste porci si nici despre femei ca sunt poarce, doar pot sa spun ca depinde de calitatea omului, de inteligenta lui, de nivelul lui, de obicei cand vad unul pe strada mai naspa spun: cine l-o lua pe asta? si imi raspund imediat: tot una ca el,asa ca ...iti lipsesc mai multe ca sa stii cum sa traiesti. Scuze daca am suparat pe cineva..
garbo203164
Postat pe 30 August 2011 12:52
cred ca se ia totul in gluma, chiar mai mult, cand cineva incearca sa-si spuna un "of". chiar nu aveti pic de consideratie? macar nu-i mai dati inainte cu baliverne, deschideti topic special pt asa ceva!!!!!!!!!!!!!!!
lili_anna68
Postat pe 31 August 2011 22:48
cred ca in ambele cazuri trebuie sa te reorientezi;e clar ca nu au niciun gand serios in ceea ce te priveste, ca atare, se comporta evaziv si invoca motive; daca vrei sa fii cu cineva, 250 km nu sunt o problema;se gaseste o solutie;

esti tanara, nu inteleg de ce te cramponezi de niste tipi despre care si tu intuiesti ca nu prea au gandul sa fie cu tine...

nu se termina lumea cu ei
lena7
Postat pe 3 Septembrie 2011 00:12
desi sunt intr-o simtuatie cam asemanatoare , desi suntem din aceiasi localitate , mai precis sector , in Bucuresti....parerea mea e ca nu poti impune nimanui nimic , toate lucrurile se vor decanta singure ....crede-ma...daca e sa fii cu el , vei fi , daca nu , nu ...nu forta destinul cu nimic.pupici
Anel
Postat pe 12 Septembrie 2011 10:11
De la: garbo072285, la data 2011-08-27 16:54:10
De la: alfheim, la data 2011-08-21 20:47:58mare dezamagire pentru tine!
era si culmea sa n-ai un sfat in stilu-ti caracteristic, ca sa nu zic in suc propriu! de matraguna!

Intai sa invatam a scrie a vorbi corect.Textul corectat:"Pt ca binele sa ne intre in instinct si recunostiintatrebuie sa insistam in ele..pana ce ele ne vor intra in instinct ca spalatul pe dintica lucrurile pe care le facem zilnic din instinct..La inceput va fi putin cam greu ca sa iti coordonezi gandurile,dar daca insisti in lucruri bune si te rogi la Dumnezeu sa poti izbuti sa insisti bine..:vei reusi Pt ca orice om va fi ceea ce el doreste.Numai ca si tu trebuie sa muncesti.Dar intelepciunea si energia vor veni de la Dumnezeu...A fi credincios....Inseamna sa ai incredere in Dumnezeu si sa te lasi in Voia Lui....Sa iti smeresti mintea ca sa poti lasa lumina calazitoare a duhului sfant sa te ghidezesa te ajute sa gandesti pozitiv....Pt ce Dumnezeu vrea sa spuna...Daca ma iubesti ia-ti crucea si urmeaza-ma.....Sa te lepezi de oameni....Dumnezeu nu vrea ca oamenii sa traiasca singuri....sa te lepezi de oameni...Dumnezeu vrea sa spuna ca daca IL iubesti pe Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele rele si invataturile rele ale oamenilor ,pt ca putini oameni te vor invata ceva de bine..De asta spune Dumnezeu asta,pt ca ne iubeste si nu vrea ca omul crestin sa ii lase pe oamenii pacatosi sa le incurce mintea cu invataurile lor dracesti,si sa te predai voii lui Dumnezeu si te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa discerni ce este bine si ce este rau .Rugati-va caci rugaciunea este calea spirituala catre subconstient si energiile superioare


eu nu prea pricep..................ce vrei sa spui
ALENA_67
Postat pe 16 Septembrie 2011 11:24
De la: quasaria, la data 2011-08-27 23:59:14
De la: elisabeta_boia, la data 2011-08-27 23:43:03Gresit! Faptul ca nu i-a raspuns la salutul lui...i-a mangait bine orgoluil,si a demonstrat ca inca-i mai pasa de el! In plus a comis si o mare incalcare a unei elementare reguli de politete!! Trebuie sa-l uite,dar trebuie sa-i si raspunda la salut,doare mult mai tare cand vede ca nu-i pasa si-i raspunde fara retinere!Asa l-a convins..invers!


depinde. Cind n-am chef sa interactionez cu un om nu inseamna ca "inca imi mai pasa". Poate sa insemne si ca il consider inexistent, deci n-am la ce sa ii raspund. Sau, ma rog, as putea sa raspund cu fie-ti tarina usoara.... ... dar asta ar fi si mai nepoliticos decit sa tac....


Sunt de acord cu Betty ... atunci cand va reusi sa raspunda la salut fara nicio emotie abia atunci acea persoana ii este indiferenta.
cricat
Postat pe 16 Septembrie 2011 11:42
Multumesc Cricat ca-mi dai dreptate,chiar asa,indiferenta o ai cand poti sa saluti fara nici o zbatere!
elisabeta_boia
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:28
Ceva de genul am patit si eu, tot un an am tot vorbit vroiam o relatie serioasa, eu 23 el 26, in maxim 3 ani sa oficializam totul..si sa terminat brusc fara nici o explicatie Ma gandeam ca i s-o fi inamplat ceva rau la servici, mereu deplasari, tot felul de pericole, job riscant si periculos totodata dar nu. L-am saunat 4 zile la rand + mesaje si nimic. Pe de o parte ma gandeam ca nu poate vorbi, poate o avea vreo misiune si nu are voie cu telefonul, pe de alta parte ma gandeam ca in cele 4 zile imi puitea da un amarat de mesaj cu "nu pot vorbi" "am treaba te caut cand sunt liber" sau oricare alte 1000 de mesaje de acest gen. Dupa cele 4 zile mi-a venit ideea nebuneasca de a-l suna cu nr privat, si surpriza A RASPUNS. Am ichis brusc, fiindca am ramas blocata, n-am putut sa-i scot niciun cuvant, oricum. Dupa care l-am anuntat printr-un mesaj text ca "eu am cea cu apelul privat", ATAT, SIMPLU SI LA OBIECT! Dupa aceasta, tot printr-un sms, ma anuntat f urat "numa mai deranja, nu ma mai cauta pa" si ca sa nu par o pisaloaga sau o femeie fara caracter i-am dat reply "ok asa voi face, doar spune-mi motivul ptr care sa produs despartirea, asa mi se pare frumos si corect" si din nou mi-a dat cu tifla-n cap "Nu ma mai cauta de fapt sterge-mi nr de tel".

Si ca sa-ti raspund la intrebare: Nu trebuie sa reactionezi nicium, ia totul de-a gata! Viata e prea scurta ca sa mai si suferim. Oricum roata e rotunda. Nu te arata ca si cand a fi sfarsit de lume ptr tine, dar nici ca atunci cand nu a insemnat nimic ptr tine. Fii echilibrata! Si aaaa...ti-a dat de inteles ca nu te mai vrea, nu incerca sa-l faci gelos sau sa-i faci rau printr-un mijloc anume Nu incerca sa-i demontrezi ca esti mai "tare" decat el, sau ca a stat cu o femeie fara caracter care nu o prea duce capul Incearca mai degraba sa-i arati ce femeie frumoasa, de treaba, intelegatoare, inteligenta a pierdut!
joanna22
Postat pe 27 Octombrie 2011 12:43
invata sa te iubesti pe tine, si apoi invata sa iubesti pe altii... primele trei persoane din viata ta trebuie sa fie TU,TU si TU , apoi restul. dedicati timp in moda si frumusete, nu dispretui momentele petrecute cu el si nici faptul ca a uitat de tine. timpul vindeca orice rana.daca il iubesti cu adevarat incerca sa-l asculti asa cum e, nu-i intoarce spatele, nu lasa sa vada urme de durere, da-i libertate,daca te cauta da-i sansa sa vorbeasca fara reprosuri, daca te saluta raspundei precum orcarei persoane, pentru ca el e acum ca orice persoana care trece pe drum.
iar cu cel pe care l-ai cunoscut da-i o sansa, indiferent daca te intorci sau nu la fostul, nu lasa curiozitatea in aer fara sa sti ce ai fi pierdut.
garbo245231
Postat pe 4 Noiembrie 2011 02:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ma fac?? 30 De la: SIMPATICILA 15 Martie 2011 03:06
Cum sa ma despart de el...numai pot... 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
despartire din cauza banilor... 44 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 15:15
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
CE DECIZIE SA IAU? 8 De la: floradavdis 2 Aprilie 2010 11:02
Setari Cookie-uri