Cum sa reactionezi atunci ti se spune nu..

Daca nu stii cum se face ca, parca... o fi mai ashEa, de dosarele X...
nathalie
Postat pe 22 August 2011 11:02
De la: quasaria, la data 2011-08-22 03:57:08
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-08-22 03:04:11
Insa, daca trece mai mult de o saptamana iar tu continui sa fii fidela acestei abordari, este inacceptabil.



mai mult de o ceee?
Dupa o despartire , in prima saptamina nici macar nu iti dai seama ce te-a lovit.... Sau nu admiti ca te-ar fi lovit ceva: denial.
Eu zic ca ar fi grav ca "turbulentele" sa dureze mai mult de sase luni, nu de o saptamina...




tocmai spuneam ca eram prea oboosita sa explic cam ce as face eu....si cu ce citisem undeva...nu prea se potriveste ..... daca ma respinge un Xulescu....obsevi nuanta fara I linga X......adica mi se falfaie ca sa se racoreasca.....daca ma intelegi, de barbati nu ducem lipsa asa ca pt o litra de carne sa cumpar un porc intreg!


scz la toata lumea dar eu sunt mai dura decat diamantul.
ratuscaceaurata
Postat pe 23 August 2011 02:08
sure... de barbati nu ducem lipsa, dar la fel de adevarat e ca daca ti se pune pata pe fix unu', il vezi pe ala singurul exemplar al speciai, restu' sint neutri. SI pina iesi din moodul asta dureaza - la fel cum dureaza crampele orgoliului, ca si alea sint o problema: uneori, principala problema.
quasaria
Postat pe 23 August 2011 13:41
Salut,Rocsutza... In privinta la prima intamplare pe care ai relatat-o ... Din punctul meu de vedere tipul este un ratat care nu a avut curajul sa spuna lucrurilor pe nume cel putin din respect daca nu din iubire .. adica dupa ce l-ai asteptat si ti-ai impus sa ii crezi toate minciunile... macar atat meritai . Oricum genul acesta de persoana nu o sa inceteze sa faca asa incontinoare ..Ai procedat ff bine ... probabil eu ii trageam un sut in fund;)) si m-as fii razbunat pe el cu siguranta .Acest gem de "persoana" nu merita o lacrima si nici macar acel salut! ;)
soniadiavolitza666
Postat pe 27 August 2011 04:06
pai cred ca ai inteles, "intre doua, nu te ploua"........... stiu ca ti-e greu , dar da-i papucii! urgent!
Sweetnovember
Postat pe 27 August 2011 04:31
Bravo draga mea ai procedat PERFECT, NU privi inapoi nicodata Iar acea relatie de la 250 de km ....
garbo211690
Postat pe 27 August 2011 05:51
este...oribil sa fii respins, asta e clar!...dar intreb: de ce barbatii se poarta asa?..vor sa fie iubiti, adorati, stimati, respectati...este ok!..dar si femeia este o..fiinta cu suflet , cu inima , cu simtaminte..nu este un obiect sexual,nu este un obiect de fier ( chiar si fierul se modeleaza din cauza caldurii si a..frigului).Nu inteleg in ruptul capului caracterul misogin al unor barbati, nu inteleg de ce se folosesc de femei, de ce este vorba doar de...seductie....
jazy_y
Postat pe 27 August 2011 08:03
Renunta la aceasta relatie, chiar daca el vine dupa tine. N-are rost sa te umilesti. Vezi ce este cu celalat.
123ana
Postat pe 27 August 2011 08:37
Bla, bla , bla, vorbiti vorbe
diavolul_tasmanian
Postat pe 27 August 2011 09:09
colega sau subalterna,femeia in casa,care face curat,si prietena cea mai buna a sotului....creeaza intotdeauna incurcaturi sentimentale.
tot timpul auzim de asta,chiar si la tv aici e o emisiune,cu famiile despartite de catre rusoaicele care curata in case....
Da,timpul petrecut impreuna creeaza atractie,si legaturi.
De aceea in prima situatie pe care ai scris-o,el s-a indepartat,a petrecut timp cu colega,s-a apropiat de colega.
Si al doilea poate are mai multa minte,sa nu creeze legatura la distanta,care are putine sanse de supravietuire.
Fiecare insa are perechea lui,cred,si vei gasi pe cineva,atat de potrivit,ca vei fi fericita ca ceilalti doi s-au purtat asa.Asa am patit eu,si multe din prietenel mele.
Una din ele visa sa fie invatatoare in sat,a iesit un loc la concurs,si au iesit doi candidati primii,cu aceeasi medie.
Dar ptr ca unul din ei era fiul primarului,a luat si postul.Prietena mea a fost distrusa,si a incercat la agronomie,a reusit,acum lucreaza la institut de cercetari,bucuresti,agronomie,e maritata si e foarte fericita ca nu a primit postul.....de invatatoare,visul ei de o viata/
Alta a avut legatura patru ani cu prima ei iubire,apoi a parasit-o ptr una bogata,care avea tata cu firma,care l-a angajat,s-a casatorit rapid.
trei ani a plans prietena mea.
apoi a cunoscut pe cineva,cu care s-a si maritat,si are o fetita,si zice ca nu se compara cu primul,si ea a ajuns sa fie fericita ca a parasit-o.
lista e mare ,nu pot continua ,dar concluzia e ca orice rau e spre bine.
Vei ajunge si tu sa fii fericita,ca nu te-au incurcat astia doi.Asa ca fii optimista,nu te supara cand intalnesti refuz,e parte din viata,nici unul din noi nu scapa de asta...
d
daniilia
Postat pe 27 August 2011 10:20
ROCS...nu ai procedat bine neraspunzandu-i la salut!!
Salutul nu e obligatoriu niciodata-dar RASPUNSUL..TOTDEAUNA!!
Si-ti mai spin nua..nu te supara...Doi oameni care nu se saluta,fie nu se cunosc de loc...sau SE CUNOSC PREA BINE...!!!
Au dreptate cei care ti-au spus ca balta are .."peste'...dar daca astfel te porti ,ii mangai orgoliu-vede ca-ti pare rau dupa el...Nu ai voie sa te arati ca suferi..fii mandra si poarta-te ca si cum nu ti-ar pasa...vei vedea o mare schimbare in atitudinea lui!
A,iti mai dau una,sper s-o intelegi:Dupa umbra care fugi-fuge de tine!De umbra care fugi-fuge dupa tine!!
Fii barbata! Fii luptatoare! Sa fi iubita de cine te merita!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 August 2011 10:24
nu fugi dupa caruta ce nu te asteapta,
trist dar adevarat,
nu te merita
uita-l, lasa-l, ca nu duce la nici un rezultat,
ti-o zic din experienta.
vezi-ti de viata ta, de cariera
ca ce e al tau e pus deoparte pt momentul potrivit
si cind te astepti cel mai putin
vei gasi omul potrivit care sa te aprecieze la justa ta valoare.
maria
marialeia
Postat pe 27 August 2011 11:32
NU ARE ROST SA TE UMILESTI DAR NICI SA TE RAZBUNI,RAZBUNAREA ESTE ARMA PROSTULUI,..MAI BINE TRATEAZA TOTU CU IGNORANTA SI CU UN ZAMBET TRUNFAS SI CU CAPU SUS ,.. ATUNCI CAND VEI IGNORA TOTU SI NU-I DAI SATISFACTIA DORITA ,ATUNCI SE VA OFTICA CEL MAI MULT SI VA ANALIZA CE A PIERDUT,..VIATA MERGE INAINTE ,..SA NU UITI ORICE SUT IN FUND E UN PAS SPRE INAINTE,.. AI INCREDERE IN DUMNEZEU ,SA NU UITI DUMNEZEU OMUL BUN SI CINSTIT CORECT SI ZMERIT NU-L VA PARASI NICIODATA SI II CA ARATA TOT TIMPU UN DRUM DREPT CORECT SI BUN IN VIATA,..
clauclaudia
Postat pe 27 August 2011 11:54
ia-ti gandu-l de la el si mergi mai departe
dananistor
Postat pe 27 August 2011 11:58
De la: Rocsutza, la data 2011-08-21 17:14:34Stiu..pare un subiect destul de controversat si poate prea discutat..doar ca yo nu stiu ce sa mai cred si cum sa ma simt..

Sau o intamplare mai noua..


Pai, nu-i chiar asha ushor sa dai sfaturi pe NV. Povestea-i vaga iar personajele conturate slab... Mie relatzia asta de care vorbeshti, la modul cum ai expus-o, nu prea-mi suna a mare relatzie . L-ai vazut intr-un an adunat 2 saptamani shi ai fost intr-o vacantza de 7 zile (banuiesc ca tzi-ai platit partea shi ca o fi mers cu tine ca n-a putut colega alintata). Tot timpul tzi-a spus ca nu are timp iar in final nu tzi-a mai raspuns la telefon... Eu n-am nimik cu baiatul asta .Mi se pare ca tzi-a dat destule semne ca nu prea vrea sa fie cu tine dar tu nu le-ai intzeles. Trebuia sa-l salutzi, sa-i vorbeshti dar fara sa-i ceri explicatzii. Daca te-oi fi comportat ca femeia-ventuza, sufocanta, agasanta shi plictisitoare i-o fi fost greu sa se rupa. Iar barbatzii au o doza de lashitate (unii mai mult, altzii mai putzin)...Al doilea a fost ceva mai corect mi se pare, ca sa nu zic mai deshtept ...

carcotasha
Postat pe 27 August 2011 12:02
naiviotatea este o calitate???sau un defect???pentru ca tu draga esti cam pe dinafara de acest subiect....
ionescu_bella
Postat pe 27 August 2011 12:30
padure fara uscaturi nu exista de ambele tabere fie femeie fie barbat
garbo105786
Postat pe 27 August 2011 12:31
padure fara uscaturi nu exista de ambele tabere fie femeie fie barbat
garbo105786
Postat pe 27 August 2011 12:31
citi amorezi dispar fara sa se sinchiseasca de ce lasa in urma
bine ai venit in clubul femeilor inselate.
demetra
Postat pe 27 August 2011 14:17
aiureaaaaaaaaaaaa
pe al treilea nu il gasesti???????
cauta-l
mai schimbi aerul, mai schimbi fraierul.....
care e problema????????
garbo206643
Postat pe 27 August 2011 14:20
nu cred ca distanta ar fi problema. problema este ca nu este o persoana stabila si dedicata celei ce il iubeste. te inteleg perfect, numai ca eu am reusit sa rezolv problema . faptul ca te-ai facut ca-l nu cunosti nu i-a ranit orgoliul, l-ai facut sa simta ca 'plangi " dupa el. saluta-l si fii senina cand o faci, nu lasa nici o umbra sa arate ca iti lipseste. fa-l sa te opreasca pe str. si sa-si ceara scuze macar. esti femeie, deci ar trebui sa fii FEMEIE. nu te lasa umilita. umileste-l tu prin propriile lui gesturi. BAFTA!
lili_anna68
Postat pe 27 August 2011 14:58
De la: alfheim, la data 2011-08-21 20:47:58mare dezamagire pentru tine!
era si culmea sa n-ai un sfat in stilu-ti caracteristic, ca sa nu zic in suc propriu! de matraguna!

Intai sa invatam a scrie a vorbi corect.Textul corectat:"Pt ca binele sa ne intre in instinct si recunostiintatrebuie sa insistam in ele..pana ce ele ne vor intra in instinct ca spalatul pe dintica lucrurile pe care le facem zilnic din instinct..La inceput va fi putin cam greu ca sa iti coordonezi gandurile,dar daca insisti in lucruri bune si te rogi la Dumnezeu sa poti izbuti sa insisti bine..:vei reusi Pt ca orice om va fi ceea ce el doreste.Numai ca si tu trebuie sa muncesti.Dar intelepciunea si energia vor veni de la Dumnezeu...A fi credincios....Inseamna sa ai incredere in Dumnezeu si sa te lasi in Voia Lui....Sa iti smeresti mintea ca sa poti lasa lumina calazitoare a duhului sfant sa te ghidezesa te ajute sa gandesti pozitiv....Pt ce Dumnezeu vrea sa spuna...Daca ma iubesti ia-ti crucea si urmeaza-ma.....Sa te lepezi de oameni....Dumnezeu nu vrea ca oamenii sa traiasca singuri....sa te lepezi de oameni...Dumnezeu vrea sa spuna ca daca IL iubesti pe Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele rele si invataturile rele ale oamenilor ,pt ca putini oameni te vor invata ceva de bine..De asta spune Dumnezeu asta,pt ca ne iubeste si nu vrea ca omul crestin sa ii lase pe oamenii pacatosi sa le incurce mintea cu invataurile lor dracesti,si sa te predai voii lui Dumnezeu si te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa discerni ce este bine si ce este rau .Rugati-va caci rugaciunea este calea spirituala catre subconstient si energiile superioare
garbo072285
Postat pe 27 August 2011 16:54
Uita-l !!!! exista destul barbati pe lume .
monicanicoleta
Postat pe 27 August 2011 17:08
nathalie pare a fi relaxata si pare, de asemenea, sa inteleaga natura barbateasca - nu stim prea tare ce varsta are da' precis e luata sau nu e disponibila ..asta din experienta zic

sfatul nostru cred ca o sa fie de urmat..cauta ceva mai bun fato!!! el deja cauta si vede la un moment dat ce alege...trage linie, compara si ..alege cel mai mic rau de ce nu faceti toti la fel?!!! ce atata suparare ca nu e fidel sau... "fidea" ?!?!? daca nu ai succes la genul acela de barbati...mai scazi din pretentii si o sa reusesti..sper sa nu va ia toata viata
andalexkor
Postat pe 27 August 2011 17:31
haidi, bre andalexkor, sa moooori tu!
esme
Postat pe 27 August 2011 18:05
nu zice sa moara,smeoanco!
unde mai vedem noi neste asemenea bicepsi,tricepsi si pectorali,ha?
ca-n avataru' lu roby e decat nasu',intr-al lu thorel decat o pseudomaciuca,la anakinu' n-ai ce vedea inafara de privirea aia bezmetica...sa mai zic si de-al lui zambil,sau n-are rost?
precizilla
Postat pe 27 August 2011 18:19
De la: clauclaudia, la data 2011-08-27 11:54:00MAI BINE TRATEAZA TOTU CU IGNORANTA SI CU UN ZAMBET TRUNFAS SI CU CAPU SUS ,..


claudio, asta cu ignoranta e demna de top ten, la putzu gandirii
michelle_
Postat pe 27 August 2011 18:27
da, precioaso, da`, daca nu vaz si alti muschi, tot degeaba!
esme
Postat pe 27 August 2011 18:28
rele, dom'le...rele...
mintenas o sa va treziti cu un topic cu numele vostru, ca va faceti de cap...mai ocupati-va dreaq de familie, nu tot pe garbo
michelle_
Postat pe 27 August 2011 18:30
esme e capu' la toate rautatile, nu vezi cum o tot starneste pe fecioara preci?
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salutare la toata lumea 15 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 12:40
despre relatia mea ..daca o pot numi asa 10 De la: anna_gratiela 1 Martie 2010 12:00
Ca sa nu mai faca nimeni ca mine 40 De la: superbus 27 August 2010 16:25
ma cauta ex-ul... sa-l flituiesc sau sa/i dau apa la moara? 51 De la: mia79x 7 Iulie 2009 14:40
Nu ma mai suna, nu-mi raspunde... 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:11
Setari Cookie-uri