Cine este de parere cu mine ca barbatii de pe garbo sunt niste ingerasi draguti si cumnti?

De la: alfheim, la data 2011-07-30 17:02:36care cartzi dolly ...?
poate carti de colorat... sau doar carti ilustrate!
ca alea sunt versuri si rime de gradinitza...


poate ca sunt la gradinita! Ce ai mata cu "viersurile mele"?
Noli
Postat pe 30 Iulie 2011 17:06
245, :)
cumva incerci sa-mi spui ca in versificarea aia ai folosit ceva atat de profund ... incat ... cu greu te pot pricepe?
hai prietene...
lasa ofuscarea...
pune tu parfum pe sfoara si ma lasa intr-o doara ...
alfheim
Postat pe 30 Iulie 2011 17:36
Nu ma supar eu la greu
zisei intr-o doara eu
doamnele m-au provocat
dar nici eu nu m-am lasat
si daca tie nu-ti place
n'are taica ce ati face
ca este zau doar o joca
cand fetita ma provoaca

Seara cu bucurii alfheim
Noli
Postat pe 30 Iulie 2011 18:42
"Cine este de parere cu mine ca..." - suna cam...
panty_C
Postat pe 30 Iulie 2011 22:09
De la: garbo192031, la data 2011-07-27 22:23:07@ingeras, esti prea inversunata
(hai ca-ti zic secretul cu bomboana)

Sunt o bomboana .....
....cine nu poate sa ma inghita, sa ma...



mai 031, da' lipsit mai esti de imaginatie....
mai invata si tu alta poezie, pe asta ne-ai mai zis-o, ajunge.....

dor72
Postat pe 30 Iulie 2011 22:30
mersi alf... ! am sezizat ajutorul si stai linistit... sunt cu tine ! acum sunt trist dupa ce am citit ce a scris irinel (aveti vre-un nume fix, concret, adevarat, ptr. ingerul nostru sau fiecare ii zice cum vrea... ?) despre mine ! si prietenii m-au sustinut, dar vad ca degeaba. asa ca o sa trebuie sa intreb pe altcineva cat e radical din 81... si asta urgent ca in curand am de trecut corijentza... ! deci dau o bere ptr. ajutor... restul le dai tui, ca n-ai reusit sa mi-o faci prietena !
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2011 22:31
mai, barbo, ce radical te facusi...
dor72
Postat pe 30 Iulie 2011 22:33
barboneli, fiecare poa' sa-i zica asa cum vrea, dar numele ei fix si concret de care intrebi e irinuca. Daca gasesti prin arhivele antice ale garbo (adica de acum vreo 3 - 4 ani) o ciudata cu acelasi "discurs", dar care se semna pe atunci irina31.ro, no, sa stii ca aia e. si a mai avut cateva nick-uri cu irina in coada.
de peshte.
Thor_again
Postat pe 30 Iulie 2011 22:44
ok Thor... am sa tin minte ! mersi ! irinuca o sa fie... mai ales ca asociatia cu tare ca "nuca"... i se potriveste !!!

da dor... radical (din) 81... !!!
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2011 23:49
barbo, din pacate n-am reusit sa fac mare lucru in misiunea mea ... dar nu-i rau totusi ... e spre binele tau!
nu oricine intra pe mana iri-nucii ... iese si zdravan de acolo!
alfheim
Postat pe 31 Iulie 2011 00:03
De la: roby_cado, la data 2011-07-30 09:26:12joiano..,nu tine tati..,mai incearca..
.................................................
.roby_kakao................JOIANA I MATA!! CA A FACUT UN BOU CA TINE!! NU TE MAI BAGA ATAT IN SEAMA PROSTACHE!! DE 2 BANI!! DACA AR DUREA PROSTIA TU TE AI TAVALI DE DURERE IDIOTULE!! MEREU ESTI :: PROSTOVANE!!
Jojolin
Postat pe 31 Iulie 2011 03:31
D_racusorule, cum scoti tu tot ce-i mai bun im om!....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 07:53
alf... ma si grabeam sa-ti raspund... cand aparu o baltoaca mare cu noroi in fata... asa ca a trebuit sa fac un ocol mare !!! (apropo... astia de la salubrizare nu lucreaza 7 zile din 7 ? mesaje din astea, cum de nu dispar... ?)


asa... acum sunt cu tine ! da' tu de unde stii mai.... chestia cu iesitul zdravan... ? si de crezi ca neaparat vroiam sa intru pe.... mana lui irinuca ? esti prea tanar... dar era o data un film, cu doi actori care nu mai sunt printre noi.. pe limbi straine ii zice asa:


http://3.bp.blogspot.com/_wPfhLNvh5BY/TNF1PKIvnmI/AAAAAAAAAGY/BNoeGsZ4Ltw/s1600/femeia+indaratnica.jpg

pe romaneste: femeia indaratnica ! si are si ea nashul ei... sa stii !

http://youtu.be/PK-5TeQAeM8


si asta asaaaa... ptr. duminica dimineata !

http://youtu.be/9OtE9GB6gtg

http://youtu.be/NNlJjcsrNFU
barboneli
Postat pe 31 Iulie 2011 08:19
...nu numai cei de pe garbo..toti...............sunt o apa si-un pamint...
coca_mm
Postat pe 31 Iulie 2011 18:10
hop si tu.... ! si tu vrei sa ne spui ca stai cu nasul in noroi ??? te culci cu noroi ? te lasi mangaiata cu noroi... ?
barboneli
Postat pe 31 Iulie 2011 23:24
coca, tu esti cumva vreun aluat dospit mai de soi ...?
hai acum spune, ca sa stim si noi!!!
sau nu cumva si tu esti, biblic vorbind, tot o apa si-un pamant si-o coasta de drac in plus?
eu cred ca da!

Dumnezeu a luat huma si l-a zamislit pe Adam... (deci din pamant si apa!) apoi i-a suflat suflare de viatza!
dupa aia a luat de la el o coasta cand dormea (cada ar fi fost treaz, n-ar fi fost de acord!!! ) si din coasta aceea cu pamant si apa a facut femeia!
oups .. unde e coasta de drac...? celebra si mult trambitzata?
pai este, ca se invartea dracul pe acolo si ca sa incurce trbile .. cand Dumnezue ostenit de-atata munca... (lucra la creierul femeii... sa-l faca imbarligat... asa ca al iri-nucii) scaraotzchi a pus si el o coasta acolo... ca sa nu fie numar impar!
si Dumnezeu nu baga de seama.... si uite asa ... se termina lucrarea!!!

no ofence fetelor!
doar ca deh ... alutaul asta ... prea s-a dospit tare... de nu-si mai incape in covata!

alfheim
Postat pe 31 Iulie 2011 23:45

nu e de suparat....ma distreaza de mor!!!!
walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 23:51
"..roby_kakao................JOIANA I MATA!! CA A FACUT UN BOU CA TINE!!.."

joiano..,mai schimba tati repertoriul..,am citit asta de nenumarate ori..,si nu numai la adresa mea..
mai da-te pe lucerna..,lasa-le dreaq de furaje ca iti zapaceste neuronu' de tot..

pff..,auzi pretentii si la mine..
roby_cado
Postat pe 1 August 2011 00:04
in viata trebuie sa fi liber de inhibitii,insa cunoscandu-ti limitele!parerologu' garbo
ratuscaceaurata
Postat pe 1 August 2011 00:28
eu cred ca in viata totul se face in limitele normalitatii!!!Daca nu am avea limite....iti dai seama ce ar fiiiii???!!!!!
walkiria
Postat pe 1 August 2011 00:34
si care or fi oare limitele "normalitatii"?
quasaria
Postat pe 1 August 2011 00:37
De la: dor72, la data 2011-07-30 22:33:32mai, barbo, ce radical te facusi...


Dor, eu as schimba cuvantul "radical" cu "ridicol".. desi asta ar fi pleonasm.
anakin
Postat pe 1 August 2011 01:21
De la: walkiria, la data 2011-08-01 00:34:32eu cred ca in viata totul se face in limitele normalitatii!!!Daca nu am avea limite....iti dai seama ce ar fiiiii???!!!!!




crezi ca limitele entitatilor sunt asemanatoare?eu nu cred....este doar o falsa iluzie.de fapt ce sunt limitele...care este aria lor de extindere?parerea mea este ....ca sunt doar percepte in viata terestra,create de om.....si . sunt chiar foarte "limitate".....vezi de pilda functionarea celor doua emisfere ....ale creierului in mod diferit....ori daca nu eram atat de limitati.....chiar de catre noi....azi poate cunosteam fara a mai face presupuneri.....care este viitorul terrei,al omenirii......masurarea timpului,este tot o inventie care nu poate fi probata....codurile dupa care traieste omenirea .....sunt doar o creatie a unora ce vor sa detina puterea terestra.....care manipuleaza entitatile....dandu-le impresia ca ele sunt legi universale.nimic mai fals.ce este pacatul??cine decide cauza si efectul lui.,diferenta dintre pacat si conduita morala?...si in functie de ce?care este termenul de comparatie?adam si eva au facut trei fii.....cum au procreat ei? care sunt motivele pentru care lumea este tinuta in intuneric,in minciuna,in obscuritate.....??nu vezi ca legile create de oameni duc la distrugerea pamantului?analizeaza mai profund.....fii obiectiva.....caci haosul tot noi l-am creat.....asa cum incercam sa inducem si falsa idee de "sfarsit al lumii"...!!



ratuscaceaurata
Postat pe 1 August 2011 03:23
De la: coca_mm, la data 2011-07-31 18:10:16...nu numai cei de pe garbo..toti...............sunt o apa si-un pamint...


pentru ca l-ai suparat pe alf... iti mai zic una ! el ti-a dovedit ca nu cunosti istoria omenirii.... ( ) dar din punctul meu de vedere, depasesti limitele logicii... sau ca sa zic asa, esti in afara ei ! a... nu trebuie sa te superi... e un fenomen tare raspandit... dar ce ma face pe mine curios e acest TOTZI... ! asaaaa... ca intre pretini.... cum ai ajuns la concluzia asta, draguta ? sau tu zici asta numai asaaaa... de sanchi ? ca si in vorba aia mongola: "tot am zis sa zic co-i zice, daco-i zice si'nca-oi zice ca sa zic cam zis co-i zice...!" greselile de ortografie va rog sa le corecteze dor ! mersi... !
barboneli
Postat pe 1 August 2011 22:24
Q... eu cred ca orice are limite ! oceanul are limite, viatza are limite, strada are limite (prostia n-are limite sau daca are... nimeni nu s-a dus sa le caute....) chiar si universul are limite... numai ca numai Dumnezeu poate sa le vada... ! de la marea "explozie" spatiul s-a umplut cu efectele exploziei... dar incet, foarte incet, ele se vor concentra iar in jurul acelui nucleu care a explodat... ! asa zice savantii... mie imi ajung limitele in care ma cert cu... sau cu... asa ca n-am degand s-o fac si cu ei ! asa ca atunci spatiul universului va fi mai mic... ( dor, ti-a placut chestia cu "va"... ? ) ! insa "normalul" nu poate sa aiba limite sau daca le are, ele se schimba mereu... ele sunt dinamice ! in functie de oerioada, de descoperiri, de greselile facute de oamenii de stinta... sa nu mai vorbesc de politicieni ! de aia cred ca nu poate nimeni sa-ti raspunda la intrebare !
barboneli
Postat pe 1 August 2011 22:40
De la: anakin, la data 2011-08-01 01:21:40
De la: dor72, la data 2011-07-30 22:33:32mai, barbo, ce radical te facusi...


Dor, eu as schimba cuvantul "radical" cu "ridicol".. desi asta ar fi pleonasm.


ok... si cine te opreste ? de ce o amesteci si pe dor innn... problemele tale tale de gramatica ?
barboneli
Postat pe 1 August 2011 22:45
De la: anakin, la data 2011-08-01 01:21:40
De la: dor72, la data 2011-07-30 22:33:32mai, barbo, ce radical te facusi...


Dor, eu as schimba cuvantul "radical" cu "ridicol".. desi asta ar fi pleonasm.


anakin, da' stiu ca te mananca pielea....
m-oi lupta io si cu tine...dar abia cand voi simti ca fac fatza....deocamdata, caut strategii....de....evitare? a luptei, clar....
cred ca ai inteles perfect ce zic....
dor72
Postat pe 1 August 2011 23:45
cred ca eu sunt singurul .........doar al meu...
eraser
Postat pe 2 August 2011 12:38
De la: barboneli, la data 2011-08-01 22:24:20
De la: coca_mm, la data 2011-07-31 18:10:16...nu numai cei de pe garbo..toti...............sunt o apa si-un pamint...


pentru ca l-ai suparat pe alf... iti mai zic una ! el ti-a dovedit ca nu cunosti istoria omenirii.... ( ) dar din punctul meu de vedere, depasesti limitele logicii... sau ca sa zic asa, esti in afara ei ! a... nu trebuie sa te superi... e un fenomen tare raspandit... dar ce ma face pe mine curios e acest TOTZI... ! asaaaa... ca intre pretini.... cum ai ajuns la concluzia asta, draguta ? ........



barbo, babo ...
nu m-a suparata biata fata, ca nu se poate supara doctorul pe pacient!... e nevinovata sarmana (cu duhul)!

vad ca esti curios cum de-a ajuns ea la concluzia asta... pai e simplu, i-a incercat pe toti!!!
in fine nu chiar pe toti, ca la mine inca n-a ajuns... dar din cei 99% batbati de pe terra, cati a probat apna in prezent, e clar ca poate meite o parere pertinenta si profund documentata! eu ma simt bine sa fac parte din aceea cantitate neglijabila de 1%, pe care inca nu l-a probat...
amu, cre' ca si irinuca ar zice mai toletant ca mai sunt si oameni de omenie...!!!
nu ca fatuca aiasta, care pune semnul egal (=) intre barbati si "apa si pamant" ... ma intreb pe aia focosi pe unde-i pierde? nu i-o fi intalnit?!
alfheim
Postat pe 2 August 2011 12:55
barbatii de pe Garbo...sunt barbatii unor femei!

Mare dreptate ai stii tu vorba aia CE ESTE FRUMOS SI DORIT ORI ESTE INTERZIS PRIN LEGE ORI ESTE CASATORIT/MARITATA
ana1986
Postat pe 3 August 2011 06:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta? 675 De la: angel2012 4 Aprilie 2014 16:13
NU STIU CE SA FAC!!!! 63 De la: ratuscaceaurata 10 Octombrie 2011 08:32
PSIHOLOGIE COPII 1 De la: garbo185480 7 Februarie 2011 03:52
S fie femeia un mister...? 81 De la: fleurdelis 20 Martie 2010 10:02
Justitie divina versus justitie umana ? 91 De la: Mihaela_Tudora_1 27 Noiembrie 2013 23:32
Setari Cookie-uri