Infidelitate cu scopul de a-ti proteja partenera- e acceptabil?

O fii stiut nevasta de la inceput,ce jigodie si-a luat pe cap...Multe femei inchi ochii,apoi se duc si ele pe ascuns cu alti barbati...la unele femei chiar le convine situatia..O femeie cinstita nu accepta ca sotul sa o insele,,sau sa ii faca alte dracovenie pt ca o roade nedreptatea.....Asa cum ma roade pe mine...Eu daca sunt cinstita,,,imi este ciuda atunci cand cineva este nedrept cu mine...Dar atunci cand femeia face si ea dracovenii nedreptatea nu o afecteaza asa de tare....Pt ca si ea face dracovenii..logic copii nu?
ingerasulluptator
Postat pe 23 Iunie 2011 15:35
De la: alfheim, la data 2011-06-23 12:06:39inteleg ca te-ai enervat, dar mesajul nu-ti era adresat, decat daca tu esti femeia insarcinata!
eu am inteles ca era vorba de-o "cunostinta a ta!"

oricum, n-ai zis acolo ca e vorba de-o sarcina cu probleme ...etc.....!
iar discutand de-o sarcina la modul general, chiar nu cred ca am gresit cu parerea mea!
ti-o (i-o) poate confirma si medicul dar si colegele de forum

iar treaba cu sacrificiul, nu ca as fi vreun puritan... dar daca tot vroia sa se sacrifice, putea foarte bine s-o faca prin abstinentza!
chiar n-am timp sa inghit faza cu shefa nimfomana si etc...! aia e cum ziceam, doar scuza si pretext!


nu, m-a ferit Dumnezeu nu-s eu muierea cu pricina; doar cineva care se minuneaza de cate gogosi pot inghiti unele gizele moderne, pentru a-si pastra barbatul alaturi si familia unita. Altfel,gasesc si eu ca majoritatea femeilor care never ever nu ar tolera asemenea "sacrificii" ca intreaga istorie "sucks" si ca nevasta va pierde mult mai mult pe termen lung decat ce-o sa reuseasca sa pastreze pe termen scurt.
Problema ei, pana la urma, intr-adevar n-ar tebui sa ma ambalez asa pentru o istorie care nu ma priveste, dar am simtit nevoia sa ma descarc un pic dupa cate am vazut si auzit.
charmelen
Postat pe 23 Iunie 2011 15:36
De la: alfheim, la data 2011-06-23 12:06:39inteleg ca te-ai enervat, dar mesajul nu-ti era adresat, decat daca tu esti femeia insarcinata!
eu am inteles ca era vorba de-o "cunostinta a ta!"

oricum, n-ai zis acolo ca e vorba de-o sarcina cu probleme ...etc.....!
iar discutand de-o sarcina la modul general, chiar nu cred ca am gresit cu parerea mea!
ti-o (i-o) poate confirma si medicul dar si colegele de forum

iar treaba cu sacrificiul, nu ca as fi vreun puritan... dar daca tot vroia sa se sacrifice, putea foarte bine s-o faca prin abstinentza!
chiar n-am timp sa inghit faza cu shefa nimfomana si etc...! aia e cum ziceam, doar scuza si pretext!


nu, m-a ferit Dumnezeu nu-s eu muierea cu pricina; doar cineva care se minuneaza de cate gogosi pot inghiti unele gizele moderne, pentru a-si pastra barbatul alaturi si familia unita. Altfel,gasesc si eu ca majoritatea femeilor care never ever nu ar tolera asemenea "sacrificii" ca intreaga istorie "sucks" si ca nevasta va pierde mult mai mult pe termen lung decat ce-o sa reuseasca sa pastreze pe termen scurt.
Problema ei, pana la urma, intr-adevar n-ar tebui sa ma ambalez asa pentru o istorie care nu ma priveste, dar am simtit nevoia sa ma descarc un pic dupa cate am vazut si auzit.
charmelen
Postat pe 23 Iunie 2011 15:36
O fii stiut nevasta de la inceput,ce jigodie si-a luat pe cap...Multe femei inchi ochii,apoi se duc si ele pe ascuns cu alti barbati...la unele femei chiar le convine situatia..O femeie cinstita nu accepta ca sotul sa o insele,,sau sa ii faca alte dracovenie pt ca o roade nedreptatea.....Asa cum ma roade pe mine...Eu daca sunt cinstita,,,imi este ciuda atunci cand cineva este nedrept cu mine...Dar atunci cand femeia face si ea dracovenii nedreptatea nu o afecteaza asa de tare....Pt ca si ea face dracovenii..logic copii nu?
ingerasulluptator
Postat pe 23 Iunie 2011 15:38
O fii stiut nevasta de la inceput,ce jigodie si-a luat pe cap...Multe femei inchid ochii,apoi se duc si ele pe ascuns cu alti barbati...la unele femei chiar le convine situatia..O femeie cinstita nu accepta ca sotul sa o insele,,sau sa ii faca alte dracovenie pt ca o roade nedreptatea.....Asa cum ma roade pe mine...Eu daca sunt cinstita,,,imi este ciuda atunci cand cineva este nedrept cu mine...Dar atunci cand femeia face si ea dracovenii nedreptatea nu o afecteaza asa de tare....Pt ca si ea face dracovenii..logic copii nu?
ingerasulluptator
Postat pe 23 Iunie 2011 15:40
Parerea mea:si Charmelen are dreptate-sunt unele sarcini cu probleme..;dar si Alfheim are dreptate-la sarcinile fara probleme ,se poate face amor pana la 7 luni de sarcina! DAR...In primul caz...sotul nu-i musai sa mearga la..sefa...poate cateva luni sa o folosasca pe Manuela-sora lui stanga... Apoi ...pretexte de-a merge la sefa..se vor mai putea gasi:in perioada de alaptare,nu! ;sotia-i obosita de peste zi,ingrijind copilul...si uite cum va intoarceti la tema"Sotie-iubitoare sau Iubita=Sefa-iubitoare?Sot-iubitor sau Iubit=Sef-iubitor?"
Un moment asa de frumos ca asteptarea venirii pe lume a rodului dragostei dintre doi parteneri...sa nu fie "gustat" de amandoi?PACAT! Viitoarea mama se deformeaza fizic,duce o mare greutate in pantece=SACRIFICIU!! Sotul nu are aceste schimbari fizice,dar POATE si el sa se SACRIFICE-folosindu-se de Manuela,si nu de o alta femeie....nu aceia ii aduce pe lume urmasul!!
Parerea mea!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iunie 2011 20:13
hai, bre, ma lasati cu scopu` nobil in numele laturilor din troaca?
esme
Postat pe 23 Iunie 2011 20:29

esme, invidioasa?
nu toti e capabili de atata altruism...
dor72
Postat pe 23 Iunie 2011 20:37
vai...vai...aceste cuvinte ne doare
michelle_
Postat pe 23 Iunie 2011 20:39
si cam pe unde?...mai ieczact?

o fi pe la "alt(ul)"
dor72
Postat pe 23 Iunie 2011 20:41
...la banana?
michelle_
Postat pe 23 Iunie 2011 20:48
da, dor, asa e! dar mi-e teama ca aici e vorba de conjugarea unor mari si elogioase `virtuti` ale omenirii: egoismul, pe de o parte, si lasitatea, pe de alta, amandoua fiind dublate de ipocrizie. e grele rau, bre, cand se masoara orgoliile intr-un vicios cerc al detinerii controlului spre a-i arata celuilalt `ca-l am la degetul al mic`! da` noroc c-avem persanu` din sufragerie si putem aduna mizeria sub el! minunata famelie! la mai mare!
esme
Postat pe 23 Iunie 2011 20:49
mie, personal, imi repugna subiectul acesta...de aceea nici nu prea intervin...
desi, din nefericire, exista prea multe cupluri care traiesc dupa asemena retete....nu le-am inteles niciodata...dar poate ca nici nu era treaba mea...

si apoi...venim cu subiecte pe Garbo....macar mai trece timpul...
dor72
Postat pe 23 Iunie 2011 20:54
nici n-ai la ce interveni, dor! poti eventual sa tresari, crucindu-te si lesinand de ras in acelasi timp, ca prostu` iesit brusc din mutenia cugetului si manifestandu-se in virtutea instinctului! si pana la urma, sfaturile nu se dau, se iau!
esme
Postat pe 23 Iunie 2011 21:03

o sa ma omori intr-o zi...cu pildele astea ale tale...mortale dealtfel...
se iau, se iau...ca ciuma si holera...
culmea, uneori cu simptome asemanatoare...
dor72
Postat pe 23 Iunie 2011 21:09
Cred ca e cea mai penibila scuza..... Daca toti ar proceda asa ...nu ar mai face lumea copii.....
constance
Postat pe 25 Iunie 2011 08:02
ba ar face...doar ca nu in familie...
dor72
Postat pe 25 Iunie 2011 16:47
Pana la Dumnezeu te mananca sfantii....

Postat pe 26 Iunie 2011 10:00
profund...de tot...
dor72
Postat pe 26 Iunie 2011 12:32
am facut doi copii,si in luna a saptea,medicul ne-a interzis cu desavarsire sexul.
si sunt sigura ca nu m-a inselat.
barbatii nu vor deceda,daca fac un efort,
face si femeia insarcinata un efort,e normal sa faca si el un efort.
familie inseamna impreuna.
imparti totul,si bunele si relele,
se depasesc toate impreuna.
mi se pare o porcarie sa o insele gravida fiind,noi ii invatam razgaiati.
d
daniilia
Postat pe 27 Iunie 2011 01:18
daniilo, zi sa moara sora 13 ca tu pricepusi tot ce se scrise pana acum..
anakin
Postat pe 27 Iunie 2011 09:57
ce inabusi tu talentele in fasa?
mai rar atata imaginatie...io n-am prea vazut...decat in sens patologic...
dor72
Postat pe 27 Iunie 2011 16:10
...cum ar trebui sa fie o sarcina ideala cu un copil foarte destept la sfarsit??? De cum a ramas femeia insarcinata pur si simplu nu mai trebuie sa aiba nici o relatie intima!!!...partenerul sa se abtina sau sa se gandeasca ca e in armata sau???...
garbo173858
Postat pe 30 Iunie 2011 23:42
sa-si caute o sefa neconsolata....
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 08:49
pai io inteleg ca omu' se sacrifica spre a isi tine jobu' si implicit plati mortgage-ul?!?!? huh??? si in aceste conditii totul se cheama prostitutie, iar omul nostru poa'sa faca un ban..pune d'un "bisnis" nevasta e safe ca nu face sexu'..el satisfacut..familionul-familion..casa platita, jobu' sigur..i mean..cum adica sa nu placa asemenea aranjament?!?!

si-atunci mai darling, tu de deschisesi subectu..poti cere sa-l mute la categoria "bisnis" nicidecum la infidelitate..ce infidelitate??? omu' lucra din greu, nevasta il sustine,sefa e multumita..casa e acolo ..(ma repet..stiu!!) ca si jobu' de altfel..ioii mamaaaaaa!!!

nimic n-am invatat pana la varsta asta!! (io..adic!!)
dede
Postat pe 7 Iulie 2011 22:07
Buna ziua

Daca tot mai am vre-o 2 zile de CO... am zis, sa mai intru si eu pe-aici ca tot e canicula afara sii... ce vad??? ... multe si nevrute.
In concluzie, unele fete din intamplare nimeresc la tv pe cate un program din asta ca al draq daca nu sunt o gramada sii... ce zic ele, ia uite draga ce poate sa faca aia!!! si raman cu gura cascata, acum stiti cum e, creierul lucreaza, imaginatie bogata dar... totusi inainte sa incerci ceva nu ar fi mai bine sa te consulti? sa ceri un sfat???
Si uite-asa se naste cate o poveste de te lasa inmarmurit sau... dar fata poate are dreptate ca ia uite ce spune un raport despe romanica "at birth: 1.06 male(s)/female
under 15 years: 1.05 male(s)/female
15-64 years: 0.99 male(s)/female
65 years and over: 0.69 male(s)/female
total population: 0.95 male(s)/female (2011 est.)" si atunci...
Eu zic ca, in situatia asta, omul din povestea noastra (daca e adevarata) e chiar un om de bine, familia asta e lipsita total de egoism, o familie plina de umanitate, incearca cumva sa acopere deficitul, poi nu??? sii... dece doamna ce ne povesteste e plina de atata invidie... nu inteleg, sa fie oare ceva legat de..."capra vecinului"?
garbo088037
Postat pe 12 Iulie 2011 08:55
dar de ce ar trebui sa se foloseasca"scumpul sot"de Manuela??sotia chiar nu ar putea face pe "Emanuella"??ca tot nu inteleg.O avea probleme cu sarcina,dar are si rosu in gat??la o adik ea se simte vinovata de aceea nu are nik de obiectat. si asa amaritul de sot nu cred k a fost promovat
alexya198305
Postat pe 13 Iulie 2011 08:25
Eh,dupa mn aia nu mai e familie ...e doar interes meschin ,o iubesc da" mi-o trag cu alta sau il iubesc si mi-o treag te miri cu cine.Stau impreuna din prostie ,din ambitie,din diverse cauze ,exclusa fiind iubirea si respectul de sine .Hai sa zicem faci o prostie,dar te trezesti repede si a doua oara nu o mai faci ,eventual inveti ceva bun din asta .Insa cei care gasesc scuze doar ca sa faca infidelitati sant dereglati total .De le place asa sa traiasca sa se spele cu dansii/dansele pe cap .
delly000408
Postat pe 13 Iulie 2011 12:23
037, doamna care ne povesteste e departe de orice invidie
pacat ca nu ai inteles nuantele, desi e de inteles...
michelle_
Postat pe 13 Iulie 2011 13:50
servus! totiu bine cand esti de unul singur.fa cat mai multa dragoste dar dupa cununie fi a casii. nimeni nu tea obligat ai fost de acord asa fi tare .defapt cei slabi mentali cred ca dragostea dureaza pana la procreere. o adevarata famiilie are intotdeauna ce sa faca impreuna fara a se plictsii unl de celalalt.dor comunicand nu uita ca exista.cu stima puiu
garbo206744
Postat pe 13 Iulie 2011 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
no comment 39 De la: quasaria 1 Martie 2010 00:39
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
ce ne dorim de la viata? 43 De la: caleidoscop 13 Iulie 2012 15:04
FERICIREA SI PRETUL PLATIT PENTRU EA! 22 De la: Allegra 20 Februarie 2011 14:57
friica 6 De la: Celleste_ 20 Februarie 2010 10:20
Setari Cookie-uri