mamica singura cu 2 copii cum ma voi descurca?

da stiu d pensie normal ,astept sa ies din cele 6 saptamani adik din lauzie cum se spune shi o s intentez shi divort deocamdata nu prea ies afara k bebe ,bate vantul shi umbla multi microbi nu as vrea sa pateasca ceva....da si normal k sufar dupa sotul meu pt k lam iubit f mult si asta nu trece dupa o zi p alta,a fost primul barbat din viata mea si singurul si nu neaparat pt mine k femeie ci magandesc la copii ,nu asta vroiam pt ai ..sa creasca fara tata e greu
crisa_27
Postat pe 14 Iunie 2011 18:39
as vrea sa fiu mai puternica dar cand ma gandesc...nu am nici servici cel mic are o luna doar pana mai creste dureaza. Ma rog la Dumnezeu in fiecare zi sami dea putere sai fac mari ,sa ma intareasca doar pt ei ,incerc s fiu optimista da fara sa vreau ma gandesc k societatea ne eticheteaza fara drept d apel shi ma mai gandesc k ,daca tatal lor nu se gandeste la ei atunci cum de sar gandi altul?
crisa_27
Postat pe 14 Iunie 2011 18:49
draga mea tu poti sa-l iubesti pana la sfarsit,nici o problema,dar sa fim serioase si recunoaste ca la copii astia,asa cum e el acum(din ce ai relatat tu)le este sigur mai bine fara el .trebuie sa fii acum e adevarat foarte puternica si iti este foarte greu se intelege,esti acum in starea asta dupa nastere,ai trecut prin atatea emotii puternice si este normal sa-i simti lipsa chiar daca nu a lui neaparat ,a ceea ce ti-ai format tu in cap ca ar putea fi el
dar tu concentreaza-te acum asupra copiilor si ai grija de tine,chiar si pentru el ,daca asta te ajuta cu ceva,cine stie poate se intampla o minune si-si revine,n-ai vrea sa fiti toti trei foarte frumosi cand vine sa va vada?
sanset
Postat pe 14 Iunie 2011 19:10
sanset, de cand frumusetea tine de foame?
ce surogatu' naibii e ala?
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 19:17
sanset, de cand frumusetea tine de foame?
ce surogatu' naibii e ala?
acum sa nu-mi zici ca nu ai inteles cum sta problema in cazul de fata,tu chiar nu citesti asa un pic printre randuri
sanset
Postat pe 14 Iunie 2011 19:26
ba tocmai pentru ca am citit toate randurile am facut asemenea afirmatie...
citeste tu cu atentie fiecare rand...si vei vedea....
lacunar...cu evitare...induiosare....eeeee....lume multa...
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 19:34
da scuze, dor72,m-a furat peisaju'
sanset
Postat pe 14 Iunie 2011 19:51
sant si eu o mama cu doi copii care acum stau pe picioarele lor ,pot spune ca le-am crescut singura ,si sant sigura cea te vei descurca,bineinteles cu putin ajutor din partea familiei tale,si eu am fost nevoita sa plec atunci cand copii erau la gradinita cea mica si in clasa intai cea mare ,nu e usor ,dar daca iti iubesti copii vei reusi ,eu am reusit ,nu pot scrie chiar totul dar atat iti pot spune ca m-am intors inapoi si i-am mai dat o sansa ca sa ma trezesc din nou inselata ,nu am mai plecat ,intre timp l-am intretinut si pe el timp de 13 ani ,copii au crescut,au terminat si facultatea,iar eu am ramas cu copii mei iar el acum e un om singur care incearca sa se apropie de copii regretand ,in felul lui perioada aceea cand au avut nevoie de el ,prea tarziu ,copii iti platesc in felul lor munca ,iubirea si grija pe care le-o oferi si credema ei merita ,in schimb el nu,apropo aveam 28 de ani cand intr-o noapte cu o saptamana inainte de CRACIUN ,am fost nevoita ,fortata sa plec,deci va trebui sa lupti pentru ceea ce ai si ce vrei,dar am mai spus ca ai nevoie de cineva care sa fie langa tine....iti urez multa bafta si sa sti ca se poate
gicuti
Postat pe 15 Iunie 2011 07:51
Buna Crisa, regretele si parerile de rau chiar nu isi mai gasesc locul in momentul de fata , incearca sa te mobilizezi si sa incepi o noua viata alaturi de puii tai. Sunt convinsa ca parintii iti vor fi alaturi si te vor ajuta. demonstreaza-ti in primul rand tie ca poti trai si fara "el" , din cate ai relatat nu e o mare pierdere pentru tine. O sa constati cu timpu ca e mai bine asa! un om iresponsabil langa tine nu te poate ajuta in nici un fel ba chiar poate sa-ti fac mult mai mult rau decat in prezent, asa ca fruntea sus , fii tare , si lupta pentru tine si pentru puiutii tai !!!
cory_emy
Postat pe 15 Iunie 2011 09:57
INTREABA DE UN PREOT BUN,LA VREO BISERICA IN ORAS,VORBESTE CU EL.
SA GASEASCA FAMILII CARE POT OFERI AJUTOR,HAINUTE,ETC,,,,
SUCCES,D
daniilia
Postat pe 16 Iunie 2011 22:27
Doamne, cum nu mai veneai...

sanset, nu tin neaparat sa am dreptate...uneori chiar deloc...emit si eu pareri...dupa gradul meu de intelegere...
dor72
Postat pe 17 Iunie 2011 00:10
multumesc pt toate mesajele care leati scris le am citit p toate,nu pot intra zilnic p forum nu am cum...da le am citit p toate shi am miam dat seama k nu sunt chiar asa singura cum credeam. Am momente cand sunt f bn adik sunt optimista ma gandesc k o sa fie bn si am si momente in care nu vad nici o iesire dar sunt constienta ca pentu copii trebuie s fiu tare. Am fost azi cu bebe la pediatru si la doar 5 saptamani are 5 kg si 56 cm si asta mia dat o stare d bn
. va pup si mai vb..sanatate la totii
crisa_27
Postat pe 17 Iunie 2011 18:40
De la: crisa_27, la data 2011-06-08 19:19:26am raspuns greu pt k plangea bebe si iam dat laptic ..ma gandesc k la varsta mea alte fete ies afara ,dabea acum incepe viata mai fr pt ele p cand eu..asta e omul sio mai face si k mana lui am crezut k o sa ne fie bn ...poate asa a vr dumnezeu ce s mai zic incerc s ma incurajez singura da nu prea imi iese


...dumnezeu vrea ceea ce vrem noi
prea usor il "varam" pe creator in micimile vietilor noastre
nu crezi ca e(dumnezeu) are alte preocupari nu sa ne conduca noua vietile???

la carma vietii suntem noi si numai noi...EL doar creeaza!!!

si daca tu ai ALES sa faci copii.... sa iti traiasca si sa ai grija de ei!!!
LILO
Postat pe 17 Iunie 2011 18:51
regretele si parerile de rau chiar nu isi mai gasesc locul in momentul de fata

cory emy iti spune si ea ceva important

io ti-as spune ca in momentul in care ai bucuria de a avea doi ingerasi,esti cea mai fericita fiinta de pe planeta
nimic nu poate suplini fericirea de a fi mama

absolut nimic
si la fe,l ai pt cine lupta cu vitregiile vietii....



curaj!! ai un drum greu de strabatut dar si frumos....
LILO
Postat pe 17 Iunie 2011 18:56
Buna ziua. Acest subiect i-mi aduce aminte de mine acum vreo 7 ani. Mama cu doi copii, de 11 si 7 ani, reintoarsa in casa parintilor mei cu cei doi copii fireste. Am divortat de un tembel care mi-a mancat zilele, eu fiind cea care am depus actele de divort, iar din casa in care am stat cu el am plecat pt ca oricum eu nu as fi avut nici un drept acolo. Acea casa a fost cumparata dupa ce ne-am casatorit, dar pt ca la vremea respectiva jumatate din valoarea casei a pus-o fostul meu socru, tot el a fost cel care s-a dus singur si a semnat actele de vanzare cumparare si abia dupa aceea ne-a anuntat ca "v-am cumparat casa". Nestiind ce ma asteapta m-am mutat totusi in acea casa, am investit f multi bani in ea si dupa divort asta e mi-am luat doar niste lucruri si copiii si am plecat inapoi la mama.Dar eram bucuroasa ca am scapat si ca mi-am luat copiii. Printre multe altele si fostul meu sot avea meteahna jocurilor si i-ti spun ca astia oameni nu se vor face niciodata. I-ati viata in maini divorteaza si mergi mai departe ca i-ti va fi mai bine oricum, vei avea liniste.Cauta-ti un servici, o bona sau chiar bunica cealalta sa stea cu cel mic si ai incredere in tine. Important e sa nu te uiti inapoi si sa mergi inainte. Fa-o pt copiii tai si vei gasi si persoana care sa merite sa stea langa tine. Eu acum dupa atatia ani , dupa multe fff multe greutati , suparari etc sint bine, am alt servici mai bun, copiii au crescut si fara tasu si aproape fara pensie alimentare (ca 150 ron pt 2 copii nu sint bani) si la 40 ani urmeaza sa ma recasatoresc cu un om nemaipomenit care se impaca mai bine cu copiii decat ar fi facut-o tatal biologic. Fii puternica!
cviorica71
Postat pe 18 Iunie 2011 09:24
Buna, Crissa...cred ca iti inteleg cel mai bine ingrijorarea si teama de a pasi in viata singura si cu doi copii...in aceiasi situatia ma aflu si eu!....am doi baieti, cel mare are 16 ani iar cel mic are 4 ani,am divortat acum 3 ani!...Motivele ptr care am ales sa fac acest lucru au fost multe!...mi-a fost teama la inceput crezand ca nu o sa ma pot descurca, dar Dumnezeu a avut grija de noi si chiar daca intampinam greutati, luptam si mergem mai departe...copiii au in sfarsit liniste sufleteasca iar eu incerc sa le ofer tot ce au nevoie, indiferent de sacrificiile pe care le fac!...sfatul meu este sa nu te lasi doborata si sa incerci sa lupti mai departe, ptr copiii tai!..ei merita sa aiba o viata frumoasa si sunt sigura ca le poti oferi acest lucru daca ai incredere in tine si in forta ta interioara! Tu ai sprijinul parintilor tai si asta nu e putin lucru...
iti trebuie MULT CURAJ SI VOINTA si cu siguranta vei razbate !!!
Va doresc tot binele din lume ,iar tie Forta ptr a invinge!!!
giany73
Postat pe 18 Iunie 2011 10:32
De la: cviorica71, la data 2011-06-18 09:24:37Buna ziua. Acest subiect i-mi aduce aminte de mine acum vreo 7 ani. Mama cu doi copii, de 11 si 7 ani, reintoarsa in casa parintilor mei cu cei doi copii fireste. Am divortat de un tembel care mi-a mancat zilele, eu fiind cea care am depus actele de divort, iar din casa in care am stat cu el am plecat pt ca oricum eu nu as fi avut nici un drept acolo. Acea casa a fost cumparata dupa ce ne-am casatorit, dar pt ca la vremea respectiva jumatate din valoarea casei a pus-o fostul meu socru, tot el a fost cel care s-a dus singur si a semnat actele de vanzare cumparare si abia dupa aceea ne-a anuntat ca "v-am cumparat casa". Nestiind ce ma asteapta m-am mutat totusi in acea casa, am investit f multi bani in ea si dupa divort asta e mi-am luat doar niste lucruri si copiii si am plecat inapoi la mama.Dar eram bucuroasa ca am scapat si ca mi-am luat copiii. Printre multe altele si fostul meu sot avea meteahna jocurilor si i-ti spun ca astia oameni nu se vor face niciodata. I-ati viata in maini divorteaza si mergi mai departe ca i-ti va fi mai bine oricum, vei avea liniste.Cauta-ti un servici, o bona sau chiar bunica cealalta sa stea cu cel mic si ai incredere in tine. Important e sa nu te uiti inapoi si sa mergi inainte. Fa-o pt copiii tai si vei gasi si persoana care sa merite sa stea langa tine. Eu acum dupa atatia ani , dupa multe fff multe greutati , suparari etc sint bine, am alt servici mai bun, copiii au crescut si fara tasu si aproape fara pensie alimentare (ca 150 ron pt 2 copii nu sint bani) si la 40 ani urmeaza sa ma recasatoresc cu un om nemaipomenit care se impaca mai bine cu copiii decat ar fi facut-o tatal biologic. Fii puternica!
buna viorica multumesc de mesaj si ma bucur ca tiai refacut viata si copii tai sunt bn,as vrea dak as putea sa dau timpul inaite sa mai creasca piticul meu are 5 sapt acum,cu bunica cealalta nu poate fi vb sal las nu suntem in relatii bune si dak tot fisu nusi da interesu pt copii si nu vrea sai vada,nu face nimik in sensul asata dc sai duc eu copii (ei stau unu langa altul) dc sai duk eu copii?
nu mai bn imi vad d viata mea,trebuie sa am rabdare...sa creasca piticu si asta e,acum vad si eu cu ochii mei k viata merge inainte,dimineata mieste cel mai greu cand rasare soarele ...nu stiu dc dar doar atunci mieste greu apoi p parcursul zilei imi fac de lucru...nam incotro. Sper sa ajung si eu peste ani k tn si ca alte mame singure sa ma mandresc ca miam crescut singura copiii poop si mult norok in viata
crisa_27
Postat pe 18 Iunie 2011 15:49
azi exista multe solutii de rezolvare a problemelor de cuplu sau de familie.important este sa ne dam jos "broboada" unei mentalitati invechite.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 16:05
De la: giany73, la data 2011-06-18 10:32:29Buna, Crissa...cred ca iti inteleg cel mai bine ingrijorarea si teama de a pasi in viata singura si cu doi copii...in aceiasi situatia ma aflu si eu!....am doi baieti, cel mare are 16 ani iar cel mic are 4 ani,am divortat acum 3 ani!...Motivele ptr care am ales sa fac acest lucru au fost multe!...mi-a fost teama la inceput crezand ca nu o sa ma pot descurca, dar Dumnezeu a avut grija de noi si chiar daca intampinam greutati, luptam si mergem mai departe...copiii au in sfarsit liniste sufleteasca iar eu incerc sa le ofer tot ce au nevoie, indiferent de sacrificiile pe care le fac!...sfatul meu este sa nu te lasi doborata si sa incerci sa lupti mai departe, ptr copiii tai!..ei merita sa aiba o viata frumoasa si sunt sigura ca le poti oferi acest lucru daca ai incredere in tine si in forta ta interioara! Tu ai sprijinul parintilor tai si asta nu e putin lucru...
iti trebuie MULT CURAJ SI VOINTA si cu siguranta vei razbate !!!
Va doresc tot binele din lume ,iar tie Forta ptr a invinge!!!
buna giani ma gandesc k u esti bn acum k au trecut ceva ani si vati si obisnuit k situatia ,mie imi este si aiurea pt ca ma vede lumea pe aici p unde am copilarit cu 2 copii singura,lumea e rea vb mult si de parca condamna si femeile la modul k dc ai mai facut copii?
pai daka Dumnezeu mi ia dat eu nam vr sai omor,am crezut ca se va schimba,asta e ma gandesc la copii mei(imi suna aiurea vb asta pt ca eram obisnuita doar k unul) ,ma gandeam k cel mik imi va schimba viata in bine adica viata de familie dar cateodata simt k Dumnezeu mia pregartit altceva..asta simt...si ca trebuie sa lupt si sa strabat un drum lung dar ca o sa fie bn si cateodata nu vad nici o iesire. Marti ma duc la biserica sa imi fac molifta dupa 6 saptamani si astept sa intru in biserica sa vb cu Dumnezeu,vreau sa stiu dc am soarta asta si cui am gresit? Ma rog in fiecare zi sami dea putere sa merg inainte si sa nu ma mai doara nimik,nici faptul ca el isi reface deja viata k recunosc ca inca ma doare .Multumesc pt incurajari si ma repet imi pare bn sa vad cum reusesc alte mame ca si mine singure sa isi fac o viata alaturi de copii lor ,va poop si multa sanatate ca asta e cea mai importanta
crisa_27
Postat pe 18 Iunie 2011 16:22
....vai,vai....greu de tine....solutii cam greu gasesti...dar cineva acolo sus are grija de noi toti....mai ales de tine ca ai 2 copii!!!!!.zici ca ai avut sot????ala nu e om sa plece de langa tine cand cel mic are o luna ....stii ca femeile in perioada de o luna de la nastere se numesc lauze???
tu trebuia sa fii rasfatata acum ,nu sa,ti pui intrebari grele.nu te mai gandi...decat la faptul ca cel mic o sa creasca si ai sa poti lucra....si.ai sa vezi ca ai sa reusesti....mai ales ca esti f tanara...ai grija de tine si de copiii....si tine minte un lucru....viata merge inainte orice s.ar intampla....ti.o spun din proprie experienta....
garbo028998
Postat pe 18 Iunie 2011 16:36
De la: demonsauinger, la data 2011-06-18 16:05:11azi exista multe solutii de rezolvare a problemelor de cuplu sau de familie.important este sa ne dam jos "broboada" unei mentalitati invechite. [/quote buna tiam citi toate mesajele .La mn nu cred si nu vad cum am putea sa mai rezolvam ceva pt ca el nu mai vrea eu ,pt copii,cred ca as mai fi incercat dar cand aud (se mai gaseste cate unu sa imi spuna ce vb cu el,binevoitori) ce vorbeste si ce face,aduce si femei in casa unde ar trebui sa fie copii lui ma las pagubasa si imi spun sa nu ma mai intorc din drum k nu merita sa ma las calcata in picioare,mai bn singura decat sasi bata joc de tineretea mea, lam mai iertat o data cand ma inselat de la vazut toata lumea si am aflat multe detalii....am suferit ca un caine acolo in casa si inca se mai intalnea cu ea,eu eram deja gravida cu cel deal doilea...nu vr sa imi mai aduc aminte ..t poop oricum pt msj
crisa_27
Postat pe 18 Iunie 2011 16:38
exista si solutia implicarii ,a schimba in bine viata pe care o traiesti,indiferent de circumstante.auto-victimizarea este doar un panaceu distructiv.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 16:47
De la: garbo028998, la data 2011-06-18 16:36:00....vai,vai....greu de tine....solutii cam greu gasesti...dar cineva acolo sus are grija de noi toti....mai ales de tine ca ai 2 copii!!!!!.zici ca ai avut sot????ala nu e om sa plece de langa tine cand cel mic are o luna ....stii ca femeile in perioada de o luna de la nastere se numesc lauze???
tu trebuia sa fii rasfatata acum ,nu sa,ti pui intrebari grele.nu te mai gandi...decat la faptul ca cel mic o sa creasca si ai sa poti lucra....si.ai sa vezi ca ai sa reusesti....mai ales ca esti f tanara...ai grija de tine si de copiii....si tine minte un lucru....viata merge inainte orice s.ar intampla....ti.o spun din proprie experienta....
ce lauzie?
k a plans lauzia asta de trebuia sa nu mai am lapte pt bebe dar Dumnezeu a fost langa mn si nu ma lasat...lam simtit.Cateodata ma uit la ei 2 si ma apuca plansu pt ca stiu ca nul vor avea pa tacsu langa ei,nu sunt vinovati k nimik,si ma gandesk dak tatal lor nui mai vrea si nu se gandeste la ei...atunci altul nici atat,eee...bun e Dumnezeu
crisa_27
Postat pe 18 Iunie 2011 16:47
De la: demonsauinger, la data 2011-06-18 16:47:08exista si solutia implicarii ,a schimba in bine viata pe care o traiesti,indiferent de circumstante.auto-victimizarea este doar un panaceu distructiv.


ti-ai facut un scop in viata din a scoate oamenii din pepeni?
nu vezi ca esti departe de subiect? femeia iti cere vin...tu ii dai sarmale....
PANACEU DISTRUCTIV!
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 08:24
Draga Crisa,

Mai mult ca sigur ca te vei descurca. dar destul de greu, fiind copii mici trebuie sa te mai ajute cineva, parintii tai ar trebui sa se implice...in primul rand sa ai un serviciu, mergi inainte cu el sa ai vechime si ca mai tarziu sa ai pensie...pe cel mare il dai la scoala, iar pe cel mic trebuie sa-l cresti macar pana la 3 ani, pana cand poti sa-l dai si pe el la o gradinita...stiu ca acum e f greu, trebuie bani peste tot, am impresia ca si gradinitele sunt cu taxa, numai stiu ca ai mei copii sunt mari...si timpul trece, copiii vor creste, poate va veni si timpul sa-ti refaci viata cu-n barbat adevarat...dar acum te asteapta un timp de cel putin 3 ani de munca asiduua ptr copii, insa trebuie neaparat sa fii ajutata si finaciar....daca erai in sitiatia asta acum 20,25 ani statul se implica mai mult pentru cresterea copiilor, adica aveai gratuit gradinita sau cresa, scoala, serviciul tau, totul din punctul asta de vedere era mai usor...acum,in economia de piata e mai dificil, e competitie , e greu pana se stabilizeaza societatea capitalista, trebuie sa te ajute parintii tai , ai lui, fratii , rude pana ce iesi cu copiii la o varsta mai mare...e greu, stiu ca si eu am fost singurica cu 2 copii,ar fi pacat insa sa zic ca el nu m-a mai ajutat cu bani, nu ne-am inteles asta e...dar macar a avut grija de copii, deci ia-l la intrebari pe sotul tau,e tata, ori se impaca cu tine si va cresteti copiii , ori divorteaza si este obligat de legi sa-ti dea pensia alimentara si educatie copiilor....asa ca fii puternica impune-i sotului tau sa te ajute cumva
, sunt sigura ca va veti impaca, a avut o aiureala si deceptie din cauza vietii grele, s-a vazut cu 2 copii mici, de multe ori barbati vor sa fie liberi, femeia sa fie femeie oricum, acum cred ca il cam neglijezi ca esti si lehuza inca, deci el a clacat...ai grija sa nu clachezi si tu

mult noroc, succes si putere va doresc
garbo192408
Postat pe 19 Iunie 2011 17:15
De la: dor72, la data 2011-06-19 08:24:53
De la: demonsauinger, la data 2011-06-18 16:47:08exista si solutia implicarii ,a schimba in bine viata pe care o traiesti,indiferent de circumstante.auto-victimizarea este doar un panaceu distructiv.


ti-ai facut un scop in viata din a scoate oamenii din pepeni?
nu vezi ca esti departe de subiect? femeia iti cere vin...tu ii dai sarmale....
PANACEU DISTRUCTIV!


gandeste doar pentru tine.......e clar ca nu ai habar de natura cauzelor!! traim intr-o societate morbida in care oamenii se resemneaza prea usor.
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Iunie 2011 17:31
demo...de fapt, nici demo nu mai poti.... si mie mi-ai oferit la fel...
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 22:58
iar a scapat vuvu pe google, la vanatoare de expresii semidocte
vuvu, sezi mumos!

ah, si daca iti inchipui ca in noul tau cont esti de nerecunoscut, am o veste pentru tine; toata lumea s-a prins...
ai acelasi stil inconfundabil...desi "stil" e cam mult spus...muuuult prea mult spus
michelle_
Postat pe 20 Iunie 2011 23:12
buna,important e sa fiti sanatosi...si tu si copilasii.Si eu sunt o mamica singura cu 2 copii,cel mic avea 4 luni cand m-am despartit de tatal lui, au trecut deja 3 ani si 2 luni de atunci..E greu nu zic nu dar mai bine sa iei viata in piept decat sa stai chinuita alaturi de un barbat care nu te iubeste si nu te respecta...drept dovada faptul ca ai zis ca nu-l intereseaza de copii.Cat despre prietene sa stii ca greu gasesti , mai ales noi in situatia noastra.Decat un prieten fals mai bine singura!
Fruntea sus si zambeste , copii nu trebuie sa vada ca mamica lor e macinata de griji! Ce nu ne doboara cu siguranta ne intareste!
garbo210015
Postat pe 21 Iunie 2011 13:13
De la: garbo210015, la data 2011-06-21 13:13:52buna,important e sa fiti sanatosi...si tu si copilasii.Si eu sunt o mamica singura cu 2 copii,cel mic avea 4 luni cand m-am despartit de tatal lui, au trecut deja 3 ani si 2 luni de atunci..E greu nu zic nu dar mai bine sa iei viata in piept decat sa stai chinuita alaturi de un barbat care nu te iubeste si nu te respecta...drept dovada faptul ca ai zis ca nu-l intereseaza de copii.Cat despre prietene sa stii ca greu gasesti , mai ales noi in situatia noastra.Decat un prieten fals mai bine singura!
Fruntea sus si zambeste , copii nu trebuie sa vada ca mamica lor e macinata de griji! Ce nu ne doboara cu siguranta ne intareste!




important este sa fim sinceri....caci ascunderea realitatii nu duce la rezolvarea problemelor.apreciez cele scrise de tine......suntem satui de "atotcunoscatori"!!
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Iunie 2011 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE FACI CAND ESTI CASATORITA SI .... 30 De la: floare_cu_colti 17 Noiembrie 2010 12:32
Relatia cu un strain! Merge sau nu merge? Ajutor! 297 De la: daniilia 25 Februarie 2010 22:10
Voi intelegeti tipul asta? 4 De la: garbo110966 17 Iulie 2011 00:19
eu sunt-pesti el e scorpion credeti ca ne potrivim 3 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
"Arta impacarii" 0 De la: 16 Februarie 2010 03:46
Setari Cookie-uri