de ce nu poate sa ma mai iubeasca

De la: ameno, la data 2011-05-05 09:35:42s-a plictisit .....


MAI AMENO fa tu o PAUZA si nu imi mai intra pe profile. spune deschis ce ai de spus. ce vrei? acum citeva minute ti-am trimis si un mesaj prin care te-am rugat sa ma lasi linistita. aceasta rugaminte este valabila pt toti. si toate id-urile. va rog, abtineti-va din a mai intra fortat in viata mea. nu am nimic cu voi. ati inteles cu totul si cu totul altceva, v-am suportat insultele , jignirile, apropo-urile, este placerea voastra, v-am inteles-o. acum, va rog intelegeti-ma si voi. nu va pot da alte detalii, dar ar fi bine da intel;egeti .
garbo181543
Postat pe 6 Mai 2011 15:18
De la: alfheim, la data 2011-05-06 15:17:17s-a blocat shoarecele cand a vazut cainele in spatele pisicii ...


si tu la fel. scuteste-ma ! ieri, mai trimeteai si mesaje pe adresa 266. sinteti plini de imaginatie... moor, sint doborita. am inteles , inteligenta si creativitatea voastra descoperite pe coclauri va dau curaj. ok. atunci lasati-ma linistita.stiu ca sinteti destep[ti,ca noaptea , .e , sfetnic bun...scuze, cred ca am pus niste virgule gresit. se mai intimpla, dar voi care debordati , peste tot, de inteligenta intelegeti. cu admi(nist)ratie si respect, va rog intelegeti ca nu mai capacitatea sa va primesc in sufletul meu.
garbo181543
Postat pe 6 Mai 2011 15:25
Preferi sa fi fript la foc mic,sau o lovitura n cap de maciuca?La prima intrebare raspunsul e:poti sa mai incerci,sa mai vezi ce si cum.La a doua intrebare raspunsul e:Are pe altcineva si nu te a iubit NICIODATA!acum tu stii cam pe unde te invarti si cat te costa sa pricepi ce ti se intampla! Caz real cunoscut!de mine
garbo133776
Postat pe 6 Mai 2011 19:39
desteapto cine draq te cauta in profile???io nu dar daca garbo vrea eu nu ma opun...las-o mai moale cu mesajele private ca ma lasa rece suferintele tale
ameno
Postat pe 6 Mai 2011 19:52
asa zice si in mesajul privat...MEU
ameno
Postat pe 6 Mai 2011 19:59
hi, hi, hi! Ameano, cu mine "comunica" doar prin "mesaje" la clipuri.
si are aceeasi obsesie: sa-i dau blogu' inapoi. tie nu ti l-a cerut? ca daca da, atunci sa stii ca zice ca tu esti eu
Thor_again
Postat pe 6 Mai 2011 20:17
Mama ,ce imbarligatura dreacului , cine coase la masina ? I s-a incurcat ata ?Sau a fugit puiul cu ea ?
garbo174243
Postat pe 7 Mai 2011 01:44
aceiasi smecherasi care stau femeia sub ei 10 secunde ca stanca si daca scoate un sunet atunci sigur a fst piscata de un tantar mai vioi
garbo180867
Postat pe 7 Mai 2011 04:21
stii care este problema ta? GELOZIA ai auzit de asa ceva
nu iti cunosc situatia dar daca nu are pe altcineva singura problema esti tu
de cand nu ai mai invitato in oras?
de cand nu i ai dat o floare?
de cand nu i ai spus ca este frumoasa? (daca este nu sa o si minti acum)
de cand nu i ai spus ca o iubesti

Hai sa te ajut putin
fa un experiment doar o saptamana sa vezi cat de inocente sunt femeile
Adui cite o floare in fiecare zi timp de o saptamana (cand ii dai floarea spuni simplu IARTAMA TE IUBESC fara motiv ) (altceva nimic)
In a treia zi invito in la o prajitura pe motiv ca nu ati mai iesit de mult impreuna undeva
Daca in cateva zile nu se schimba atunci este grav
contacteazama si spunemi reacti ei
BAFTA
A era sa uit nu neglja copilul


garbo180867
Postat pe 7 Mai 2011 04:45
"cand ne certam ea nu zicea nimic...ca sa nu ma supere" - !?
marianafr
Postat pe 7 Mai 2011 17:34
De la: garbo011266, la data 2011-05-05 09:44:48
De la: garbo204288, la data 2011-05-05 08:27:21buna ziua,ma numesc ovidiu si am o intrebare:daca poti sa faci sotia sa te iubeasca din nou,..si cum sa faci?
ne cunoastem de 7 ani,si avem un baietel de 4 ani.pt noi a fost dragoste la prima vedere.La inceput ne iubeam f mult,problema era ca ea este o persoana care se inchide in ea...cand ne certam nu zicea nimic,tacea si plangea,dar numi zicea nimic...ca sa nu ma supere...De vreo 2 ani de zileam inceput sa observ ca este mai rece cu mn,si am incercat sa discut cu ea..sami zica in fata ce are de zis..ea a zis ca asa o sa faca,dar cu timpul revenea la fel,adica tot numi spunea nimic.de putin timp neam certat un pic ,dar foarte putin..si apoi am intrebato pur si simplu daca ma mai iubeste ca la inceput,,iar ea a tacut ,si a inceput sa planga...si nu a putut sami zica in fata..insa mia dat de inteles ca nu mai iubeste..mia si zis k nu stie de ce,dar nu mai simte atractie fata de mine.vreau sa precizez ca relatia sexuala intre noi mergea .faceam sex des.insa in ultimul timp se mai rarise .
Vreau sami dati un sfat ce sa fac,VA ROG.sunt disperat ,simt ca fara ea nu pot sa traiesc,sunt dispus sa iubesc pentru amndoi,...SPUNETIMI DACA MAI ESTE CEVA DE FACUT
Vreau sa zic si ca nu am inselato niciodata,si nici nu sunt un om care sa bea,din contra nici cu baietii la o bere nu prea ma duc,,vreau sa stiu de ce sa indepartat de mine,si vreau sami salvez casnicia ,nu vreau sa o pierd
ajutatimaaa.




invata sa scrii cit mai corect!!!daca vorbesti tot asa cum scrii, e clar... ca plinge.
poate trebuie sa-ti faci o baie, cu jacuzzi,cu intrare din dormithorul matrimonial, care are si terasa cu vedere spre piscina din curtea proprie, de unde se vede si garajul pt cele 5 jeep-uri, pontonul unde este ancorat yachtul... si poate asta e secretul, adica THE SECRET ori MATRIX-ul ... succes. poate vrea teren la DEVESELU ca vin americanii cu piese adevarate...


daca tot esti in postura sa atragi atentia asupra greselilor gramaticale, de ce nu te uiti la ale tale mai intai? ,,cit ,, si ,,plinge,, se scriu cu din a, deci cat si plange..of multi lingvisti pe aici, care nu se uita in gradina lor..
MARILENA_25
Postat pe 9 Mai 2011 09:28
De la: MARILENA_25, la data 2011-05-09 09:28:09
De la: garbo011266, la data 2011-05-05 09:44:48
De la: garbo204288, la data 2011-05-05 08:27:21buna ziua,ma numesc ovidiu si am o intrebare:daca poti sa faci sotia sa te iubeasca din nou,..si cum sa faci?
ne cunoastem de 7 ani,si avem un baietel de 4 ani.pt noi a fost dragoste la prima vedere.La inceput ne iubeam f mult,problema era ca ea este o persoana care se inchide in ea...cand ne certam nu zicea nimic,tacea si plangea,dar numi zicea nimic...ca sa nu ma supere...De vreo 2 ani de zileam inceput sa observ ca este mai rece cu mn,si am incercat sa discut cu ea..sami zica in fata ce are de zis..ea a zis ca asa o sa faca,dar cu timpul revenea la fel,adica tot numi spunea nimic.de putin timp neam certat un pic ,dar foarte putin..si apoi am intrebato pur si simplu daca ma mai iubeste ca la inceput,,iar ea a tacut ,si a inceput sa planga...si nu a putut sami zica in fata..insa mia dat de inteles ca nu mai iubeste..mia si zis k nu stie de ce,dar nu mai simte atractie fata de mine.vreau sa precizez ca relatia sexuala intre noi mergea .faceam sex des.insa in ultimul timp se mai rarise .
Vreau sami dati un sfat ce sa fac,VA ROG.sunt disperat ,simt ca fara ea nu pot sa traiesc,sunt dispus sa iubesc pentru amndoi,...SPUNETIMI DACA MAI ESTE CEVA DE FACUT
Vreau sa zic si ca nu am inselato niciodata,si nici nu sunt un om care sa bea,din contra nici cu baietii la o bere nu prea ma duc,,vreau sa stiu de ce sa indepartat de mine,si vreau sami salvez casnicia ,nu vreau sa o pierd
ajutatimaaa.




invata sa scrii cit mai corect!!!daca vorbesti tot asa cum scrii, e clar... ca plinge.
poate trebuie sa-ti faci o baie, cu jacuzzi,cu intrare din dormithorul matrimonial, care are si terasa cu vedere spre piscina din curtea proprie, de unde se vede si garajul pt cele 5 jeep-uri, pontonul unde este ancorat yachtul... si poate asta e secretul, adica THE SECRET ori MATRIX-ul ... succes. poate vrea teren la DEVESELU ca vin americanii cu piese adevarate...


daca tot esti in postura sa atragi atentia asupra greselilor gramaticale, de ce nu te uiti la ale tale mai intai? ,,cit ,, si ,,plinge,, se scriu cu din a, deci cat si plange..of multi lingvisti pe aici, care nu se uita in gradina lor..



cu cine te certi?????????PAPUSHA intransigenta, te certi singura...nu ai aflat? intreaba-ti sefii ce sens are afirmatia mea. sa ai o saptamina la fel ca aceea pe care ai incheiat-o. adica buna ca inca esti in viata. ce mi-e drag cind vad cum se calca in picioare mahalagioaicele fara minte. va pup. continuati ca sinteti tari . va felicit, pe voi, pe mamele si tatii vostri care au gasit momentul prielnic pt a va concepe si evident omului cu maciuca care v-a ales sa il reprezentati. va sarut si toate frumusetile din lume sa va incinte mintile
garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 09:40
De la: Thor_again, la data 2011-05-06 20:17:33hi, hi, hi! Ameano, cu mine "comunica" doar prin "mesaje" la clipuri.
si are aceeasi obsesie: sa-i dau blogu' inapoi. tie nu ti l-a cerut? ca daca da, atunci sa stii ca zice ca tu esti eu



gresit, asa de luni dimineata ma vad nevoita sa te contrazic. nu zic ca ca el e tu ci chiar din contra tu esti el. depinde cum stai. si , tot pierzind timpul pe aici pe la " baza de lansare" am invatat de la voi acest " depinde". doar ca la voi, dupa invariabilul si savantul depinde, urmeaza o suita de " daca", din care se desprind numeroase " variante probabile" sau " posibile", chiar se descopera si cele " imposibile"( care se transforma, se metamorozeaza in titluri docte pt to[pice sau topicuri, ca mare diferenta nu este) pina te ametesc. dar nu e cazul meu.

surogatele voastre de id-uri sint jalnice. sint bazate pe instincte chipurile necesare in viata... dar ele sint grenadele voastre cu care va autodistrugeti in " procesul muncii "

succes -ciborgilor programati sa dispretuiti, roboti plini de initiativa inoculata prin progtamele sefului-om. el nu stie ce monstri creeaza. oamenii-roboti care vor genera conflictul , datorita capacitatii sau incapacitatii de a selecta informatiile.

valentele pe care le aveti sint bazate pe mult nimic si multa rautate mascata. va credeti mai importanti decit omul care a descoperit roata.

cred ca ati percutat ca niste oameni cu personalitate si inteligenta in curs de slefuire. tot ce am scris este o supozitie, o ipoteza, ca dealtfel si ideile si rationamentele mele. este o nazdravanie de pamflet pt relaxarea de luni dimineata. un fel de picatura de anti-stres..

acum, la munca treceti la supravegherea sintetizatorului orbital...sa nu iesiti dupa orbita ca nici oeil von lynx nu va mai recalculeaza traiectoria sau punctul de pensie. ESTE O CHESTIUNE DE RESPONSABILITATE PT PAMINTUL CARE INCA NE SUPORTA

V-AM SALUTAT CU RESPECT SI PLECACIUNE.

garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 09:58
chanty
Postat pe 9 Mai 2011 10:16
da proasta esti
ameno
Postat pe 9 Mai 2011 10:17
"Neata Ameno
chanty
Postat pe 9 Mai 2011 10:19
De la: ameno, la data 2011-05-09 10:17:44da proasta esti



presupun ca mie imi adresezi amabilitatea de luni dimineata.trebuie sa te informez ca este o ipoteza indrazneata, dar lipseste documentatia si consider ca e imperios necesar sa abandonezi aceasta pista, deoarece selectorul tau personal are un scurt-circuit si e pe cale sa se zbata pina la epuizare pe un teren necoeziv. deci, cauta sa te cuplezi la sintetizatorul universal si cauta urgent programul de devirusare, precizind ca ai incurcat fisierele, temele, dictionarul, planetele. cere o parere si batrinului intelept cu maciuca, poate descoperi ca te-ai ramolit , sau doar vtreun element din tabelul lui mendeleev si-a gasit alta combinatie si tu bati cimpii.

acestea sint doar constatari faptice, nu vreau sa am pretentia de coautor la stabilirea diagnosticului tau. mai bine schimbi id-ul.

entuziasmata si plina de compasiune, cu deosebita stima adaug modestele mele urari de succese pt voi si telecomanda care va mentine activi cu tnuva

marturisesc ca va admir si va citesc postarile.sint [line de politete , de vrseuri ,cuvinte sincere si dezvaluie o puritate sufleteasca imposibil de imitat. doar cei ce ating perfectiunea reusesc.

as vrea sa fiu mrereu aproape de ceea ce scrieti. pt mine este cel mai bun indrumathor.
garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 10:32
De la: ameno, la data 2011-05-09 10:17:44da proasta esti


asa crezi tu..
n-auzi ca e treaba cu plecaciunea..?
da' sa ne spuna cum e orientata..,cu fata sau cu spatele la noi..,sa stim cum abordam problema..
roby_cado
Postat pe 9 Mai 2011 10:33
neata! bine ai revenit printre noi
ameno
Postat pe 9 Mai 2011 10:34
De la: roby_cado, la data 2011-05-09 10:33:07
De la: ameno, la data 2011-05-09 10:17:44da proasta esti


asa crezi tu..
n-auzi ca e treaba cu plecaciunea..?
da' sa ne spuna cum e orientata..,cu fata sau cu spatele la noi..,sa stim cum abordam problema..



fiecare e ceea ce gindeste si se exprima cum poate. inainte de a pleca, iti spun ca si tu esti o creatura cibernetica, asa ca nu vad care este diferenta in cazul tau , intre fatza si spate sau intre ...si intre... daca nu poti purta un dialog cu fiintele necibernetice, mergi la marele oracol cu maciuca si intreaba-l, roaga-l, ca asa e frumos, sa te lumineze in pb cu plecaciunea. floricelele voastre de hirtie se aprind singure de nervi ... ce facu madam aia care nu suporta pe i din i si vrea doar i din a? cred ca i s-a dat deja concedierea s-a trensformat in alt id_iot.

sint convinsa ca vei invata si tu ceva din abstractul pe care inca nu il dibui.rational, logic,superlogic,maxilogic,paralogic,ultralogic, ultrarational tu esti un indragostit fara sanse. tu ai tradat cindva. esti ca un soricel ce sta sa iasa din gaurica dupa mirosul de camambert, dar ii e teama.
garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 10:45
De la: chanty, la data 2011-05-09 10:19:20"Neata Ameno


tot cu plete?
garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 10:47
De la: roby_cado, la data 2011-05-09 10:33:07
De la: ameno, la data 2011-05-09 10:17:44da proasta esti


asa crezi tu..
n-auzi ca e treaba cu plecaciunea..?
da' sa ne spuna cum e orientata..,cu fata sau cu spatele la noi..,sa stim cum abordam problema..



uite, un bonus. la tara, adica in sate, "respect" este pinza cu care se acopera mortul, inainte de a i se pune capacul la sicriu...poate, te ajuta.
garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 10:54
"..esti ca un soricel ce sta sa iasa din gaurica dupa mirosul de camambert, dar ii e teama.."

bre..,de regula..,soricelul meu cauta sa intre in gaurica..,dar, contrar celor spuse de tine..,fuge de rupe pamantul cand e vorba de mirosuri d'alea..,asa ca, da fuga la dush daca ai vre-un gand,.. cu plecaciunile alea..
roby_cado
Postat pe 9 Mai 2011 10:57
nu iau apararea nimanui.Dar daca tot e vorba de greseli gramaticale, una e sa omiti cratime si sa faci dezacorduri intre subiect si predicat si alta e sa scrii corect dupa gramatica de acum 20 de ani
garbo_dar_nu_greta
Postat pe 9 Mai 2011 10:57
Nu stiam ca s-a schimbat gramatica in ultimii 20 de ani.
anakin
Postat pe 9 Mai 2011 11:00
De la: roby_cado, la data 2011-05-09 10:57:00"..esti ca un soricel ce sta sa iasa din gaurica dupa mirosul de camambert, dar ii e teama.."

bre..,de regula..,soricelul meu cauta sa intre in gaurica..,dar, contrar celor spuse de tine..,fuge de rupe pamantul cand e vorba de mirosuri d'alea..,asa ca, da fuga la dush daca ai vre-un gand,.. cu plecaciunile alea..


SHUBRED-GINDUL NEBUNULUI LA MARGINEA DRUMULUI....TI-AM SPUS CA ESTI CEEA CE GINDESTI.SA INYTELEG CA VINZATHOARELE DE LA RAIONUL DE LACTATE DIN FRANTA SINT NEIGIENIZATE? SAU CE INSINUEZI DE LA INALTIMEA CIRCUITELOR VIRUSATE?STII CAM MULTA ANATOMIE AMESTECATA IN BUCATARIE... CUMVA ESTI???POZITII,MIROSURI...SAU APARTII UNEI SPECII DE PARCARE?
garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 11:03
De la: anakin, la data 2011-05-09 11:00:54Nu stiam ca s-a schimbat gramatica in ultimii 20 de ani.


MI-AM DAT SEAMA DIN CEEA CE POSTEZI, NU TREBUIA SA TE MAI DERANJEZI.
garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 11:05
chanty
Postat pe 9 Mai 2011 11:06
De la: garbo_dar_nu_greta, la data 2011-05-09 10:57:02nu iau apararea nimanui.Dar daca tot e vorba de greseli gramaticale, una e sa omiti cratime si sa faci dezacorduri intre subiect si predicat si alta e sa scrii corect dupa gramatica de acum 20 de ani


MAI, EVENIMENT NEPREVAZUT, BALIZA-DISTRUCTIVA,DIN CE SARCOFAG AI ATERIZAT?NU SUBAPRECIA INTELIGENTA ARTIFICIALA. COLEGII TAI FAC FATZA CU SUCCES LA DIALOG, TUU FII PE MARGINE SI IA-TI NOTITE...FARA PANICA, AVETI DEZLEGARE LA PALINCA.

FIECARE LA NAVA LUI.

ACESTE ACORDURI PAR INCERCARI DE HIPNOZA, DAR SINT ILUZIILE NUCLEULUI TEMPORAL.

DACA CERUL AR PUTEA SA-MI ADUCA-N VIATA MEA.... DECI, PT VOI, CU CELE MAI SINCERE SENTIMENTE DEDICATIE : PROCONSUL--- C E R U L


DACA NU IMI BANAT CONTUL, NE MAI CITIM. ... ACUM MA DEPLASEZ SA MA CITESC PE MINE.

COMANDA DE DECOLARE S-A DAT. VA PUP VIRTUAL, CA NU MA DOR TASDTELE, DESI SE CRISPEAZA DEGETELE PE CLAVIATURA CIND MINT...











garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 11:12
chanty ce-ti ziceau eu............lume nenuna
iar fumezi iti tin companie si eu i
ameno
Postat pe 9 Mai 2011 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre barbatii care-si bat sotiile/prietenele? 680 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:24
Singuratate sau nu? 68 De la: garbo201712 1 Iulie 2011 16:22
buna 9 De la: garbo272995 23 Aprilie 2012 18:07
Dragoste in 3 297 De la: darlene 14 Iunie 2011 12:42
sa ii spun ce simt sau nu? 19 De la: Anilus 2 Decembrie 2010 20:25
Setari Cookie-uri