e bine sa parasesti,cand u mai simti iubire??

Daca as sti putin mai multe detalii ti-as da un sfat sincer. Oricum o idee este sa nu iei decizii pripite. Poti regreta mai tarziu.
Detalii: in primul rand as vrea sa stiu care este atitudinea ta fata de el: esti si tu dispusa sa-l intelegi pe el....adica sa-l asculti sau esti cu gura tot timpul pe el...reprosandu-i ca nu-ti da atentie?...sti uneori noi femeile vrem ca toata atentia sa fie indreptata asupra noastra iar sotii ni-i lasam cam pe locul 2 ceea ce nu este corect...cand te casatoresti promiti in fata lui Dumnezeu iubire si intelegere.

garbo099562
Postat pe 19 Aprilie 2011 18:03
De la: eu_geminy, la data 2011-04-18 00:35:16multi inainte, mey betty...
si... la cat mai des, nu numai la anumite "prileje"...:P
:))
Ptr anumite "prileje" port lenjerie de dantala neagra..sau flu-flu-ri transparente..!!
elisabeta_boia
Postat pe 19 Aprilie 2011 18:58
De la: dor72, la data 2011-04-18 17:00:30
De la: betty37, la data 2011-04-18 00:33:55
De la: dor72, la data 2011-04-17 22:35:47ba uite betty ce mult strica...un nglig... divort...
Dorulet?Pai noi in iunie facem 25 de ani de casnicie,Nunta de Argint...si mi-am luai un neglige sexy...roz cu plori rosii,cu fundite...sa-l mai dau o data gata1Dar daca..divort inseamna..il ascund..mai bine fara el?!!


betty, te-ai facut smechera, ai?
verbul "a neglija" iti spune ceva?
: sml-love0049: si sa ne inviti la nunta...
Da! Imi spune ca ori sunt neglijata,pri e neglijat?!DA!! Va invit la Nunta noastra De Argint:28 iunie!!
elisabeta_boia
Postat pe 19 Aprilie 2011 19:02
buna ,parerea mea este ca dragostea nu este un fel de mancare sau o ambitie copilareasca ba din contra ,cand iubesti, iubesti cu toata fiinta ta ,cand respecti nu se cheama iubire pur si simplu te minti pe tine crezand ca il iubesti sau ca o sa il iubesti , si nu merita stand langa cineva care nu mai tu sti ce este intre voi ,daca il intrbam pe sotul tau spune alceva ,adevarul este pe la mijloc ,cat despre faptul ca este posesiv,si barbatul si femeia simt cand ceva nu merge in relatia lor si atunci nu ramane decat comunicare si daca vrei cu adevarat sa fii cu el trebuie sa comunici sa discutati si totul se rezolva si poti rezolva problema nu mai discutand cu sotul tau nu cu topicuri pe net sau cu "prietenele" nimeni nu o sa-ti spuna ,decat ce vrei tu sa auzi nu o sa-ti spuna adevarul cand gresesti bafta multa si noroc,ai nevoie nu gluma
garbo187816
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:44
.
garbo257891
Postat pe 20 Aprilie 2011 00:17
De la: eu_geminy, la data 2011-04-18 23:35:18ah, acum vazui ca mi-a facut operatie de schimbare de secs... sunt frant de oboseala...:)

de ce esti ironic???? poti fi geaniny de la geanina...daca ai fi vrut sa te perceapa omu' ca fiind barbat te-ai fi trecut geany...suna mai barbatesc....asa ca, s-ar putea chiar sa-ti placa sa fii si femeie... poate chiar ai si o "tenta"... de femeie...
garbo-mira
Postat pe 20 Aprilie 2011 00:36
De la: garbo187816, la data 2011-04-19 22:44:49buna ,parerea mea este ca dragostea nu este un fel de mancare sau o ambitie copilareasca ba din contra ,cand iubesti, iubesti cu toata fiinta ta ,cand respecti nu se cheama iubire pur si simplu te minti pe tine crezand ca il iubesti sau ca o sa il iubesti , si nu merita stand langa cineva care nu mai tu sti ce este intre voi ,daca il intrbam pe sotul tau spune alceva ,adevarul este pe la mijloc ,cat despre faptul ca este posesiv,si barbatul si femeia simt cand ceva nu merge in relatia lor si atunci nu ramane decat comunicare si daca vrei cu adevarat sa fii cu el trebuie sa comunici sa discutati si totul se rezolva si poti rezolva problema nu mai discutand cu sotul tau nu cu topicuri pe net sau cu "prietenele" nimeni nu o sa-ti spuna ,decat ce vrei tu sa auzi nu o sa-ti spuna adevarul cand gresesti bafta multa si noroc,ai nevoie nu gluma


cum adica... in iubire nu trebuie sa existe si respect? te iubesti cu el/ea si apoi nu te mai intereseaza si poti sa intervii cu jigniri, contradictii, conflicte???
garbo257891
Postat pe 20 Aprilie 2011 00:47
...daca iubesti pe altul ,normal ca nu mai tii la el.....si el probabil e destul de suparat ca sa nu mai comunicati....daca vrei sa ai familie pastreaza.l....daca nu....ramai libera. Am observat ca la oras libertatea e la mare pret.La mine intr.un orasel de provincie....n.as suporta singuratatea ,prefer linistea din casnicia mea....Ca ....sincer ...si eu si sotul meu am gresit...dar orice ar fi fost si ar fi ,ne intoarcem acasa...(astea nu le discutam eu si sotul meu....se subanteleg).asa ca ...ai de ales...una e viata...
garbo028998
Postat pe 20 Aprilie 2011 08:12
si.apoi...la 24 ani....ai de ales(abia acum am vazut cati ani ai)
garbo028998
Postat pe 20 Aprilie 2011 08:20
buna ,nu ai inteles de ce respect este vb , poti sa respecti lumea pe strada ,in tren ...etc . cand iubesti este un alt fel de respec,este un respect de iubire ,la asta m-am referit
garbo187816
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:18
crede ma daca nu te retine nimic....nici sa nu mai privesti inapoi. o viata ai .....respecta te,iubeste te,ai grija de tine, daca nu iubesti nu traiesti.ai grija de tine.
petrisha
Postat pe 22 Aprilie 2011 00:07
De la: garbo163619, la data 2011-04-20 00:36:28
de ce esti ironic???? poti fi geaniny de la geanina...daca ai fi vrut sa te perceapa omu' ca fiind barbat te-ai fi trecut geany...suna mai barbatesc....asa ca, s-ar putea chiar sa-ti placa sa fii si femeie... poate chiar ai si o "tenta"... de femeie...

fetiscano, se impune control oftalmologic de urgenta....iti lipsesc prea multe...dioptrii...
dor72
Postat pe 22 Aprilie 2011 00:13
..ai zis sotul...e vorba deci de o casnicie nu doar o relatie simpla si efemera....teoretic casnicia e un pas care se face pentru o viatza nu pentru o zi.....dar de unde sa shtii dinainte cu multi ani ce urmeaza sa se intample si ce anume ar trebui evitat???...
poate ca nu ar trebui sa va despartiti...ci doar sa luati o pauza...unul dintre voi sa se mute la parinti sau...ma rog ...o solutie in genul...asha fel incat sa testati daca va e dor unul de altul...poate v.ati plictisit unul de altul in conditiie in care va vecdeti zilnic...doar traiti in aceeasi casa
garbo171675
Postat pe 26 Aprilie 2011 18:29
DA E BINE SA RAMAI DECAT CU UNUL SINGUR!
IMPARTITI DACA AVETI CEVA DE IMPARTIT SI FIECARE PE DRUMUL LUI ALES DE EA/EL!
ATAT A FOST ACUM NU STIU DACA AI SI COPII CA EI SUFERA CEL MAI MULT?
ALEGEREA E NUMAI A TA!
garbo173858
Postat pe 29 Aprilie 2011 00:18
De la: dor72, la data 2011-04-22 00:13:07
De la: garbo163619, la data 2011-04-20 00:36:28
de ce esti ironic???? poti fi geaniny de la geanina...daca ai fi vrut sa te perceapa omu' ca fiind barbat te-ai fi trecut geany...suna mai barbatesc....asa ca, s-ar putea chiar sa-ti placa sa fii si femeie... poate chiar ai si o "tenta"... de femeie...

fetiscano, se impune control oftalmologic de urgenta....iti lipsesc prea multe...dioptrii...

n-ai vrea tu sa fii oftalmologul meu???
garbo-mira
Postat pe 29 Aprilie 2011 17:29
nu draga, nu sunt competenta in domeniul scosului ochilor...asta vad ca poti face si singura
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 13:07
Dar cind sa racit relatia cu sotul n-a vazut nimeni ?Amantii ca tramvaiul....
garbo197910
Postat pe 30 Aprilie 2011 14:58
ca-n bancu ala :
Bula il intreaba pe tac'su ( care era dezbracat )
-Tata ce-s alea?
Tac'su raspunde : - Respectele mele!
La cateva zile, mergand pe strada, intalnesc o doamna...Tata lui Bula, un gentleman, saluta:
-Respectele mele, doamna!
la care Bula : Si-ale mele...da-s mai mici... [/quote]

bun
gr33nview
Postat pe 2 Mai 2011 20:38
fa cum crezi ca e mai bine, pune in balanta tot ce sa intamplat pana acum
narcysa
Postat pe 5 Mai 2011 09:41
SUB NICI O FORMA NU TRE' SA MAI STAI........AVEM O SINGURA VIATA FETELOR........SA NE-O TRAIM...........URMEAZA-TI INIMA,SUFLETUL....FA CEEA CE SIMTI..............E FOARTE IMPORTANT SA SIMTI
raluca123
Postat pe 8 Mai 2011 19:24
ESTE CEA MAI BUNA ALEGERE PT VOI DOI , VIATA ESTE SCURTA BUCURATI-VA DE EA
garbo035647
Postat pe 8 Iunie 2011 13:15
De la: gr33nview, la data 2011-05-02 20:38:59ca-n bancu ala :
Bula il intreaba pe tac'su ( care era dezbracat )
-Tata ce-s alea?
Tac'su raspunde : - Respectele mele!
La cateva zile, mergand pe strada, intalnesc o doamna...Tata lui Bula, un gentleman, saluta:
-Respectele mele, doamna!
la care Bula : Si-ale mele...da-s mai mici...


bun [/quote]

fu-.(f) tare bancu'
garbo-mira
Postat pe 8 Iunie 2011 15:18
Orhidee, daca nu simti nimic...nu mai sta....daca vrei sa ramai cu el..vei lupta...dar tu daca deja ai pe altcineva nu vei mai vedea decat defectele sotului...si ruptura dintre voi se va adanci. Daca vrei sa mai dai o sansa casniciei atunci taie orice legatura cu 'respectivul" si vedeti unde v-ati pierdut. Daca deja ai hoatarat cum e sotul....inseamna ca ai facut alegerea...Oricum viata e una....si ti-o traiesti cum crezi.
lacramioaracrengi
Postat pe 20 Iunie 2011 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie extraconjugala 51 De la: hannes 9 Septembrie 2013 03:25
Relatia cu un barbat care are doi copii si o fosta sotie 70 De la: garbo_404900 23 Septembrie 2014 11:34
Cum e sexul dupa un divort stresant? 57 De la: garbo052263 26 Septembrie 2009 22:11
cum ti-ai cunoscut fat frumosul ? 2 De la: vuvuzela 29 Ianuarie 2011 18:40
CE ALEGI IN VIATA? 15 De la: FIDELE 10 Aprilie 2012 23:27
Setari Cookie-uri