relatie de prietenie cu Dumnezeu

mai mai
cand jucam la nunta?
ufishor
Postat pe 5 Aprilie 2011 17:53
ghemotoc, nu cumva aveai ceva important de facut?
acu iti arde de jucat?
si ma rog la ce nunta te-ai gandit mata sa joci? aud?
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 17:56

aaaaaaa, nu ma mai joc asa!!!! Eu ma asteptam sa urli, sa faci "pararama", sa te dai cu couru de pamant...gelozieeeeeeeee!!!!!!!
Si tu??? Nimic...Se cheama ca nu ma iombesti...nashpa!!
Ca eu nu inteleg sa fii de acord sa ma imparti cu cineva, sorry...

Oups!!!
Iesi afara!!! vezi pe ce topic suntem?? si noi nu mai putem de harneala... tulai, lipsa de nesimtire!
Iesi, pana nu ne prinde aia sau ailalta...
tatoo
Postat pe 5 Aprilie 2011 17:58
dorule, e singurul topic unde nu trebe lamaie....
eu joc la orice nunta, cu mireasa si miros
ufishor
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:02
tocmai asta e spilu'
cu cat te las mai liber cu atat vii mai aproape...smecherii, ce mai...femiili, nene...
asa sigur nu trebuie sa te impart...
arat eu ca frustratele astea de p-aci? te jignesti singur, in cazu asta...
si...eu m-am incadrat perfect in subiect...nu ma pacalesti...pentru lume, e ok...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:04
on topic bre! tatoole, esti Dumnezau` nostru!!
ufishor
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:06
De la: ufishor, la data 2011-04-05 18:02:35dorule, e singurul topic unde nu trebe lamaie....
eu joc la orice nunta, cu mireasa si miros


cu mireasma, adica...
ia vino la un ceai..cu miere....te rog
mai avem noi doi (cu tatoo) ceva discutii...p-aici...nu-i rau
da ce ai draga, nu-ti plac inginerii?
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:06
ceai...de fructe de padure, culese de tatoo, dap...

nu fac discriminari, dorule, imi plac si tractoristii, da` sa fie Oameni.
ufishor
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:14
vorbim mai tarziu, ma da copilu' afara...
auzi frumosule, esti Demiurg....io-te lume, ce am eu?
iar eu...o Catalina...asta e...

sa ti le dea direct... obraznicuta te facusi, fata... ca o matza rasfatata
eu fac discriminari...de prea multe ori..nu sufar pseudodesteptii...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:16
te-ai luat de Ufusoara mea??? ea nu-i obraznicuta, e ieseanca... eh,Iasule, Iasule, mandra cetate, numele tau tara strabate!...pup moldoveanca frumoasa

Io, Demiurgu' ??? Nasol, mai bine Luceafar!
Ba nici asa nu-i bine, ca eu lasam nemurirea pt tine, iar tu trageai mozoale cu Catalin, prin unghere!
tatoo
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:39
De la: FMeg, la data 2011-04-05 09:43:11Eu am citit cartea Conversatii cu Dumnezeu, toate cele 3 volume... si atunci mi-am reamintit ce inseamna relatia om-Dumunezeu/divinitate . Aceste carti nu au nici o legatura cu nici o religie, ne aminteste adevarul pur, zic adevar pur, pentru ca atunci cand le veti citi veti spune ``stiam eu ca asa este``... eu am volumele imprumutate, cine le doreste, i le pot da si electronice, dati-mi un request pe adresa de e-mail magdalena_filip@yahoo.com
pai sigur religiile au fost create de om si fac oamenii sa se certe pt ele..Si asta din cauza ca au putina credinta si nu respecta poruncile de asta nici nu pot gandi curat...Pt ca un om sa poate gandi curat trebuie sa traiasca curat...atunci cand un om traieste murdar nu poate gandi decat murdar...totul ce face impotriva semenilor sai se intoarce impotriva lui...
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:41
pai sigur religiile au fost create de om si fac oamenii sa se certe pt ele..Si asta din cauza ca au putina credinta si nu respecta poruncile de asta nici nu pot gandi curat...Pt ca un om sa poate gandi curat trebuie sa traiasca curat...atunci cand un om traieste murdar nu poate gandi decat murdar...totul ce face impotriva semenilor sai se intoarce impotriva lui...
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:42
De ce sa reduci conversatiile cu Dumnezeu la 3 volume cand poti umple un forum intreg cu ele?
Curat - murdar,coane Fanica!
Allegra
Postat pe 5 Aprilie 2011 18:45
De la: tatoo, la data 2011-04-05 18:39:56te-ai luat de Ufusoara mea??? ea nu-i obraznicuta, e ieseanca... eh,Iasule, Iasule, mandra cetate, numele tau tara strabate!...pup moldoveanca frumoasa

Io, Demiurgu' ??? Nasol, mai bine Luceafar!
Ba nici asa nu-i bine, ca eu lasam nemurirea pt tine, iar tu trageai mozoale cu Catalin, prin unghere!


Deci cu tine nicicum nu e bine...esti in faza de negare...trece si-asta...
N-ai lasa-o.... dificil...om trai si om vedea...
ati aparut, madamelor?
unde umblati? aproape ca imi era urat, p-aci...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 19:42
De la: Allegra, la data 2011-04-05 18:45:58De ce sa reduci conversatiile cu Dumnezeu la 3 volume cand poti umple un forum intreg cu ele?
Curat - murdar,coane Fanica!
pai pai m-am cam saturat sa le aud prostiile si discutiile inutile...Asa ca m-am cam hotarat sa le mai schimb modul de gandire a oamenilor...pt ca sa nu mai aud toata ziua doar tampenii....Eu cum il iubesc pe Dumnezeu ca m0a ajutat sa nu ma casatoresc cu un diavol de barbat...pt ca barbatii sunt niste diavoli,,,mai sunt si barbati cumsecade dar sunt putini...si ei isi vad de treaba lor...de asta ii si ajut pe oameni sa le mai imbunatatesc gandirea.....Pt ca Dumnezeu ii iubeste pe oameni si eu il iubesc pe Dumnezeu si tot ceea ce am facut am facut pt ca il iubesc pe Dumnezeu si pt ca Dumnezeu ii iubeste pe oameni...M-am hotarat cu ajutorul lui Dumnezeu sa nu fac rau nimanui,,,ci doar sa infrunt rautatea....
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:47
pai pai m-am cam saturat sa le aud prostiile si discutiile inutile...Asa ca m-am cam hotarat sa le mai schimb modul de gandire a oamenilor...pt ca sa nu mai aud toata ziua doar tampenii....Eu cum il iubesc pe Dumnezeu ca m-a ajutat sa nu ma casatoresc cu un diavol de barbat...pt ca barbatii sunt niste diavoli,,,mai sunt si barbati cumsecade dar sunt putini...si ei isi vad de treaba lor...de asta ii si ajut pe oameni sa le mai imbunatatesc gandirea.....Pt ca Dumnezeu ii iubeste pe oameni si eu il iubesc pe Dumnezeu si tot ceea ce am facut am facut pt ca il iubesc pe Dumnezeu si pt ca Dumnezeu ii iubeste pe oameni...M-am hotarat cu ajutorul lui Dumnezeu sa nu fac rau nimanui,,,ci doar sa infrunt rautatea
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:51
mi-era si dor, ce sa zic!
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:54
irinuca .. si pe barbat cu l-a facut???
cricat
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:54
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:11
Asa cum muncesc pt patron si sunt platita cu niste bani amarati si trebuie sa ma umilesc pt ei....sa suport ceea ce nu imi convine si sa suport oameni care merg pe un alt drum total diferit pe care merg eu..Asa ca sfatuiesc de bine,,chiar daca altii ma sfatuiesc de rau si sunt platita de Dumnezeu care ma ajuta sa ma imbogatesc sufleteste.....Sa ma imbogatesc spiritual....Muncesc pt Seful Cel Mare si El este cel care ma plateste.....La fel cum muncesti pt sefi care te platesc cu bani....Daca muncesti pt Dumnezeu si ajuti oameni care nu te iubesc,,,Daca iti smeresti mintea si te lasi in voia lui Dumnezeu si te stradui sa nu urasti pe nimeni sa nu doresti raul nimanui,pt ca Dumnezeu ii iubeste pe oameni pacatosi,,si El nu vrea moarte pacatosului...Dumnezeu vrea ca pacatosul sa se intoarca la credinta si sa fie devina viu,sufleteste......Chiar daca nu esti raspalatit de oamenii,,pt ca pacatosii au minte de gaina si gandire asemanatoare ca a dobitoacelor....Dumnezeu te va raspalati si te va imbogati spiritual....Asa ca cine vrea sa se imbogateasca sufleteste trebuie sa munceasca....Asa cum trebuie sa muncesti ca sa castigi bani,ca sa poti manca ca sa nu mori de foame...Asa trebuie sa muncesti spiritual pt Dumnezeu sa nu lasi ca sa moara sufletul si sa fii sarac sufleteste si cu minte de gaina....Daca muncesti pt Dumnezeu...Dumnezeu te va inzestra cu o minte de vultur,,si te vei imbogati sufleteste si treptat vei deveni un om cu calitati normale...Daca iti vei smeri mintea si inima si il vei lasa pe Dumnezeu sa te construiasca....sa iti faca ordine in gandire....Dar pt asta nu trebuie sa urasti pe nimeni,,,sa nu doresti raul nimanui...
sa te stradui sa fii un om drept,,sa nu profiti de pe uram nimanui si sa nu lasi pe nimani sa profite de tine...
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:14
De la: cricat, la data 2011-04-05 22:54:43irinuca .. si pe barbat cu l-a facut???
pai femeia i-a facut pe barbati dar nu i-a putut educa bine pe copii din cauza barbatilor care mereu vor sa domine si sa aiba dreptate....Dar sa aiba dreptatea in favoarea lor....asa ca copiii au copiat gandirea barbatilor si femeile inca isi pastreaza gandirea pt ca barbatii domina femeile cu egoismul si rautatea lor
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:18
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:24
De la: dor72, la data 2011-04-05 23:24:04
Barbatii sunt liderii conducatorii lumii acestei si a distruso....Sper sa salveze lumea femeile...Si femeile sa conduca lumea....Pt ca femeile sunt mai curajoase ca barbatii....De ce gandesc asa...Pt ca femeile nasc copiii chiar daca ele stiu ca exista riscul sa mori....Barbatii sunt niste iepuri fricosi si profita de femei pt ca stiu ca sunt slabe....Si pt ca sun lenesi de asta sunt si negativi,,,morti sufleteste,,,,distrugatori....oamenii negativi sunt distrugatori
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:29
lupty, despre tine vorbesti, nu?
si io ii urasc pe unii dintr ei...asta e , soarta...
si a propos..esti mereu negativa...pana la urrma iti vei atinge scopul...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:33
De la: ingerasulluptator, la data 2011-04-05 23:29:42
De la: dor72, la data 2011-04-05 23:24:04
Barbatii sunt liderii conducatorii lumii acestei si a distruso....Sper sa salveze lumea femeile...Si femeile sa conduca lumea....Pt ca femeile sunt mai curajoase ca barbatii....De ce gandesc asa...Pt ca femeile nasc copiii chiar daca ele stiu ca exista riscul sa mori....Barbatii sunt niste iepuri fricosi si profita de femei pt ca stiu ca sunt slabe....Si pt ca sun lenesi de asta sunt si negativi,,,morti sufleteste,,,,distrugatori....oamenii negativi sunt distrugatori
Barbatii sunt fricosi....Si doar barbatii au voie sa fie preoti...sper sa am ocazia sa il iau de barba aia de tap...de lup cu imbracaminte de oaie blanda....Si sa il intreb,..Eu ca femeie de ce oare nu au voie sa fiu preot......De ce oare doar barbatii au voie si sa fie preoti...Si eu nu pot fii preot...Oricum femeile i-au intrecut pe barbati....Eu i-am intrecut pe barbati....Asa ca femeile trebuie sa fie preoti....eu mi-as dori sa fiu preot si sa nu ma casatoresc niciodata pt ca nu se merita....barbatii sunt rai si egoisti....inclusiv preotii...excroci
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:34
irinuco ... nici la manastire nu te primesc maicile .. la cata ura ai pentru barbati ... le a frica ca le omori preotul ...
cricat
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:34
Barbatii sunt fricosi....Si doar barbatii au voie sa fie preoti...sper sa am ocazia sa il iau de barba aia de tap...de lup cu imbracaminte de oaie blanda..pe preasfintitul excroc patriah,si arhiepiscol si cati or mai fii,,,sfinti ca imi vine sa ma prapadesc de ras,,,..Si sa il intreb,..Eu ca femeie de ce oare nu au voie sa fiu preot......De ce oare doar barbatii au voie si sa fie preoti...Si eu nu pot fii preot...Oricum femeile i-au intrecut pe barbati....Eu i-am intrecut pe barbati....Asa ca femeile trebuie sa fie preoti....eu mi-as dori sa fiu preot si sa nu ma casatoresc niciodata pt ca nu se merita....barbatii sunt rai si egoisti....inclusiv preotii...excroci
Raporteaza abuz de limbaj
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:37
cine ti-a spus ca nu ai voie?
ai crezut? esti fraiera...iar te-au prostit dobitocii....
poti draga... sa fii ce vrei tu...si pastor...te convertesti si gata...ai devenit pastor-ita...
numa ca trebuie sa te mariti...musai...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:38
De la: dor72, la data 2011-04-05 23:38:44cine ti-a spus ca nu ai voie?
ai crezut? esti fraiera...iar te-au prostit dobitocii....
poti draga... sa fii ce vrei tu...si pastor...te convertesti si gata...ai devenit pastor-ita...
numa ca trebuie sa te mariti...musai...
Pai eu vreau sa fiu preot in religia mea ortodoxa....Nu vreau sa imi schimb religia....
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:40
De la: dor72, la data 2011-04-05 23:38:44cine ti-a spus ca nu ai voie?
ai crezut? esti fraiera...iar te-au prostit dobitocii....
poti draga... sa fii ce vrei tu...si pastor...te convertesti si gata...ai devenit pastor-ita...
numa ca trebuie sa te mariti...musai...
apoi nu vreau sa ma casatoresc sa suport o putoare de barbat....Barbatii sunt cu totii niste excroci....Au propavaduit doar minciuni si prosti...Nu le pasa de oameni....De asta eu nu ii suport....
ingerasulluptator
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce va amuza??? 117 De la: elisabeta_boia 2 Martie 2013 13:50
Membri noi 802 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:26
.....am nevoie de un dictionar....:D 12 De la: crys14 21 Decembrie 2009 10:05
paranormal 709 De la: sandy_bell 29 Mai 2015 20:10
relatie de prietenie cu Dumnezeu 121 De la: betty37 18 Aprilie 2011 15:12
Setari Cookie-uri