"Primul sarut" Povestea mea...

As avea nevoie de pareri,sfaturi si chiar accept sa fiu judekata cu toate ca sunt o fire extrem de orgolioasa si capricioasa..Am 21 d ani( el 25) si este pentru prima data cand incerc sa povestesc si sa vorbesc despre asta,Azi imi simt sufletul trist si greu..Povestea mea suna kam asa..Eram o copila aveam varsta de 12 ani cand l-am cunoscut.Pe atunci eram niste copii care ieseam in curtea blocului si ne jukam ratzele si vanatorii..am copilarit practic impreuna insa pe parcursul timpului situatia s-a schimbat,pe atunci insa eu il vedeam un prieten si atat.Insa sentimentele lui se schimbasera iar eu nu intelegeam ce se intampla in jurul meu,nu puteam accepta sa-l ranesc il consideram cel mai bun prieten si totusi fara sa vreau l-am ranit..a incercat sa ma faca sa inteleg si chiar mi-a furat primul meu sarut.De atunci fara sa-mi dau seama am inceput sa simt primii mei fluturasi in stomac . Asa a inceput totul,insa timpul a trecut,anii au trecut,noi ne-am schimbat..am cunoscut persoane noi si usor,usor am inceput sa ne indepartam unul de altul.Am mai pastrat legatura o perioada,pana kand amandoi ne-am implicat in alte relatii in adevaratul sens al cuvantului.Eu am avut o relatie de aproximativ 3 ani iar el a inceput o relatie care dureaza si in prezent de cirka 5 ani.Cu toate astea atunci knd eu m-am implicat in prima mea relatie serioasa el a decis sa rupa orice legatura cu mine fara sa-mi spuna nici makar un cuvant,nici makar un "salut" pur si simplu evita sa ma priveasca,ma ocolea in permanetza fara sa-mi dea nici o explicatie.Atunci nu am inteles nimic din comportamentul lui insa am luat situatiza k atare,nu aveam de gand sa-l trag de maneca si sa-i cer vreo explicatie cu toate k undeva in sufletul meu ma macinat atitudinea lui..Nu am vorbit ani buni,comportandu-ne ca si cum nu ne-am fi cunoscut niciodata si vazandu-ne fiecare de vietile si relatiile noastre.Si acum 'surpriza' de ceva timp sunt singura iar el a revenit in viata mea si simt ca mi-o da peste cap cu tot felul de cuvinte pe care nu mi le pot scoate din minte.Mi-a marturisit acum motivul pentru care el a ales sa puna tacere intre noi,spunandu-mi ca nu suporta sa ma stie cu altcineva pentru ca m-a iubit exagerat de mult si ca era dispus sa renuntze la orice pentru mine iar eu l-am dezamagit..Am inceput sa continuam sa vorbim despre asta si sa ne amintim de tot felul de lucruri amuzandu-ne..Pastram legatura de cateva luni.. ma suna zilnic,vorbim ore in sir la telefon,imi spune tot felul de cuvinte frumoase si imi da de inteles ca isi doreste safie totul bine si sa fim impreuna.Insa eu sunt constienta ca el in prezent are o relatie de atatia ani destul de serioasa de care tot timpul evita sa vorbeasca este zodia rac si este destul de inchis in el si chiar devine suparat cand incerc sa abordez subiectul "ea" .Ma simt vinovata ca am inceput sa am sentimente puternice pentru el stiind de relatia lui acuala si nu pot accepta sa fiu pe locul 2 sau o roata de rezerva.Tot timpul ma suna pe furisi ca ea sa nu afle..ma suna de pe tot felul de numere de tel ale prietenilor lui si chiar ne-am intalnit de cateva ori bineinteles intr-un bar feriti de ochii lumii..ma simt bulversata,ma simt un fel de "amanta" cu toate ca e mult spus deoarece nu am avut momente de intimitate niciodata,nu pot accepta ideea sa fiu cu el in situatia asta.Azi ne-am intalnit circa 30 de min timp in care ea il suna in continu iar el nu vruia sa-i raspunda in prezenta mea.Calcandu-mi pe inima si stiind ca ma va durea sa aud conversatia dintre ei l-am rugat sa-i raspunda.Am incercat sa ma prefac ca nu aud si nu ma intereseaza insa ii analizam in mintea mea fiecare cuvant.Dupa cateva minute am plecat amandoi din cafenea ca si cum nimik nu s-ar fi intamplat,dar Azi a fost prima oara cand am simtit ca nu pot si ca imi fac rau daca continui sa ma intalnesc si sa vorbesc cu el stiind ca are pe altcineva.Am ajuns acasa si am bufnit in plans este un rau ce-mi face bine...dar considerandu-ma o persoana cat de cat rationala Azi am facut pasul de a renuntza la el..Brusc L-am sunat si i-am spus ca nu vreau sa mai vorbim niciodata pentru ca simt ca ne facem rau reciproc continuand asa.Mi-a raspuns pe un ton calm dar in acelasi timp trist ca imi respecta decizia..Si am inchis.. (PS : sper ca nu v-am plictisit si mi-as dorii sa primesc de la voi cateva pareri..sfaturi..sau orice cuvinte care mi-ar putea fi de folos) Va urez o zi placuta! kiss..:*:*::*Bye bye!!
Krysss
Postat pe 11 Aprilie 2011 02:59

Fata...ai pus de vreo trei ori povestea ta !!!!
Ce ai? Esti balbaita?

Sau ai s-o pui intr-una, pana cand cineva o sa-ti spuna "da fata, hai, ia-ti-l tie pe gogomanu' ala!" ?
tatoo
Postat pe 11 Aprilie 2011 03:09
Dragule te obliga cineva sa citesti asta?? pot s-o postez si de 200 de ori care este problema? Sau duci lipsa de atentie si simti nevoia sa te bagi in seama prin arogantze de genul asta? cred ca esti cam frustrat pentru varsta de 36 de ani..la revedere!!
Krysss
Postat pe 11 Aprilie 2011 03:17



Exact de atentie duc lipsa...si fix de atentia ta am nevoie!!!

Da' zi drept, tu esti Vuvu? Multumesc.
tatoo
Postat pe 11 Aprilie 2011 03:28
Cat tzaranism si lipsa de educatie..cata mizerie si rautate..esti praf omule nu mai comenta pe subiectele mele!
Krysss
Postat pe 11 Aprilie 2011 03:30

Daca vorbim de educatie... vezi ultima fraza a ta, daca vorbim de rautate... eram bun baiet prima data cand te-am laudat, nu?

Cand spui taranism... la ce te referi? La curentul din literatura...la miscarea politica...la...nu ca eu is apolitic, nu-s membru la taranisti...sau la stilul tau de viata?

Ce-o ramas...mizerie? Apai daca vorbim de mizerie, ce-ai cautat in profilul meu, de-o trebuit sa deschid geamurile si sa parfumez aerul dupa tine?

...si du-te, dreaq, de te spala pe fatza, ca esti murdara de ceva negru!!!!!!
tatoo
Postat pe 11 Aprilie 2011 04:21
Tanti Zorro, acuma pe bune.. povestea matale de platonism este kilometrica si impanata de idiomuri de mess, motiv pentru care refuz sa o citesc; nu ai putea sa faci un rezumat, asa, in limba romana, ca pentru adeptii curentului ideologic traditionalist?

Aaa, si btw, cuvantul "furis" se scrie fara "i" in coada asta pentru viitor, s-ar putea sa te ajute la teze, lucrari de control, scl.
anakin
Postat pe 11 Aprilie 2011 13:17
iote, unde era ..........picior de Paris
jeanette40
Postat pe 11 Aprilie 2011 13:33
tatoo...ehhh.. cand te gandesti ca ai crescut sarpele la san pe alt topic....uite cum iti vorbeste acum ntz ntz ntz
zorrolo rusine maica rusine!
ameno
Postat pe 11 Aprilie 2011 13:37
Tatooo, duci lipsa de atentie...adica nu te mai poti concentra?!
Da' ce-a scris crisalida?
dor72
Postat pe 11 Aprilie 2011 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mica muzica de seara.. 123 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:31
Prietenie intre o femeie si un barbat? 93 De la: garbo_1568 11 Mai 2012 15:09
lucruri de care n-o sa ma satur niciodata... 36 De la: Ciresica 23 August 2011 19:28
PRIETENII MEI 17 De la: lilioara 25 Decembrie 2009 20:31
Cafeneaua virtuala 13 De la: after 10 Septembrie 2009 09:14
Setari Cookie-uri