Vreau sa iubesc si sa fiu iubit...

Am 19 anisori si as vrea sa iubesc si sa fiu iubit...vreau o "minune" in viata mea...Da,ati intuit bine o fata inseamna pt mine k si pt multi altii o "minune" insa...unde e minunea?Cand se produce?Stiu ca exista,e acolo...dar unde?de ce intarzie oare?Ce face acum?oare canta?citeste?invata?sau...plange?dar de ce sa planga?!cred ca rade,e vesela,plina de viata,dragalasa,plina de gingasie si tandrete...simpla,originala...o "minune" minunata cu alte cuvinte...
Da...in fine.Stiu ca din partea unora as putea fi etichetat drept "unu` cu capu`in nori"...defapt cred ca nu e asa sus...e pe umeri si ma straduiesc sa-l tin acolo cat mai mult timp daca nu toata viata.Problema mea e comuna cu a tuturor acelora ce inca nu s-au ciocnit inca din "neatentie" cu "minunea" lor,dandu-i pe jos cartile pe care ea le tinea cu finete la piept...
Asadar...de ce-i ia atata timp unei minuni sa se produca?
Daca este vreun suflet sa-mi raspunda ii voi asculta cuvintele cu atentie caci stiu ca inca mai am multe de ascultat,invatat si de practicat...

Postat pe 7 Martie 2009 08:10
19 anisori, zici?... cred ca ai castighat ceva concursuri de compunere la viata ta aia scurta...
zambil
Postat pe 7 Martie 2009 08:12
Copilas, asa te-ai trezit du de dimineata cu chef de iubit? Pai ai rabdare mamica. Vine ea iubirea cind te astepti mai putin.Hai ca m-ai bine dispus pentru restul zilei.Toate babatiile de pe aici (si ma refer la mine, nu lovesc in nimeni altcineva) se trezesc cu chef de cearta, critica, dat cu capul de pereti si tu...dragutul de tine vrei iubire.
Uite, eu sunt ruda cu Zina Maseluta si-ti spun ca in weekendul asta ai sa-ti gasesti iubirea.Ai sa vezi.Trebuie numai sa crezi.
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:15
Nu am fost la nici un concurs...din pacate.Nu cred ca as fi facut pra multi purici daca mergem,sincer...

Postat pe 7 Martie 2009 08:15
Sa presupunem ca este doar un gand razlet care ti-a trecut prin capsor si ca nu faci din "minunea asta" un scop al vietii tale!!!

Eu una...nu cred in minuni!!!
walkiria
Postat pe 7 Martie 2009 08:16
ce mai intrebari retorice ,cu dimineata in cap

stefisor, mama. matale ai dormit cu grija. cred ca toata noaptea te-ai foit ca , dimineata pe la 8, dupa ce a cantat pupaza in tei de vreo 5 ori ,sa apari pe garbo si sa ne spui dorinta asta, imbracata in hainute poetice.

nu ma mira pentru ca, garbo e un site pentru adolescenti
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2009 08:18
Walki, copilul incearca sa transpuna visul de noapte in realitatea dura.Lasa-l sa-si gaseasca minunea dulce ca e mic....Daca o gaseste sa ne spuna si noua cum a fost (ca la virsta noastra suntem tare curioase).
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:20
stef nene...

ai dat de dracu'... tabarara minunile pe tine...
zambil
Postat pe 7 Martie 2009 08:22
Nu am dormit,m-am gandit la ce scrie in msj-ul meu...Totusi va multumesc ca imi oferiti noi aspecte asupra gandurilor mele,deltfel noi pentru mine...

Postat pe 7 Martie 2009 08:23
Ma gindesc sa-ti dau niste directii: la 19 ani minunea locuieste citeva strazi mai la dreapata.Peste 19 ani, minuneata ta abea se va naste.
Te-am ajutat?
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:24
Eiii...il mai lasam un pic sa zaca sub feeria visului frumos cu minuni???Sau ii spunem adevarul ???
walkiria
Postat pe 7 Martie 2009 08:24
Zambilutza bag seama ca vrei si tu o minune.Binenteles ca la tine ar fi o minunea sa...Neh nu pot sa spun ca-mi sterge adminul mesajul.
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:25
get back, cotoroantzelor...
zambil
Postat pe 7 Martie 2009 08:27
walki, il lasam sa viseze. de ca sa-i stricam bunatate de zi? si asa ploua afara
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2009 08:27
hehehehe, te-am prins pishicherule!
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:27
Nu am dormit deloc,asa ca nu am visat sau...poate am facut-o cu ochii deschisi...Dealtfel consider ca visul cu ochii deschisi e superior celuilalt...

Postat pe 7 Martie 2009 08:28
chiar foarte superior
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2009 08:29
De la: stef, la data 2009-03-07 08:23:20Nu am dormit,m-am gandit la ce scrie in msj-ul meu...Totusi va multumesc ca imi oferiti noi aspecte asupra gandurilor mele,deltfel noi pentru mine...


Fiecare in sufletul nostru asteptam sa apara o minune.Singura problema este...ca atunci cand vine nu o sesizam....si asteptam alta si alta minune.E foarte bine ca visezi...si astepti ceva frumos in viata ta.Doar ca trebuie sa ai rabdare...si sa stii sa simti si sa te bucuri de tot ceea ce ti se va intampla minunat in viata!Nu uita un lucru !!!Cea mai mare minune a vietii este faptul ca traim,suntem sanatosi,ca cei dragi ne sunt alaturi !!!Nu cauta fericirea in lucruri marunte...minunea este insasi viata ta!!!
walkiria
Postat pe 7 Martie 2009 08:29
De la: si_totusi, la data 2009-03-07 08:27:26walki, il lasam sa viseze. de ca sa-i stricam bunatate de zi? si asa ploua afara


La mine e soare!!!!!!Dar nu stiu pana cand...
walkiria
Postat pe 7 Martie 2009 08:30
walki,

nu descurajati baiatu'exista si minuni in pardalnica de viata...
iasomia
Postat pe 7 Martie 2009 08:33
bai walki...

eu cred ca baietu' s-a cam saturat de minunea care e viata lui... vrea si el ceva distractie...
zambil
Postat pe 7 Martie 2009 08:33
Stef, mie sa-mi spui daca iti gasesti minunea in weekendul asta ca ti-am spus ca am pus o vorba buna pentru tine.
Ai terminat liceul?
Da-ne relatii ca-ti gasim noi (cele de virsta de mijloc de pe forum) repede o fatuca draguta si frumoasa asa ca tine.
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:35
De la: zambil, la data 2009-03-07 08:33:49bai walki...

eu cred ca baietu' s-a cam saturat de minunea care e viata lui... vrea si el ceva distractie...


Zambil...dupa cum spuneam si pe alt topic....ale tineretii valuri!!!
walkiria
Postat pe 7 Martie 2009 08:36
Cat e de dragut baietasul asta...! Indragostit de iubire!!!
Rabdare dragule, rabdare...! Va aparea si minunea...!
Ella34
Postat pe 7 Martie 2009 08:36
io nu mai intru aici..sa nu-i cad cumva baiatului cu tronc...
iasomia
Postat pe 7 Martie 2009 08:36

Fiecare in sufletul nostru asteptam sa apara o minune.Singura problema este...ca atunci cand vine nu o sesizam....si asteptam alta si alta minune.E foarte bine ca visezi...si astepti ceva frumos in viata ta.Doar ca trebuie sa ai rabdare...si sa stii sa simti si sa te bucuri de tot ceea ce ti se va intampla minunat in viata!Nu uita un lucru !!!Cea mai mare minune a vietii este faptul ca traim,suntem sanatosi,ca cei dragi ne sunt alaturi !!!Nu cauta fericirea in lucruri marunte...minunea este insasi viata ta!!![/quote]
iti multumesc pt cuvintele si sfatul tau...o sa te ascult!

Postat pe 7 Martie 2009 08:36
De la: micabis, la data 2009-03-07 08:35:11Stef, mie sa-mi spui daca iti gasesti minunea in weekendul asta ca ti-am spus ca am pus o vorba buna pentru tine.
Ai terminat liceul?
Da-ne relatii ca-ti gasim noi (cele de virsta de mijloc de pe forum) repede o fatuca draguta si frumoasa asa ca tine.


Eeeee...nu asa!!!Minunea trebuie sa se intample pur si simplu...nu sa i-o dam noi pe tava!!!Aia deja e minune cu premeditare!!!!
walkiria
Postat pe 7 Martie 2009 08:37
Nu-i asa ca e minunat sa mai vezi pe cineva care cauta doar...iubire
Nu are nici o problema, nici o grija, e in astenia de primavara si vrea sa fie iubit si sa iubeasca.Emotional.
Succes dragutule!
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:38
De la: iasomia, la data 2009-03-07 08:36:43io nu mai intru aici..sa nu-i cad cumva baiatului cu tronc...


Iasomicooo...stii doar ca la varsta asta baietii fac pasiuni pentru femeiele mai in varsta!!!Cica se poarta sezonul asta!!!!
walkiria
Postat pe 7 Martie 2009 08:38
De la: iasomia, la data 2009-03-07 08:36:43io nu mai intru aici..sa nu-i cad cumva baiatului cu tronc...

Jasmine, no offense, but I don't think so
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati'ma:( 3 De la: krystyna17 9 Ianuarie 2012 15:30
Caut iubita in Dej 4 De la: Anonimus007 13 Ianuarie 2018 09:40
Exista oare cev aintre noi? 73 De la: eu_geminy 16 Mai 2011 00:17
cat de superficialii sunt unii? 13 De la: garbo_2178 7 Mai 2012 21:25
AFACERI 1 De la: KNIGHT_31 17 Noiembrie 2010 18:23
Setari Cookie-uri