O alta femeie in viata lor...eu!

Cricat-multumesc pentru cuvinte frumoase si apreciere ! Ai perfecta dreptate, mai mult decat atat incerc sa influentez in bine si alte relatii, pe cat posibil si acolo unde se poate repara ceva, dar obligatoriu cu dorinta ambilor parteneri !
anisoaraf
Postat pe 29 Martie 2011 14:11
De la: cricat, la data 2011-03-29 13:18:21ufuuuuu !!
ce bine imi pare ca te vad

si ca esti pisicuta.. again ....

tatooo ... ai pierdut maimutica


A fost a mea???? Si eu n-am stiut????Nashpa!!!

Dar e maimuta in continuare...
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 14:42
numai la mine e pisicuta

lasa ca e bine si asa....





anisoara !! unde se poate se poate !! succes in continuare !!
cricat
Postat pe 29 Martie 2011 14:52
AI PUTEA SA-MI SPUI, TE ROG, CE ZODIE ESTE BARBATUL CE A FACUT PARTE DOI ANI DIN VIATA TA? FELUL LUI DE A SE COMPORTA IMI ESTE TARE CUNOSCUT LA UNUL STIUT DE MINE. M-AI AJUTA MULT !
MA BUCUR INSA CA INCEPI SA-TI REVI.
garbo103632
Postat pe 29 Martie 2011 14:59
POATE CA AI MENTIONAT PANA ACUM , INSA EU NU AM CITIT DECAT CE AI POSTAT TU LA INCEPUT.
garbo103632
Postat pe 29 Martie 2011 15:01
crilore
Postat pe 29 Martie 2011 15:27

Ce-i , Cri? Te framanta soarta omenirii?
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 15:30
mda...
crilore
Postat pe 29 Martie 2011 15:52
Probabil iti este greu. Dar mult si mult mai greu i-a fost ei. Dragostea ei si iubirea, intelepciunea si familia e totul pentru ea. Tu stii doar ce e in sufletul tau. Habar n-ai ce e in sufletul ei. IL IUBESTE asta e raspunsul pentru care l-a primit inapoi. Depinde foarte mult si de el si asta e adevarat. Dumnezeu sa aiba grija de ei si de familia lor. Trebuie rabdare si multa intelepciune. Tu vezi de viata ta. Lumea nu s-a sfarsit si acea rugaciune la SF. ANTON se va adeveri. Dumnezeu are grija de fiecare.
Cristina_Aida
Postat pe 29 Martie 2011 15:55
De la: garbo103632, la data 2011-03-29 14:59:43AI PUTEA SA-MI SPUI, TE ROG, CE ZODIE ESTE BARBATUL CE A FACUT PARTE DOI ANI DIN VIATA TA? FELUL LUI DE A SE COMPORTA IMI ESTE TARE CUNOSCUT LA UNUL STIUT DE MINE. M-AI AJUTA MULT !
MA BUCUR INSA CA INCEPI SA-TI REVI.


ce zodie?? TAUR!!! mult disputata zodie pe acest forum!!!
sa dau si nume?? cu siguranta , dar cu siguranta o fata/femeie de pe acest forum il stie!!! Chiar as incerca, la cat de curvar si dornic in permanenta de altceva este, sigur vreuna din membre il stie!
cocacola31
Postat pe 30 Martie 2011 14:40
Mai bine nu... se face coada prea lunga...
anisoaraf
Postat pe 30 Martie 2011 15:51
de ce anisoara? .... daca e taur .. sa/l stim si noi ...
cricat
Postat pe 30 Martie 2011 15:54
Lu` asta micu` al meu ii zice Paul....
cocacola31
Postat pe 30 Martie 2011 18:12
am glumit ... cocacola ... nu cunosc niciun Paul ... taur ...
cricat
Postat pe 30 Martie 2011 18:22
Nici din zona mea nu e ! Alte detalii ? Il gasim pana la urma, dar trebuie sa ne hotaram cum il pedepsim !
anisoaraf
Postat pe 30 Martie 2011 18:56
eh, incep si eu timid, cate un detaliu, doua...am invatat sa nu mai dau totul din prima ....treptat nenica.!

ce-ar fii sa "il revendice"careva?? omg!!!!!!!!!!
cocacola31
Postat pe 30 Martie 2011 19:14
De la: anisoaraf, la data 2011-03-30 18:56:07 Nici din zona mea nu e ! Alte detalii ? Il gasim pana la urma, dar trebuie sa ne hotaram cum il pedepsim !



cocacola31
Postat pe 30 Martie 2011 19:15
jos palaria in fata textului de mai sus. foarte dur, dar la fel de adevarat. am trecut prin asta cu casnicia mea. si ne-am impacat, la fel, dupa aventura lui de cateva luni, amarul initial devine, dupa ce il analizezi bine, un dulce rar intalnit. am trecut prin toate furcile caudine pana sa il reaccept cu totul in viata mea, dar insistenta lui si dragostea mea au invins. mai exista nesiguranta si banuieli, e firesc, dar are el grija sa mi le invinga. deci pana la urma nu a fost decat un test, trecut cu brio, de care se pare ca aveam nevoie ca sa ne regasim sentimentele adevarate. Ea? nu o urasc, evident nici nu o iubesc, vreau doar sa isi gaseasca omul potrivit cu care sa fie fericita, ca sa lase barbatii altora in pace. oare chiar e posibil sa crezi sincer ca iti poti cladi o fericire reala si trainica distrugand de buna voie o alta casnicie?!
gavroche
Postat pe 31 Martie 2011 15:49
da...da...demonica amanta care distruge o prea fericita casnicie

gavro, o intrebare...nu crezi ca amanta a incercat sa distruga casnicia aia cu ajutorul sotului tau? sau el nu a avut niciun rol in chestia asta? a fost doar asa, un bun anexat?

stiti ce? asta e vesnica scuza a nevestelor inselate, care isi primesc barbatii inapoi. ca amanta e de vina, si mamelucu' ala a sucombat in fata farmecelor ei irezistibile. nici una dintre voi nu vrea sa accepte ca femeia aia nu a fost singura, ci a avut concursul mai mult decat benevol al barbatilor vostri

bine ca l-ai primit inapoi, a trecut testul, iubirea voastra infloreste, si taman de asta aveai nevoie ca sa stii ca va iubiti: de un adulter...

oi fi eu defecta de mi-am sunat avocatul in secunda 2
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 15:59

me, stii ce usor cred unele femeia ca 'aia' i l-a luat din invidie si fix ca sa le faca rau? daaa...ca el mergea asa cu capu` plecat, nici n-a ridicat privirea si era numai pe traseul casa- servici....dar ticaloasa aia invidioasa a sarit pe el. Am vazut cu ochii mei , acu` 2 zile. Dimineata la 8 nevasta-sa a aflat, dupa-masa , pe la 16 era convinsa ca femeile-s rele si ea are un ingeras de tinut in puf...si-acu` e fericita in ignoranta ei....mda
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 16:09
cum am zis...sigur is io defecta

michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 16:13
De la: me_reloaded, la data 2011-03-31 15:59:17da...da...demonica amanta care distruge o prea fericita casnicie

gavro, o intrebare...nu crezi ca amanta a incercat sa distruga casnicia aia cu ajutorul sotului tau? sau el nu a avut niciun rol in chestia asta? a fost doar asa, un bun anexat?

stiti ce? asta e vesnica scuza a nevestelor inselate, care isi primesc barbatii inapoi. ca amanta e de vina, si mamelucu' ala a sucombat in fata farmecelor ei irezistibile. nici una dintre voi nu vrea sa accepte ca femeia aia nu a fost singura, ci a avut concursul mai mult decat benevol al barbatilor vostri

bine ca l-ai primit inapoi, a trecut testul, iubirea voastra infloreste, si taman de asta aveai nevoie ca sa stii ca va iubiti: de un adulter...

oi fi eu defecta de mi-am sunat avocatul in secunda 2



Ce convenabil, nu?
Daca se intorc acasa, adica cu spatele la demonicele amante, sunt niste mameluci adulterini, iar nevestele niste idioate care-si gasesc scuze ieftine ca sa-si ascunda slabiciunea, nu????
Dar daca raman cu amantele, rapusi de farmecele acestora, sunt OK. Cu totii. Adulterul e dragoste sincera, nevinovata, implinita prin voia Domnului, sotiile niste bestii care nu l-au inteles pe Fat Frumos, iar demonicele amante niste frumoase zane, asa-i?
garbo_Ella
Postat pe 31 Martie 2011 18:08
te simti bine, garbolino? ca imi pari cam agitata...si cam confuza, cred ca de la cititul pe diagonala ti se trage...

da' primiti-i, maica...primiti-i acasa, si iubiti-va pe tunuri, ce sa zic...

daca un sot adulterin va coafeaza viata mai frumos, voia voastra

ufi, e clar! is defecta ca am refuzat sa-mi recuperez barbatul din bratele amantei. bine, atunci nu ma jucam pe garbo, ca sa primesc retete de succes tip: "lupta pentru casnicia ta"
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 18:16
bine...problema e ca ai fi luptat si acuma...si da-i , si lupta....
de fapt, erai deja un bun strateg de razboi, probabil
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 18:17
auzi pisi...io crez ca am fost chiar mai malefica decat amanta...i l-am lasat ei
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 18:24
si aia, o sfanta, l-a pastrat?
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 18:31
mnnope! ca era maritata, si nah...nu putea sa-si strice casnicia din amor pentru fostu'

au avut noroc ca eu am fost fata fina si mi-am tinut limba in gura. nu am discutat cu nimeni motivul divortului, s-a terminat decent

bine, a trebuit sa fac uz de putin santaj, ca nu vroia sa semnezele actele de divort. dar cand i-am zis ca tocmai s-ar putea sa am un puseu de sinceritate si sa-mi casc gura mai ceva ca o alarma antiaeriana, s-a gandit ca nu l-ar coafa tocmai bine sa apara nu numai ca un sot infidel, ci si ca un barbat atat de prost incat s-a lasat prins
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 18:38
asa mami, dragii de ei, tin la imagine, dar uita vorba ceea :'cine se baga la taratze, sa-l pape porcii'.....mhm
ufishor
Postat pe 31 Martie 2011 18:42
De la: gavroche, la data 2011-03-31 15:49:53jos palaria in fata textului de mai sus. foarte dur, dar la fel de adevarat. am trecut prin asta cu casnicia mea. si ne-am impacat, la fel, dupa aventura lui de cateva luni, amarul initial devine, dupa ce il analizezi bine, un dulce rar intalnit. am trecut prin toate furcile caudine pana sa il reaccept cu totul in viata mea, dar insistenta lui si dragostea mea au invins. mai exista nesiguranta si banuieli, e firesc, dar are el grija sa mi le invinga. deci pana la urma nu a fost decat un test, trecut cu brio, de care se pare ca aveam nevoie ca sa ne regasim sentimentele adevarate. Ea? nu o urasc, evident nici nu o iubesc, vreau doar sa isi gaseasca omul potrivit cu care sa fie fericita, ca sa lase barbatii altora in pace. oare chiar e posibil sa crezi sincer ca iti poti cladi o fericire reala si trainica distrugand de buna voie o alta casnicie?!


Gavroche, sincer, te admir pt puterea ta de a trece peste tot si de a da o noua sansa relatiei voastre. intr-adevra, e urat cd un adulter e ceea ce ai nevoie ca sa sudezi relatia-e si o usoara urma de ironie de sesizat aici-insa daca asa a fost sa fie si de acum lucrurle sunt minunate...ce sa zic, nota 10. CRED cu adevarat ca sunt barbati care, dupa ce realizeaza ca a pierdut iubita/sotia si ca nu e fericit cu noua incercare, ajung si isi schimba radical modul de a fii si tot comportamentul. Aia se numese revelatie. Insa, ce faci cd desi omu` se intoarce , chipurile dornic de a lua-o de la 0, oferind si pretinzand schimbare-practic un suflu nou dat relatiei-dar , SOC! el tot se tine de "combinatii"??? ce faci cd EA- sotia-i il stiie acasa, ca doar e sub supraveghere omu, si el umbla brambura, dornic de altceva, in permanenta si dorind sa revina la vechile obiceiuri??Concret, ma cauta din nou, ma suna( cu alta cartela procurata pt a vb -nu neaparat doar cu mine. imi zice ca ma iubeste, ca golul din viata lui nu se va umple niciodata, si alte vrajeli. Pai nu merita sa-l faci "de comanda"??

tu, ca sotie ce l-ai acceptat din nou sub promisiunea noului si al schimbarii totale, ai vrea sa stii daca te mai inseala-din nou- sau nu?? RASPUNDETI-MI SINCER! Ce ati face, voi , sotiile care l-au primit inapoi, in ideea de a-si salva casnicia?
cocacola31
Postat pe 1 Aprilie 2011 17:38
Coca cola,eu zic sa nu te mai obosesti.Oricum sotiile iertatoare nu inteleg nimic,si-or sa-ti explice imediat cum au sters ele cu buretele tot,inclusiv propriul creier si cum barbatii lor au devenit brusc,spontan si dintr-o data cei mai iubitori si fideli soti pana data viitoare.Si-or sa traiasca fericit,i asa ,cu reconfirmarea dragostei din cand in cand ,pana la adanci batraneti.
lala2
Postat pe 1 Aprilie 2011 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare cum poti cuceri pe cineva care iti place? 3 De la: luptatoareacurajoasa 9 Mai 2010 22:45
La multi ani ! 1 De la: Mihaela_Tudora_1 23 Aprilie 2013 20:07
dragoste imposibila.. 11 De la: camelia73 12 Iulie 2009 15:31
reteta fericirii 2 De la: zambil 17 Iunie 2009 20:52
Rasu` plansu` 304 De la: ufishor 12 Iunie 2013 08:29
Setari Cookie-uri