O alta femeie in viata lor...eu!

aham... ma lovii si io de vreo doo familii din astea, de dimineata... vro' doua topicuri mai incolo, inca o rup in fericire, prin urmare grabeste-te, s-ar putea sa ii mai prinzi si tu
Thor_again
Postat pe 17 Martie 2011 09:35
Ma bucur pentru tine, fiecare cu fericirea lui !
anisoaraf
Postat pe 17 Martie 2011 09:49
Daca sufera ca a fost inselata dar nu poate sa renunte la el pentru ca il iubeste atunci este slaba. Daca insa il vrea langa ea, din varii motive, si nu sufera din cauza infidelitatii lui si poate sa ierte si sa uite, atunci este cu adevarat puternica si stie ce vrea.

Dar am si eu o intrebare. V-ati gandit, de fapt de ce ne parasim barbatii care ne inseala? Nu o facem mai mult din orgoliu?
morning
Postat pe 17 Martie 2011 11:24
nevasta nu o sa treaca peste faza asta niciodata, iti spun din proprie experienta. uneori un astfel de cutremur poate sa relege o casnicie, caci se ajunge la discutii mai sincere si mai brutale decat inainte, se vor lua angajamente din ambele parti, se fac efortui din ambele parti dar oricate eforturi ar face si oricata iubire mai poate fi la mijloc, nu mai e nimic la fel, e neincrederea si spaima ca se poate repeta oricand, incat obosesc in timp amandoi, unul sa vaneze iar celalalt sa fie vanat. acum, depinde si ce alte interese mai sunt la mijloc, dar daca asta e razbunarea ta, fii sigura ca nu dai gres! am trecut si inca trec prin asta, (de cealalta baricada) deci stiu ce-ti spun.
gavroche
Postat pe 17 Martie 2011 16:44
morning,
nu e orgoliu. E increderea care dispare.
Orgoliu e dupa ce te desparti si il vezi fericit cu alta. Dar doare mult mia putin - daca doare - decit atunci cind se uita in ochii tai si stii ca minte.
quasaria
Postat pe 17 Martie 2011 19:17
Mai...nici nu stiu care doare mai abitir: pierderea increderii sau orgoliul ranit? Eu una nu prea pot desparti apele de uscat.
Allegra
Postat pe 17 Martie 2011 19:29
pai in cazul asta...cred ca uscatu' e-n apa
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 19:31
nu stiu...da'eu orgoliul mi-l consolez repede, zau. Imi spun ca fiecare alege ce e mai bine PENTRU EL. Si daca mi-am vazut iubirea vietii la brat cu vreo imitatie de Vuitton, din aia de se vinde in tirg la Obor, nici o problema - inseamna ca era ce i se potrivea lui mai mult...
Incredea doare, in schimb. Ca asta denota ca am fost eu timpita. Nu el.
quasaria
Postat pe 17 Martie 2011 19:49
"ncrederea nu se pierde dect odat"N Iorga
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 20:08
daca tot te duceai la biserica si te rugai pentru un sot, cum de nu stiai ca nu trebuie sa rivnesti la sotul alteia.....si nu trebuie sa strici casnicia altora....
dearest
Postat pe 18 Martie 2011 13:21
dearest, ia mai lasa-ne cu predicile astea de dogmatic incuiat! casniciile nu le strica atat unul/una din afara, cat cel/cea din cadrul cuplului, care decide ca partenerul/a poate fi usor si fara problema substituit/a! de ce i-ar pasa unei alte femei de starea de bine si de gratie a aceleia pe care iubitul/sotul o insala fara scrupule, aratandu-i ca nu valoreaza nici cat o ceapa degerata pt el?!
esme
Postat pe 18 Martie 2011 14:31
De la: dearest, la data 2011-03-18 13:21:34daca tot te duceai la biserica si te rugai pentru un sot, cum de nu stiai ca nu trebuie sa rivnesti la sotul alteia.....si nu trebuie sa strici casnicia altora....


nu eu le-am stricat casnicia.era subreda.indiferent ce ar zice "lumea" eu nu ma simt vinovata in fata lui Dzeu cu absolut nimic.
cocacola31
Postat pe 19 Martie 2011 08:37
o relatie se strica din interior, nu din exterior - dar, sigur, poti sa nu iti asumi tu nici o responsabilitate pt ce e in casa ta si sa zici ca a venit AIA si din cauza ei....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 13:06
exact. Simt orice acum, d la ura pana la dorinta de razbunarel, dar VINA??! NICIODATA!!!!! APP, ACUM MA CAUTA.......il mananca pielicica.......iar nu ii este bine unde e............
cocacola31
Postat pe 19 Martie 2011 16:40
e un loser - da-i un shout in fund.
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 16:47
dar ce chef am ...........ma gandesc cum s-l pun la punct.
idei??
cocacola31
Postat pe 19 Martie 2011 17:03
da. Suna-l cind stii ca e cu dna. N-o sa raspunda. Da-i un mesaj: vroiam sa iti explic de ce ne despartim, honey, dar erai ocupat. No problem, considera ca am discutat. Si am stabilit. In lipsa ta. Adio si un praz verde...

Si adio si un praz verde sa fie. Ca daca mai stai vreodata la discutii, evident ca oricind ai mai incerca ulterior sa spui pa, e inutil....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 17:09
Cam asta este ....vorbesc acum in locul sotiei inselate .....nimeni te judeca, dar iti spun ceva: Dumnezeu chiar nu doarme si intr-o zi va venii si pedeapsa ta si asta pentru ca ai intrat intr-o familie, ca ai participat de buna-voie la incalcarea unor juraminte sacre.
Femeie.. gandeste te rog si asta fara sa ai liniste ,. Exista o justitie intrinseca care nu te va lasa sa scapi de chin pana nu iti vei ispasi pacatul. .......Scuze nu vreau sa fiu rea . dar o alta femeie a fost si in viata mea.....crede-ma sunt atat de multi barbati fara obligatii in jurul tau doar ca trebuie sa deschizi ochii mai larg ....Viata ta poate fi frumoasa mult prea frumoasa
cu respect ..SILVIA.

















msilvia
Postat pe 22 Martie 2011 17:57
auzi, silva, nu vrei s-o arzi si pe rug? nu de alta, dar la un asa mare pacat, cum de-o mai indurati si tu, si Cerul?!

stii ceva, ia du-te si tine-ti tu predicile in alta parte! eventual aluia care si-a inselat nevasta si crede ca asa se cade, daca `vrea` muschii lui.
esme
Postat pe 22 Martie 2011 18:12
sa mori tu, silvico ...bre, stati prost cu adecvarea la realitate..
Freya__
Postat pe 22 Martie 2011 18:44
Dragostea-i OARBA!!Dar cand e DRAGOSTE...nimic si nimeni nu mai conteaza,nici macar teama de ..."pedeapsa lui D-zeu" !Apoi D-zeu e BUN si V-A IERTA ca de aia e D-ZEU!SA IERTE pacatele noastre!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Martie 2011 19:17
De la: msilvia, la data 2011-03-22 17:57:24Cam asta este ....vorbesc acum in locul sotiei inselate .....nimeni te judeca, dar iti spun ceva: Dumnezeu chiar nu doarme si intr-o zi va venii si pedeapsa ta si asta pentru ca ai intrat intr-o familie, ca ai participat de buna-voie la incalcarea unor juraminte sacre.
Femeie.. gandeste te rog si asta fara sa ai liniste ,. Exista o justitie intrinseca care nu te va lasa sa scapi de chin pana nu iti vei ispasi pacatul. .......Scuze nu vreau sa fiu rea . dar o alta femeie a fost si in viata mea.....crede-ma sunt atat de multi barbati fara obligatii in jurul tau doar ca trebuie sa deschizi ochii mai larg ....Viata ta poate fi frumoasa mult prea frumoasa
cu respect ..SILVIA.

Neata, in primul rand!

mai Silvia, ok , ca am gresit asta stiu si am stiut-o cu siguranta, insa , asa cum zice si esme, hai frate sa ma pun pe rug singura si sa-mi dau foc! nu am sa fac asa ceva niciodata .dc?? pt ca partea mea de vina o platesc acum, intr-adevar. si numai eu stiu cum.Nu am incercat sa caut vina nimanui, toti 3 daca vrei, am avut vina ca s-a ajuns aici: EL, k e un marlan si un curvar notoriu, si cd zic notoriu stiu ce zic(cred ca e cunoscut acum in randul fetelor de pe hi5 ) un complexat , un egoist..lista poate continua. anyway, EA ca nu a stiut sa vada semnele si dovezile vadite ale faptului ca este inselata 2 ani la rand-si nu numai cu mine- sau le-a vazut dar le-a dat la spate-ceea ce e si mai grav- si nu in ultimul rand EU, da.Juramintele sacre au fost calcate de mult in picioare de el, poate par egoista, insa nu era treaba mea sa am grija de juramintele nimanui.daca cei 2 care le-au facut nu le pot pastra sacre.............eu chiar nu mai am nici o vina.In alt aordine de idei, ca tu akum ai reusit sa treci peste faptul ca ai fost o sotie inselata nu pot decat sa ''te admir''.intr-adevar, ai tinut la familia ta, ai tras cu casa, il iubesti deci l-ai iertat dar: daca vreo femeie pe lumea asta uita tradarea si faptul ca sotul ei, barbatul din casa si patul ei a dat-o asa usor pt alta EU ma pun pe rugul ala si imi dau foc!!!!

exista vreuna??
cocacola31
Postat pe 23 Martie 2011 08:24
io zic doar sa nu-ti dai foc...
restul....e tacere
eladaela
Postat pe 23 Martie 2011 13:22
Pacat de foc !
anisoaraf
Postat pe 23 Martie 2011 17:07
roby_cado
Postat pe 23 Martie 2011 21:03
va felicit atunci, stati bn cu memoria!
cocacola31
Postat pe 24 Martie 2011 16:19
Nu ai de unde sa stii ce a determinat-o pe ea sa il ierte.Cred ca nici nu e treba ta.
Poate fi o femeie slaba dar in acelasi timp poate fi o femeie care stie ce vrea.
"Nu exista inima mai mare pe lume decat inima care stie sa ierte".
Spui ca suferi, dar oare nu esti chiar tu cea care a uitat de efectul de bumerang?
De ce te-ar interesa pe tine daca vreo sotie inselata din lumea asta a uitat tradarea?A....ca sa iti dai singura foc?Poate ar fi bine daca l-ai lua si pe "iubaret" cu tine pe rug sa nu mai fie nevoita sotia sa il ierte si data viitoare.
anyone
Postat pe 24 Martie 2011 22:16
whatever..........
cocacola31
Postat pe 25 Martie 2011 09:12
Buna,

Probabil ca spunandu-ti povestea te-ai eliberat, alminteri nu e altceva nimic nou sub soare.Over and over again......
suzannacharisma
Postat pe 25 Martie 2011 14:49
Ai satisfactia ca nu vei putea fi uitata niciodata de ea ?
Consoleaza-te fetito, consoleaza-te singura, dar e fals fundamentul avantajului tau
Ai inteles ca el a ales-o pe EA, pana la urma ? Ca nu se regasea alaturi de TINE ?
REPET : A ALES-O PE EA !!!
Ea, care a avut puterea sa treaca peste tot ce a fost. Nu este slabiciune, este PUTERE, numai cei puternici pot face asta, lasii si slabii se ascund sub apanajul orgoliilor de genul eu, nicidata., .Dar cand iubesti cu adevarat, neconditionat, fara vanitati, treci testul, nu inseamna ca esti slab, inseamna doar ca iubesti atat de mult, incat poti infrunta orice, si o dovedesti. Ce dovada mai mare dragoste putea ea sa-i arate. Crezi e putin lucru sa-i ierti unui om ce i-a iertat ea lui ???
Tu nu ai fost decat un test in viata lor. Pe care ei, amandoi l-au trecut. Nimic ( si nimeni) nu va mai zdruncina casnicia lor. El o respecta si o iubeste acum mai mult pentru ca l-a primit inapoi - dupa tot ce i-a facut (mai ales momentul in care a plecat .., vezi, cate femei nu ar fi clacat atunci ?, iar il iubeste mai mult tocmai pentru ca a ales-o pe EA. Erau impreuna de 10 ani ? poate mai aveau nevoie de confirmare a dragostei dintre ei, si au primit-o, nu ?
Deci, da, ea va putea trece peste ce s-a intamplat, nu te va uita, fii linistita, dar te va tine minte ca pe un instrument de incercare a trainiciei relatiei cu sotul ei, un hop trecut relativ usor.
A si nu-l mai suna, nu mai vorbi cu el. Sigur face misto de tine, cu sotia lui, evident. Si nici nu mai crede tampeniile lui ca nu regreta, ai fost , bla, bla Fac parte din repertoriul internatinal de aburit gaste.


garbo_Ella
Postat pe 26 Martie 2011 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce 80% din femei din mediul urban isi doresc barbati cu masina???????????????????????????????? 5 De la: ameno 18 Octombrie 2010 10:34
nu cred ca voi mai scrie pe garbo......... 38 De la: quasaria 2 Ianuarie 2010 04:26
Hai sa va mai dau un subiect nou de analizat: poate exista intre un barbat si o femeie numai o relatie simpla de prietenie? Daca "da" pentru cit timp iar daca"nu" , de ce? 111 De la: crina_iuli 14 Ianuarie 2010 18:26
Cadou amanta 27 De la: garbo_464538 31 Mai 2017 01:46
Credeti??? 21 De la: caleidoscop 21 August 2012 00:25
Setari Cookie-uri