am nevoie de un sfat!!!:((

a murit fosta prietena a prietenului meu...au avut o relatie care a durat 3 ani, iar relatia noastra dureaza de 4 luni, dar ne intelegeam perfect...relatia lor nu mai mergea de mult si erau dspartiti de 6 luni, dar el este terminat acum, iar eu nu stiu cum sa reactionez, cum sa ma comport cu el, ce sa ii spun...chiar daca ma suna, chiar daca stau langa el simt ca sunt de umplutura...nu stiu ce sa fac....multa lume imi spune ca relatia nu o sa mai fie ca inainte...:(((
nykyi
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:39
daca esti langa el si il sustii in greaua pierdere - e vorba totusi, de o relatie de mai lunga durata, nu o aventura - siigur se va schimba totul in bine....adica isi va da seama ca se poate baza pe tine atunci cand ii va fi mai greu...

chiar daca nu o sa-ti convina, trebuie sa accepti sa-si aduca aminte de ea - adica sa nu te crizezi cand el mai povesteste de ea - din contra - tine-l de mana...daca incepe si plange amintindu-si de ea.....nu te enerva...din contra....ia-l in brate....lasa-l sa planga, mangaie-l...

si nu uita! aia nu mai prezinta un pericol pentru tine!!! doamne iarta-ma.....dar e dusa pe lumea ailalta....
tutankhamon
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:46
tutu,

uneori este mai usor "de luptat" cu un rival viu,decat cu unu' mort....

nyky,

secretul in chestiuni de acest gen, este sa-l lasi sa-si jeleasca dragostea pierduta,o sa-si revina,mai ales la varsta asta.

99,99% isi revin...
iasomia
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:55
stiu ca o sa-si revina in timp,dar nu pot sa-l il vad in starea care e...a plans decat acolo la ea, este o persoana foarte puternica, tine mult in el...acum cred ca s-a terminat inmormantarea...cred ca ati vazut la stiri accidentul de ialomita cu cei 5 morti, fata a fost prietena prietenului meu, iar soferul a fost un amic de-al meu...sentimentul care il am acum se datoreaza, cred ca si din cauza vorbelor care mi se spun, adica ca relatia noastra nu o sa mai mearga, ca el o sa o vada pe ea in mine si tot felul de astfel de prostii:(((
nykyi
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:02
vai de viata mea..abia a murit ,si tu ai si luat-o pe aratura?

fii alaturi de el,dar nu-l sufoca,daca vrea sa petreaca un timp singur,lasa-l..
respecta-i tacerile..
o sa fie bine....

nu te mai gandi la ce spune lumea,asa sunt unii nascuti pt a scoate fiere pe nas...stii vorba aia:
gura lumii n-o astupa decat pamantul..
iasomia
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:06
nasol moment!
din pacate, asa-i viata, nu e vina ta!
s-a intamplat, o sa planga, o sa-si aminteasca, apoi o sa uite...cat despre viitorul relatiei, vedeti voi!
acum ai rabdare si lasa-l in pace!
daca vrea, se intoarce el singur!
zambila
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:08
nykyi,cand eu l/am cunoscut pe sotul meu,nu era implicat in nicio relatie.Eram firi diametral opuse.Eu veneam din vacante de la Costinesti,el isi ingropase in urma cu un an ambii parinti.L/am scos din apatia in care era si,incet,incet,am construit un drum comun.Singura femeie pe care o iubise murise in urma cu sase luni,intr/un accident stupid,cand oricum ei nu mai erau impreuna.O perioada scurta am simtit prezenta ei in casa,chiar si cand deschideam un sertar...Am alungat/o cu toata fiinta mea,nu l/am lasat nici macar sa/mi vorbeasca despre ea...Au trecut ani,ani buni,pana intr/o zi cand am inteles ca acea femeie traia in sufletul lui,mai vie decat mine...
nykyi,mi/au trebuit ani sa invat ca trebuie sa respect sentimentele omului pe care il iubesc,ca pot fi iubita pentru ceea ce sunt eu,dar ca fiecare iubire are ceva ce nu poate fi inlocuit de nimeni,niciodata...poate gresesc,dar e ceea ce am trait eu.
elodia
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:20
dar e greu:((
nykyi
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:24
chinga,apropos,trebuia sa vin la petrecerea ta,cine ti-a pus numele asta? ioi!trebuia sa-l lasi sa vorbeasca despre ea,oprindu-l... l-ai facut sa si-o pastreze in suflet,deh...dragoste interzisa,astea sunt dulci rau,chiar daca unu' dintre noi trece dincolo...
iasomia
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:25
asa-i kinga!
cand iubim, pastram mereu intr-un coltisor din suflet toate amintirile!
nu poti uita un om pe care l-ai iubit candva! numa' daca n-ai iubit!
zambila
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:26
iaso,m/a botezat ines.Si ti/am simtit lipsa la botez
elodia
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:28
zambila,ai dreptate,numai ca asta nu se prea preda in scoli,si pana le invatam trec anii...
elodia
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:30
444,

taie cifrele,si K de la inceput...

inga....ti se potriveste mai bine,unde pui ca suna asa.. nordic...
iasomia
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:35
iaso,si nu stii tot! era cat pe ce sa ma cheme elodia!
elodia
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:39
eu am avut un prieten care doar ce se despartise de fosta iubita, cu care a fost 6 ani, orice subiect discutam, se ajungea la ea, facea comparatii si alte chestii de genul asta ,aveam acelas sentiment...ca sunt umplutura!l-am lasat asa aproape 2 luni pana m-am impus si i-am spus sa se hotarasca ori cu mine....ori cu ea, sa aleaga intre trecut si prezent!!! si s-a conformat si a trecut peste fosta relatie si fost frumos, pana mi s-a pus mie pata , din cu totul alte motive si ne-am despartit.daca te ajuta cu ceva experienta mea.....mult succes
mitalina
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:40
multumesc pentru sfat, dar el nici cad traia ea nu vb despre ea, de acum incolo nu stiu cum o sa fie, daca o sa vb despre ea
nykyi
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:06
Am revenit cu vesti.Vreau sa spun ca incearca si nu inceraca sa o uite, si vrea si nu vrea sa o uite,am avut aseara o discutie cu el si ,mi-a spus ca e socat de cum i s-a dat vestea si ca nici acum nu realizeaza. I-am spus in ce situatie ma aflu si eu, dar mi-a spus ca trebuie sa am rabdare, dar nu mai pottttttttt. Am si visat o ca ma certam cu ea,deci cred ca nu o sa mai rezist mult si mai ales pt ca tine poze cu ea pe masina.
nykyi
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:30
mai, omul poate se simte vinovat, cine stie!!
pana la urma, si daca era doar o prietena, si tot nu se simtea mai bine...
poate au avut oamenii o relatie deosebita, nu mai pune raul inainte!
tu cum ai fi reactionat?
zambila
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:37
Sincer, cred ca mai rau
nykyi
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:38
pai vezi???
tu il cunosti de 4 luni, el pe ea mai demult....intelegi unde bat???
nu-l mai judeca!lasa-l in pace o perioada, cand o sa-si revina, te cauta el, daca vrea!
cunosc un caz asemanator
o fosta colega de liceu, tot asa, avea un iubit, s-au despartit, si-a facut altul...in fine!
fostul a murit in accident de masina, ea era socata, nu stiu ce era in sufletul ei, nici n-as vrea sa aflu!
zambila
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:43
e groznic sa pierzi pe cineva si ea si-a revenit?multumesc pt sfaturi
nykyi
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:03
si-a revenit, evident, si e bine mersi maritata cu iubitul de atunci, daca nu ma insel
zambila
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CREDETI IN SUPERSTITII? 3 De la: bestia 2 Ianuarie 2010 11:36
Craciun fericit! 6 De la: tutankhamon 27 Decembrie 2009 11:46
Sfaturi pt bebe! 10 De la: Rotty 18 Iulie 2012 15:37
va rog...ajutati-ma si pe mine cu un sfat!! 11 De la: kidz008307 26 Iunie 2010 17:16
Confuzie totala! Help!!!!!!!!!! 38 De la: me_reloaded 26 Martie 2011 14:11
Setari Cookie-uri