V-ATI LASA barbatii sa se duca cu alta pentru un milion de EUR?

:-) - de fapt, cred ca asta e intrebarea de baza... Ca ne-am lamurit ca femeile s-ar cam duce, cu sau fara sa cheltuiasca milionu'in familie... Dar daca ar veni onoratul sot acasa si v-ar propune sa se duca cu una o noapte - pentru 1 milion de euro - ati fi de acord?



Eu n-as fi, in situatia ipotetica in care am avea o relatie buna. Si in situatia si mai... ipotetica in care mi-ar cere acordul. As reactiona fix ca personajul din film si m-as gindi ca de unde stiu eu ca e numai sex, si de unde stiu ca dupa aia nu face comparatii.... si ca ar fi in favoarea mea comparatiile, in contextul in care discutam de una care are un milion de euro aia poate sa fie ORICUM la banii astia....
Probabil as deveni paranoica si n-ar mai putea sa stea omul la semafor ca imediat as fi convinsa ca e cu aia si si-ar gasi bagajele la usa de trei ori pe saptamina, sa se duca la ea invirtindu-se...

Deci... asa cum ma cunosc, chiar n-as putea sa fiu de acord - poate doar in eventualitatea in care oricum nu ne-am intelege, am lua banii, i-am face de jumate si ne-am vedea fiecare de treaba lui. Daca oricum asta am fi facut. Altfel, nu...
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:22

scuze..,nu m-am putut abtine..
roby_cado
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:13


asta e...parerea mea. In rest vad ca... na... nu prea zice nimeni ca NU.
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:14
hai ca zic eu..na..,NU..
roby_cado
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:19
:) eu l-as lasa sa se duca..de tot..daca m-ar intreba asa ceva:)
september
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:20
inainte?sau dupa ce ia banii..?
roby_cado
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:22
sa ma gandesc..

daca m-ar intreba m-as intreba si eu :
- cine-i strainu acela ce locuieste cu mine?
- cum de mi s-au aprins calcaiele dupa un om care asa intelege sa castige bani.?
- oare ce-a facut de am crezut candva ca-i inteligent?
- cum naiba n-am observat cat de razna au luat-o lucurile? sunt bolnava ?

daca nu m-ar intreba.... toate intrebarile de mai sus ar deveni brusc certitudini.
bluelight
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:56
De la: bluelight, la data 2011-01-02 21:56:50sa ma gandesc..

daca m-ar intreba m-as intreba si eu :
- cine-i strainu acela ce locuieste cu mine?
- cum de mi s-au aprins calcaiele dupa un om care asa intelege sa castige bani.?
- oare ce-a facut de am crezut candva ca-i inteligent?
- cum naiba n-am observat cat de razna au luat-o lucurile? sunt bolnava ?

daca nu m-ar intreba.... toate intrebarile de mai sus ar deveni brusc certitudini.


frumos..foarte frumos..
roby_cado
Postat pe 2 Ianuarie 2011 22:25

Haideti, bre, tot la milionul de coco va sta mintea?
anakin
Postat pe 3 Ianuarie 2011 00:46
dap, da'tocmai ce ne-am gindit ca barbatul e barbat si el trebe sa aduca banii in casa....
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2011 00:55
De la: quasaria, la data 2011-01-03 00:55:16dap, da'tocmai ce ne-am gindit ca barbatul e barbat si el trebe sa aduca banii in casa....
dap si sa se bucure familia de agoniseala
floare_cu_colti
Postat pe 3 Ianuarie 2011 00:57
si ceeee se stie ca o data nu se pune si se mai povesteste ca barbatu nu pune suflet
floare_cu_colti
Postat pe 3 Ianuarie 2011 01:02

oare ne-ar intreba daca ii lasam sa se duca???
anaROBERT
Postat pe 3 Ianuarie 2011 01:18
De la: floare_cu_colti, la data 2011-01-03 01:02:43: si se mai povesteste ca barbatu nu pune suflet


pai de unde sa puna... de unde nu e?
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2011 02:05
De la: quasaria, la data 2011-01-03 02:05:49
De la: floare_cu_colti, la data 2011-01-03 01:02:43: si se mai povesteste ca barbatu nu pune suflet


pai de unde sa puna... de unde nu e?


EU CRED CA AI AVUT GHINION IN DRAGOSTE
KNIGHT_31
Postat pe 3 Ianuarie 2011 02:10
mda. Si eu cred acelasi lucru.
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2011 02:14
De la: quasaria, la data 2011-01-03 02:14:02mda. Si eu cred acelasi lucru.


MAI BINE ZIS NU AI STIUT UNDE SA CAUTI PERSOANA POTRIVITA
KNIGHT_31
Postat pe 3 Ianuarie 2011 02:21
aha. N-am cautat-o la Dublin... unde sint multe grade....
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2011 02:42
Q, orice situatie e ipotetica pana nu vezi banii pe masa, atunci cred ca s-ar produce niste schimbari radicale in atitutdinea multora, fie barbati , fie femei, si daca ipotetic vorbind ar veni una sa-ti ofere milionul in prezenta sotului , dar direct tie, si ti-ar explica si motivele, tot discutam de toate, si cum stim ca femeile au mai mult tupeu, ar fi si asta o posibilitate, care ar fi motivele pentru care crezi ca ar veni una la tine cu o astfel de cerere, aberanta sau nu ???
casperphantom
Postat pe 3 Ianuarie 2011 06:01
La Multi Ani pt toata lumea!
probabil ca femeile ar accepta sa le mearga barbatii la produs dar cu conditia ca ei sa cheltuie banii cu ele, nu cu altele
tymbark
Postat pe 3 Ianuarie 2011 08:59
De la: casperphantom, la data 2011-01-03 06:01:19care ar fi motivele pentru care crezi ca ar veni una la tine cu o astfel de cerere, aberanta sau nu ???


probabil in ipoteza in care m-ar convinge mai usor pe mine de avantajele deal-ului, decit pe el... Sau in situatia in care el n-ar fi de acord din cauza mea, sau ar fi de acord cu conditia ca si eu sa accept.
Da, stiu ca femeile au tupeu - de fapt, nu cred ca se poate numi tupeu. Sa zicem ca au inclinatii spre comunicare.
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2011 09:10
si sa mai zicem ca o incercare nu e neaparat si o rezolvare, in consecinta, o aprobare.
esme
Postat pe 3 Ianuarie 2011 09:23
..ha-ha-ha,barbatii se duc si fara milion fara sa mai stim noi inca duc si banii de acasa si vad ca nu sant alungati de sotii..............hai sa fim cinstite recunoasteti atit femeile cat si barbatii cine a avut noroc de asa propunere si a refuzato?????????
garbo180954
Postat pe 3 Ianuarie 2011 10:54
Bine, hai sa punem altfel problema.. l-ati lasa sa se duca cu altul, in cazul asta? sau l-ati trimite? evident, tot pe coco ...
anakin
Postat pe 3 Ianuarie 2011 11:02
aici intervin mai multe variabile...

1 - ai fi in stare sa treci peste o infidelitate fara resentimente pe termen lung, adica...pe veci? Eu n-as fi, de exemplu... Imaginea lui cu altcineva nu numai ca nu se dilueaza - se amplifica in timp.

2 - in situatia in care nu esti in stare sa n-ai resentimente -pe termen lung preferi sa pastrezi relatia actuala sau preferi juma de milion? Pentru ca se anuleaza reciproc...

Juma de milion inseamna, de exemplu, zece apartamente, de la care poti sa iei 3000 de coco chirie lunar...adica sa ai in fiecare luna asigurate vreo 130 de milioane si sa nu mai muncesti niciodata... Sau pot insemna investitii care sa dubleze banii.
Avantajos?
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2011 11:45
increderea inselata , asa-i ,nu se dilueaza .....se amplifica
dar nici asta nu e valabila pentru toate persoanele
jeanette40
Postat pe 3 Ianuarie 2011 11:53
ce naive sintem sa credem ca ar intreba.............oricum merg daca ar fi sa vina cu banii.............cred ca as sterge totul cu buretele si as luao de la capat.Macar de data asta nu ne_am mai enerva degeaba am faceo pe bani
garbo181472
Postat pe 9 Ianuarie 2011 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lumea cuvintelor noastre 8184 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:37
8MARTIE 2013 O ZI MARE -ZIUA FEMEILOR,A MAMEI SI COPILULUI-LA MULTI ANI! 5 De la: garbo_11724 9 Martie 2013 08:05
Sentimente inadecvate 12 De la: crystall17 18 Decembrie 2013 13:35
urgent 1 De la: enevioleta 28 Martie 2010 21:27
intre promisiune si cuvint 2 De la: ingerasulluptator 1 Decembrie 2011 20:10
Setari Cookie-uri