operatie cataracta esuata

Daca a mai avut cineva ghinionul sa fie operat de cataracta senila bruna si sa aiba hemoragie oculara il rog sa scrie , sa stiu daca a mai putut face ceva, daca s-a resorbit sau nu sangele, ce tratament a urmat, etc. Noua ni s-a prescris exacyl 500 care trebuie sa il ia toata viata si nu il gasim in tara. Se gaseste in Franta si in Italia , ne straduim sa il gasim urgent. Mama , dansa a fost operata, are si hepatita C, insa desi i-am spus doctoritei acest lucru, nu i-a facut niciun test suplimentar. Apoi am aflat ca trebuia facut un test de coagulare VII, pe care il voi face acum si apoi evaluam situatia. Mama are si miopie mare pe ochiul operat, dar nu s-au luat masuri sa nu fie probleme. Ni s-a dat asigurare ca nu este niciun risc si uite ca s-a intamplat riscul ca in clipa asta nu mai vede nimic!!!!! NU stiu cat e de reversibil, nu stiu ce mai putem face sa nu se agraveze, ni se spune ca dureaza resorbtia, dar nu as vrea sa aud mai incolo ca am stat si se putea interveni in alt mod pentru recuperare.
Chiar in tara asta pot sa faca doctorii astia ce vor si nimeni nu ii trage la raspundere?
Chiar noi trebuie sa avem cunostinte mai multe decat ei si sa stim noi ce investigatii se fac inainte de o operatie? Atunci pentru ce mai sunt doctori? Pentru ce te opereaza, daca mai mult strica decat repara? Astept raspuns urgent de la oricine a avut probleme dupa operatie de cataracta!!! Va multumesc
calla
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cardiologie Brasov 2 De la: andreeabombonica 19 Martie 2012 17:06
Consultanta gratuita psihologi 1 De la: Sic_Cogito 8 August 2011 19:03
spuneti-mi va rog 19 De la: LILO 5 Martie 2010 05:52
Cancerul nu inseamna moarte,Medicament impotriva cancerului !!! 3 De la: garbo251056 3 Februarie 2012 13:43
dr.mateescu - elias 1 De la: flori_cristinescu 3 Februarie 2011 21:58
Setari Cookie-uri