Tratament ADHD varsta 9 ani

Avem doi baieti gemeni cu varsta de 9 ani au fost diagnosticati cu ADHD anul trecut dupa multe vizite la medici urmeaza un tratament cu Strattera de atunci.Amandoi au si Dislalie polimorfa si strabism convergent si poarta ochelari de la 3 ani.Progresele nu sunt prea incurajatoare,am trecut cu greu de clasa a 2-a si de evaluarea nationala invatatoarea nu ne primeste la afterschool pe motiv ca deranjeaza si nu lucreaza in ritm cu ceilalti colegi,ne-a recomandat din clasa 1-a sa îi ducem la o clasa alaturata dar ne-am opus,încercînd mai apoi sa îi separe în alta clasa pe unul dintre ei.A fost un esec total cu toate ca am avertizat-o.Dupa evaluarea nat. si faptul ca copii s-au mobilizat gradul de toleranta al d-nei a mai crescut.Legat de tratamentul cu Strattera,stiam ca exista efecte adverse dar in ultima vreme au scazut in greutate mult si am observat la amîndoi aparitia Fimozei,se decaloteaza capul dar nu trece complet preputul si se vede o usoara iritatie.În prospectul Strattera este trecut si inflamarea preputului pe langa afectarea ficatului ,rinichilor si alte tulburari pe care le-au avut.Am vrea sa aflam si o alta opinie,sfat sau tratament care sa aiba efecte mai rapide si fara atîtea contraindicatii,putem sa punem pe e-mail toate documentele care ni s-ar solicita.Am dori si un ghid de comportament în diferite situatii în care suntem pusi,sa stim cum sa îi ajutam.
garbo_414243
Postat pe 7 August 2015 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Protezare sold 1 De la: garbo264464 16 Februarie 2012 10:25
EsteticaSibiu centrul tau de sanatate si frumusete 1 De la: esteticasibiu 20 Decembrie 2008 22:24
Servicii medicale la domiciliu: sonde urinare, injectii, tratamente, etc. 1 De la: serviciumedical 22 Ianuarie 2009 14:57
psiholog Bogdana Bursuc 1 De la: garbo_403009 11 Iunie 2014 22:34
CHIRURGIE PLASTICA 13 De la: anisoaraf 24 Martie 2010 17:11
Setari Cookie-uri