Despre ea...

da' ideea ti-a incoltit,pisi..

pai ce? nu s-a mai vazut?eeee..
iasomia
Postat pe 25 Noiembrie 2010 21:12
....issima

...m-am strduit s fiu o Ea pentru cineva, dar exist persoane care nu merit....

...nu lua seamna la moșu...așa e el - htru...o s-ți fac topicul praf, ca orice topic ce se respect și e citit cu plcere mult timp....evident c o s mai contribuim și noi cu ceva
daria_
Postat pe 25 Noiembrie 2010 22:07
multumesc daria, oricine poate sa spuna ce doreste, oamenii au pareri diferite si nu trebuie judecati dupa asta. nu trebuie sa incerci sa fii o ea numai pentru o persoana de gen opus..poti fi o ea pentru toti cei care te considera o persoana draga si apropiata lor. acelei "ea" raportata la un el ar trebui sa-i la alt text desi nu cred ca as reusi sa-i gasesc cuvinte la fel de sincere, chiar daca ii apreciez pe cei care iubesc frumos, aici este mereu o bila neagra care ar putea schimba totul...poate gresesc..dar eu cred ca o prietenie are mai multe sanse decat o relatie bazata pe sentimente mai complexe, fara insa sa fac generalizari :)
issima
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:49
incercam sa ma amuz ca sa nu incerc sa scuz o situatie care oricum nu exista, dar pentru umor merita sa fac si acest dans daca nu ma abate de la gandul meu initial. cat despre posibilitati..nici nu mai vorbesc, orice este posibil mai ales cand vine vorba de idei nastrusnice, pentru ca nu trebuie nici mult efort nici multa ratiune..problema e sentimentul care ramane dupa, pentru unii are un gust amar si nu merita osteneala :)
issima
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:54
De la: daria_pet, la data 2010-11-25 22:07:21....issima

...m-am strduit s fiu o Ea pentru cineva, dar exist persoane care nu merit....

...nu lua seamna la moșu...așa e el - htru...o s-ți fac topicul praf, ca orice topic ce se respect și e citit cu plcere mult timp....evident c o s mai contribuim și noi cu ceva


Daria ... simt nevoia sa-l citez pe Confucius:Nu trebuie s fii trist c n-ai fost remarcat. Fii trist c n-ai fcut nimic remarcabil.
Important este sa te simti tu ok facand anumite lucruri ..faptul ca acea persoana nu a stiut sa aprecieze..e doar pierderea ei , NICIODATA a ta , insa. Mi s-a intamplat sa daruiesc ...ulterior am avut senzatia ca am pierdut afectiv sau ca nu am ales corect INSA...repet , cred cu tarie ca pierderea e a celor care nu au stiut sa ma vada asa cum sunt eu .sau pur si simplu au fost prea grabiti , prea frustrati , prea rodati de viata, experiente si restul .
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:19
si Issima , felicitari pentru randurile tale atat de frumoase, a fost o incantare sa le citesc..si nu doar o data
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:20
multumesc reyya, iti doresc sa ai langa tine numai acele persoane care stiu sa aprecieze calitatile si fumosul!
issima
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:04
ISSIMA, multumesc...desi uneori pare curata utopie....aceste peroane devin din ce in ce mai rare.
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:11
ce fel de peroane, reyya?...
alea joase, de te catzarai cu greu pe scara vagonului? mai sunt o gramada!...
sau alea inalte, de pasesti direct in vagon?!:PP

=))=))=))
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:46
scuze..mai era un ,,S" ; l-am mancat in graba tastarii , Ge :-)
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:53
stiu reyya... da'mi placea cum suna...:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:56
sunteti simpatice :)
issima
Postat pe 26 Noiembrie 2010 21:45
Superb scris,merita publicat in un roman de dragoste,asa cum nu s-au mai scris demult,un nou roman clasic universal.Succes,pastreaza pe un caiet,sau jurnal,si aduna,pentru romanul tau.
daniilia
Postat pe 9 Decembrie 2010 06:48
foarte frumos,felicitari!!!
garbo017686
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:58
BRONZARE ORGANICA DHA,.....PROMOTIE!!!!!!!!!!.... DOAR "45 RON sedinta " , http://bronzare-organica.110mb.com/ , bronzareorganica@gmail.com sau tel 0732 562 143, ...multi pupicei
garbo165927
Postat pe 16 Decembrie 2010 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el mai tanar decat mine 136 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:31
prietenie 61 De la: any_chiriac74 2 Septembrie 2009 16:51
Am ajuns la o concluzie de-a dreptul idioata ! 16 De la: tutankhamon 22 Iunie 2009 22:07
imi e frica sa ma mut cu ea 22 De la: garbo_2177 16 Iunie 2012 11:30
ce ne pasa de cei de laga noi,noua sa ne fie bine!bunul crestin... 19 De la: luptatoareacurajoasa 3 Mai 2010 23:00
Setari Cookie-uri